Umów wizytę 36 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Psycholog, terapeuta uzależnień, certyfikowany coach ICC, mediator. Były Członek Zarządu W-wskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Terapia uzależnień indywidualna i… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
44 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: psychoterapia uzależnień

  Konsultowalem sie w sprawie uzaleznionej od alkoholu zony, ktora w zaden sposob nie pozwala sobie pomoc . Pan Nowak ma wiedze z tego zakresu i to sie wyczuwa, wytlumaczyl mi co w danej chwili przezywa i w jaki sposob moge ja zachecic do podjecia lecznia oraz jak ja powinienem sie zachowywac w tych gorszych momentach. Dostalem duzo konkretnych informacji ale i wsparcie . jest mi zdecydowanie latwiej po tej wizycie, wiecej rozumiem . Mi ta wizyta wiele dala, na pewno nie byl to zmarnowany czas i szczerze polecam tego psychologa.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pomógł mi, gdy byłam w czarnym dołku. Dzięki Niemu spojrzałam na okoliczności, problemy i emocje z zupełnie innej perspektywy. Te rozmowy/wizyty bardzo mi pomogły w konkretny sposób. Odzyskuję równowagę, dystans, zmieniłam myślenie i jestem w stanie przeprowadzić zmiany w życiu.
  Sama nigdy nie doszłabym do takich wniosków, nie umiałabym uporządkować przygniatających emocji.
  Pan Wiesław Marek Nowak jest bardzo mądrą, spokojną, uważnie słuchającą osobą.
  Empatyczną i pamiętającą historię pacjenta.
  Bardzo Mu dziękuję.

  Wiesław Marek Nowak2018-03-13

  dziękuję Pani Kasiu za miłe słowa, życzę powodzenia. Pozdrawiam, Wiesław Nowak

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: psychoterapia uzależnień (cena jednostkowa w pakiecie terapeutycznym)

  Krzepiąca, miła rozmowa - nie myślałam, ze az tak mi pomoze i sprawi ze poczuje sie lepiej. Pan Wiesław Nowak naprowadza myśli na właściwe tory. Gdybym miałam jednym zdaniem podsumować wizytę: profesjonalizm i doświadczenie.

  Wiesław Marek Nowak2018-03-13

  Cieszę się, że pomogłem. Dziękuję za miłe słowa. Pozdrawiam, Wiesław Nowak

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: psychoterapia online

  Rozmowy dobrze mi robią, ukladam swoje mysli i życiowe sprawy, widze i rozumiem wiele wiecej jak przed rozmowami, Mozna liczyc na konstruktywne przemyslenia i rady ze strony Pana Wieslawa.

  Wiesław Marek Nowak2018-03-13

  Bardzo dziękuję ze miłe słowa. Pozdrawiam, Wiesław Nowak

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan Wiesław to specjalista, którego wybrałem w przemyślany sposób na podstawie spotkań z kilkoma innymi psychologami. W przyjaznej atmosferze pomógł mi zrozumieć to do czego sam nie mogłem dojść przez lata. Wiem, że dzięki temu standard mojego życia nieodwracalnie się podniesie, a mi już jest lżej :) Gdybym mógł cofnąć czas to zrobiłbym to samo bez zastanowienia tylko wiele lat wcześniej. Serdecznie polecam :) !!!

  Wiesław Marek Nowak2017-11-02

  Serdecznie dziękuję za przemiłe słowa. Życzę powodzenia! Wiesław Nowak

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: wizyta partnerska

  Spotkałem się z Panem Wiesławem na spotkanie z moją partnerką. Problemy między nami nasilały się stąd udaliśmy się po pomoc czy poradę. Uważnie słuchał co mieliśmy do powiedzenia a gdy widział jakiś powód skutecznie dopytywał się o konkretne rzeczy. Sam też zadawał pytania na które nie było odpowiedzi łatwej lub też mówił w taki sposób byśmy sami czegoś się domyślili czy też powiedzieli.
  Pan Wiesław skutecznie pokazał mi moje potrzeby mojej partnerki. Zobrazował mi jak wygląda nasz związek i jakie są problemy czy też z czego mogą wynikać. Co do samego mnie pokazał mi mój dodatkowy problem który mam zamiar naprawić jak tylko stanę na nogi.

  Pozdrawiam Honczaruk Adam

  Wiesław Marek Nowak2017-08-05

  Szanowny Panie,
  Bardzo dziękuję za miłe słowa. Cieszę się, że mogłem Panu pomóc. Pozdrawiam serdecznie.
  Wiesław Nowak

 • Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: Bóle w klatce piersiowej

  Polecam Pana Wiesława.
  Od paru miesięcy męczyłam się z bólami w klatce piersiowej i bez skutecznie chodziłam po lekarzach...Pan Wiesław pomógł mi zrozumieć, gdzie leży podstawa dla moich dolegliwości. Teraz dzięki temu zaczynam uczyć się radzić sobie z tymi bólami i zaczyna mi to wychodzić :) Bardzo dziękuję :)

  Wiesław Marek Nowak2017-07-23

  Bardzo dziękuję za tak miłe słowa. Pozdrawiam, Wiesław Nowak.

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: wizyta pakietowa

  Świetny specjalista! Potrafi uważnie słuchać, odnaleźć przyczynę problemów i wskazać konkretne rozwiązanie. Pan Wiesław jest prawdziwym ekspertem w swojej dziedzinie, który potrafi realnie pomóc.
  Szczerze polecam!

  Wiesław Marek Nowak2017-02-24

  Bardzo dziękuję Pani Ewelino za słowa uznania. Pozdrawiam. Wiesław Nowak

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  pierwsza wizyta u lekarza (psychologa) - przede wszystkim słucha, zadaje konkretne pytania, bardzo kontaktowy, nie czuje się dystansu, a to bardzo ważne. Dlatego ocena na 5.

  Wiesław Marek Nowak2017-02-12

  Bardzo dziękuję za Pana pozytywną opinię. To ważne dla mnie słowa. Pozdrawiam serdecznie. Wiesław Nowak

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan Wiesław to najlepszy specjalista spośród wszystkich, do których chodziłem. Jedyny, który potrafił mi realnie pomóc. Podczas spotkań ani razu nie odczułem podążania za jakimiś utartymi książkowymi schematami, za to każda wizyta była przeprowadzona indywidualnie pod moje problemy. Serdecznie dziękuję i szczerze polecam Pana Wiesława.

  Wiesław Marek Nowak2016-12-19

  Bardzo dziękuję Panie Kamilu za miłe słowa. Pozdrawiam, Wiesław Nowak.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Psycholog, terapeuta uzależnień, certyfikowany coach ICC, mediator. Były Członek Zarządu W-wskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Terapia uzależnień indywidualna i grupowa, terapia indywidualna, terapia par. Możliwe wizyty domowe oraz pomoc przez internet (skype). Serdecznie zapraszam! http://tinyurl.com/NowakTVP

  Pomagam w problemach osobistych i zawodowych a także małżeństwom w trudnych sytuacjach. Zajmuję się także nadużywaniem alkoholu i innych substancji, hazardem. Uzależnienia bardzo dobrze rozumiem - znam je także z perspektywy wyleczonego pacjenta czego, moim zdaniem, nie da się zastąpić żadną "książkową" wiedzą. W swej pracy z pacjentem czerpię także z 57-letniego doświadczenia życiowego i różnorodnych doświadczeń zawodowych, również spoza psychologii (szczegóły dalej). Pracuję pod superwizją (Cezary Godlewski - INTRA).

  Ukończyłem Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizację Kliniczną Człowieka Dorosłego) broniąc najlepszą na roku pracę magisterską o determinantach siły związku, recenzowaną przez prof Zbigniewa Lwa - Starowicza. W ramach ITS studiowałem także seksuologię, psychiatrię dziecięcą, neurologię kliniczną, techniki diagnostyczne, podyplomowo psychologię sportu.

  Ukończyłem Studium Terapii Uzależnień w Polsko - Niemieckim Instytucie Błękitny Krzyż certyfikowane przez PARPA, "Warsztaty Trenerskie" w House of Skills, kurs "Kontakt w Sytuacji Pomagania" w Laboratorium Psychoedukacji, "Praca ze snem w psychoterapii" w Polskim Instytucie Ericksonowskim, szkolenie "Opieka Paliatywna nad Dziećmi" Instytutu Matki i Dziecka, Europejską Akademię Mediacji i inne.

  Byłem kierownikiem pionu uzależnień w Centrum Zdrowia Psychicznego „Dromader” (Ośrodek Terapii 24h, Oddział Dzienny i Poradnia Uzależnień), pracowałem w Klinice Leczenia Depresji i Uzależnień „Medox”, pomagałem pacjentom OPS Warszawa (lęki, depresje, psychozy, uzależnienia, problemy rodzinne). W Klubie Rodzin Abstynenckich prowadziłem grupę wsparcia dla seniorów. Pomagałem zarówno uzależnionym bezdomnym jak i dobrze sytuowanym osobom w prywatnych klinikach. Byłem wolontariuszem w Hospicjum dla Dzieci.

  Jako ekspert psycholog opublikowałem wiele popularnonaukowych tekstów, udzielałem wywiadów na temat psychologii, uzależnień, testu kolorów w wielu tytułach: "Zwierciadło", "Życie Warszawy", "Przyjaciółka", "Jestem", "Uroda", "Cash", "Film", "Media i Marketing Polska" a także w licznych programach radiowych i telewizyjnych jak "Lato z Radiem" PR 1, Radio Zet, Radio BIS, TOK FM, "Kawa czy Herbata" TVP 1, "Po prostu" Siekieskiego w TVP 1, "Smak życia" TVP 2, programy informacyjne Polsat i TVN 24 .

  Zdobyłem także różnorodne doświadczenia w biznesie: dystrybuowałem chleb ("Pomożesz Litwie kupując Chleb Wileński - część zysków dla Litwinów walczących z Rosją o niepodległość"), byłem szefem reklamy "FILM"-u, "Przekroju", w Point Group (obecny wydawca "WPROST"), organizowałem wizytę b. ambasadora Rosji, który w Górze Kalwarii szukał śladów przedwojennego, polskiego jasnowidza Wolfa Messinga. Prowadziłem kampanie wyborcze, doradzałem w Europarlamencie oraz w Komisji Ekspertów Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Założyłem stronę wspomnieniową Marka Kotańskiego.

  Prywatnie

  Mam troje już dorosłych dzieci.

  Pasjonują mnie nietypowe metody diagnozy jak test kolorów, twarzy czy psychologia starożytnych – astrologia. Marzy mi się kontynuowanie badań rozpoczętych w pracy magisterskiej, której temat brzmiał: „Siła związku małżeńskiego a układ planet w momencie urodzenia partnerów oraz wskaźniki siły związku na bazie testu kolorów Lüschera i testu twarzy Szöndiego”.

  Uwielbiam światło i nastrój w fotografii (2 wystawy własnych zdjęć), lubię przyrodę, zwłaszcza tę Suwalszczyzny, gitarę, dokumenty - jak choćby "Sugar Man".

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Zdrowie Publiczne
 • Psychologia Sportu

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Warszawski, Wydział Psychologii, specjalizacja Psychologia Kliniczna Człowieka Dorosłego, XI 1989
 • Szkoła Mediacji, Akademia ADR Kraków, 2015
 • Polsko-Niemiecki Instytut Terapii Uzależnień "Błękitny Krzyż" (terapia uzależnień), 2012

Publikacje

 • Teksty i wywiady popularyzujące psychologię, zagadnienie uzależnień, dobieranie partnerów w prasie, m.inn.: "Zwierciadło", "Życie Warszawy", "Przyjaciółka", "Jestem", "Uroda", "Cash", "Film", "Media i Marketing Polska" oraz w radiu i tv: "Lato z Radiem" PR 1, Radio Zet, Radio BIS, TOK FM, "Kawa czy Herbata" TVP 1, "Po prostu" Siekieskiego w TVP 1, „Smak życia” TVP 2, programy informacyjne Polsat i TVN 24

Wyróżnienia ZnanyLekarz.pl