Wiesław Marek Nowak

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta

48 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
497 odwiedzin w ciągu 30 dni

Psycholog, terapeuta uzależnień, certyfikowany coach ICC, mediator. Były Członek Zarządu W-wskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Terapia uzależnień indywidualna i… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
48 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: konsultacja partnerska - 60 minut

  Odbylismy konsultacje parterska w zwiazku ze zmianami zyciowymi i spodowanymi wraz z nimi trudnosciami i towarzyszacym stresem. Pan Wiesla Nowak wzbudza zaufanie a po tym co mowil bez watpienia posiada obszerna wiedze z zakresu psychologi i pomocy parom. Ta wizyta okazala sie byc pomocna i juz nie mmoge doczekac sie kolejnej. Wszystko zaczyna sie dobrze ukladac dzieki tym spotkaniom. Ania

  Wiesław Marek Nowak2018-06-21

  Dziękuję za miłe słowa, Wiesław Nowak

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: psychoterapia partnerska (cena jednostkowa w pakiecie terapeutycznym)

  Odbylismy wizte partnerska i bardzo sie ciesze, ze moj narzeczony polubil pana Wieslawa i chce kontynuowac terapię a bylismy juz wczesniej u dwoch innych ktorzy mu nie odpowiadali. Wizyta duzo wniosla w nasz zwiazek, widze ze w koncu ktos potrafi dotrzec do mojego partnera i ja tez zauwazylam popelniane przez siebie bledy. Pan Nowak daje duzo przestrzeni do rozmowy, absolutnie nie ocenia i nie staje po zadnej ze stron a nakierowuje rozmowe tak abysmy mogli sami zrozumiec sytuacje. Bez watpienia polecam.

  Wiesław Marek Nowak2018-06-11

  dziękuję za słowa uznania, pozdrawiam. Wiesław Nowak

 • E
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: zwykła wizyta / konsultacja psychologiczna

  Świetny psycholog, z wyczuciem problemu , umiejętnością słuchania i co ważniejsze umiejętnością faktycznej pomocy osobie uwiklanej w problemy rodzinne. Przy tym wszystkim to także życzliwy i serdeczny człowiek . Z wizyty na wizyty zmiany w moim życiu postępowały , czułam się pewniej wiedząc że mam takie wsparcie.

  Wiesław Marek Nowak2018-05-29

  Dziękuję za wpis i uznanie. Pozdrawiam. Wiesław Nowak

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: konsultacja partnerska

  U Pana Nowaka byliśmy wspólnie z żoną i jesteśmy zadowoleni z tej wizyty. Po raz pierwszy od dawna mogliśmy spokojnie porozmawiać bez kłótni, dobrze poprowadził wizyte wsłuchując się w słowa każdego i każdemu dając szansę konstruktywnej wypowiedzi. Było nam to potrzebne abysmy mogli zrozumiec że nasze małżeństwo jest silne i to co przechodzimy to chwilowy kryzys, w punkt wskazał to co nas najbardziej różni i jest tematem sporów, chociaż wprost nie powiedzieliśmy tego .Będziemy pracować nad problemami z Panem Nowakiem, gdyż wzbudził nasze zaufanie.. Polecamy parom i małżeństwom.

  Wiesław Marek Nowak2018-05-26

  Bardzo dziękuję za Państwa wypowiedź. Pozdrawiam. Wiesław Nowak

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: psychoterapia uzależnień

  Konsultowalem sie w sprawie uzaleznionej od alkoholu zony, ktora w zaden sposob nie pozwala sobie pomoc . Pan Nowak ma wiedze z tego zakresu i to sie wyczuwa, wytlumaczyl mi co w danej chwili przezywa i w jaki sposob moge ja zachecic do podjecia lecznia oraz jak ja powinienem sie zachowywac w tych gorszych momentach. Dostalem duzo konkretnych informacji ale i wsparcie . jest mi zdecydowanie latwiej po tej wizycie, wiecej rozumiem . Mi ta wizyta wiele dala, na pewno nie byl to zmarnowany czas i szczerze polecam tego psychologa.

  Wiesław Marek Nowak2018-05-21

  Dziękuję za miłe słowa. Pozdrawiam, Wiesław Nowak

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Pomógł mi, gdy byłam w czarnym dołku. Dzięki Niemu spojrzałam na okoliczności, problemy i emocje z zupełnie innej perspektywy. Te rozmowy/wizyty bardzo mi pomogły w konkretny sposób. Odzyskuję równowagę, dystans, zmieniłam myślenie i jestem w stanie przeprowadzić zmiany w życiu.
  Sama nigdy nie doszłabym do takich wniosków, nie umiałabym uporządkować przygniatających emocji.
  Pan Wiesław Marek Nowak jest bardzo mądrą, spokojną, uważnie słuchającą osobą.
  Empatyczną i pamiętającą historię pacjenta.
  Bardzo Mu dziękuję.

  Wiesław Marek Nowak2018-03-13

  dziękuję Pani Kasiu za miłe słowa, życzę powodzenia. Pozdrawiam, Wiesław Nowak

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: psychoterapia uzależnień (cena jednostkowa w pakiecie terapeutycznym)

  Krzepiąca, miła rozmowa - nie myślałam, ze az tak mi pomoze i sprawi ze poczuje sie lepiej. Pan Wiesław Nowak naprowadza myśli na właściwe tory. Gdybym miałam jednym zdaniem podsumować wizytę: profesjonalizm i doświadczenie.

  Wiesław Marek Nowak2018-03-13

  Cieszę się, że pomogłem. Dziękuję za miłe słowa. Pozdrawiam, Wiesław Nowak

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: psychoterapia online

  Rozmowy dobrze mi robią, ukladam swoje mysli i życiowe sprawy, widze i rozumiem wiele wiecej jak przed rozmowami, Mozna liczyc na konstruktywne przemyslenia i rady ze strony Pana Wieslawa.

  Wiesław Marek Nowak2018-03-13

  Bardzo dziękuję ze miłe słowa. Pozdrawiam, Wiesław Nowak

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Pan Wiesław to specjalista, którego wybrałem w przemyślany sposób na podstawie spotkań z kilkoma innymi psychologami. W przyjaznej atmosferze pomógł mi zrozumieć to do czego sam nie mogłem dojść przez lata. Wiem, że dzięki temu standard mojego życia nieodwracalnie się podniesie, a mi już jest lżej :) Gdybym mógł cofnąć czas to zrobiłbym to samo bez zastanowienia tylko wiele lat wcześniej. Serdecznie polecam :) !!!

  Wiesław Marek Nowak2017-11-02

  Serdecznie dziękuję za przemiłe słowa. Życzę powodzenia! Wiesław Nowak

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: wizyta partnerska

  Spotkałem się z Panem Wiesławem na spotkanie z moją partnerką. Problemy między nami nasilały się stąd udaliśmy się po pomoc czy poradę. Uważnie słuchał co mieliśmy do powiedzenia a gdy widział jakiś powód skutecznie dopytywał się o konkretne rzeczy. Sam też zadawał pytania na które nie było odpowiedzi łatwej lub też mówił w taki sposób byśmy sami czegoś się domyślili czy też powiedzieli.
  Pan Wiesław skutecznie pokazał mi moje potrzeby mojej partnerki. Zobrazował mi jak wygląda nasz związek i jakie są problemy czy też z czego mogą wynikać. Co do samego mnie pokazał mi mój dodatkowy problem który mam zamiar naprawić jak tylko stanę na nogi.

  Pozdrawiam Honczaruk Adam

  Wiesław Marek Nowak2017-08-05

  Szanowny Panie,
  Bardzo dziękuję za miłe słowa. Cieszę się, że mogłem Panu pomóc. Pozdrawiam serdecznie.
  Wiesław Nowak

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Psycholog, terapeuta uzależnień, certyfikowany coach ICC, mediator. Były Członek Zarządu W-wskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Terapia uzależnień indywidualna i grupowa, terapia indywidualna, terapia par. Możliwe wizyty domowe oraz pomoc przez internet (skype). Serdecznie zapraszam! http://tinyurl.com/NowakTVP

  Pomagam w problemach osobistych i zawodowych a także małżeństwom w trudnych sytuacjach. Zajmuję się także nadużywaniem alkoholu i innych substancji, hazardem. Uzależnienia bardzo dobrze rozumiem - znam je także z perspektywy wyleczonego pacjenta czego, moim zdaniem, nie da się zastąpić żadną "książkową" wiedzą. W swej pracy z pacjentem czerpię także z 57-letniego doświadczenia życiowego i różnorodnych doświadczeń zawodowych, również spoza psychologii (szczegóły dalej). Pracuję pod superwizją (Cezary Godlewski - INTRA).

  Ukończyłem Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizację Kliniczną Człowieka Dorosłego) broniąc najlepszą na roku pracę magisterską o determinantach siły związku, recenzowaną przez prof Zbigniewa Lwa - Starowicza. W ramach ITS studiowałem także seksuologię, psychiatrię dziecięcą, neurologię kliniczną, techniki diagnostyczne, podyplomowo psychologię sportu.

  Ukończyłem Studium Terapii Uzależnień w Polsko - Niemieckim Instytucie Błękitny Krzyż certyfikowane przez PARPA, "Warsztaty Trenerskie" w House of Skills, kurs "Kontakt w Sytuacji Pomagania" w Laboratorium Psychoedukacji, "Praca ze snem w psychoterapii" w Polskim Instytucie Ericksonowskim, szkolenie "Opieka Paliatywna nad Dziećmi" Instytutu Matki i Dziecka, Europejską Akademię Mediacji i inne.

  Byłem kierownikiem pionu uzależnień w Centrum Zdrowia Psychicznego „Dromader” (Ośrodek Terapii 24h, Oddział Dzienny i Poradnia Uzależnień), pracowałem w Klinice Leczenia Depresji i Uzależnień „Medox”, pomagałem pacjentom OPS Warszawa (lęki, depresje, psychozy, uzależnienia, problemy rodzinne). W Klubie Rodzin Abstynenckich prowadziłem grupę wsparcia dla seniorów. Pomagałem zarówno uzależnionym bezdomnym jak i dobrze sytuowanym osobom w prywatnych klinikach. Byłem wolontariuszem w Hospicjum dla Dzieci.

  Jako ekspert psycholog opublikowałem wiele popularnonaukowych tekstów, udzielałem wywiadów na temat psychologii, uzależnień, testu kolorów w wielu tytułach: "Zwierciadło", "Życie Warszawy", "Przyjaciółka", "Jestem", "Uroda", "Cash", "Film", "Media i Marketing Polska" a także w licznych programach radiowych i telewizyjnych jak "Lato z Radiem" PR 1, Radio Zet, Radio BIS, TOK FM, "Kawa czy Herbata" TVP 1, "Po prostu" Siekieskiego w TVP 1, "Smak życia" TVP 2, programy informacyjne Polsat i TVN 24 .

  Zdobyłem także różnorodne doświadczenia w biznesie: dystrybuowałem chleb ("Pomożesz Litwie kupując Chleb Wileński - część zysków dla Litwinów walczących z Rosją o niepodległość"), byłem szefem reklamy "FILM"-u, "Przekroju", w Point Group (obecny wydawca "WPROST"), organizowałem wizytę b. ambasadora Rosji, który w Górze Kalwarii szukał śladów przedwojennego, polskiego jasnowidza Wolfa Messinga. Prowadziłem kampanie wyborcze, doradzałem w Europarlamencie oraz w Komisji Ekspertów Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Założyłem stronę wspomnieniową Marka Kotańskiego.

  Prywatnie

  Mam troje już dorosłych dzieci.

  Pasjonują mnie nietypowe metody diagnozy jak test kolorów, twarzy czy psychologia starożytnych – astrologia. Marzy mi się kontynuowanie badań rozpoczętych w pracy magisterskiej, której temat brzmiał: „Siła związku małżeńskiego a układ planet w momencie urodzenia partnerów oraz wskaźniki siły związku na bazie testu kolorów Lüschera i testu twarzy Szöndiego”.

  Uwielbiam światło i nastrój w fotografii (2 wystawy własnych zdjęć), lubię przyrodę, zwłaszcza tę Suwalszczyzny, gitarę, dokumenty - jak choćby "Sugar Man".

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Zdrowie Publiczne
 • Psychologia Sportu

Edukacja

 • Uniwersytet Warszawski, Wydział Psychologii, specjalizacja Psychologia Kliniczna Człowieka Dorosłego, XI 1989
 • Szkoła Mediacji, Akademia ADR Kraków, 2015
 • Polsko-Niemiecki Instytut Terapii Uzależnień "Błękitny Krzyż" (terapia uzależnień), 2012

Publikacje

 • Teksty i wywiady popularyzujące psychologię, zagadnienie uzależnień, dobieranie partnerów w prasie, m.inn.: "Zwierciadło", "Życie Warszawy", "Przyjaciółka", "Jestem", "Uroda", "Cash", "Film", "Media i Marketing Polska" oraz w radiu i tv: "Lato z Radiem" PR 1, Radio Zet, Radio BIS, TOK FM, "Kawa czy Herbata" TVP 1, "Po prostu" Siekieskiego w TVP 1, „Smak życia” TVP 2, programy informacyjne Polsat i TVN 24

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl