Wiesław Marek Nowak

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta

53 opinie +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
686 odwiedzin w ciągu 30 dni

Psycholog, terapeuta uzależnień, certyfikowany coach ICC, mediator. Były Członek Zarządu W-wskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Terapia uzależnień indywidualna i… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
53 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • P
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: psychoterapia indywidualna

  Uczęszczałem do Pana Wiesława przez pewien czas na terapię. Brakłoby mi słów aby opisać tak empatycznego, ciepłego i troszczącego się terapeutę. Rozmowy z panem Wiesławem bardzo dużo mi dawały, za każdym razem nie mogłem doczekać się następnej wizyty. Bardzo dziękuję.

 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: psychoterapia indywidualna (cena jednostkowa w pakiecie terapeutycznym)

  Oryginalny sposób prowadzenia terapii np: Test koloru użyty w trakcie sesji może być ciekawym uzupełnieniem na temat stanu emocjonalnego klienta. A tak właśnie było w moim przypadku. Terapeuta, który kocha to co robi. Przekłada się to na wysoką jakość prowadzonej terapii. Delikatny, wyważony, nie oceniający i bardzo rzeczowy styl pracy myślę jest tym co przyczyniło się do tego, że wytrwale uczęszczałem na każdą z sesji. Skrupulatnie chwytał mnie za myśli, którym warto było się przyjrzeć. Uniknąłem w ten sposób wielu pułapek, które zastawił na mnie mój zlękniony umysł. Zauważyłem jak bardzo surowy i nie kochający dla siebie byłem. Stałem się swoim najlepszym przyjacielem prawdziwym marynarzem własnego losu. A Pan Wiesław stał się kotwicą, którą zarzucam kiedy w moim życiu nie przychylny wiatr próbuje zepchnąć mnie z świadomie wybranego przeze mnie kursu. Z całego serca dziękuję.

  Wiesław Marek Nowak2018-08-07

  Miło mi z powodu zmian, których Pan w sobie, z moją pomocą, dokonuje. Dziękuję też za miłe słowa pod moim adresem. Pozdrawiam serdecznie. Wiesław Nowak

 • P
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: Zaburzenia psychosomatyczne

  Trafiłem do Pana Wiesława po kilku niesatysfakcjonujących wizytach u innych lekarzy. Doszedłem do sedna problemu już po pierwszych sesjach. Rzetelność, wiedza oraz zaangażowanie to Jego mocne strony i na tym przede wszystkim mi zależało. Z chęcią kontynuuję współpracę i polecam każdemu, kto ma trudności ze znalezieniem odpowiedniego terapeuty.

  Wiesław Marek Nowak2018-07-31

  Dziękuję za słowa uznania. Cieszę się z korzyści i zmian, których Pan doświadcza. Pozdrawiam, Wiesław Nowak.

 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: psychoterapia uzależnień (cena jednostkowa w pakiecie terapeutycznym)

  Pan Wieslaw wsluchuje sie w pacjenta, znajduje rozne metody leczenia w zaleznosci od sytuacji i potrzeb pacjenta

  Wiesław Marek Nowak2018-07-30

  dziękuję Panu za miłe słowa. Pozdrawiam. Wiesław Nowak

 • G
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: problemy z nerwami

  Szukalam doswiadczonego psychologa i z pewnoscia na takiego trafilam, wizyty odbywaja sie w pozytywnej przyjaznej atmosferze, widze postepy w terapii. Zaczelam zyc spokojniej i nie przejmuje sie juz tak jak wczesniej bblahymi sprawami , zyskalam wieksza pewnosc siebie i poznalam swoja wartosc. Bardzo polecam Pana Wieslawa Marka Nowaka.

  Wiesław Marek Nowak2018-07-25

  dziękuję za miłe słowa, cieszę się z Pani zmian. Pozdrawiam. Wiesław Nowak

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: konsultacja partnerska - 60 minut

  Odbylismy konsultacje parterska w zwiazku ze zmianami zyciowymi i spodowanymi wraz z nimi trudnosciami i towarzyszacym stresem. Pan Wiesla Nowak wzbudza zaufanie a po tym co mowil bez watpienia posiada obszerna wiedze z zakresu psychologi i pomocy parom. Ta wizyta okazala sie byc pomocna i juz nie mmoge doczekac sie kolejnej. Wszystko zaczyna sie dobrze ukladac dzieki tym spotkaniom. Ania

  Wiesław Marek Nowak2018-06-21

  Dziękuję za miłe słowa, Wiesław Nowak

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: psychoterapia partnerska (cena jednostkowa w pakiecie terapeutycznym)

  Odbylismy wizte partnerska i bardzo sie ciesze, ze moj narzeczony polubil pana Wieslawa i chce kontynuowac terapię a bylismy juz wczesniej u dwoch innych ktorzy mu nie odpowiadali. Wizyta duzo wniosla w nasz zwiazek, widze ze w koncu ktos potrafi dotrzec do mojego partnera i ja tez zauwazylam popelniane przez siebie bledy. Pan Nowak daje duzo przestrzeni do rozmowy, absolutnie nie ocenia i nie staje po zadnej ze stron a nakierowuje rozmowe tak abysmy mogli sami zrozumiec sytuacje. Bez watpienia polecam.

  Wiesław Marek Nowak2018-06-11

  dziękuję za słowa uznania, pozdrawiam. Wiesław Nowak

 • E
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: zwykła wizyta / konsultacja psychologiczna

  Świetny psycholog, z wyczuciem problemu , umiejętnością słuchania i co ważniejsze umiejętnością faktycznej pomocy osobie uwiklanej w problemy rodzinne. Przy tym wszystkim to także życzliwy i serdeczny człowiek . Z wizyty na wizyty zmiany w moim życiu postępowały , czułam się pewniej wiedząc że mam takie wsparcie.

  Wiesław Marek Nowak2018-05-29

  Dziękuję za wpis i uznanie. Pozdrawiam. Wiesław Nowak

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: konsultacja partnerska

  U Pana Nowaka byliśmy wspólnie z żoną i jesteśmy zadowoleni z tej wizyty. Po raz pierwszy od dawna mogliśmy spokojnie porozmawiać bez kłótni, dobrze poprowadził wizyte wsłuchując się w słowa każdego i każdemu dając szansę konstruktywnej wypowiedzi. Było nam to potrzebne abysmy mogli zrozumiec że nasze małżeństwo jest silne i to co przechodzimy to chwilowy kryzys, w punkt wskazał to co nas najbardziej różni i jest tematem sporów, chociaż wprost nie powiedzieliśmy tego .Będziemy pracować nad problemami z Panem Nowakiem, gdyż wzbudził nasze zaufanie.. Polecamy parom i małżeństwom.

  Wiesław Marek Nowak2018-05-26

  Bardzo dziękuję za Państwa wypowiedź. Pozdrawiam. Wiesław Nowak

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: psychoterapia uzależnień

  Konsultowalem sie w sprawie uzaleznionej od alkoholu zony, ktora w zaden sposob nie pozwala sobie pomoc . Pan Nowak ma wiedze z tego zakresu i to sie wyczuwa, wytlumaczyl mi co w danej chwili przezywa i w jaki sposob moge ja zachecic do podjecia lecznia oraz jak ja powinienem sie zachowywac w tych gorszych momentach. Dostalem duzo konkretnych informacji ale i wsparcie . jest mi zdecydowanie latwiej po tej wizycie, wiecej rozumiem . Mi ta wizyta wiele dala, na pewno nie byl to zmarnowany czas i szczerze polecam tego psychologa.

  Wiesław Marek Nowak2018-05-21

  Dziękuję za miłe słowa. Pozdrawiam, Wiesław Nowak

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Psycholog, terapeuta uzależnień, certyfikowany coach ICC, mediator. Były Członek Zarządu W-wskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Terapia uzależnień indywidualna i grupowa, terapia indywidualna, terapia par. Możliwe wizyty domowe oraz pomoc przez internet (skype). Serdecznie zapraszam! http://tinyurl.com/NowakTVP

  Pomagam w problemach osobistych i zawodowych a także małżeństwom w trudnych sytuacjach. Zajmuję się także nadużywaniem alkoholu i innych substancji, hazardem. Uzależnienia bardzo dobrze rozumiem - znam je także z perspektywy wyleczonego pacjenta czego, moim zdaniem, nie da się zastąpić żadną "książkową" wiedzą. W swej pracy z pacjentem czerpię także z 57-letniego doświadczenia życiowego i różnorodnych doświadczeń zawodowych, również spoza psychologii (szczegóły dalej). Pracuję pod superwizją (Cezary Godlewski - INTRA).

  Ukończyłem Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizację Kliniczną Człowieka Dorosłego) broniąc najlepszą na roku pracę magisterską o determinantach siły związku, recenzowaną przez prof Zbigniewa Lwa - Starowicza. W ramach ITS studiowałem także seksuologię, psychiatrię dziecięcą, neurologię kliniczną, techniki diagnostyczne, podyplomowo psychologię sportu.

  Ukończyłem Studium Terapii Uzależnień w Polsko - Niemieckim Instytucie Błękitny Krzyż certyfikowane przez PARPA, "Warsztaty Trenerskie" w House of Skills, kurs "Kontakt w Sytuacji Pomagania" w Laboratorium Psychoedukacji, "Praca ze snem w psychoterapii" w Polskim Instytucie Ericksonowskim, szkolenie "Opieka Paliatywna nad Dziećmi" Instytutu Matki i Dziecka, Europejską Akademię Mediacji i inne.

  Byłem kierownikiem pionu uzależnień w Centrum Zdrowia Psychicznego „Dromader” (Ośrodek Terapii 24h, Oddział Dzienny i Poradnia Uzależnień), pracowałem w Klinice Leczenia Depresji i Uzależnień „Medox”, pomagałem pacjentom OPS Warszawa (lęki, depresje, psychozy, uzależnienia, problemy rodzinne). W Klubie Rodzin Abstynenckich prowadziłem grupę wsparcia dla seniorów. Pomagałem zarówno uzależnionym bezdomnym jak i dobrze sytuowanym osobom w prywatnych klinikach. Byłem wolontariuszem w Hospicjum dla Dzieci.

  Jako ekspert psycholog opublikowałem wiele popularnonaukowych tekstów, udzielałem wywiadów na temat psychologii, uzależnień, testu kolorów w wielu tytułach: "Zwierciadło", "Życie Warszawy", "Przyjaciółka", "Jestem", "Uroda", "Cash", "Film", "Media i Marketing Polska" a także w licznych programach radiowych i telewizyjnych jak "Lato z Radiem" PR 1, Radio Zet, Radio BIS, TOK FM, "Kawa czy Herbata" TVP 1, "Po prostu" Siekieskiego w TVP 1, "Smak życia" TVP 2, programy informacyjne Polsat i TVN 24 .

  Zdobyłem także różnorodne doświadczenia w biznesie: dystrybuowałem chleb ("Pomożesz Litwie kupując Chleb Wileński - część zysków dla Litwinów walczących z Rosją o niepodległość"), byłem szefem reklamy "FILM"-u, "Przekroju", w Point Group (obecny wydawca "WPROST"), organizowałem wizytę b. ambasadora Rosji, który w Górze Kalwarii szukał śladów przedwojennego, polskiego jasnowidza Wolfa Messinga. Prowadziłem kampanie wyborcze, doradzałem w Europarlamencie oraz w Komisji Ekspertów Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Założyłem stronę wspomnieniową Marka Kotańskiego.

  Prywatnie

  Mam troje już dorosłych dzieci.

  Pasjonują mnie nietypowe metody diagnozy jak test kolorów, twarzy czy psychologia starożytnych – astrologia. Marzy mi się kontynuowanie badań rozpoczętych w pracy magisterskiej, której temat brzmiał: „Siła związku małżeńskiego a układ planet w momencie urodzenia partnerów oraz wskaźniki siły związku na bazie testu kolorów Lüschera i testu twarzy Szöndiego”.

  Uwielbiam światło i nastrój w fotografii (2 wystawy własnych zdjęć), lubię przyrodę, zwłaszcza tę Suwalszczyzny, gitarę, dokumenty - jak choćby "Sugar Man".

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Zdrowie Publiczne
 • Psychologia Sportu

Edukacja

 • Uniwersytet Warszawski, Wydział Psychologii, specjalizacja Psychologia Kliniczna Człowieka Dorosłego, XI 1989
 • Szkoła Mediacji, Akademia ADR Kraków, 2015
 • Polsko-Niemiecki Instytut Terapii Uzależnień "Błękitny Krzyż" (terapia uzależnień), 2012

Publikacje

 • Teksty i wywiady popularyzujące psychologię, zagadnienie uzależnień, dobieranie partnerów w prasie, m.inn.: "Zwierciadło", "Życie Warszawy", "Przyjaciółka", "Jestem", "Uroda", "Cash", "Film", "Media i Marketing Polska" oraz w radiu i tv: "Lato z Radiem" PR 1, Radio Zet, Radio BIS, TOK FM, "Kawa czy Herbata" TVP 1, "Po prostu" Siekieskiego w TVP 1, „Smak życia” TVP 2, programy informacyjne Polsat i TVN 24

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl