Prof. dr hab. n. med.

Stanisław Dąbrowiecki verifiedCreated with Sketch.

Chirurg

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • D
  Lokalizacja: Szpital Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w BydgoszczyUsługa: Rozległa plastyka brzucha

  Od ponad 10 lat borykałam się z brzydkim obwisłym brzuchem, który został mi po ciąży. Myślałam, że w pełni akceptuję to jak wyglądam, jednak wiele razy widząc swoje odbicie w lustrze wycierałam łzy mówiąc sama do siebie "kobieto jak Ty wyglądasz". Zdawałam sobie sprawę z tego, że jedynie co może mi pomóc to operacja plastyczna brzucha. Jednak na samą myśl o zabiegu ogarniał mnie paniczny strach i lęk. Ciagle krążące myśli "po co ci to", "przecież to ryzykowne", "a jeśli pójdzie coś nie tak". Pomyślałam co ma być to będzie i podjęłam decyzję, że muszę coś z tym zrobić. Los sprawił, że w kwietniu 2018r. trafiłam na wizytę konsultacyjną do Pana Profesora Stanisława Dąbrowieckiego. Pan Profesor okazał się być specjalistą wysokiej klasy, osobą od której bił pełen profesjonalizm. Okazał się być człowiekiem konkretnym, rzeczowym i co najważniejsze godnym zaufania. Szczegółowo odpowiadał na wszystkie moje pytania. Wyjaśnił, że konieczne jest przeprowadzenie rozległej plastyki brzucha. Cięcie miało być w kształcie odwróconej litery "T". Skutecznie rozwiał wszystkie moje obawy, strach i wątpliwości. Wychodząc z gabinetu byłam przekonana, że chcę oddać się właśnie w Jego ręce. Tak więc po miesiącu to jest 15.05.2018 r. znalazłam się na Oddziale Chirurgicznym w Szpitalu MSWiA w Bydgoszczy. O dziwo nie bałam się. Czułam wewnętrzny spokój. Wiedziałam, że jestem pod opieką najlepszego specjalisty. Czułam się bezpiecznie. Doskonała opieka personelu zarówno przed jak i po operacji. Sama operacja przebiegła bez żadnych komplikacji. Dzięki środkom przeciwbólowym, ból jaki odczuwałam nie był aż tak dotkliwy. A największą radością było to, że mam płaski brzuch i nic mi już nie wisi. Po wyjściu ze szpitala kontakt z Panem Profesorem rewelacyjny.Odpowiada na wszystkie maile, telefony, smsy. W dzisiejszych czasach to naprawdę rzadkość by spotkać lekarza, który poświęciłby swój wolny czas nawet w niedzielę. Od zabiegu minęło 7 tygodni i czuję się doskonale. Teraz spoglądając w lustro widzę piękną kobietę z płaskim brzuszkiem. Co prawda zdarza mi się jeszcze od czasu do czasu wytrzeć łezki, ale tym razem są to łzy szczęścia. Poczucie wdzięczności do Boga, że postawił na mojej drodze tak wspaniałego człowieka. Wiem, że decyzja jaką podjęłam o zabiegu była najlepszą decyzją jaką mogłam podjąć. I gdyby ktoś zapytał mnie dzisiaj czy zgodziłabym się ponownie na taką operację...bez wahania odpowiedziałabym, że Tak. Panie Profesorze jeszcze raz dziękuję za wszystko...za cierpliwość, za cudowną opiekę, za profesjonalizm, za Nową Mnie.  Wdzięczna pacjentka Danka B.

 • Szukasz chirurga? Pacjenci polecają:

  Katarzyna Osińska-Tobolska
  Katarzyna Osińska-Tobolska
  Stomatolog, Chirurg stomatologiczny, Protetyk
  aleja Powstańców Wielkopolskich 53, Bydgoszcz
  Jestem bardzo zadowolona z przebiegu wizyty. Wizyta przewyższyła moje oczekiwania. Pani Doktor jest rzeczowa,… więcej

  Ahmad Thabit Sinjab
  Ahmad Thabit Sinjab
  Chirurg, Onkolog
  Marii Skłodowskiej-Curie 9, Bydgoszcz
  Miły, sympatyczny, rzeczowy, profesjonalista w pełnym słowa tego znaczeniu. Z ludzkim podejściem do człowieka.… więcej

  Maciej Gruszczyński
  Maciej Gruszczyński
  Urolog, Chirurg
  M. Skłodowskiej-Curie, Bydgoszcz
  Bardzo mily super podejscie do dziecka szczegolowe wytlumaczenie co do choroby jestem bardzo zadowolona z wizyty więcej

  Witold Kowalski
  Witold Kowalski
  Chirurg, Onkolog
  Cicha 41, Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, Polska, Bydgoszcz
  Lekarz bardzo miły i szczegółowy. Wyjaśnił oraz omówił wszystko co mnie niepokoiło. Super! Polecam! więcej

  Jan Szczepański
  Jan Szczepański
  Chirurg, Chirurg naczyniowy
  Cicha 41, Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, Polska, Bydgoszcz
  Lekarz pierwsza klasa. Nie zamieniłabym na innego. Bardzo miły i sympatyczny. Wizyta na luzie. Polecam więcej

  Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  Głównie wykonuję operacje odchudzające: laparoskopowe częściowe wycinanie żołądka (resekcja rękawowa = wycięcie mankietowe = sleeve resection = częściowe wycięcie żołądka), zakładanie balonu żołądkowego, laparoskopowe zakładanie regulowanej opaski żołądkowej (lap-band). Specjalizuję się w chirurgii przepuklin ściany brzucha oraz plastyce brzucha (usuwanie zmian po ciąży - rozejście mięśni brzucha, przepuklina pępkowa, zwisający brzuch). Są to operacje: abdominoplastyka, mini-abdominoplastyka, operacje endoskopowe oraz laparoskopowe.

  Specjalizacje

  • Chirurgia ogólna

  Choroby

  Usługi

  Przychodnia Lekarzy Specjalistów Best-Med

  Aleje Jerozolimskie 87, Ochota, 02-001 Warszawa, mazowieckie

  Pytania od pacjentów

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom
  Stanisław Dąbrowiecki
  Stanisław Dąbrowiecki
  Chirurg
  Warszawa
  w tym zakresie może panu pomóc zarówno chirurg jak i urolog. wydaje się jednak, że pomoc chirurga byłaby lepsza jest to kwestia i usunięcia bólu i przemieszczenia jądra także operacja jest nieco… Więcej

  Ocena pacjentów

  5

  Ogólna ocena
  51 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • J

   Fachman z najwyższej półki.
   Całkowity pobyt w klinice, w której wykonał mi operację przepukliny pachwinowej 13 marca 2010 to niespełna 3 godziny. Po operacji o własnych siłach w towarzystwie żony udałem się do hotelu. Cały okres rekonwalescencji - tylko 1 (słownie jedna!!!) tabletka przeciwbólowa. Dwa dni po operacji przebyłem trasę Poznań - Górny Śląsk (jako pasażer) bez żadnych problemów. W czwartym dniu po operacji już byłem w pracy (prowadzę firmę budowlaną). W tym samym dniu przeszedłem non-stop trasę ok. 4 km - również bez żadnych problemów i to wcale nie wolnym krokiem. Przygotowany na częste zmiany opatrunku zdecydowałem zmienić opatrunek założony po operacji w szóstym dniu po operacji. Po jego zdjęciu moje i mojej żony zdziwienie nie miało granic - w pełni zagojona rana !!! Wszystkie wcześniej przygotowane opatrunki okazały się nie potrzebne (aż zrobiłem zdjęcia tego stanu). Trzy tygodnie po operacji już jeździłem motocyklem (ścigaczem) bez żadnej taryfy ulgowej. Sześć tygodni po operacji - gram w piłkę nożną, dźwigam bez ograniczeń i w ogóle zapominam o przebytej operacji. Jak każdy Ślązak cenię i potrafię docenić fachowość (sam o jej wysoki poziom dbam w mojej firmie) i dlatego z pełną odpowiedzialnością za własne słowa mogę jeszcze raz powtórzyć:
   CHIRURG STANISŁAW DĄBROWIECKI TO FACHMAN Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI.
   Na pewno podeślę Mu niejednego klienta.
   Janusz Wcisło lat 56

  • G

   polecam.wiedzialam ile zaplace za operacje przepukliny pooperacyjnej.lepiej zaplacic za prawdziwa robote lejarzowi prywatnie jak dac lapowke i z kasy chorych robic operacje.profesor dabrowiecki to dobry fachowiec.pieniazki placisz po udanym zabiegu.

   pacjentka

  • M

   Pan Profesor Stanisław Dąbrowicki nie ma sobie równych wśród chirurgów przeprowadzających operacje przepuklin. Po szczęśliwej operacji ogromnej przepukliny, którą przeprowadził wraz ze swoim zespołem lekarzy, jestem nowo narodzonym człowiekiem. Operacja i rehabilitacja była refundowana w całości przez NFZ.

   Pan Profesor to cudowny człowiek, świetny specjalista, z godnym polecenia innym lekarzom podejściem do pacjenta. Jest konkretnym, rzetelnym, kompetentnym lekarzem, szczerym wobec pacjenta, a do tego z dużym poczuciem humoru. Pan Profesor Dąbrowicki jest lekarzem godnym zaufania. To człowiek o wysokiej kulturze osobistej, stawiający sobie jako nadrzędną wartość dobro pacjenta. Jest lekarzem z powołania i nie odwraca się od pacjenta, ale potrafi doń wyciągnąć pomocną dłoń. Zawsze znajduje dla niego czas i radę.

   Z pełnym przekonaniem mogę polecić tego lekarza, gdyż dzięki operacji, której nie chciał podjąć się nikt inny, jestem nowych człowiek, któremu Pan Profesor zwrócił radość życia i pogodę ducha. Pan Profesor jako znakomity specjalista, oddany całkowicie swojej pracy, potrafi przewrócić człowiekowi jego wiarę w siebie…

   Chciałbym na tym forum serdecznie i szczerze podziękować Panu Profesorowi Stanisławowi Dąbrowickiemu, za wszystko co dla mnie uczynił. Za Jego dobre słowo, za Jego profesjonalizm i doświadczenie, za Jego poświęcenie i przywrócenie mi możliwości normalnego funkcjonowania na co dzień. Do podziękowań dołączają się także moi najbliżsi.

   Bóg zapłać Panie Profesorze.
   Wacław z Rodziną.

  • G

   Ciężka choroba, kilka operacji i ogromna przepuklina brzucha.Szukałem pomocy, bez rezultatu.Próba wszczepienia siatki przez rodzimych lubelskich chirurgów nie powiodła się.Wstydziłem się ogromnego nie naturalnej wielkości brzucha.Teraz jestem po operacji przeprowadzonej przez Prof. Dąbrowieckiego finansowanej przez NFZ, rezultat przeszedł moje oczekiwania ,jelita są na swoim miejscu dzięki czemu mam płaski brzuszek.To świetny fachowiec,konkretny,rzeczowy z dużą wiedzą i doświadczeniem.Jestem mu wdzięczny za pomoc, za zabieg i mój wygląd.Po operacji czuję się świetnie i fizycznie i psychicznie. Prof. Dąbrowiecki to nadzieja dla wielu cierpiących to chirurgia na najwyższym poziomie.

  • E

   Korzystając z opieki z NFZ nikt nie może liczyć na pomoc tego lekarza. Jest nieprzystępny, arogancki, niecierpliwy, dziwią mnie zatem tak pozytywne opinie. Pan dr jest miły tylko dla swoich prywatnych pacjentów, a opinia, że zabiegi są leczone z NFZ umieszczona na jego stronie jest prawdziwa. Wszyscy prywatni pacjenci przyjmowani są na Oddział chirurgii i endokrynologii, którego jest ordynatorem poza kolejnością! Trzeba jednak przejść przez jego prywatny gabinet.Wszyscy inni nie doświadczą jego "cudownego podejścia do pacjentów". Takich lekarzy powinno się piętnować! Szczególnie, że każdy pacjent ze skierowaniem do szpitala w pierwszej kolejności przechodzi selekcję u ordynatora, dopiero z jego adnotacją - " Przyjąć" można wejść na Oddział szpitala.Tak jest od lat i tak właśnie realizuje się leczenie prywatnych pacjentów przez NFZ. Pozostali, których jest tu więcej, mają przechlapane.

   Stanisław Dąbrowiecki2012-11-01

   Te informacje nie są prawdziwe, wręcz - w zakresie pomijania kolejki - są kłamstwem. Od sierpnia 2012 roku nie pracuję w Klinice Chirurgii - a więc w tym zakresie nie będzie nawet potencjalnego konfliktu. S. Dąbrowiecki

  • S

   Profesor robił mi bypas żołądka, w tej chwili 1,5m-ca po operacji jestem mniejsza o 20kg. Cudowny człowiek, świetny specjalista, genialne podejście do pacjenta. Pozdrawiam serdecznie, również wspaniałe pielęgniarki ze szpitala miejskiego w Bydgoszczy.

  • N

   Lekarz godny polecenia .Swietny specjalista z dużą dozą humoru do tego bardzo konkretny.

  • P

   Ponieważ nie wszyscy chyba rozumieją, iż ocenie poddawany jest LEKARZ, którego dany profil dotyczy ja ograniczę się do jego właśnie oceny.
   Niech oceną pozostanie fakt iż w swojej specjalizacji "Przepuklin" prof. Dąbrowiecki nie ma sobie równych w doświadczeniu.
   Jest to osoba bardzo konkretna i rzetelna, biorąca pełną odpowiedzialność za efekty swojej pracy.
   Typ osobowości - to nie człowiek, który poklepuje po ramieniu i uśmiecha się do pacjenta.
   Rewanżuje się za to konkretnymi informacjami o mozliwościach przeprowadzenia zabiegu.
   Dużym plusem jest możliwość wyboru miejsca operacji (Warszawa, Poznań, Bydgoszcz), dla mnie to bardzo ważne ponieważ przyleciałem z Niemiec na operację do Warszawy.
   Polecam jako profesjonalistę.

  • G

   Rewelacyjny lekarz, wybitny specjalista.Posiada ogromna wiedze i doswiadczenie, profesjonalista w kazdym calu. Bardzo rzeczowy i godny zaufania. Cudowne podejscie do pacjeta, wysoka kultura osobista. Szczerze polecam
   Wielki szacunek dla Pana, Panie Profesorze !

  • J

   Byłam pacjentką Pana Prof. Dąbrowieckiego.Jestem bardzo zadowolona z efektów zabiegu i b. wdzieczna mu za opieke nade mną.Miałam wielka przepuklinę brzuszną z komplikacjami ktorej leczenia nie chciał sie podjąć żaden inny fachowiec.Odsyłano mnie od lekarza do lekarza, dopiero jak trafiłam do Pana Profesora pozbyłam się mojego problemu.Obecnie po zabiegu czuję się świetnie, wróciła mi chęć do życia i uważam że to najlepszy specjalista w Polsce.Bardzo polecam tego chirurga.

  Zgodnie z RODO informujemy, że administratorem danych osobowych ujawnionych na profilu Profesjonalisty jest ZnanyLekarz sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Kolejowa 5/7 kod pocztowy 01-217.

  ZnanyLekarz przetwarza dane osobowe Profesjonalisty w celu informowania użytkowników internetu o prowadzonej przez Profesjonalistę działalności leczniczej lub innej podobnej, w tym specjalizacjach, miejscach przyjmowania pacjentów i opiniach na temat jego działalności (art. 6 ust. 1 lit. f RODO)

  Dane osobowe pochodzą z powszechnie dostępnych źródeł, w tym CEIDG. Więcej o danych osobowych na stronie: https://www.znanylekarz.pl/gdpr/landing#tab=professional