dr n. med.

Tomasz Wikarek

Ginekolog

39 opinii +dodaj

Poproś o kalendarz wizyt

Adresy i cenniki

Informacje o lekarzu

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia

Choroby

Zdjęcia

Opinie pacjentów

 • bardzo dobry

  Zdecydowanie polecam wszystkim kobietom wizytę u dr Tomasza Wikarka. Profesjonalista z super podejściem do pacjenta a dzięki poczuciu humoru wizyty nie są krępujące. Doprowadził mój stan zdrowia do takiego stanu, że udało się zajść w ciąże i oczywiście prowadził ja z pełnym zaangażowaniem od początku do końca. Zawsze odpowie na każde pytanie i cierpliwie wytłumaczy jak są jakieś wątpliwości, w swoim czasie wolnym w razie mojego ataku paniki zawsze telefonicznie wytłumaczył co robić wiec był ogromnym wsparciem. Dzięki niemu mamy super synka ! za co dziękujemy. Oby więcej było takich profesjonalistów z takim podejście do pacjenta jak dr Wikarek!! p.s. wszystkie wpisy na tej stronie to nie słodzenie ale fakt i dlatego następna ciąża również z Panem. :)

 • bardzo dobry

  Polecam wszystkim panią dr.Tomasza Wikarka. Bardzo dobry ginekolog.. Podchodzi do każdej pacjentki indywidualnie.. Dr. Wikarek prowadził całą moją ciążę i przyjmował poród. Jestem bardzo zadowolona i na pewno nie zmienie ginekologa. Za jakiś czas kolejna ciążę też poprowadzi Dr.Tomasz wikarek.

 • bardzo dobry

  Do dr Tomasza Wikarka trafiłam w połowie ciąży. Miałam cukrzycę ciążową, chciałam jak najlepszej opieki dla córeczki i dla siebie podczas porodu, zatem lekarz pracujący w klinice wydawał się najlepszym wyborem. I nie pomyliłam się. Dr Wikarek podczas wizyt zawsze wysłuchał, odpowiadał na wszystkie pytania. Wizyta zawsze przebiegała w miłej atmosferze. W razie potrzeby dr wykonuje dodatkowe badania w szpitalu. I ja właśnie trafiłam na takie badania kilka dni przed porodem. Dr Wikarek podczas pobytu w szpitalu był ze mną cały czas w kontakcie, wyjaśniał jakie badania i leki są zlecane i z jakiego powodu. Dzięki jego trosce i pomocy jestem od maja szczęśliwą mamą. Paniom, zwłaszcza tym w ciąży, które poszukują bardzo dobrego ginekologa polecam serdecznie dr Wikarka :)

 • bardzo dobry

  Dr Wikarek to bardzo profesjonalny i rzetelny lekarz. Moją ciążę poprowadził wzorowo, która zakończyła się urodzenieniem poprzez cięcie cesarskie zdrowego synka. Była to moja druga ciąża, i druga cesarka. Mając porównanie z pierwszym porodem, dopiero teraz czułam,że jestem pod fachową opieką i byłam spokojna o zdrowie dziecka. Pan doktor osobiście wykonywał cięcie cesarskie oraz sprawdzał stan zdrowia na sali szpitalnej. Bardzo polecam wszystkim przyszłym mamą pana doktora.

 • bardzo dobry

  Polecam tego doktora naprawdę ! Miałam już napisać w marcu ale jakoś ciągle brak czasu ! W marcu bo właśnie wtedy miałam zabieg oczyszczania gruczołu bartolina. Lekarz od samego początku dbający o pacjentki ! Czekał juz na mnie na sali zabiegowej z rewelacyjnie pozytywnym podejsciem co juz zreszta była widac nie na zabiegówce lecz na pierwszej wizycie w prywatnym gabinecie. Po zabiegu towarzyszy pacjentką do samego końca , a mianowicie odprowadza na sale, dopytuje jak samopoczucie np w moim przypadku po narkozie itp. Zawsze jest uśmiech i kciuk do góry ! :) POLECAM !!!

 • bardzo dobry

  Polecam pana Doktora wszystkim kobietą. Lekarz z poczuciem humoru dzięki czemu wizyta w gabinecie nie jest tak krępująca. Profesjonalista z ogromną wiedzą. Podczas wizyty badanie wykonywane jest w delikatny sposób. Do Pana Dr trafiłam kilka miesięcy temu , zdiagnozował u mnie torbiel jajnika . Usuną ją osobiście w CSK na drugi dzień po zabiegu czułam się na tyle dobrze że wyszłam do domu. Pan Dr jest naprawdę lekarzem z powołania , jeszcze raz gorąco polecam.

 • bardzo dobry

  Do dr Wikarka trafiłam z polecenia mojej koleżanki. Od początku czułam, że jestem pod fachową opieka. Pan doktor jak na profesjonalistę przystało zlecał mi co wizytę sporo badań, zmieniał witaminy, ale wiedziałam, że to w trosce o mnie i moje maleństwo. Konkretnie i rzeczowo zawsze rozwiewał wszystkie wątpilwości, wizyty były bezstresowe. Nie brakowało pozytywnego nastawienia i humoru. Dzięki Jego trosce, zaangażowaniu urodziłam zdrowego synka. Również po porodzie dr Wikarek odwiedzał nas na oddziale :) Bez wahania polecam każdej przyszłej mamie, paniom z kobiecymi problemami wizytę u dr Wikarka. Sama na pewno nadal będę uczęszczać i gdy tylko zdecydujemy się z mężem na drugie dziecko chcę by ciążę poprowadził dr Wikarek

 • bardzo dobry

  Zbieram się do wystawienia opinii i ciągle nie mam czasu... i zawdzięczam to tylko to tylko dr Wikarkowi... Dzięki jego opiece medycznej parę dni temu świętowałam swój pierwszy dzień Matki i pierwszy Dzień Dziecka. Moje szczęście jest podwójne. Tylko dzięki trosce lekarza w styczniu urodziłam szczęśliwie bliźniaki, dwóch chłopców, Artura i Karola. A zaczęło się niewinnie, dwie stracone ciąże prowadzone przez najlepszego w okolicy lekarza. Pewnego dnia koleżanka z pracy, która wiedziała o moich problemach z ciążą namówiła mnie na wizytę u nowego lekarza. Marudziła idź do niego bo sympatyczny i rzeczowy, więc doszłam do wniosku, że spróbuję co mi zależy skoro inni nie mogli mi pomóc. Po pierwszej wizycie zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie, a po 3 miesiącach byłam znowu w ciąży, jak się okazało bliźniaczej. Po pierwszym usg u dr Wikarka wyszłam z garścią recept i słowami otuchy, że trzeba wszystko zrobić żeby utrzymać ciąże jak najdłużej i że trzeba walczyć zwłaszcza o jednego szkraba z którym było ciężko od początku. Poszłam również z ciekawości w tym samym dniu do poprzedniego lekarza i usłyszałam że musimy poczekać 2 tygodnie aż będzie tętno to zobaczymy czy ciąża sobie poradzi. Już tam nie wróciłam. Zostałam u jedynego lekarza, dr Wikarka który ciągle mi powtarzał że to trudna ciąża i będzie ciężko ale jednocześnie pocieszał, że nie wolno się poddawać. Nie mylił się. Ciąża była trudna, 16 tygodni leżąc w szpitalu w CSK w Katowicach pod jego opieką, codziennie słyszałam od dr Wikarka, że trzeba się cieszyć z każdego dnia, bo każdy dzień w brzuchu dla dzieci jest na wagę złota... Będąc w szpitalu pod jego opieką wiedziałam że musi być dobrze bo jest stanowczy i konkretny ale jednocześnie jest cierpliwy i potrafi w ciężkich chwilach podnieść na duchu. Dziś mogę powiedzieć że zawdzięczam mu dwóch synów i będę dr Wikarkowi dozgonnie wdzięczna za udzieloną pomoc i z czystym sumieniem mogę go polecić jako lekarza prowadzącego ciąże. Jeśli tylko ktoś potrzebuje fachowej opieki, a jednocześnie chce mieć lekarza z poczuciem humoru, do którego można mieć zaufanie to jest to właściwy doktor. Prowadząc ciąże poświęca dużo czasu przyszłej mamie, na każdej wizycie wykonuje badania oraz jeśli tylko coś go niepokoi kieruje na badania dodatkowe. W moim przypadku w życiu nie miałam tylu wykonanych badań ale warto było gdy patrzę na uśmiechnięte buzie moich synów. Za moją nową kilka dziewczyn zmieniło lekarza ginekologa na dr Wikarka i wszystkie są bardzo zadowolone zwłaszcza podczas prowadzenia ciąży. Zdecydowanie mogę go polecić jako świetnego fachowca jak ja to stwierdzam " od beznadziejnych przypadków " jakim ja byłam i jednocześnie podziękować za moje dzieci.

 • bardzo dobry

  Z doktorem Wikarkiem spotkałam się dopiero pod koniec mojej ciąży, dzięki niemu trafiłam w odpowiednim momencie do szpitala i ciążą zakończyła się powodzeniem. Dr Wikarek nie lekceważy problemów zdrowotnych, zleca badania, jest profesjonalny i poważnie podchodzi do pacjentki, polecam.

 • bardzo dobry

  Pan Doktor ma profesjonalne podejście do pacjentek. Doktor ma oczywiście wysokie kompetencje, ale poza tym jest rzeczowy, konkretny a przy tym sympatyczny, potrafi poprzez rozmowę rozładować napięcie, stres i dyskomfort pacjentki spowodowany samą wizytą. Odpowiada na pytania, ale też sam wyjaśnia sytuację i mówi "co dalej" :) Zdecydowanie polecam dr Tomasza Wikarek.