dr hab. n. med.

Stanisław Kwiek

Neurochirurg

133 opinie +dodaj

Umów wizytę 3008 odwiedzin w ciągu 30 dni

Jestem zwykłym lekarzem, swoje zdolności manualne nie zawdzięczam sobie - ktoś mi je dał, chyba Opatrzność. Jeżeli Państwo chcecie się ze mną osobiście kontaktować: Stanisław Kwiek… więcej

Umów wizytę

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
133 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wizyta konkretna, bez zbędnych wywodów, dowiedziałem się wszystkiego w sposób bardzo zrozumiały dla mnie, Pan Dr bardzo sympatyczny a i bardzo konkretny. Polecam go z czystym sumieniem

 • S
  Lokalizacja: Zespół Specjalistycznych Gabinetów Lekarskich LeKUsługa: kwalifikacja do operacji

  Bardzo polecam, Chciałam poznać opinie innego lekarza, Pan doktor potwierdził diagnozę i to że muszę mieć tradycyjną operację.

 • T
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Traf - Med Klinika Jednego DniaUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Szybko i profesjonalnie zdiagnozowana przyczyna dolegliwości, propozycja rozwiązania i bardzo szybki termin realizacji zabiegu.

 • S
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wizyta u Pana profesora byla na bardzo wysokim poziomie. Chociaż Pan doktor nie podjął się operowania mojego kręgosłupa z powodu zbyt dużej skali mojej przepukliny szyjnej to fachowo doradził mi dalsze kroki jakie powinienem wykonać. Bardzo fachowe podejście a nie naciąganie na pieniądze. Polecam

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Zespół Specjalistycznych Gabinetów Lekarskich LeKUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Pan Dr skierował mnie do innego specjalisty, stwierdzając na podstawie wykonanych badań role innego lekarza.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Lecznica Dzieci i Dorosłych-Szpital im. I. MościckiegoUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  To moja kolejna wizyta u Doc.Kwieka.Każda jest kompetentna,przysząca konkretne korzyści dla mojego kręgosłupa.Rok temu doktor wykonał zabieg DIAM,czyli dynamiczna stabilizcja międzywyrostkowa kręg.lędźwiowego,dzięki temu żyję normalnie,bez bólu I leków przeciwbólowych.Za kilka dni docent wykona u mnie zabieg koblacji szyjnej na trzech poziomach,mam pelne zaufanie do doktora,wierzę,że ból będzie przeszłością.Wdzięczna pacjentka.

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Zespół Specjalistycznych Gabinetów Lekarskich LeKUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Konsultacja była na temat zwężenia przestrzeni między kręgami L-S i zmniejszenia kanału wyjścia nerwów. Konsultacja była rzeczowa i potwierdziła moje obawy. Lekarz zaproponował mi zabieg , który powinien poprawić mój stan zdrowia.

 • Lokalizacja: Lecznica Dzieci i Dorosłych-Szpital im. I. MościckiegoUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Wczoraj byłem pierwszy raz na wizycie u tego lekarza.
  Diagnoza była szczegółowa, bogata w detale.
  Lekarz bardzo miły. Polecam.

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  lekarz dokładnie wyjaśnił mi mój stan po dokonanym zabiegu. wskazał na konieczność fizjoterapii. polecił mi dobrego fachowca w zakresie rehabilitacji. podczas spotkania był uprzejmy, komunikatywny i sympatyczny.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Skupienie na dolegliwości pacjenta, ocena stopnia "zużycia" kręgosłupa oraz postawienie odpowiedniej diagnozy. Przeciwnik zbędnej gadki typu o wszystkim i o niczym ze strony pacjenta. Dla Doktora liczą się wyłącznie konkrety. Tak w skrócie opisałam osobę Dr Kwieka podczas pierwszej wizyty w Mikołowie (byłam osobą towarzyszącą) a pacjentem mój tata. Przed nim blokada diagnostyczna w chorzowskim szpitalu przy ul. Mościckiego. Od kilku lat boryka się z bólem kręgosłupa - (dwie przepukliny), ma trudności z chodzeniem, nietrzymaniem moczu. Inni lekarze (otopeda, neurolog, urolog) przepisywali kolejne tabletki, które w rzeczywistości niewiele pomagały. Mamy nadzieję, iż ta blokada szybko wykryje miejsce ucisku. Następnie operacja, która przywróci dawną sprawność fizyczną ojca. Dodam, iż bez zdjęcia z rezonansu magnetycznego kręgosłupa nie ma sensu umawiać się na wizytę. To jest najważniejsza rzecz, którą trzeba ze sobą mieć! Na ten aspekt uczulam, ponieważ lekarz bez tego nic nie zrobi. Na podstawie obrazu z płytki ocenia stan kręgosłupa.
  KASIA

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem zwykłym lekarzem, swoje zdolności manualne nie zawdzięczam sobie - ktoś mi je dał, chyba Opatrzność.
  Jeżeli Państwo chcecie się ze mną osobiście kontaktować: Stanisław Kwiek

  Zawodowo: najbardziej cieszy mnie kiedy mój pacjent przychodzi na wizytę pooperacyjną bardzo zadowolony: ból ustąpił w 90 - 100 procentach. Jest to dla mnie największą satysfakcją zawodową i utwierdza mnie to w przekonaniu że jestem potrzebny ludziom chorym na kręgosłup, guzy mózgu, chorobę Parkinsona i inne.
  Żaden lekarz nie jest cudotwórcą. Są sytuacje że pomimo najlepszej woli lekarza i najlepszych jego umiejętności, a również i największej jego wiedzy medycznej - choremu nie da się pomóc, albo można jemu pomóc w stopniu ograniczonym.
  Bardzo chorego kręgosłupa nie da się całkowicie wyleczyć, ale można zrobić wszystko, co jest najbardziej uznane i nowoczesne na świecie, - żeby Choremu zdecydowanie pomóc i zredukować Jego cierpienia do minimum.
  Zgłaszają się do mnie chorzy, którym niestety nie jestem w stanie pomóc, a to przede wszystkim chorzy operowani wcześniej metodami "tzw - tradycyjnymi" - niestety, często jest tak, że ja już nie dam rady tym chorym pomóc.
  Jeżeli Pacjent przyjdzie do mnie na operację kręgosłupa jako pierwszą w jego życiu - ja bardzo postaram się żeby zrobić wszystko co w mojej mocy, aby Pacjent był zadowolony z mojego leczenia.

  Z wyrazami szacunku dla moich chorych, których operowałem i z pozdrowieniami dla nich oraz ich Rodzin, a także dla przyszłych moich Pacjentów.

  Po ponad 11 latach od wprowadzenia w Polsce metody endoskopowej z dostępu tylno - bocznego celem usunięcia przepukliny dysku w odcinku lędźwiowym i piersiowym (w tym okresie wykonałem osobiście ponad 4000 takich mało inwazyjnych zabiegów) zdecydowałem się na wprowadzenie zabiegu usunięcia przepukliny dysku endoskopowo w odcinku szyjnym kręgosłupa.
  Długo z tym zwlekałem, m.in. dlatego że sprzęt do endoskopii szyjnej do niedawna nie był doskonały i obawiałem się o zdrowie moich pacjentów i wyniki ich leczenia.
  Stosunkowo niedawno firma Joimax (Karsruhe, Salzburg, Mainz) wyprodukowała wspaniały i bardzo precyzyjny endoskop do zabiegów w odcinku szyjnym. Endoskop ten ma średnicę 3,5 mm, kanał roboczy w środku o średnicy 2 mm i dodatkowo najnowszej generacji kamerę Full HD, umieszczoną na czole endoskopu. Niesamowita precyzja operacji i mało inwazyjność - było to, na co czekałem od wielu lat.
  Mam ten endoskop, i wykonuję te zabiegi, mogę już śmiało powiedzieć, że rutynowo.
  Jak na razie (odpukać w nie malowane) wszyscy Pacjenci operowani tym endoskopem w odcinku szyjnym odczuli po zabiegu poprawę ich stanu klinicznego.
  Jak na razie (odpukać w nie malowane), odsetek nawet najdrobniejszych powikłań: 0,0 %. Na pewno kiedyś takie powikłanie musi wystąpić - statystyka medyczna. Ale jak wystąpi, to ja Pacjenta nie opuszczę.
  Jesteśmy jedynym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej ośrodkiem który przeprowadza zabiegi endoskopowe w odcinku szyjnym kręgosłupa. W trakcie tych zabiegów nie ma potrzeby usuwania całego dysku i wstawiania sztucznego metalowego implantu w zamian. Ten segment nie jest usztywniony i nie traci zdolności amortyzacyjnych.
  Śledzę ciągle ważne nowości w zakresie mało inwazyjnej chirurgii kręgosłupa które powstają na świecie, i jak nabiorę zaufania do danej metody, to zaraz wprowadzam ją do szpitali w których pracuję.

  Z poważaniem

  Stanisław Janusz Kwiek

Specjalizacje

 • Neurochirurgia

Ukończone szkoły

 • Śląski Uniwersytet Medyczny Katowice. doktorat i habilitacja na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach

Publikacje

 • ponad 200 publikacji z zakresu neurochirurgii, w większości jako pierwszy autor publikacji

Nagrody i wyróżnienia

 • Dużo nagród i wyróżnień: ponad 20 w mojej zawodowej pracy jako neurochirurga. Nie mamy mozliwości wszystkich tych wyróżnień wymienić i zaprezentować na tym portalu.

Znajomość języków

 • angielski
 • niemiecki
 • rosyjski
 • polski
więcej

Staże

 • Staże zagraniczne: UCSF San Francisco, Klinika Neurochirurgii Santiago de Compostella Spain, Klinika Neurochirurgii Paris (2x), Klinika Neurochirurgii Hannover (prof. M. Samii) 3x. Szpitale: Salzburg, Mainz, Herne - Austria i Niemcy. Szpital w Brisbane: Australia, oraz w wielu inych ośrodkach w krajach europejskich i światowych.

Choroby

więcej