Tomasz Skarzyński

Fizjoterapeuta

Mgr fizjoterapii Tomasz Skarzyński, absolwent Akademii Wychowani Fizycznego w Warszawie. Kilkuletnie doświadczenie w pracy z pacjentami z dolegliwościami bólowymi stawów obwodo... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Mgr fizjoterapii Tomasz Skarzyński, absolwent Akademii Wychowani Fizycznego w Warszawie. Kilkuletnie doświadczenie w pracy z pacjentami z dolegliwościami bólowymi stawów obwodowych, kręgosłupa oraz układu żucia. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu Terapii Manualnej oraz Osteopatii organizowanych w Polsce i za granicą. W trakcie V (ostatniego) roku studiów podyplomowych z Medycyny Osteopatycznej (Akademia Osteopatii w Poznaniu).

  SZKOLENIA I KURSY PODYPLOMOWE:

  IAOM - INTERNATIONAL ACADEMY OF ORTHOPEDIC MEDICINE
  MIĘDZYNARODOWA AKADEMIA MEDYCYNY ORTOPEDYCZNEJ
  www.iaom-us.com; www.fizjoszkolenia.pl
  Kurs z zakresu Terapii Manualnej obejmujący diagnostykę i leczenie poszczególnych jednostek chorobowych charakterystycznych dla danej okolicy ciała. Łączny czas szkolenia to 420 godzin szkoleniowych podzielonych na 10 modułów:
  -Kręgosłup lędźwiowy (2 moduły),
  -Kręgosłup piersiowy,
  -Kręgosłup szyjny,
  -Kompleks barkowy,
  -Staw łokciowy,
  -Ręka i staw nadgarstkowy,
  -Staw kolanowy,
  -Staw biodrowy,
  -Stopa i staw skokowy,
  -Dodatkowe szkolenie w zakresie badania i terapii stawów skroniowo-żuchwowych.

  DRY NEEDLING AND MANUAL TRIGER POINT THERAPY "TOP 30 COMBI" SZWAJCARIA
  Szkolenie naucza badania manualnego, leczenia oraz igłoterapii suchej w przypadku wielu zespołów bólowych. Ta nowoczesna metoda terapii zajmuje się głównie leczeniem bólu mięśniowo-powięziowego, a w szczególności punktów spustowych bólu co często jest pomijanym i bagatelizowanym rozpoznaniem u pacjentów. W metodzie tej stosuje się igły akupunkturowe -suche (tzn. bez leku), co znacznie zwiększa skuteczność prowadzonej terapii.

  PNF - PRIOPRIOCEPTIVE NEUROMUSCULAR FACILITATION
  PROPRIOCEPTYWNE TOROWANIE NERWOWO-MIĘŚNIOWE
  www.ipnfa.pl
  Kurs w zakresie metody, która umożliwia funkcjonalne leczenie, postrzegając ciało całościowo. Opiera się głównie na wykonywaniu naturalnych, trójpłaszczyznowych ruchów. Kurs podstawowy zawiera 100 godzin szkoleniowych.

  KONGRES "POWIĘŹ W OSTEOPATII". BERLIN
  Tematyką kongresu organizowanego przez OSTEOPATHIE SCHULE DEUTSCHLAND (OSD) była powięź i jej rola we współczesnej terapii. W ramach spotkania odbyły się wykłady znanych europejskich osteopatów połączone z warsztatami praktycznymi.

  AKADEMIA OSTEOPATII w Poznaniu.
  Osteopatia to Holistyczne spojrzenie na leczenie człowieka.
  Osteopatia jest dziedziną diagnozowania i leczenia o ponadstuletniej tradycji. Jej głównym założeniem jest traktowanie organizmu ludzkiego jako integralnej całości, w której zachodzą powiązane ze sobą procesy. Zgodnie z tą zasadą badanie osteopatyczne nie może koncentrować się wyłącznie na jednej wybranej części ciała. A jego zadaniem jest przede wszystkim odnalezienie pierwotnej dysfunkcji organizmu, która z pozoru może nie mieć związku z bieżącymi dolegliwościami. Co ważne osteopatia jako dziedzina wykorzystująca metody diagnostyki klinicznej nie stanowi alternatywy dla medycyny akademickiej, ale jest jej doskonałym uzupełnieniem. W terapii osteopatycznej nie wykorzystuje się leków. Nie jest ona jednak dla medycyny klasycznej konkurencją, a wręcz przeciwnie - stanowi doskonałe uzupełnienie.(źródło www.akademiaosteopatii.pl). W ramach 5-letnich studiów aż 2000 godzin dydaktycznych. Dotychczas ukończony materiał:
  - Osteopatia wisceralna I, II, III
  - Historia i filozofia osteopatii
  - Osteopatia czaszkowo – krzyżowa I, II,III, IV
  - General Osteopathic Technique (GOT) I i II
  - Staw biodrowy
  - Staw kolanowy
  - Miednica i kość krzyżowa
  - Stopa i staw skokowy
  - Neurologia i radiologia
  - Kręgosłup piersiowy
  - Autonomiczny układ nerwowy
  - Kręgosłup lędźwiowy
  - Anatomia palpacyjna
  - Osteopatia w Stomatologii
  - BLT- Balanced Ligamentous Tension
  - Kończyna Górna
  - Metody Kliniczne
  - Strain, Counterstrain
  - Pediatria I i II
  - Powieź
  - Uroginekologia
  - Psychosomatyka
  - Clinical approach to the spine
  - Fizjologia bólu

  Master Course
  - Mózg cz. I
  - Układ limfatyczny
  - Osteopatia w sporcie
  - Śródpiersie w ujęciu osteopatycznym
  - Pediatria

Specjalizacje

 • Rehabilitacja medyczna
 • Medycyna sportowa

Ukończone szkoły

 • AWF Warszawa, wydział Rehabilitacji kierunek Fizjoterapia
 • Akademia Osteopatii (w trakcie - V rok)

Nagrody i wyróżnienia

 • Ukończenie Studiów II stopnia z wyróżnieniem (AWF Warszawa, 2012)
 • Porównanie zmian w obrazie aktywności EMG zespołów mięśniowych kończyny dolnej zdrowej i chorej u pacjentów po udarze mózgu. (AWF Warszawa, 2012) Praca magisterska

Znajomość języków

 • angielski
 • rosyjski

Certyfikaty

Zdjęcia

Ocena pacjentów:

27 opinii

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo komunikatywna osoba. Dokładny wywiad a potem omówienie jaki jest mój stan i jakie są możliwości. Dokładnie wyjaśnia co będzie robić i odpowiada bardzo obrazowo na wszystkie pytania.
  Doskonały kontakt co dla mnie jest bardzo ważne u lekarza bo często trafiałem na osoby nic nie wyjaśniające.
  Od razu po rozpoznaniu i sprawdzeniu stanu Pan Tomasz przeszedł do zabiegu. Jestem pod wrażeniem wiedzy i możliwości bardzo polecam i zostaję stałym pacjentem.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Bez wątpienia najlepszy specjalista u jakiego byłam. Zdecydowanie polecam!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Profesjonalne i rzeczowe podejście. Szybkie ustalenie problemu z kręgosłupem i przeciwdziałanie jemu.

 • Pan Tomasz to profesjonalista. Pomógł mi bardzo po artroskopii kolana, z Jego pomocy korzysta również moja rodzina. Wszyscy zadowoleni - szczerze polecam!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Terapeuta z powołania, traktuje pacjenta holistycznie, przeprowadza dokładny wywiad. Jest profesjonalny w działaniu. Będę go polecać rodzinie i znajomym.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Marcin P.
  Super profesjonalista. Podchodzi holistycznie do problemu. Jestem po pierwszej wizycie i po Jego zaleceniach wiekszosc dolegliwosci kregoslupa minela. Polecam!!!
  Obrigado:)

 • Pan Tomasz podchodzi bardzo profesjonalnie do swojego zawodu i z czystym sumieniem mogę przyznać, że jest najlepszym fizjoterapeutą, z którym miałem do czynienia. Polecam!

 • Wszyscy wystawiają opinię temu Panu bardzo dobrą ,więc i ja nie będę się wyłamywał . Nie chodzi tu jednak o wystawienie opinii takiej jak inni, lecz po prostu taka jest prawda . Od czterech lat zmagam się z dyskopatią kręgosłupa trzech odcinków . Mam pewne rozeznanie dotyczące tej kwestii, ponieważ odwiedziłem przez ten okres kilku specjalistów i muszę przyznać, że Pan Tomasz pomimo swojego młodego wieku jest rzeczywiście jednym z najlepszych ,jak nie najlepszym w tej dziedzinie. Szczerze chcialbym ,więc polecić tego Pana, wszystkim cierpiącym z powodu kręgosłupa . Panie Tomku serdecznie dziękuję.

 • Przyszłam do Pana Tomka z bólem odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa, już po pierwszej wizycie ból był znacznie mniejszy a po kilku kolejnych minął prawie całkowicie. Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta. Gorąco polecam, dziękuje i pozdrawiam!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Genialny, profesjonalny bardzo mi pomógł z moim bólem szyji a poza tym bardzo sympatyczny. Polecam ręce które leczą Pana Tomasza.

  Tomasz Skarzyński2016-09-21

  Dziękuję, pozdrawiam :)