mgr

Tomasz Skarzyński

verifiedCreated with Sketch.

Fizjoterapeuta

43 opinie +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
419 odwiedzin w ciągu 30 dni

Mgr fizjoterapii, osteopata Tomasz Skarzyński, absolwent Akademii Wychowani Fizycznego w Warszawie oraz Akademii Osteopatii w Poznaniu. Kilkuletnie doświadczenie w pracy z pacjentami… więcej

Pacjenci cenią mnie za

Przyjazną atmosferę w gabinecie
Zaangażowanie
Leczenie bólu

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
43 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: OSTEO-MOVE Osteopatia Fizjoterapia

  Pan Tomasz to właściwa osoba na właściwym miejscu. Rehabilitant z "górnej półki". Od 12 lat muszę korzystać z wsparcia rehabilitantów, więc z wieloma miałam styczność. Do Pana Tomka trafiłam około 3 lat temu i był to naprawdę strzał w dziesiątkę. (Ostrzegam Panie Tomku-szybko nie dam Panu spokoju:-)) Pan Tomek bardzo szybko i zawsze w miłej atmosferze przywraca mój kręgosłup "do życia". Wysoki poziom empatii Pana Tomka to również niezwykły atut. O poświęceniu w zawodzie również należy wspomnieć - w sytuacji nagłej, która wymagała szybkiej reakcji, a Pan Tomasz miał komplet pacjentów na dłuższy czas (co również potwierdza jakość świadczonych przez Pana Tomka usług), przyjął mnie już po normalnych godzinach pracy, pomimo zmęczenia (w godzinach praktycznie już nocnych) poświęcając swój prywatny czas- za co bardzo dziękuję! Szczerze polecam

 • A
  Lokalizacja: OSTEO-MOVE Osteopatia Fizjoterapia

  Pan Tomasz to profesjonalista z ogromna pasją i talentem. Intuicyjny umysł wspierany umysłem racjonalnym... rzadkość w tych czasach. Szeroki zakres wiedzy, spostrzegawczość. Wykazuje dużo cierpliwości oraz zrozumienia dla pacjenta i problemu. Wysoka umiejętność nawiązywania właściwych relacji interpersonalnych.
  Polecam Agnieszka.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: OSTEO-MOVE Osteopatia FizjoterapiaUsługa: osteopatia

  Pan Tomasz jest bardzo profesjonalny i przesympatyczny :) Zrobił dokładny wywiad i mam wielką nadzieję że stan kręgosłupa mojej siostry się poprawi :) Bardzo polecam Pana Tomasz to pierwszy lekarz, który zauważył, że siostra ma słabe krążenie.

 • I
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: OSTEO-MOVE Osteopatia FizjoterapiaUsługa: rehabilitacja pourazowa

  Do Pana Tomasza trafiłam po niefortunnym złamaniu wierzchołka rzepki kolana oraz nieskutecznych wizytach u innych fizjoterapeutów, a także z wyrokiem operacji w zawieszeniu. W zasadzie po pierwszych zabiegach ból kolana ustąpił i bardzo szybko zaczęłam wracać do sprawności fizycznej. Szybkie efekty zabiegów zaskoczyły mnie, jednocześnie potwierdzając ogromny profesjonalizm fizjoterapeuty. Pan Tomasz, charakteryzuje się zupełnie innym, holistycznym spojrzeniem na pacjenta oraz podczas wizyt informuje o różnych czynnikach mających wpływ na zdrowie i dotyczących konkretnego przypadku. Posiada rozległą wiedzę oraz doświadczenie praktyczne. Poświęca 100% swojej uwagi pacjentowi oraz wykorzystuje efektywnie czas wizyt, nie pozostawiając pacjenta samemu sobie. Ponadto Pan Tomasz to bardzo kulturalny i sympatyczny człowiek, a wizyta u niego przebiega w miłej atmosferze. Myślę, że jest stworzony do pracy z pacjentami po urazach, szczególnie tymi którzy stracili wiarę, że mogą ponownie zacząć jeździć na łyżwach. Polecam wszystkim!

 • A
  Lokalizacja: OSTEO-MOVE Osteopatia FizjoterapiaUsługa: Ból biodra

  Trafiłam do Tomka z bólem biodra(kłujący, promieniujący ból od miednicy do stóp)na który wcześniej pomagały tylko tabletki przeciwzapalne i blokada. Już po pierwszej wizycie poczułam znaczną poprawę. A po kilku kolejnych- ból całkowicie ustąpił. Najważniejsze jest to, że Tomek traktuje organizm całościowo/holistycznie i szuka przyczyny bólu w całym organizmie. Oprócz problemów "biodrowych" wspomniałam Tomkowi o problemach związanych z zajściem w ciąże. Jego wiedza z dziedziny osteopatii oraz własciwe zastosowanie technik manualnych (m.in. niepozorne dla mnie uciski brzucha, ktore skutecznie obniżyły napiecie nerwowe w obrębie miednicy) przyczyniły się niewątpliwie do tego,że w niedługim czasie zaszłam w ciąże ! Polecam !!

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo rzetelny specjalista, dokładnie przeprowadzony wywiad, cierpliwie odpowiada na pytania i na koniec otrzymałam zalecenia.

 • P
  Lokalizacja: OSTEO-MOVE Osteopatia FizjoterapiaUsługa: rehabilitacja

  Kolejna wizyta, na pewno nie ostatnia.
  Finalnie znalazłam fizjoterapeutę, który potrafi zaradzić bólom w okolicach lędźwi i przeciwdziałać zwiększaniu lordozy. Polecam z całego serca!

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pierwsza wizyta - profesjonalne podejście, wszechstronny wywiad oraz badanie wstępne mające na celu dojście do szczegółów problemu a nie tylko walkę z objawami. Wstępne ustalenia co do zakresu dalszych działań.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: OSTEO-MOVE Osteopatia FizjoterapiaUsługa: ból stawu skroniowo-żuchwowego i udrożnienie kanalika łzowego u 4-miesięczniaka

  Pan Tomek jest najlepszy! Bez zastanowienia można go polecić wszystkim mającym problemy ze zdrowiem. Pomógł mi przy problemach ze stawem skroniowo-żuchwowym, a teraz pomaga w odblokowaniu zablokowanego kanalika łzowego u mojego 4 - miesięcznego synka, również ze świetnym efektem. Jest bardzo profesjonalny, tłumaczy dokładnie co w danym momencie robi i jaki ma to przynieść efekt. Dodatkowym atutem jest to, że to po prostu bardzo miły człowiek, z super podejściem do maluchów, więc polecam wszystkim rodzicom malutkich dzieci.

 • V

  Specjalista z imponującym bagażem wiedzy merytorycznej, cechujący się jednocześnie nadzwyczajnym wyczuciem (można by wręcz rzec, że intuicją) oraz poczuciem humoru, co sprawia, że wizyty są nie tylko skuteczne (odczuwalny postępujący progres), ale i upływają w miłej atmosferze!

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Mgr fizjoterapii, osteopata Tomasz Skarzyński, absolwent Akademii Wychowani Fizycznego w Warszawie oraz Akademii Osteopatii w Poznaniu. Kilkuletnie doświadczenie w pracy z pacjentami z dolegliwościami bólowymi stawów obwodowych, kręgosłupa oraz układu żucia. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu Terapii Manualnej oraz Osteopatii organizowanych w Polsce i za granicą. W 2017 r. ukończył pięcioletnie, podyplomowe studia z Medycyny Osteopatycznej (Akademia Osteopatii w Poznaniu).

  SZKOLENIA I KURSY PODYPLOMOWE:

  IAOM - INTERNATIONAL ACADEMY OF ORTHOPEDIC MEDICINE
  MIĘDZYNARODOWA AKADEMIA MEDYCYNY ORTOPEDYCZNEJ
  www.iaom-us.com; www.fizjoszkolenia.pl
  Kurs z zakresu Terapii Manualnej obejmujący diagnostykę i leczenie poszczególnych jednostek chorobowych charakterystycznych dla danej okolicy ciała. Łączny czas szkolenia to 420 godzin szkoleniowych podzielonych na 10 modułów:
  -Kręgosłup lędźwiowy (2 moduły),
  -Kręgosłup piersiowy,
  -Kręgosłup szyjny,
  -Kompleks barkowy,
  -Staw łokciowy,
  -Ręka i staw nadgarstkowy,
  -Staw kolanowy,
  -Staw biodrowy,
  -Stopa i staw skokowy,
  -Dodatkowe szkolenie w zakresie badania i terapii stawów skroniowo-żuchwowych.

  DRY NEEDLING AND MANUAL TRIGER POINT THERAPY "TOP 30 COMBI" SZWAJCARIA
  Szkolenie naucza badania manualnego, leczenia oraz igłoterapii suchej w przypadku wielu zespołów bólowych. Ta nowoczesna metoda terapii zajmuje się głównie leczeniem bólu mięśniowo-powięziowego, a w szczególności punktów spustowych bólu co często jest pomijanym i bagatelizowanym rozpoznaniem u pacjentów. W metodzie tej stosuje się igły akupunkturowe -suche (tzn. bez leku), co znacznie zwiększa skuteczność prowadzonej terapii.

  PNF - PRIOPRIOCEPTIVE NEUROMUSCULAR FACILITATION
  PROPRIOCEPTYWNE TOROWANIE NERWOWO-MIĘŚNIOWE
  www.ipnfa.pl
  Kurs w zakresie metody, która umożliwia funkcjonalne leczenie, postrzegając ciało całościowo. Opiera się głównie na wykonywaniu naturalnych, trójpłaszczyznowych ruchów. Kurs podstawowy zawiera 100 godzin szkoleniowych.

  KONGRES "POWIĘŹ W OSTEOPATII". BERLIN
  Tematyką kongresu organizowanego przez OSTEOPATHIE SCHULE DEUTSCHLAND (OSD) była powięź i jej rola we współczesnej terapii. W ramach spotkania odbyły się wykłady znanych europejskich osteopatów połączone z warsztatami praktycznymi.

  AKADEMIA OSTEOPATII w Poznaniu.
  Osteopatia to Holistyczne spojrzenie na leczenie człowieka.
  Osteopatia jest dziedziną diagnozowania i leczenia o ponad stuletniej tradycji. Jej głównym założeniem jest traktowanie organizmu ludzkiego jako integralnej całości, w której zachodzą powiązane ze sobą procesy. Zgodnie z tą zasadą badanie osteopatyczne nie może koncentrować się wyłącznie na jednej wybranej części ciała. A jego zadaniem jest przede wszystkim odnalezienie pierwotnej dysfunkcji organizmu, która z pozoru może nie mieć związku z bieżącymi dolegliwościami. Co ważne osteopatia jako dziedzina wykorzystująca metody diagnostyki klinicznej nie stanowi alternatywy dla medycyny akademickiej, ale jest jej doskonałym uzupełnieniem. W terapii osteopatycznej nie wykorzystuje się leków. Nie jest ona jednak dla medycyny klasycznej konkurencją, a wręcz przeciwnie - stanowi doskonałe uzupełnienie.(źródło www.akademiaosteopatii.pl). W ramach 5-letnich studiów aż 2000 godzin dydaktycznych w tym:
  - Osteopatia wisceralna I, II, III
  - Historia i filozofia osteopatii
  - Osteopatia czaszkowo – krzyżowa I, II,III, IV
  - General Osteopathic Technique (GOT) I i II
  - Staw biodrowy
  - Staw kolanowy
  - Miednica i kość krzyżowa
  - Stopa i staw skokowy
  - Neurologia i radiologia
  - Kręgosłup piersiowy
  - Autonomiczny układ nerwowy
  - Kręgosłup lędźwiowy
  - Anatomia palpacyjna
  - Osteopatia w Stomatologii
  - BLT- Balanced Ligamentous Tension
  - Kończyna Górna
  - Metody Kliniczne
  - Strain, Counterstrain
  - Pediatria I i II
  - Powieź
  - Uroginekologia
  - Psychosomatyka
  - Clinical approach to the spine
  - Fizjologia bólu
  - Embriologia
  - Płyny
  - Endokrynologia
  - Układ limfatyczny
  - Choroby wewnętrze: jama brzuszna
  - Zjazd Kliniczny

  Master Course
  - Mózg cz. I ( Bruno Chikly MD DO, Poznań 2016 r)
  - Układ limfatyczny ( Bruno Chikly MD DO, Poznań 2016 r)
  - Osteopatia w sporcie (Walter McKone DO Poznań 2016 r)
  - Śródpiersie w ujęciu osteopatycznym ( lek. med. Marek Mularczyk, Poznań 2016 r.)
  - Osteopatia wisceralna w pediatrii (Nancy Nunn BSc DPO, Poznań 2016 r.)
  - Fluids and Osteopathy (Rene Zweedijk DO BSc, Poznań 2017 r.)
  - Anatomia i ontogeneza człowieka w koncepcji osteopatycznej - cz I (Jean Paul Hoppner DO MRO, Wrocław 2018 r)

Edukacja

 • AWF Warszawa, wydział Rehabilitacji kierunek Fizjoterapia, 2012
 • Akademia Osteopatii, Poznań 2017

Nagrody i wyróżnienia

 • Ukończenie Studiów II stopnia z wyróżnieniem (AWF Warszawa, 2012)
 • Porównanie zmian w obrazie aktywności EMG zespołów mięśniowych kończyny dolnej zdrowej i chorej u pacjentów po udarze mózgu. (AWF Warszawa, 2012) Praca magisterska

Znajomość języków

 • angielski
 • rosyjski