Ten specjalista oferuje konsultacje online

Jeśli możesz, skonsultuj się ze specjalistą online. Otrzymaj pomoc w bezpieczny sposób, bez wychodzenia z domu.

Jak to działa?

Adresy (3)

Kazimierza Pułaskiego 10/33, Dębniki, Kraków
Praktyka prywatna


Przyjmuję: dorosłych
Gotówka, Przelew na konto
12 201.....

Psychoterapia • 130 zł


Zachodnia 7, Dębniki, Kraków
Mentalmed


Przyjmuję: dorosłych
Gotówka, Przelew na konto
12 201.....

Psychoterapia • 130 zł


Konsultacja online • 130 zł

Psychoterapia • 130 zł


Przyjmuję: dorosłych
12 201.....

Sposób płatności: Przelew na konto, Karta płatnicza

Zapłacisz podczas umawiania konsultacji online. Czekamy na Twoją płatność 30 minut – jeśli w tym czasie nie zostanie zrealizowana, będziemy musieli odwołać Twoją rezerwację.

Opłata za konsultację trafia bezpośrednio do specjalisty, który jest również odpowiedzialny za ustalenie swojej polityki odwołań i zwrotów.

W przypadku problemów z płatnościami skontaktuj się ze specjalistą.

Pamiętaj, że ZnanyLekarz nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za umówienie wizyty i nie przetwarza płatności w imieniu specjalisty.

Zapoznaj się z polityką odwołań i zwrotów.


a) zainstaluj u siebie na urządzeniu poprzez które będziesz się łączył/a aplikację Skype lub WhatsApp
b) dodaj mnie do swoich kontaków/wyślij zaproszenie. Mój skype nick: szymon_4 Mój nr tel. ***.68.68.03
c) jeśli aplikacja działa poprawnie i możesz dokonywać wideopołączenia to bądź gotowy do połączenia o umówionej godzinie* Niektóre informacje zostały ukryte z powodu ochrony danych. Zobaczysz je po umówieniu konsultacji.


Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).

Moje doświadczenie

O mnie

Psycholog, psychoterapeuta. Prowadzę psychoterapię indywidualną pracując z osobami dorosłymi przede wszystkim w ujęciu systemowo-psychodynamicznym....

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • nerwica
 • lęki
 • zaburzenia emocjonalne
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Uniwersytet Jagielloński, Instytut Psychologii

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Zdjęcia


Znajomość języków

Angielski

Usługi i ceny

Popularne usługi

Konsultacja online


130 zł

Konsultacja online

Pozostałe usługi

Psychoterapia


Kazimierza Pułaskiego 10/33, Kraków

130 zł

Praktyka prywatna


Zachodnia 7, Kraków

130 zł

Mentalmed


130 zł

Konsultacja online

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
10 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
B
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Praktyka prywatna psychoterapia indywidualna

Moja terapia trwała zaledwie kilka miesięcy, jednak mogę śmiało polecić dr Szymona. Pomógł mi zrozumieć z czym mam problem i wspólnie nad nim pracowaliśmy. Mimo moich wielu obaw przed uzewnętrznianiem własnych problemów, Pan Doktor potrafił stworzyć atmosferę, dzięki której obawy zostawały za drzwiami, a my mogliśmy przepracowywać sytuacje życiowe, które mnie przerastały.
Dziękuję za cierpliwość i za to, że mnie Pan nieraz wkurzał pytaniami :) To oznaka, że terapia przynosiła efekty. W ciągu tych kilku miesięcy bardzo wiele sobie uświadomiłam i gdyby nie cotygodniowe spotkania, być może nie odważyłabym się dokonać w swoim życiu istotnych zmian, które uważam, były mi bardzo potrzebne i które wyszły mi na dobre. Gdyby nie zmiana miejsca zamieszkania z pewnością kontynuowałabym pracę z dr Szymonem.

dr Szymon Czapliński

Ciesze się z tego że pisze Pani z innego miejsca zamieszkania niż w trakcie terapii. Rozumiem to tak że realizuje Pani to co chciała. Pozdrawiam serdecznie,


E
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Praktyka prywatna psychoterapia indywidualna

Polecam serdecznie. Terapia bardzo pomocna, Pan Doktor wykazał się ogromnym zrozumieniem i wczuciem w moją sytuacje. Dzięki niemu bez problemu stanęłam na nogi i z wszystkim sobie poradziłam. Profesjonalizm i skuteczność na 100%.


R
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Praktyka prywatna psychoterapia indywidualna

Po prawie rocznej terapii z czystym sumieniem mogę polecić dr Czaplińskiego. Sesje terapeutyczne okazały się bardzo pomocne w czasie trudnego etapu życia, a dr Czapliński pomagał mi zrozumieć mechanizmy zachodzące w mojej głowie i doprowadzić je do porządku. Jestem bardzo wdzięczny za wspólnie spędzony czas i zaangażowanie, jakie włożył w terapię.

dr Szymon Czapliński

Dziękuję Panu za opinię na temat naszej pracy. Rzeczywiście uzbierało się tego prawie rok spotykania. Życzę mocy korzyści z poukładania sobie w głowie tego o czym rozmawialiśmy. Pozdrawiam serdecznie.


M
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Praktyka prywatna psychoterapia indywidualna

Do dr Czaplińskiego trafiłem nie mając sprecyzowanego powodu mojej wizyty. Wiedziałem tylko, że moje życie zaczyna mi się wymykać spod kontroli co objawiało się brakiem chęci do wykonywania prostych codziennych obowiązków jak i aktywności, które do tej pory sprawiały mi radość. Odczuwałem przez to duży dyskomfort. Kolejne wizyty nie dawały mi satysfakcji przez co nawet byłem skłonny przerwać terapię. Szybko jednak przekonałem się, że nie mogę liczyć na to iż ktoś "odwali" brudną robotę za mnie. W momencie kiedy przestałem oczekiwać od siebie i terapii cudów stopniowo zacząłem zrzucać zgromadzone wokół mnie napięcie. Doszedłem do tego, że źródłem moich frustracji były chore ambicje i wygórowane oczekiwania co do siebie samego, przejmowanie się tym co myślą o mnie inni ludzie, ale przede wszystkim toksyczna relacja z matką, która mentalnie mnie "wykastrowała" oraz ojciec, który w okresie mojego dojrzewania istniał dla mnie tylko fizycznie przez co nie doświadczyłem w swoim życiu zdrowej relacji na linii ojciec-syn. Dr Czapliński stał się dla mnie czymś w rodzaju ojca-protezy pokazując tym samym jak taka relacja mogłaby wyglądać. W rezultacie stałem się ojcem dla samego siebie. Nauczyłem się opiekować samym sobą. Przestałem wpadać w pętle "brak działania>poczucie winy>karanie się>brak chęci do działania z powodu karania się". Poczułem się silniejszy dzięki czemu łatwiej mi było zaprojektować moje relacje z rodzicami na nowych, "moich" zasadach. Zacząłem też wsłuchiwać w swoje potrzeby i być mniej uległym wobec innych przez co przestałem postępować wbrew samemu sobie. Reasumując: dzięki pracy z dr Czaplińskim udało mi się zidentyfikować zbędny balast by następnie go porzucić i iść przez życie będąc o wiele lżejszym psychicznie.

dr Szymon Czapliński

Ależ miło mi Panie Mateuszu czytać to jak Pan postrzega zmiany które w Panu zaszły. Dziękuję bardzo za wspólny trud. Życząc powodzenia, pozdrawiam serdecznie


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Praktyka prywatna

Świetny, profesjonalny terapeuta. Sam proces terapeutyczny, mimo że trudny, z pomocą Pana Czaplińskiego, okazał się dla mnie niezwykle cenny i istotny.

dr Szymon Czapliński

Panie Adamie, ja również raz jeszcze dziękuję za wspólną półtoraroczną pracę. Cieszę się na to co Pan planuje uzyskać teraz już bez terapii.


Użytkownik zweryfikowany

Terapia z doktorem Czaplińskim bardzo mi pomogła. Z początku trudno mi było zauważyć jakieś efekty ale po czasie zacząłem inaczej, głębiej i mądrzej patrzeć na siebie samego. Zrozumiałem co było przyczyną mojego tak złego samopoczucia. Zrozumiałem co na to wpływało ze strony mojego otoczenia a co sam wnosiłem żeby w konsekwencji tak się czuć. Był to trudny dla mnie proces ale dziś czuję że sam daje sobie radę. Doktor Czapliński był na sesja cały czas skupiony na tym co mówię, czułem wsparcie a teraz mogę funkcjonować samodzielnie. Polecam tego terapeutę.


D
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu

Doktora Czaplińskiego polecił mi przyjaciel. Nie miałem styczności z innymi psychoterapeutami, ale też nie odczuwałem potrzeby zmiany. Bezpiecznie, na poziomie i odczułem zmianę na plus. Jestem silniejszy, pewniejszy siebie. Wiem, że terapeutę trzeba dobrać odpowiedniego, ja szczęśliwie trafiłem od razu.

dr Szymon Czapliński

Panie Dominiku, cieszę się że uzyskał Pan to na czym panu zależało. Pozdrawiam serdecznie.


Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Praktyka prywatna

polecam - bardzo cierpliwa i pozytywnie nastawiona osoba, zglosilam sie z powodu nawracajacych stanow lekowych , depresji- powoli ze spotkania spotkanie wychodzilam na prostą- dr Czaplinski pomogl mi dojsc do ładu ze sobą, poznazywac i usmiadomic sobie przyczyny problemow- czulam sie traktowana 100% powaznie, znalazlam sile i odcielam sie w koncu od tego co mnie niszczylo- taka terapia jest bardzo potrzebna daje nam perspektywe, której sami nie mamy siedzac po uszy w swoich problemach- polecam i pozdrawiam doktora :)

dr Szymon Czapliński

Dziękuję bardzo za tę opinię. Cieszę się że mogłem być przydatny. Również pozdrawiam serdecznie.


T
Użytkownik zweryfikowany

Doktor Szymon Czapliński to mój czwarty terapeuta i jak dotąd najlepszy. Mam zaburzenia nastroju odkąd pamiętam i jak dotąd z nim czuję się najbardziej bezpiecznie. Zadaje celne pytania a jego uwagi są bardzo na temat tego co czuję. Teraz zdecydowaliśmy razem o rozrzedzaniu terapii, bo czuję się na tyle dobrze, żeby żyć samemu. Polecam.


A
Użytkownik zweryfikowany

Pan Szymon to bardzo dobry terapeuta, którego zdecydowanie polecam. Bardzo profesjonalne podejście, ogromne skupienie. Pracowałem z nim kilka miesięcy, dzięki psychoterapii zrozumiałem, jakie błędne założenia kierują moim życiem, dzisiaj jest znacznie lepiej ale bez spotkań z Panem Szymon nie osiągnąłbym tego. Raz jeszcze bardzo dziękuję.

dr Szymon Czapliński

Panie Arturze, odpisuję dopiero teraz bo w ostatnim czasie nie korzystałem regularnie z portalu. Dziękuję bardzo za miłe słowa. Życzę jak największego komfortu na co dzień.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

26 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Czy jestem hipochondrykiem?
  Od dwóch miesięcy źle się czuję zaczęło się od dyskomfortu w brzuchu (nie był to ból, dało się to wytrzymać bez brania tabletek przeciwbólowych), potem rozpoznano u mnie insulinooporność (mam sporą nadwagę), przepisano Glukophage, zmianę trybu życia, dietę itd. działa. zaczęłam chudnąć. Ale na tym się nie skończyło od kilku tygodni mam ciągle inne obajwy! na początku ten brzuch, potem drętwienie stóp i dłoni. Zaczęłam sobie wmawiać, że mam stawardnienie rozsiane, neurolog wykluczł to na prawie na pewno z powodu braku objawów OUN, kazał zrobić RTG kręgosłupa oraz badanie EMG. na RTG wyszła spłycona lordoza szyjna a wynik EMG jak to neurolog powiedział jest wzorowy. Na tym się nie skończyło zaczęły dochodzić inne objawy bóle kolan, obrzęki stóp, problemy z zasypianiem, pieczenie oczu i tym razem ubzdurałam (albo i nie) sobie, że mam toczeń z racji tego, że na policzkach mam czerwone , łuszczące się plamy. Dermatolog stwierdził, że to raczej łojotokowe zapalenie skóry ewentualnie trądzik różowaty ale, że toczeń też jest na liście jego diagnoz ale na samym końcu. Od dwóch miesięcy robię badania krwi na własną rekę. Morfologia, OB, elektrolity, CRP. i o ile morfologia, OB, elektrolity są w normie to CRP raz jest w normie raz jest powyżej normy (koło 7). Jak widzę wynik, że CRP jest podwyższone to wpadam w panikę, że to na pewno toczeń bo za dużo jest objawów występujących na raz. Zadręczam tym siebie i swoich najbliższych. Czy powinnam udać się do psychoterapeuty czy może faktycznie jestem na coś chora?

  Paradoksem Pani sytuacji jest to że nie można określić ze 100% pewnością co Pani dolega dopóki nie uda się uzyskać jakiejś konkluzywnej diagnozy wyjaśniającej całe spektrum objawów o których Pani mówi. To jak rozumiem wywołuje lęk i uruchamia Panią do myślenia w pewnym sensie obsesyjnego. Trudno też jest tak bez głębszego poznania Pani stwierdzić czy Pani zachowanie to hipochondria choć to co Pani opisuje ma znamiona wyszukiwania w sobie chorób których być może nie ma. Z pewnością nie zaszkodziłoby gdyby skonsultowała się Pani z psychologiem (nie koniecznie z psychoterapeutą) myślę że kilka spotkań na których mogłaby Pani przegadać to co się z Panią dzieje pozwoliłaby dojść do miejsca w którym albo Pani rozwiała by swoje wątpliwości w stopniu takim w którym mogłaby funkcjonować bez nadmiernego stresu albo stałoby się jasne że potrzebuje Pani wsparcie psychologicznego. Życzę powodzenia w rozwiązaniu problemu.

  dr Szymon Czapliński

 • Moje pytanie brzmi -co znaczą dwie dane liczbowe w wyniku testu -WAIS -R -Pl a mianowicie -II=92 a druga to -112 badanie było wykonywane w 2009 roku w wieku 29 lat w diagnostyce pod kątem schizofrenii ?

  Wynik II to najpewniej wynik Ilorazu Inteligencji. Jeżeli Wynik podany jest w formie zakresu 92-112 to może to być przedział ufności wyniku otrzymanego. Jeżeli ktoś uzyskał końcowy wynik w teście 102 punkty (średni poziom w populacji to 100 punktów) to jego wynik prawdziwy (każdy test nasz jedynie przybliża do wyniku prawdziwego nie dając gwarancji że wynik otrzymany równa się wynikowi prawdziwemu) mieści się w jakimś zakresie wokół wyniku 102 punkty - na przykład w zakresie plus minus 10 punktów i wówczas wynik to 92-112 punktów.

  dr Szymon Czapliński

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Psycholog, psychoterapeuta. Prowadzę psychoterapię indywidualną pracując z osobami dorosłymi przede wszystkim w ujęciu systemowo-psychodynamicznym....

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • nerwica
 • lęki
 • zaburzenia emocjonalne
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Uniwersytet Jagielloński, Instytut Psychologii

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Staże

 • 5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką w Krakowie (2014-2015)


Zdjęcia


Znajomość języków

Angielski

Publikacje i artykuły

Publikacje (2)

Powiązane wyszukiwania