Sylwia Szatanik

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta

11 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
14 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Jestem psychologiem, psychoterapeutą i hipnoterapeutą. W praktyce psychologicznej kieruję się postawą otwartości, uważności, neutralności i szacunku dla osoby korzystającej z pomocy.… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
11 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ATOYA - Pracownia Pomocy Psychologicznej, Psychoterapii i Rozwoju OsobistegoUsługa: konsultacje psychologiczne

  Już jedno spotkanie z Panią Sylwią bardzo dużo mi dalo. Pomogła mi zrozumieć gdzie popełniam błędy i naprowadziła na właściwe rozwiązania, pokazała ścieżki, którymi powinnam iść żeby osiągnąć to co chcę.

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ATOYA - Pracownia Pomocy Psychologicznej, Psychoterapii i Rozwoju OsobistegoUsługa: psychoterapia

  Pani Sylwia jest niezwykle ciepłą, pełną zrozumienia osobą. Jej profesjonalizm i wnikliwe spojrzenie na moją sytuację, w połączeniu z wyraźnie wyczuwalną, szczerą chęcią pomocy, przyniosły niespodziewane efekty i zdecydowanie odmieniły moje życie na lepsze. Bez wahania stwierdzam że inwestycja w psychoterapię z panią Sylwią jest najlepszą inwestycją w życiu i czuję że nigdy nie byłem szczęśliwszym człowiekiem. Chyba nigdy nie przestanę być wdzięczny za to, co dla mnie zrobiła, dlatego z całego serca polecam każdemu, kto boryka się z problemem, z którym nie może sobie sam poradzić.

  Sylwia Szatanik2018-06-13

  Bardzo dziękuję za miłe słowa cieszę się że mogłam Ci towarzyszyć w tym trudnym momencie życia- wszystkiego dobrego.

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ATOYA - Pracownia Pomocy Psychologicznej, Psychoterapii i Rozwoju OsobistegoUsługa: konsultacje psychologiczne

  Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta. Słucha uważnie. Jest miła i rzetelna. Pomaga pacjentowi znaleźć motywację do podjęcia terapii. Lekarz godny polecenia.

  Sylwia Szatanik2018-01-05

  Dziękuję serdecznie i życzę wszystkiego najlepszego.

 • Lokalizacja: ATOYA - Pracownia Pomocy Psychologicznej, Psychoterapii i Rozwoju Osobistego

  Bardzo miła i ciepła osoba, spotkania z nią pomogły mi zrozumieć parę kwestii, szczerze polecam każdemu.

  Sylwia Szatanik2017-11-27

  Bardzo dziękuję za opinie- powodzenia.

 • J
  Lokalizacja: ATOYA - Pracownia Pomocy Psychologicznej, Psychoterapii i Rozwoju OsobistegoUsługa: rozsypanie emocjonalne podczas rozwodu

  W atmosferze ciepłęj, domowej uświadamiana byłam krok po kroku, gdzie popełniam błędy, gdzie powinnam przystopować, a gdzie mocniej zareagować. P. Sywlia Szatanik bardzo mi pomogła "stanąc na nogi", a nawet spojrzeć na sytuację z lotu ptaka.. zwiększyła się moja wiedza o schematach mojego działania, a każda wizyta byłą ogromnym ładunkiem energii.

  Dziękuję bardzo

  Sylwia Szatanik2017-10-07

  Bardzo dziękuję za opinię "Jokerko" i życzę by Twoja Wolna, patrząca na świat z lotu ptaka część już na zawsze została z Tobą - pozdrawiam serdecznie.

 • I
  Lokalizacja: ATOYA - Pracownia Pomocy Psychologicznej, Psychoterapii i Rozwoju Osobistego

  Od dłuższego czasu wiedziałam, że coś jest nie tak, ale nie potrafiłam tego zmienić. Do tego doszły problemy, które mnie przerosły. Sylwię znalazłam w internecie. Wcześniej chodziłam już na spotkania z psychologiem i bardzo się rozczarowałam. Mimo to postanowiłam spróbować jeszcze raz. Chodziłam na konsultacje do Sylwii przez blisko rok. Zdecydowanie zmieniła jakość mojego życia. Poprzez rozmowę i wsparcie pozwoliła zrozumieć co było problemem i odpowiednio mną pokierowała. Spokojnie, powoli, bez nacisku. Spotkania z nią wiele mnie nauczyły. Od czasu pierwszego spotkania wiele się zmieniło. Teraz jestem szczęśliwa i myślę, że z czystym sumieniem mogę przyznać, że Sylwia ma w tym swój udział :) Zdecydowanie polecam!

  Sylwia Szatanik2017-08-09

  Bardzo mi miło i przyjemnie czytać tak pozytywne słowa na temat naszej współpracy i jej efektów. Dziękuję za możliwość towarzyszenia Ci w tej drodze, docenienie mojego wkładu i słowa uznania. Iwono, życzę wszystkiego co najlepsze i serdecznie pozdrawiam.

 • P

  Pania Sylwię znalazłam przez przypadek w internecie. Byłam w życiowej kropce. Pilnie potrzebowałam pomocy. Po telefonie do pani pscyholog wiedziałam, ze jest "ostatnia deska ratunku". Pani psycholog nauczyła mnie wielu rzeczy. Nie dawała rad i złotych środków na rozwiazanie problemow, ale uczyła jak prosto i spokojnie życ. Terapia pomogła mi naprawde bardzo! Nie jest tak ze nie mam problemow, żalu czy lęku, ale teraz juz wiem jak sie do tego ustosunkować zeby zylo mi sie lżej! :) serdecznie polecam zapewnić sobie taki balsam dla duszy w postaci terapi u Pani Sylwi:) pozdrawiam:)

 • A
  Lokalizacja: ATOYA - Pracownia Pomocy Psychologicznej, Psychoterapii i Rozwoju OsobistegoUsługa: Konsultacja

  Sylwię znalazłam przez znanego lekarza. Chodzę na spotkania z Sylwią już 10 miesięcy i po prostu dzięki niej widzę świat, ludzi ich reakcje, swoje reakcje w zupełnie nowym świetle. Pomogła mi uporać się z żałobą po bliskiej mi osobie. Dzięki niej mój związek w końcu jedzie po właściwych torach, a bywało dokładnie odwrotnie. Ale przede wszystkim widzę zmianę w sobie. Zanim spróbowałam, myślałam że transy będą jakimś okrutnym zabiegiem, wejściem z butami do mojej głowy, a teraz stwierdzam że jest to rewelacyjna metoda pokazująca jak niezbadany jest nasz umysł. (Do tego jest to niezwykle odprężające). Polecam Sylwię z całego serca, bo dzięki niej moje życie nabrało zupełnie nowej jakości. Samoświadomość własnych zachowań i reakcji jest bezcenna nie tylko dla mnie, ale i dla moich bliskich.

 • E
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Panią Sylwię znalazłam na znanylekarz.pl. Pomimo dość krótkiej "terapii" muszę przyznać, że odczułam jej pozytywne skutki. Nigdy nie byłam przekonana do hipnozy, okazuje się, że ta którą stosuje Pani Sylwia naprawdę świetnie pomaga się wyciszyć i zrelaksować co przy stresie urazowym jest bardzo potrzebne. Dostałam od Pani Sylwii również wiele cennych rad, jak pomagać sobie w domu. Nie wykluczam powrotu do Pani Sylwii, a już na pewno wszystkim ją z czystym sumieniem polecam.

  Sylwia Szatanik2016-06-07

  Dziękuję za opinię i wszystkiego dobrego, pani Ewo.

 • R

  Witam, Panią Sylwię "znalazłem" przez Internet. Dzięki sposobowi prowadzenia sesji bardzo szybko zacząłem zauważać i rozumieć mechanizmy wpływające na moje życie. W czasie sesji Pani Sylwia jest pełna cierpliwości i zrozumienia. Nie czuję się przez Nią oceniany, co ułatwia mi mówienie o trudnych dla mnie sprawach. W relacji z Nią czuję się bezpiecznie dzięki czemu łatwiej mi się otworzyć. Serdecznie polecam! Pani Sylwia to świetny terapeuta i naprawdę fajny człowiek! Pozdrawiam.

Pytania pacjentów (3)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem psychologiem, psychoterapeutą i hipnoterapeutą. W praktyce psychologicznej kieruję się postawą otwartości, uważności, neutralności i szacunku dla osoby korzystającej z pomocy. Staram się stworzyć atmosferę zaufania i bezpieczeństwa, w której może kształtować się proces zmiany i rozwoju.
  Zasadniczym celem terapii jest przezwyciężenie doświadczanego kryzysu, poprzez znalezienie nowych, rozwiązań napotykanych problemów oraz czerpanie z zasobów, które są w posiadaniu każdego z nas, a które w procesie terapii można odkryć i nauczyć się z nich korzystać.

  Jestem psychologiem, ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS oraz studia podyplomowe z Arteterapii na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Jestem absolwentką rocznego kursu terapii psychoanalitycznej. Ukończyłam cykl szkoleń w Polskim Instytucie Eriksonowskim oraz poziom I i II Hipnozy Eriksonowskiej.
  Jestem terapeutą Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
  Aktualnie uczestniczę w pięcioletnim integratywnym szkoleniu psychoterapeutycznym przygotowującym do egzaminu certyfikacyjnego psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (atestowany przez obydwa towarzystwa, prowadzony przez Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Psychoterapii, pod kierownictwem dr n. med. Romana Ciesielskiego) organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Psychoterapii we Wrocławiu przy współpracy z Pracownią Pomocy Psychologicznej dla Dzieci Młodzieży i Rodzin w Sopocie
  dodatkowe szkolenia:
  1) Terapia osób odchudzających się,
  2) Terapia zaburzeń odżywiania,
  3) Diagnoza Kliniczna DSM IV TR,
  4) Hipnoza Kliniczna, kurs podstawowy i zaawansowany,

  Prywatnie jestem szczęśliwą mężatką i matką.

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Edukacja

 • Uniwersytet SWPS
 • Gdański Uniwersytet Medyczny - podyplomowa

Staże

 • Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku
 • Stowarzyszenie na rzecz osób z kryzysami psychicznymi "Przyjazna dłoń"
 • Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Gdyni
 • Telefon Zaufania "Anonimowy przyjaciel"
 • Stowarzyszenie MONAR Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień dla Młodzieży w Gdańsku
więcej

Certyfikaty

Zdjęcia