<strong>Psychoterapeuta, specjalista w psychologii klinicznej z 35-letnim doświadczeniem, absolwentka UAM w Poznaniu, prowadzi terapie behawioralno-poznawczo.</strong> Posiada… więcej

Adresy i cenniki usług

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Psychoterapeuta, specjalista w psychologii klinicznej z 35-letnim doświadczeniem, absolwentka UAM w Poznaniu, prowadzi terapie behawioralno-poznawczo. Posiada certyfikat psychoterapii PTP uprawniający do samodzielnego prowadzenia psychoterapii oraz wieloletnie doświadczenie w pracy na oddziałach psychiatrycznych, rehabilitacji zaburzeń psychicznych i nerwowych, w wielospecjalistycznej Prywatnej Lecznicy, jako członek teamu terapeutycznego w prowadzeniu chorych po zawałach serca, z chorobami nowotworowymi oraz zaburzeniami na podłożu nerwicowym np. zaburzenia jelitowo – gastryczne, przewlekłe migreny, zaburzenia snu.

  Specjalizuje się w: terapii zaburzeń psychosomatycznych, zaburzeniach lękowych, zaburzeniach depresyjnych, terapii par, toksycznych relacjach, sytuacjach mobbingu, sytuacjach wypalenia zawodowego, zaburzeniach jedzenia. Uczestnik - moderator grup terapeutycznych dla osób uzależnionych od alkoholu, leków, hazardu, komputera.

  Autorka publikacji nt. asertywności, komunikacji oraz kompetencji menedżerskich. Wykonywane zabiegi: terapia krótkoterminowa, interwencje kryzysowe jak i terapie długoterminowe w oparciu o koncepcję Gestalt oraz techniki focusingu.

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Psychiatria dzieci i młodzieży

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu - Psychologia Kliniczna
 • Polskie Towarzystwo Psychiatryczne - Psychoterapia (Kraków)

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
100 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • N
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: nerwica

  Byłem na 5 spotkaniach z Panią Urszulą. Wspominam te spotkania pozytywnie, ale wydawało mi się, że stoję w miejscu bez poprawy. Nie zostałem poinformowany czy jest jeszcze potrzebna dalsza terapia. Po prostu po 5 spotkaniu rozstaliśmy się i tyle. Bez podsumowania tego co udało się wypracować. Czułem się troszkę na tych wizytach jakby Pani Urszula nie wiedziała co powiedzieć i że to ja mam cały czas mówić, nawet nie wiedziałem w którym kierunku. Podsumowując niestety te spotkania nic mi nie dały i nie wniosły nic nowego.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestem pacjentka Pani Urszuli od kilku miesięcy. Zanim wyprowadziłam się z Warszawy, spotykaliśmy się regularnie co tydzień lub dwa, następnie udało nam się kontynuować terapię przez Skype. Pomimo moich początkowych obaw terapia na odległość się sprawdza :) a gdy tylko jestem w Warszawie spotykamy się w gabinecie. Uwielbiam nasze sesje :) przy Pani Uli czuję się sobą, mogę się otworzyć i opowiedzieć o troskach i zmartwieniach, problemach mniejszych i większych. Moge liczyć na szczere i konstruktywne opinie, na pewno nie jest to osoba, która tylko 'głaszcze po glowie', zachęca do zmian o ile są konieczne :) bardzo bardzo polecam i będę polecać.

 • A
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: zwykła wizyta / konsultacja psychologiczna

  Do Pani Urszuli chodziłam na terapie kiedy miałam ciężki dla mnie okres ( załamanie nerwowe, stany lękowe, depresja ) i nadal chodzę. Te wizyty pozwoliły mi jakoś przetrwać ten czas, zmienić moje myślenie i więcej zrozumieć. Nauczyłam się inaczej funkcjonować i teraz już wiem, że będzie lepiej :).

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: zwykła wizyta / konsultacja psychologiczna

  Jestem bardzo zadowolona z kontaktu terapeutycznego z Panią Urszulą. Dzięki naszym rozmowom zaczęłam zmieniać w moim życiu to co od dawna mnie ograniczało - moje zachowanie oraz sposób myślenia. Terapia u Pani Uli przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Jestem zadowolona z tego, że pewne zmiany w moim funkcjonowaniu zaczęły pojawiać się już po pierwszych spotkaniach, inne kwestie wciąż wymagają mojej pracy. Pani Ula pomaga nauczyć się samodzielnego radzenia z sobie z życiem nie uzależniając od siebie. Wiem, że jeśli będę potrzebowała wsparcia, zawsze mogę do Niej znowu przyjść.

  Urszula Wegenke-Roszak2017-04-14

  Bardzo dziękuję Pani Asiu. Cieszę się zawsze z naszych spotkań i efektów Pani pracy

 • Pani Urszula jest jednym z niewielu specjalistów, których mogę polecić. Terapię zaczęłam ponad 3 lata temu, gdy jeszcze mieszkałam w W-wie. Obecnie utrzymujemy kontakt (sporadyczny w gabinecie oraz przez skype). Pani Urszula jest bardzo dobrym słuchaczem, potrafi odpowiednio odnieść się do problemu i podpowiedzieć... Jej cenne uwagi dają mi poczucie, że to nie ja jestem "nienormalna", tylko otoczenie jest toksyczne. Po każdej wizycie czuję się "lżejsza" i pełna energii.

 • Jak zawsze- wspaniale, dobre rady w przemiłej atmosferze. Uczta dla ducha. Konstruktywne przemyślenia i motywacja do działania.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Moja mama jest polką, ojciec francuzem. Problemy zaczęły się po rozwodzie rodziców i powrocie po wielu latach do Polski z mama. Tata dużo pił, krzyczał i nie raz uderzył. Pół dzieciństwa tak było. Chciałam być wsparciem dla mamy i wyjechaliśmy razem jednak nie mogłam odnależdz sie w nowej sytuacji. Dużo płakałam, mało jadłam,schudłąm, nie chciałąm wychodzić z domu. Szukanie pracy też było trudne. Obie z mama zdecydowalysmy poszukać pomocy psychologa. Ja trafiłam do pani Uli. Małymi krokami, przeszłyśmy przez tę czarną dziurę dzieciństwa w bulu i łez. Stawiłam czoła demonom i wyszłam z terapii silniejsza niż kiedykolwiek. Nazwałam swoje leki i wiem jak radzić sobie w gorszych sytuacjach. Przyszedł czas na słowa podziękowania dla najlepszej psycholog na świecie:) Pani Ula mnie uratowała. Ma dar czytania ludzi i ich emocji.Potrafi nakierować na właściwe wnioski. Bardzo dziękuje sama Pani wie jak wiele zmieniło sięw moim życiu.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Terapie u Pani Uli zakonczylem ponad rok temu. Jej efekty odczuwam po dzien dzisiejszy. Stany lekowe nie pozwalaly mi normalnie funkcjonowac. Zylem w strachu bardzo dlugo, do momentu podjecia terapii. Oczywiscie nie od razu czulem poprawe. Terapia wymagala rowniez mojego zaangazowania i wlasnie wtedy zaczela przynosic najwieksze efekty. Chcialbym zachecic wszystkich do pracy nad soba i do podjecia terapii u doswiadczonego psychologa jak Pani Urszula. Wytworzyla sie miedzy nami niezwykla pozytywna relacja. Nie brak jej zaangazowania, empatii i humoru. Doceniam rowniez szczere uwagi. W trudniejszych chwilach korzystam z wizyt podtrzymujacych efekty terapii . Jest to dla mnie nieocenione wsparcie.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Polecam, wizyta była owocna. To nie tylko fajna osoba ale również konkretna psycholozka która potrafi spojrzeć w głąb drugiej osoby i wskazać źródło problemu. Widać że zna się na rzeczy , chce i potrafi pomóc.

 • A

  Do Pani Urszuli chodziłam na terapię z przerwami chyba ok 2 lat. Wspominam ją całkiem dobrze, bo po każdym spotkaniu odzyskiwałam siły, dodatkowym - dla mnie - plusem było to, że Pani psycholog wyrażała swoją opinię a propo moich decyzji czy działań, czym utwierdzała mnie, że dobrze zrobiłam, albo dobrą decyzję podjęłam. Niestety doszło między nami do jakiegoś spięcia - być może spowodowanym moich silnym charakterem i niechęcią do konkretniejszych zmian, ale nadal polecam Panią Urszulę jako dobrego specjalistę.