mgr

Tomasz Skarzyński

Fizjoterapeuta

38 opinii +dodaj

Umów wizytę 541 odwiedzin w ciągu 30 dni

Mgr fizjoterapii, osteopata Tomasz Skarzyński, absolwent Akademii Wychowani Fizycznego w Warszawie oraz Akademii Osteopatii w Poznaniu. Kilkuletnie doświadczenie w pracy z pacjentami… więcej

Umów wizytę

To bardzo proste

Wybierz odpowiadający Ci termin, podaj swoje dane, potwierdź... i już. Wizyta umówiona!

To niezawodne

Wybrany termin trafi prosto do kalendarza lekarza. O wizycie przypomni Ci automatyczna wiadomość.

To bezpłatne

Nie pobieramy od pacjentów żadnych opłat. Z naszego serwisu korzystasz zupełnie za darmo.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Mgr fizjoterapii, osteopata Tomasz Skarzyński, absolwent Akademii Wychowani Fizycznego w Warszawie oraz Akademii Osteopatii w Poznaniu. Kilkuletnie doświadczenie w pracy z pacjentami z dolegliwościami bólowymi stawów obwodowych, kręgosłupa oraz układu żucia. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu Terapii Manualnej oraz Osteopatii organizowanych w Polsce i za granicą. W 2017 r. ukończył pięcioletnie, podyplomowe studia z Medycyny Osteopatycznej (Akademia Osteopatii w Poznaniu).

  SZKOLENIA I KURSY PODYPLOMOWE:

  IAOM - INTERNATIONAL ACADEMY OF ORTHOPEDIC MEDICINE
  MIĘDZYNARODOWA AKADEMIA MEDYCYNY ORTOPEDYCZNEJ
  www.iaom-us.com; www.fizjoszkolenia.pl
  Kurs z zakresu Terapii Manualnej obejmujący diagnostykę i leczenie poszczególnych jednostek chorobowych charakterystycznych dla danej okolicy ciała. Łączny czas szkolenia to 420 godzin szkoleniowych podzielonych na 10 modułów:
  -Kręgosłup lędźwiowy (2 moduły),
  -Kręgosłup piersiowy,
  -Kręgosłup szyjny,
  -Kompleks barkowy,
  -Staw łokciowy,
  -Ręka i staw nadgarstkowy,
  -Staw kolanowy,
  -Staw biodrowy,
  -Stopa i staw skokowy,
  -Dodatkowe szkolenie w zakresie badania i terapii stawów skroniowo-żuchwowych.

  DRY NEEDLING AND MANUAL TRIGER POINT THERAPY "TOP 30 COMBI" SZWAJCARIA
  Szkolenie naucza badania manualnego, leczenia oraz igłoterapii suchej w przypadku wielu zespołów bólowych. Ta nowoczesna metoda terapii zajmuje się głównie leczeniem bólu mięśniowo-powięziowego, a w szczególności punktów spustowych bólu co często jest pomijanym i bagatelizowanym rozpoznaniem u pacjentów. W metodzie tej stosuje się igły akupunkturowe -suche (tzn. bez leku), co znacznie zwiększa skuteczność prowadzonej terapii.

  PNF - PRIOPRIOCEPTIVE NEUROMUSCULAR FACILITATION
  PROPRIOCEPTYWNE TOROWANIE NERWOWO-MIĘŚNIOWE
  www.ipnfa.pl
  Kurs w zakresie metody, która umożliwia funkcjonalne leczenie, postrzegając ciało całościowo. Opiera się głównie na wykonywaniu naturalnych, trójpłaszczyznowych ruchów. Kurs podstawowy zawiera 100 godzin szkoleniowych.

  KONGRES "POWIĘŹ W OSTEOPATII". BERLIN
  Tematyką kongresu organizowanego przez OSTEOPATHIE SCHULE DEUTSCHLAND (OSD) była powięź i jej rola we współczesnej terapii. W ramach spotkania odbyły się wykłady znanych europejskich osteopatów połączone z warsztatami praktycznymi.

  AKADEMIA OSTEOPATII w Poznaniu.
  Osteopatia to Holistyczne spojrzenie na leczenie człowieka.
  Osteopatia jest dziedziną diagnozowania i leczenia o ponad stuletniej tradycji. Jej głównym założeniem jest traktowanie organizmu ludzkiego jako integralnej całości, w której zachodzą powiązane ze sobą procesy. Zgodnie z tą zasadą badanie osteopatyczne nie może koncentrować się wyłącznie na jednej wybranej części ciała. A jego zadaniem jest przede wszystkim odnalezienie pierwotnej dysfunkcji organizmu, która z pozoru może nie mieć związku z bieżącymi dolegliwościami. Co ważne osteopatia jako dziedzina wykorzystująca metody diagnostyki klinicznej nie stanowi alternatywy dla medycyny akademickiej, ale jest jej doskonałym uzupełnieniem. W terapii osteopatycznej nie wykorzystuje się leków. Nie jest ona jednak dla medycyny klasycznej konkurencją, a wręcz przeciwnie - stanowi doskonałe uzupełnienie.(źródło www.akademiaosteopatii.pl). W ramach 5-letnich studiów aż 2000 godzin dydaktycznych w tym:
  - Osteopatia wisceralna I, II, III
  - Historia i filozofia osteopatii
  - Osteopatia czaszkowo – krzyżowa I, II,III, IV
  - General Osteopathic Technique (GOT) I i II
  - Staw biodrowy
  - Staw kolanowy
  - Miednica i kość krzyżowa
  - Stopa i staw skokowy
  - Neurologia i radiologia
  - Kręgosłup piersiowy
  - Autonomiczny układ nerwowy
  - Kręgosłup lędźwiowy
  - Anatomia palpacyjna
  - Osteopatia w Stomatologii
  - BLT- Balanced Ligamentous Tension
  - Kończyna Górna
  - Metody Kliniczne
  - Strain, Counterstrain
  - Pediatria I i II
  - Powieź
  - Uroginekologia
  - Psychosomatyka
  - Clinical approach to the spine
  - Fizjologia bólu
  - Embriologia
  - Płyny
  - Endokrynologia
  - Układ limfatyczny
  - Choroby wewnętrze: jama brzuszna
  - Zjazd Kliniczny

  Master Course
  - Mózg cz. I
  - Układ limfatyczny
  - Osteopatia w sporcie
  - Śródpiersie w ujęciu osteopatycznym
  - Osteopatia wisceralna w pediatrii

Ukończone szkoły

 • AWF Warszawa, wydział Rehabilitacji kierunek Fizjoterapia, 2012
 • Akademia Osteopatii, Poznań 2017

Nagrody i wyróżnienia

 • Ukończenie Studiów II stopnia z wyróżnieniem (AWF Warszawa, 2012)
 • Porównanie zmian w obrazie aktywności EMG zespołów mięśniowych kończyny dolnej zdrowej i chorej u pacjentów po udarze mózgu. (AWF Warszawa, 2012) Praca magisterska

Znajomość języków

 • angielski
 • rosyjski

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
38 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo rzetelny specjalista, dokładnie przeprowadzony wywiad, cierpliwie odpowiada na pytania i na koniec otrzymałam zalecenia.

 • P
  Lokalizacja: OSTEO-MOVE Osteopatia FizjoterapiaUsługa: rehabilitacja

  Kolejna wizyta, na pewno nie ostatnia.
  Finalnie znalazłam fizjoterapeutę, który potrafi zaradzić bólom w okolicach lędźwi i przeciwdziałać zwiększaniu lordozy. Polecam z całego serca!

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pierwsza wizyta - profesjonalne podejście, wszechstronny wywiad oraz badanie wstępne mające na celu dojście do szczegółów problemu a nie tylko walkę z objawami. Wstępne ustalenia co do zakresu dalszych działań.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: OSTEO-MOVE Osteopatia FizjoterapiaUsługa: ból stawu skroniowo-żuchwowego i udrożnienie kanalika łzowego u 4-miesięczniaka

  Pan Tomek jest najlepszy! Bez zastanowienia można go polecić wszystkim mającym problemy ze zdrowiem. Pomógł mi przy problemach ze stawem skroniowo-żuchwowym, a teraz pomaga w odblokowaniu zablokowanego kanalika łzowego u mojego 4 - miesięcznego synka, również ze świetnym efektem. Jest bardzo profesjonalny, tłumaczy dokładnie co w danym momencie robi i jaki ma to przynieść efekt. Dodatkowym atutem jest to, że to po prostu bardzo miły człowiek, z super podejściem do maluchów, więc polecam wszystkim rodzicom malutkich dzieci.

 • V

  Specjalista z imponującym bagażem wiedzy merytorycznej, cechujący się jednocześnie nadzwyczajnym wyczuciem (można by wręcz rzec, że intuicją) oraz poczuciem humoru, co sprawia, że wizyty są nie tylko skuteczne (odczuwalny postępujący progres), ale i upływają w miłej atmosferze!

 • C
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: OSTEO-MOVE Osteopatia FizjoterapiaUsługa: rehabilitacja

  Byłem u Tomka już kilka razy i serdecznie polecam. Fachowa pomoc, miła atmosfera. Szybko postawił mnie na nogi.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: OSTEO-MOVE Osteopatia FizjoterapiaUsługa: rehabilitacja pourazowa

  Polecam serdecznie, fachowa profesjonalna pomoc, wcześniejszy bardzo szczegółowy wywiad potem dokładna djagnoza i pomoc, w trudnym momencie bo połóg ale bardzo skuteczna.

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: OSTEO-MOVE Osteopatia FizjoterapiaUsługa: osteopatia

  Z polecenia udalem sie do p.Tomasza z obrzekiem oraz stanem zapalnym w okolicach kostki oraz piszczela w lewej nodze. Zaczęło się od wywiadu, rozpoznania objawów. Kolejny etap to udrożnienie oraz nadanie kierunku limfie...magia! Po zabiegu czulem się świetnie, noga lekka, rozluźniona! Dodatkowo bardzo cenna diagnoza, ze obrzęk mogł powstać przez zapalenie bakteryjne okazało się strzałem w 10! Dzięki! Polecam-->świetny specjalista!

 • M

  Do Pana Tomasza trafiłam na podstawie opinii swojej koleżanki, której jestem za to wdzięczna. Dzięki Panu Tomaszowi szybko odzyskałam siłę i zaczęłam normalnie funkcjonować. Uwierzyłam, że być może mam jeszcze do zrobienia coś dobrego w życiu. Z pewnością będę do Niego powracała, a wszystkim cierpiącym z różnych powodów szczerze polecam wizytę u Pana Tomasza, Zarówno Jego zabiegi, jak i rozmowy z Nim to prawdziwy balsam dla duszy i ciała.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: OSTEO-MOVE Osteopatia FizjoterapiaUsługa: terapia manualna

  Do Pana Tomka trafiłam po mikrodiscektomii L5 S1. Na pierwszą wizytę po operacji udałam się jeszcze z dolegliwościami bólowymi. Kilka wizyt i jestem jak nowo narodzona :) Żałuję tylko, że znalazłam Pana Tomka tak późno, bo czuję, że z Jego pomocą udałoby mi się uniknąć zabiegu. Właściwy człowiek, na właściwym miejscu. Będę polecać wszystkim i sama jeszcze nie raz skorzystam. PS. Blizna wygląda pięknie :) Dziękuję.
  Agata.