Adres

Jacka Kaczmarskiego 58a/104, Mokotów, Warszawa
Centrum DBT Emocje (mapa)

Lekarz nie ma włączonego kalendarza pod tym adresem

Poproś o kalendarz wizyt
Przyjmuję: dorosłych
Gotówka
22 273.....

Spotkania indywidualne (od 200 zł)

Grupa dbt (od 150 zł)

Diagnoza zaburzeń osobowości (od 200 zł) + 1 więcej

Trening umiejętności dla borderline (od 200 zł)

Moje doświadczenie

O mnie

Proszę o kontakt bezpośredni (psychoterapia.ws) Prowadzimy grupy DBT dla osób z borderline/intensywnymi emocjami - ilość miejsc ograniczona. Prowadzę ...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • borderline
 • zaburzenia osobowości
 • choroba afektywna dwubiegunowa
Pokaż wszystkie leczone choroby

Zdjęcia


Znajomość języków

Angielski

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
18 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu

Niewiarygodnym wydaje się być, jak spotkania z Vivian wpłynęły na moje życie. Nasze sesje to absolutnie najbardziej rozwijające, kojące, otwierające oczy doświadczenie, jakie mogłam sobie wyobrazić.
Od zawsze zmagałam się z problemami i byłam zachęcana przez lekarzy i przyjaciół do podjęcia terapii; nie było jednak proste znalezienie zarówno terapii jak i terapeuty tak idealnie przystosowanych do pomocy ludziom z problemami nadmiernej emocjonalności, borderline, depresją itp. Spotkania z Vivian bardzo odbiegają od mojego wcześniejszego wyobrażenia o terapii, tudzież sesji, z którymi zetknęłam się w przeszłości.
Rezultaty mówią same za siebie: sytuacje, które w przeszłości notorycznie doprowadzały mnie do wyczerpania nerwowego, myśli samobójczych, wybuchów histerii, w chwili obecnej jestem w stanie rozumieć, kontrolować i zmieniać. Nieustanna gotowość Vivian do pomocy, nie tylko w czasie spotkań, ale też (albo przede wszystkim) poza nimi, sprawia, że czuję się silniejsza, rozumiana i widzę „światełko w tunelu” - możliwość poradzenia sobie z nawet najsilniejszymi emocjami i trudnościami spotykającymi mnie w życiu.
Prowadząc terapię, Vivian daje niezwykłe poczucie komfortu, pełnej akceptacji (brak jakiegokolwiek osądzania czy ocen!) przy jednoczesnym bardzo konkretnym wdrażaniu założeń terapii. Jestem pełna podziwu dla jej profesjonalizmu i umiejętności nawiązania bliskiej, naturalnej relacji, a także fanką jej poczucia humoru :) Z wielkimi podziękowaniami i w oczekiwaniu na kolejne sesje :)

mgr Vivian Natalia Fiszer

Bardzo, bardzo dziękuję za tak miłe słowa pod adresem moim i moich metod. Super, że zdecydowałaś się na terapię, mimo trudności ze znalezieniem terapeuty i jestem zaszczycona, że jestem nim ja (mimo że może pompatycznie to brzmi, to naprawdę tak czuję). Cieszę się, że potrafisz używać metod, które proponuję i korzystać z pomocy, niestety nie każdemu to się udaje stąd wiem, że moja zasługa jest tutaj raczej skromna. Wiem, że z czasem będziesz coraz silniejsza, a Twoje emocje również nie będą Cię ciągnąć w dół, wrażliwość jest piękną cechą! cudownego dnia i do zobaczenia!


K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum DBT Emocje

To co odróżnia terapię DBT i podejście Vivian od psycholożek, z którymi miałam wcześniej do czynienia to skupienie na tym co jest tu i teraz, rozwiązywanie problemów z którymi nie możemy sobie poradzić w codziennym życiu, takich jak fobia społeczna, trudności w nawiązywaniu kontaktów z nowymi ludźmi czy trudne emocje. Nie oczekujcie więc grzebania w przeszłości i analizowania tego, dlaczego Wasza relacja z matką czy ojcem sprawiła, że jesteście tacy a nie inni. To można robić na terapii psychodynamicznej i też jest pewnie jakoś wartościowe, ale z mojego doświadczenia wynika, że niekoniecznie podniesie jakość życia tylko raczej pozwoli dobrze zdiagnozować swoje problemy.
Vivian uczy konkretnych umiejętności, które pozwalają zmniejszyć napięcie i poradzić sobie z trudnymi emocjami a w efekcie, zacząć szczęśliwie żyć i powolutku zacząć posuwać się do przodu. W trakcie mojej terapii przeżywałam najtrudniejszy moment w swoim życiu - zmarła bliska mi osoba. Vivian nauczyła mnie tego, że trzeba przeżyć emocje, również te złe, które są normalną częścią naszego życia i tego jak zmniejszyć cierpienie. Dzięki regularnym medytacjom nauczyłam się zmniejszać fizyczny ból serca, który był efektem wielkiego bólu psychicznego. Wiem, że brzmi to trochę magicznie, ale tak było i to naprawdę możliwe :).
Terapia Vivian jest na pewno najbardziej efektywną terapią na której byłam. Podobało mi się to, że Vivian empatyczna, wspierająca a jednocześnie niesamowicie motywująca do działania. Przychodząc do niej, po prostu chce się lepiej żyć i nauczyć umiejętności jak to lepsze życie osiągnąć. Bardzo pomocne jest to, że Vivian jest dostępna również między sesjami i po zakończeniu terapii.
Jeśli myślicie, że nie ma już nadziei to mam dobrą wiadomość: jest :). Zmiana jest możliwa i Vivian Wam w tym pomoże. Każda kasa jest warta tego by zawalczyć o siebie i nie ma co z tym zwlekać. Vivian to Beyonce wśród psycholożek!

mgr Vivian Natalia Fiszer

Beyoncé- tutaj to nie wiem co napisać, bo mi słów zabrakło :):):)
Bardzo, bardzo dziękuję za tak miłe słowa, tak bardzo się cieszę, że potrafiłam podpowiedzieć co warto zmienić i w jaki sposób można to osiągnąć- dzięki umiejetnościom DBT faktycznie wiele staje się możliwe. Jednak, jak zwykle, podkreślę, że to nie ja robiłam te wszystkie ćwiczenia, więc wysiłek nie był na pewno wyłącznie, czy nawet głównie mój, mówię to po to, by podkreślić, jak wielką pracę wykonałaś, z jaką determinacja szłaś naprzód- teraz zbierasz tego owoce, mam nadzieję, że umiejętności będą procentować z roku na rok (tak zwykle bywa) a akceptacja i współczucie pozwolą przetrwać, jeśli wiatr silniej zawieje- bo na to niestety nie mamy wpływu. Trzymam kciuki mocno i oczywiście, że w razie czego jestem!


I
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum DBT Emocje nieradzenie z emocjami

Bardzo dziękuję tej przecudownej Pani Psycholog za to, że nauczyła mnie radzić ze skrajnie silnymi emocjami, które nie dawały mi możliwości normalnie i spokojnie funkcjonować, nie wymyślać sobie problemów, których w rzeczywistości nie istnieje (tzn niepotrzebnie się nakręcać, przez co bardzo się męczyłam), poprawnej i zdrowej komunikacji z ludźmi i najważniejsze - dzięki rozwoju wewnętrznemu podczas terapii - zdecydowałam się na trudne, ale bardzo dobre dla mnie zmiany - odejście z toksycznego związku, który truł mi kilka dobrych lat mojego życia. Dopiero teraz odżyłam :) dzięki Pani Vivian dalej uczę się zaufaniu oraz akceptacji siebie.
Pani Vivian jest bardzo miła i ciepla osoba. Cierpliwa i wyrozumiała. Najwazniejsze - konsekwentna i profesjonalna, przekonałam się, że wszystko co zostało powiedziane w gabinecie - zostało w gabinecie.
Najlepszy psychołog w Warszawie, z czystym sumiennniem polecam, zmiany ktore przyjdą po skonczeniu terapii są warte pracy nad sobą!

Pozdrawiam, I.

mgr Vivian Natalia Fiszer

Bardzo, bardzo dziękuję za te miłe słowa i uznanie, zawsze niesamowicie cieszę się, kiedy ktoś potrafi skorzystać z metod, które podpowiadam to ogromna satysfakcja! Ale oczywiście całą ciężką pracę wykonała Pani :) Wierzę, że te metody procentują z każdym rokiem, również po zakończeniu terapii, życzę cudowności i cierpliwości w pokonywaniu ewentualnych problemów, dobrego dnia!


M
Użytkownik zweryfikowany

Jeżeli ktoś z Państwa nie potrafi zdiagnozować co się z nim dzieje wewnątrz siebie i zauważa u siebie rosnącą niemoc w stosunku do różnorodnych wyzwań dnia codziennego, to z pełną świadomością polecam Panią psycholog Vivian. U mnie wypracowanie metod na samodzielne radzenie sobie z problemamy odbyło się zaskakująco szybko - w ciągu 6 miesięcy. Pani Vivian sama zauważyła ten moment, co bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Można jej w pełni zaufać, rozmowy są pełne akceptacji i życzliwości, a swoją argumentację opiera na dowodach naukowych. Pozostaje w kontakcie sms-owym lub telefonicznym przez czas pomiędzy spotkaniami. Gorąco polecam metody terapii DBT, które opierają się na pracy z terapeutą i pracy w grupie, ponieważ są to umiejętności na całe życie. U mnie wystarczył jeden telefon i tak "skęciłam" na dobrą ścieżkę życia!

mgr Vivian Natalia Fiszer

Bardzo dziękuje za przemiły komentarz! To prawda, ze są takie osoby, które bardzo szybko potrafią wprowadzić zmiany w swoim życiu i nie ma wtedy powodu, by przedłużać terapie :) Każdy idzie w swoim tempie i to jest jak najbardziej w porządku. Poza tym trening umiejętności w grupie faktycznie bardzo pomaga jeśli się zaangażujemy. Gratuluje szybkich postępów! Umiejętności DBT beda procentować z czasem, życzę Pani wszystkiego co najlepsze!


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum DBT Emocje

Serdecznie polecam pracę z Panią Vivian. To bardzo mądra kobieta , która potrafi pomóc w uporaniu się z własnymi demonami. Zawsze przygotowana do spotkania,cierpliwie wysłuchuje wszystkich problemów. Ćwiczenia których nauczyłam się u niej w gabinecie pomagają mi do dnia dzisiejszego radzić sobie w trudnych momentach.Od nikogo wcześniej nie otrzymałam tyle akceptacji i zrozumienia ile przez rok dostałam od Pani Vivian. Po każdym spotkaniu wychodziłam bardziej zmotywowana do pracy nad sobą.
Cudowne jest to,że pomimo ukończonej terapii w ciężkich momentach nadal mogę prosić o wsparcie. Z całego serca dziękuje za to czego się nauczyłam :) .

mgr Vivian Natalia Fiszer

Bardzo dziękuję za tak miły komentarz, bardzo się cieszę, że umiejętności DBT się przydają, życzę absolutnie tego co najlepsze !!!


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum DBT Emocje trening umiejętności dla borderline

Zanim zaczęłam terapię z Vivian bardzo się męczyłam, a razem ze mną męczyło się moje otoczenie. Przeszłam terapię indywidualną i grupową, ale mimo że pomogły mi poznać siebie to moje problemy nie zniknęły. Dopiero praca z Vivian sprawiła, że zaczęłam sobie radzić z emocjami. Nawet nie umiem wyrazić jak bardzo się zmieniłam dzięki terapii DBT. Nauczyłam się wyrażać emocje na spokojnie, akceptować to kim jestem. Powoli, jeden po drugim, rozprawiamy się z moimi problemami. Mimo wzlotów i upadków wiem że zmieniam swoje życie na lepsze.

mgr Vivian Natalia Fiszer

Bardzo dziękuję za miły komentarz. Cieszę się, że zaangażowanie w ćwiczenie umiejętności DBT daje owoce, wiem, że te umiejętności rosną, nawet po zakończeniu terapii. Życzę wszystkiego dobrego, a jak coś się wydarzy (bo niestety tak w życiu bywa) życzę, byś miała cierpliwość, siłę i życzliwość dla siebie, by wszelkie trudności pokonywać.


M
Użytkownik zweryfikowany

Pani Vivian Fiszer jest najlepszą terapeutką u jakiej byłam, a byłam u bardzo wielu, więc mam możliwość porównania. Jest nie tylko profesjonalistką, ale przede wszystkim jedną z najlepszych osób, jakie poznałam: ciepłą, troskliwą, altruistyczną, cierpliwą. Widać, że pomaganie ludziom jest dla niej pasją, nie obowiązkiem czy sposobem na zarabianie pieniędzy. Warto podkreślić, że proponowane przez metody naprawdę działają - to oczywiście długa, żmudna i ciężka praca, która wymaga cierpliwości i wytrwania, ale po kilku miesiącach pracy widzę efekty. Dużym wsparciem psychicznym jest też możliwość kontaktu poza sesją, dzięki czemu w chwili załamania nie musimy czekać kilku dni, by zasięgnąć porady. Wielu terapeutów i psychologów nie ma pojęcia jak sobie poradzić z borderline, traktują to jak nieuleczalną chorobę i omijają "nas" z daleka, dając do zrozumienia, że nie tylko nie ma dla nas żadnej nadziei na wyleczenie, ale że jesteśmy złymi, toksycznymi ludźmi, którzy w ogóle nie zasłużyli na pomoc. Pani Fiszer nie tylko pomaga zmieniać obraz samego siebie, ale sama działa przeciwko stygmatyzacji osób borderline. Więc, drodzy nieszczęśliwi, jest dla nas nadzieja ;)

mgr Vivian Natalia Fiszer

Bardzo, bardzo dziękuję, dzięki temu, że jest DBT (terapia dialektyczno-behawioralna) mogę być właśnie takim terapeutą (albo chociaż się starać). Mam nadzieję, że metody będą działać coraz bardziej, że Pani ciężka praca nad sobą przyniesie najsłodsze owoce.


Użytkownik zweryfikowany

Pani Vivian Fiszer jest fantastyczną terapeutką. Bardzo profesjonalna, pracuje wedle najwyższych standardów; jest ciepłą i mądrą osobą. Prowadzi terapię w atmosferze pełnej akceptacji i daje poczucie bezpieczeństwa. Jest bardzo cierpliwa i sympatyczna; można się z nią skontaktować naprawdę o każdej porze dnia i nocy. Bardzo pomogła mi z problemem borderline; po zakończeniu terapii czuję się zupełnie wyleczona, a moja jakość życia polepszyła się niesamowicie. Szczerze polecam terapię prowadzoną przez Panią Vivian, ponieważ jest skuteczna, a pani terapeutka jest wspaniałą osobą i widać, że psychoterapia jest jej prawdziwą pasją.

mgr Vivian Natalia Fiszer

bardzo dziękuję za wspaniały komentarz i tak łaskawą opinię, kontakt jest i zawsze będzie ;)


M
Użytkownik zweryfikowany

Czasem miałem wrażenie, że spotkało mnie już wszystko co najgorsze mogło spotkać człowieka. Mimo młodego wieku zostałem brutalnie doświadczony przez życie, nie potrafiłem zaufać nikomu. Z swoim problemem udałem się jakiś rok temu do Pani Fiszer, dzisiaj wiem co miało wpływ na takie zachowanie, wiem jak sobie z nim radzić wiem też , że nie wszyscy ludzie są tak okrutni i zdolni do sprawiania bólu innym. Dziękuję, że mogę normalnie żyć. Z wyrażeniami ogromnego uznania i szacunku pozdrawiam .

mgr Vivian Natalia Fiszer

Przepraszam, że dopiero odpowiadam na komentarz, bardzo dziękuję za miłe słowa. Zmiany dokonuje Pan sam, ja mogę tylko pokazywać różne drogi, dlatego gratuluję Panu !


Usługi i ceny

Diagnoza zaburzeń osobowości

od 200 zł

Jacka Kaczmarskiego 58a/104, Warszawa

Centrum DBT Emocje

od 200 zł

Trening umiejętności dla borderline

od 200 zł

Jacka Kaczmarskiego 58a/104, Warszawa

Centrum DBT Emocje

od 200 zł

Spotkania indywidualne

od 200 zł

Jacka Kaczmarskiego 58a/104, Warszawa

Centrum DBT Emocje

od 200 zł

Grupa dbt

od 150 zł

Jacka Kaczmarskiego 58a/104, Warszawa

Centrum DBT Emocje

od 150 zł

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
18 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu

Niewiarygodnym wydaje się być, jak spotkania z Vivian wpłynęły na moje życie. Nasze sesje to absolutnie najbardziej rozwijające, kojące, otwierające oczy doświadczenie, jakie mogłam sobie wyobrazić.
Od zawsze zmagałam się z problemami i byłam zachęcana przez lekarzy i przyjaciół do podjęcia terapii; nie było jednak proste znalezienie zarówno terapii jak i terapeuty tak idealnie przystosowanych do pomocy ludziom z problemami nadmiernej emocjonalności, borderline, depresją itp. Spotkania z Vivian bardzo odbiegają od mojego wcześniejszego wyobrażenia o terapii, tudzież sesji, z którymi zetknęłam się w przeszłości.
Rezultaty mówią same za siebie: sytuacje, które w przeszłości notorycznie doprowadzały mnie do wyczerpania nerwowego, myśli samobójczych, wybuchów histerii, w chwili obecnej jestem w stanie rozumieć, kontrolować i zmieniać. Nieustanna gotowość Vivian do pomocy, nie tylko w czasie spotkań, ale też (albo przede wszystkim) poza nimi, sprawia, że czuję się silniejsza, rozumiana i widzę „światełko w tunelu” - możliwość poradzenia sobie z nawet najsilniejszymi emocjami i trudnościami spotykającymi mnie w życiu.
Prowadząc terapię, Vivian daje niezwykłe poczucie komfortu, pełnej akceptacji (brak jakiegokolwiek osądzania czy ocen!) przy jednoczesnym bardzo konkretnym wdrażaniu założeń terapii. Jestem pełna podziwu dla jej profesjonalizmu i umiejętności nawiązania bliskiej, naturalnej relacji, a także fanką jej poczucia humoru :) Z wielkimi podziękowaniami i w oczekiwaniu na kolejne sesje :)

mgr Vivian Natalia Fiszer

Bardzo, bardzo dziękuję za tak miłe słowa pod adresem moim i moich metod. Super, że zdecydowałaś się na terapię, mimo trudności ze znalezieniem terapeuty i jestem zaszczycona, że jestem nim ja (mimo że może pompatycznie to brzmi, to naprawdę tak czuję). Cieszę się, że potrafisz używać metod, które proponuję i korzystać z pomocy, niestety nie każdemu to się udaje stąd wiem, że moja zasługa jest tutaj raczej skromna. Wiem, że z czasem będziesz coraz silniejsza, a Twoje emocje również nie będą Cię ciągnąć w dół, wrażliwość jest piękną cechą! cudownego dnia i do zobaczenia!


K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum DBT Emocje

To co odróżnia terapię DBT i podejście Vivian od psycholożek, z którymi miałam wcześniej do czynienia to skupienie na tym co jest tu i teraz, rozwiązywanie problemów z którymi nie możemy sobie poradzić w codziennym życiu, takich jak fobia społeczna, trudności w nawiązywaniu kontaktów z nowymi ludźmi czy trudne emocje. Nie oczekujcie więc grzebania w przeszłości i analizowania tego, dlaczego Wasza relacja z matką czy ojcem sprawiła, że jesteście tacy a nie inni. To można robić na terapii psychodynamicznej i też jest pewnie jakoś wartościowe, ale z mojego doświadczenia wynika, że niekoniecznie podniesie jakość życia tylko raczej pozwoli dobrze zdiagnozować swoje problemy.
Vivian uczy konkretnych umiejętności, które pozwalają zmniejszyć napięcie i poradzić sobie z trudnymi emocjami a w efekcie, zacząć szczęśliwie żyć i powolutku zacząć posuwać się do przodu. W trakcie mojej terapii przeżywałam najtrudniejszy moment w swoim życiu - zmarła bliska mi osoba. Vivian nauczyła mnie tego, że trzeba przeżyć emocje, również te złe, które są normalną częścią naszego życia i tego jak zmniejszyć cierpienie. Dzięki regularnym medytacjom nauczyłam się zmniejszać fizyczny ból serca, który był efektem wielkiego bólu psychicznego. Wiem, że brzmi to trochę magicznie, ale tak było i to naprawdę możliwe :).
Terapia Vivian jest na pewno najbardziej efektywną terapią na której byłam. Podobało mi się to, że Vivian empatyczna, wspierająca a jednocześnie niesamowicie motywująca do działania. Przychodząc do niej, po prostu chce się lepiej żyć i nauczyć umiejętności jak to lepsze życie osiągnąć. Bardzo pomocne jest to, że Vivian jest dostępna również między sesjami i po zakończeniu terapii.
Jeśli myślicie, że nie ma już nadziei to mam dobrą wiadomość: jest :). Zmiana jest możliwa i Vivian Wam w tym pomoże. Każda kasa jest warta tego by zawalczyć o siebie i nie ma co z tym zwlekać. Vivian to Beyonce wśród psycholożek!

mgr Vivian Natalia Fiszer

Beyoncé- tutaj to nie wiem co napisać, bo mi słów zabrakło :):):)
Bardzo, bardzo dziękuję za tak miłe słowa, tak bardzo się cieszę, że potrafiłam podpowiedzieć co warto zmienić i w jaki sposób można to osiągnąć- dzięki umiejetnościom DBT faktycznie wiele staje się możliwe. Jednak, jak zwykle, podkreślę, że to nie ja robiłam te wszystkie ćwiczenia, więc wysiłek nie był na pewno wyłącznie, czy nawet głównie mój, mówię to po to, by podkreślić, jak wielką pracę wykonałaś, z jaką determinacja szłaś naprzód- teraz zbierasz tego owoce, mam nadzieję, że umiejętności będą procentować z roku na rok (tak zwykle bywa) a akceptacja i współczucie pozwolą przetrwać, jeśli wiatr silniej zawieje- bo na to niestety nie mamy wpływu. Trzymam kciuki mocno i oczywiście, że w razie czego jestem!


I
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum DBT Emocje nieradzenie z emocjami

Bardzo dziękuję tej przecudownej Pani Psycholog za to, że nauczyła mnie radzić ze skrajnie silnymi emocjami, które nie dawały mi możliwości normalnie i spokojnie funkcjonować, nie wymyślać sobie problemów, których w rzeczywistości nie istnieje (tzn niepotrzebnie się nakręcać, przez co bardzo się męczyłam), poprawnej i zdrowej komunikacji z ludźmi i najważniejsze - dzięki rozwoju wewnętrznemu podczas terapii - zdecydowałam się na trudne, ale bardzo dobre dla mnie zmiany - odejście z toksycznego związku, który truł mi kilka dobrych lat mojego życia. Dopiero teraz odżyłam :) dzięki Pani Vivian dalej uczę się zaufaniu oraz akceptacji siebie.
Pani Vivian jest bardzo miła i ciepla osoba. Cierpliwa i wyrozumiała. Najwazniejsze - konsekwentna i profesjonalna, przekonałam się, że wszystko co zostało powiedziane w gabinecie - zostało w gabinecie.
Najlepszy psychołog w Warszawie, z czystym sumiennniem polecam, zmiany ktore przyjdą po skonczeniu terapii są warte pracy nad sobą!

Pozdrawiam, I.

mgr Vivian Natalia Fiszer

Bardzo, bardzo dziękuję za te miłe słowa i uznanie, zawsze niesamowicie cieszę się, kiedy ktoś potrafi skorzystać z metod, które podpowiadam to ogromna satysfakcja! Ale oczywiście całą ciężką pracę wykonała Pani :) Wierzę, że te metody procentują z każdym rokiem, również po zakończeniu terapii, życzę cudowności i cierpliwości w pokonywaniu ewentualnych problemów, dobrego dnia!


M
Użytkownik zweryfikowany

Jeżeli ktoś z Państwa nie potrafi zdiagnozować co się z nim dzieje wewnątrz siebie i zauważa u siebie rosnącą niemoc w stosunku do różnorodnych wyzwań dnia codziennego, to z pełną świadomością polecam Panią psycholog Vivian. U mnie wypracowanie metod na samodzielne radzenie sobie z problemamy odbyło się zaskakująco szybko - w ciągu 6 miesięcy. Pani Vivian sama zauważyła ten moment, co bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Można jej w pełni zaufać, rozmowy są pełne akceptacji i życzliwości, a swoją argumentację opiera na dowodach naukowych. Pozostaje w kontakcie sms-owym lub telefonicznym przez czas pomiędzy spotkaniami. Gorąco polecam metody terapii DBT, które opierają się na pracy z terapeutą i pracy w grupie, ponieważ są to umiejętności na całe życie. U mnie wystarczył jeden telefon i tak "skęciłam" na dobrą ścieżkę życia!

mgr Vivian Natalia Fiszer

Bardzo dziękuje za przemiły komentarz! To prawda, ze są takie osoby, które bardzo szybko potrafią wprowadzić zmiany w swoim życiu i nie ma wtedy powodu, by przedłużać terapie :) Każdy idzie w swoim tempie i to jest jak najbardziej w porządku. Poza tym trening umiejętności w grupie faktycznie bardzo pomaga jeśli się zaangażujemy. Gratuluje szybkich postępów! Umiejętności DBT beda procentować z czasem, życzę Pani wszystkiego co najlepsze!


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum DBT Emocje

Serdecznie polecam pracę z Panią Vivian. To bardzo mądra kobieta , która potrafi pomóc w uporaniu się z własnymi demonami. Zawsze przygotowana do spotkania,cierpliwie wysłuchuje wszystkich problemów. Ćwiczenia których nauczyłam się u niej w gabinecie pomagają mi do dnia dzisiejszego radzić sobie w trudnych momentach.Od nikogo wcześniej nie otrzymałam tyle akceptacji i zrozumienia ile przez rok dostałam od Pani Vivian. Po każdym spotkaniu wychodziłam bardziej zmotywowana do pracy nad sobą.
Cudowne jest to,że pomimo ukończonej terapii w ciężkich momentach nadal mogę prosić o wsparcie. Z całego serca dziękuje za to czego się nauczyłam :) .

mgr Vivian Natalia Fiszer

Bardzo dziękuję za tak miły komentarz, bardzo się cieszę, że umiejętności DBT się przydają, życzę absolutnie tego co najlepsze !!!


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum DBT Emocje trening umiejętności dla borderline

Zanim zaczęłam terapię z Vivian bardzo się męczyłam, a razem ze mną męczyło się moje otoczenie. Przeszłam terapię indywidualną i grupową, ale mimo że pomogły mi poznać siebie to moje problemy nie zniknęły. Dopiero praca z Vivian sprawiła, że zaczęłam sobie radzić z emocjami. Nawet nie umiem wyrazić jak bardzo się zmieniłam dzięki terapii DBT. Nauczyłam się wyrażać emocje na spokojnie, akceptować to kim jestem. Powoli, jeden po drugim, rozprawiamy się z moimi problemami. Mimo wzlotów i upadków wiem że zmieniam swoje życie na lepsze.

mgr Vivian Natalia Fiszer

Bardzo dziękuję za miły komentarz. Cieszę się, że zaangażowanie w ćwiczenie umiejętności DBT daje owoce, wiem, że te umiejętności rosną, nawet po zakończeniu terapii. Życzę wszystkiego dobrego, a jak coś się wydarzy (bo niestety tak w życiu bywa) życzę, byś miała cierpliwość, siłę i życzliwość dla siebie, by wszelkie trudności pokonywać.


M
Użytkownik zweryfikowany

Pani Vivian Fiszer jest najlepszą terapeutką u jakiej byłam, a byłam u bardzo wielu, więc mam możliwość porównania. Jest nie tylko profesjonalistką, ale przede wszystkim jedną z najlepszych osób, jakie poznałam: ciepłą, troskliwą, altruistyczną, cierpliwą. Widać, że pomaganie ludziom jest dla niej pasją, nie obowiązkiem czy sposobem na zarabianie pieniędzy. Warto podkreślić, że proponowane przez metody naprawdę działają - to oczywiście długa, żmudna i ciężka praca, która wymaga cierpliwości i wytrwania, ale po kilku miesiącach pracy widzę efekty. Dużym wsparciem psychicznym jest też możliwość kontaktu poza sesją, dzięki czemu w chwili załamania nie musimy czekać kilku dni, by zasięgnąć porady. Wielu terapeutów i psychologów nie ma pojęcia jak sobie poradzić z borderline, traktują to jak nieuleczalną chorobę i omijają "nas" z daleka, dając do zrozumienia, że nie tylko nie ma dla nas żadnej nadziei na wyleczenie, ale że jesteśmy złymi, toksycznymi ludźmi, którzy w ogóle nie zasłużyli na pomoc. Pani Fiszer nie tylko pomaga zmieniać obraz samego siebie, ale sama działa przeciwko stygmatyzacji osób borderline. Więc, drodzy nieszczęśliwi, jest dla nas nadzieja ;)

mgr Vivian Natalia Fiszer

Bardzo, bardzo dziękuję, dzięki temu, że jest DBT (terapia dialektyczno-behawioralna) mogę być właśnie takim terapeutą (albo chociaż się starać). Mam nadzieję, że metody będą działać coraz bardziej, że Pani ciężka praca nad sobą przyniesie najsłodsze owoce.


Użytkownik zweryfikowany

Pani Vivian Fiszer jest fantastyczną terapeutką. Bardzo profesjonalna, pracuje wedle najwyższych standardów; jest ciepłą i mądrą osobą. Prowadzi terapię w atmosferze pełnej akceptacji i daje poczucie bezpieczeństwa. Jest bardzo cierpliwa i sympatyczna; można się z nią skontaktować naprawdę o każdej porze dnia i nocy. Bardzo pomogła mi z problemem borderline; po zakończeniu terapii czuję się zupełnie wyleczona, a moja jakość życia polepszyła się niesamowicie. Szczerze polecam terapię prowadzoną przez Panią Vivian, ponieważ jest skuteczna, a pani terapeutka jest wspaniałą osobą i widać, że psychoterapia jest jej prawdziwą pasją.

mgr Vivian Natalia Fiszer

bardzo dziękuję za wspaniały komentarz i tak łaskawą opinię, kontakt jest i zawsze będzie ;)


M
Użytkownik zweryfikowany

Czasem miałem wrażenie, że spotkało mnie już wszystko co najgorsze mogło spotkać człowieka. Mimo młodego wieku zostałem brutalnie doświadczony przez życie, nie potrafiłem zaufać nikomu. Z swoim problemem udałem się jakiś rok temu do Pani Fiszer, dzisiaj wiem co miało wpływ na takie zachowanie, wiem jak sobie z nim radzić wiem też , że nie wszyscy ludzie są tak okrutni i zdolni do sprawiania bólu innym. Dziękuję, że mogę normalnie żyć. Z wyrażeniami ogromnego uznania i szacunku pozdrawiam .

mgr Vivian Natalia Fiszer

Przepraszam, że dopiero odpowiadam na komentarz, bardzo dziękuję za miłe słowa. Zmiany dokonuje Pan sam, ja mogę tylko pokazywać różne drogi, dlatego gratuluję Panu !


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

42 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Od ok pół roku uczęszczam na psychoterapię ze względu na obniżenie nastroju i wykorzystywanie seksualne. Od kiedy ją zaczęłam bardzo straciłam na wadzę (10kg), pogorszyła się jeszcze bardziej jakość snu, mam problem ze skupieniem uwagi, atakami paniki, zaczęłam się znów kaleczyć i mieć intensywne myśli samobójcze. Mój terapeuta nie widzi potrzeby konsultacji psychiatrycznych, a ja mam wątpliwości. Proszę o podpowiedź

  Dzień Dobry
  Bardzo mi przykro, że jest Pani tak ciężko :( Trudno mi powiedzieć co się dzieje u Pani w terapii, troszkę jednak za mało informacji Pani udzieliła, choć rozumiem, że nie jest łatwo pisać o sobie w internecie.
  Ponieważ poczułam się zaniepokojona Pani stanem- chciałabym przedstawić, jak wygląda psychoterapia oparta na dowodach naukowych w przypadku podobnych problemów.
  Przy wykorzystywaniu seksualnym- jeśli ktoś ma PTSD mamy metodę przedłużonej ekspozycji, która choć skuteczna jest bolesna i może obniżyć nastrój -w dużym skrócie polega na opowiadaniu tej samej traumatycznej historii od nowa i od nowa i od nowa. Natomiast przy silnej dysregulacji emocji, jeśli ktoś radzi sobie z emocjami za pomocą samouszkodzeń bardzo ważnym jest, by NAJPIERW nauczył się KONKRETNYCH METOD na regulowanie swoich emocji. Dopiero kiedy osoba potrafi sama radzić sobie z kryzysami można iść dalej z terapią i przejść do traumatycznych doświadczeń.
  Przy samouszkodzeniach i tendencjach samobójczych bardzo ważnym jest, by psychoterapia zajmowała się tymi zachowaniami bezpośrednio. Na przykład nie może być tak, że pacjent ma myśli samobójcze, a terapeuta o tym nie wie i/lub się tym nie zajmuje. Nie może być też tak, że pacjent dokonuje samouszkodzeń a terapeuta o tym nie wie i/lub się tym nie zajmuje.
Kiedy przychodzi do nas osoba, która ma wiele palących problemów jednocześnie - na przykład tendencje samobójcze, samouszkodzenia, dysregulacja emocji, potrzebna jest hierarchia problemów i zajmowanie się nimi w kolejności. Ponieważ terapia dialektyczno behawioralna powstała dla osób z zaburzeniem borderline, a te osoby właśnie mają tego rodzaju problemy, tutaj zawsze według takiej hierarchii budujemy leczenie i tej hierarchii się trzymamy. Czyli na przykład jeśli pacjent w trakcie terapii wraca do samouszkadzania się, wszystkie inne interwencje muszą zaczekać, my zajmujemy się tym, żeby pacjent przestał to robić (np. umiejętności regulowania emocji, ćwiczenia oddechowe, relaksacja, analizy zachowania i inne).
  Piszę pacjent, żeby podkreślić, że nie znam ani Pani sytuacji, ani Pani diagnozy, ani przebiegu Pani terapii, wypowiadam się jedynie teoretycznie, jako że jest to moja specjalizacja.

  Co do pytania o psychiatrę: zawsze może Pani odwiedzić innego specjalistę, żeby zasięgnąć drugiej opinii, czy jak w Pani wypadku dodatkowo wesprzeć się farmakoterapią. Rozumiem, że terapeuta ma inne zdanie, trudno mi powiedzieć dlaczego? Może obawia się, że przy tendencjach samobójczych będzie Pani miała dostęp do leków? Tutaj ja również bym się obawiała i starała się opracować jakiś plan na to w zależności od Pani sytuacji. Na pewno warto, żeby Pani powiedziała o swoich myślach samobójczych psychiatrze. Trzymam mocno kciuki za Panią, by udało się Pani rozwiązać te problemy i by poczuła się Pani lepiej.

  mgr Vivian Natalia Fiszer

 • Witam . Nie potrafie poradzić sobie z emocjami które we mnie siedzą , często sama z sobą nie wytrzymuje , przy tym ranie najbliższe mi osoby i w ogóle nie zdaje sobie z tego sprawy . Często chce mi się dosłownie ryczeć ale nie potrafie uronić ani jednej łzy . Byłam przez 7lat z parterem , tez miałam napady złości , agresji , wzięliśmy ślub i po roku czasu żeśmy się rozwiedli . Obecnie mieszkam z nowym parterem który jest wspaniała osoba a ja mino to ciagle szukam dziury w całym ...mam 27lat. Niech mi ktoś podpowie co mam zrobić aby się zmienić ? Czy sama dam radę ? Czy iść do psychologa ? Pozdrawiam .

  Przykro mi, że tak ciężko Pani w bliskich relacjach, bo odczuwanie frustracji, niezadowolenie i jeszcze poczucie że "ciagle szukam dziury w całym" musi być trudne. Fajnie że Pani widzi te problemy i szuka odpowiedzi. Nie jestem w stanie powiedzieć co Pani dolega bez diagnozy (którą zawsze robimy w naszym Centrum na pierwszych spotkaniach), natomiast pracuję z osobami, które maja podobne problemy i wiem, że można to zmienić. Bardzo ważna jest praca nad dobrymi relacjami, bo samotność szkodzi nie tylko na zdrowie psychiczne, ale nawet na fizyczne (pisaliśmy o tym na naszym blogu emocje). Odpowiadając na Pani pytanie, zdecydowanie wizyta u SKUTECZNEGO psychologa/psychoterapeuty i praca z nim będzie pomocna. Proszę szukać takiego specjalisty, który da Pani konkretne narzędzia do regulowania emocji (radzenia sobie z nimi) oraz narzędzia, które pomagają w relacjach. Czyli zamiast samej rozmowy na spotkaniach powinna Pani dostawać nową wiedzę, a także ćwiczyć, dostawać zadania do domu. Mam nadzieję, że niebawem zacznie Pani rozwiązywać swoje problemy i relacja oraz Pani życie się poprawią, trzymam mocno kciuki!

  mgr Vivian Natalia Fiszer

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Proszę o kontakt bezpośredni (psychoterapia.ws) Prowadzimy grupy DBT dla osób z borderline/intensywnymi emocjami - ilość miejsc ograniczona. Prowadzę ...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • borderline
 • zaburzenia osobowości
 • choroba afektywna dwubiegunowa
Pokaż wszystkie leczone choroby

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Certyfikaty


Zdjęcia


Znajomość języków

Angielski

Profile społecznościowe


Publikacje i artykuły

Artykuły (1)