Mgr

Sonia Korus-Deka

Psycholog, Psychoterapeuta

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • Z
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet LekarskiUsługa: porada psychologiczna

  Pani Sonia to bardzo dobry fachowiec. Poza tym jest bardzo sympatyczna. Jej porady bardzo mi pomagały. Godny polecenia specjalista.

 • Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Nazywam się Sonia Korus – Deka, jestem psychologiem i psychoterapeutą. Pięcioletnie studia psychologiczne ze specjalnością psychologia kliniczna człowieka dorosłego ukończyłam na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Ukończyłam także specjalistyczne szkolenie w dziedzinie psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, uzyskując tym samym uprawnienia stosowne do prowadzenia psychoterapii.
   Ukończyłam również studia podyplomowe w zakresie interwencji kryzysowej oraz uzyskałam certyfikat terapeuty środowiskowego.

   Doświadczenie zawodowe w zakresie psychologii klinicznej i psychoterapii zdobywałam pracując w Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Leczenia Nerwic NZOZ Feniks, Zespole Leczenia Środowiskowego, Ośrodku Wsparcia dla Kobiet w Zabrzu oraz Dziennym Oddziale Psychiatrycznym Centrum Psychiatrii w Katowicach.
   Prowadzeniem Psychoterapii zajmuję się od ponad 10 lat. Obecnie pracuję w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym i Poradni Zdrowia Psychicznego przy Centrum Psychiatrii w Katowicach. Jestem psychoterapeutą w trakcie procesu certyfikacji, spełniającym wszystkie wymogi Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
   Dbam o swój warsztat zawodowy poddając pracę psychoterapeutyczną regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, poszerzam także swoją wiedzę poprzez fachową literaturę oraz uczestnictwo w konferencjach naukowych.
   Pracuję z osobami chorującymi psychicznie, cierpiącymi z powodu nerwic, depresji, zaburzeń osobowości, ale także z osobami zdrowymi, które znalazły się w kryzysie, mają problemy w życiu prywatnym i zawodowym lub po prostu chcą lepiej poznać siebie i rozwijać własne możliwości.
   Prowadzę także specjalistyczne poradnictwo psychologiczne dla osób pracujących w zawodach szczególnie narażonych na stres takich jak ratownicy medyczni i strażacy.

   Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Śląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów oraz Śląskiego Stowarzyszenia „Ad Vitam Dignam”. W swojej pracy kieruję się zasadami Kodeksu Etycznego Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

  Specjalizacje

  • Psychoterapia

  Choroby

  więcej

  Usługi

  Gabinet Lekarski

  Warszawska 40/1a, 40-008 Katowice, śląskie

  Pytania od pacjentów

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom
  Sonia Korus-Deka
  Sonia Korus-Deka
  Psycholog, Psychoterapeuta
  Katowice
  Witam, Pani list jest pełen niepokoju, więc przede wszystkim ważne, żeby Pani wiedziała, że schizofrenia w Pani przypadku nie jest nieunikniona, a rodzic z tą chorobą, nie oznacza automatycznego… Więcej

  Ocena pacjentów

  5

  Ogólna ocena
  8 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • Z
   Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Gabinet LekarskiUsługa: porada psychologiczna

   Pani Sonia to bardzo dobry fachowiec. Poza tym jest bardzo sympatyczna. Jej porady bardzo mi pomagały. Godny polecenia specjalista.

  • P
   Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: obniżony nastrój

   Pani Sonia daje poczucie zrozumienia. Zawsze cierpliwie czeka na wypowiedź pacjenta.Kieruje bardzo czytelne informacje zwrotne. Prowadzi rozmowę w taki sposób, żeby pacjent mógł świadomie podjąć decyzje. Pani Sonia naprawdę wzbudza zaufanie!


   Serdecznie dziękuję za pomoc :)

   Sonia Korus-Deka2017-08-29

   Dziękuję i pozdrawiam :)

  • A
   Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: Psychoterapia depresji

   Trafiłam do p. Sonii po przejściu depresji i wypalenia zawodowego. Widujemy się regularnie od stycznia i widzę, oraz co ważniejsze, czuję w sobie poprawę. Wróciłam do normalnego życia ale wciąż buduję z pomocą p. Sonii moją wewnętrzną siłę. Ciężko jest się zmienić w dorosłym życiu, gdy charakter człowieka jest już ukształtowany. Ale z pomocą drugiego człowieka mozna wiele osiągnąć - p. Sonia nie mówi, co mamy robić z życiem. Ona zadaje nam pytania tak, abysmy sami sobie na nie odpowiadali. Miła, życzliwa. Uważnie słucha, czasami absurdalnych rzeczy lub takich, które przez innych uznane by były za nieistotne. Wykazuje dużo zrozumienia i cierpliwości. Polecam p. Sonię bo jest świetnym fachowcem, ktory uratował mi życie i pomaga je układać na nowo.

   Sonia Korus-Deka2017-07-13

   Dziękuję ;)

  • A
   Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Gabinet Lekarski

   Pani Sonia wykazala się empatia i szybko odpowiedziala na moja prośbę o pomoc terapeutyczna. P. Sonia pomogla mi uporac sie z trudnymi myslami, negatywnym obrazem siebie oraz nagla depresja poporodowa. Mimo, że praca nad sobą jest trudna, to dzięki tej terapii lepiej radze sobie z problemami życia codziennego, bardZiej zrozumiale sa dla mechanizmy mojego postepowania w przeszlosci. Dziś mogę wyciagac z nich wnioski i poprawiac jakość swojego życia.

   Sonia Korus-Deka2017-07-02

   Dziękuję bardzo i życzę powodzenia ;)

  • K
   Lokalizacja: Gabinet LekarskiUsługa: konsultacje psychologiczne

   Pani Sonia to przemiła osoba, moja podpora życiowa. Każde spotkanie nastraja dobrze do życia. Lekarz godny polecenia.

   Sonia Korus-Deka2017-07-02

   Dziękuję ;)

  • D
   Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Gabinet Lekarski

   Bardzo dobry profesjonalista. Mogę z czystym sumieniem polecić tę psychoterapeutkę z Katowic. Pomaga!

   Sonia Korus-Deka2017-07-02

   Dziękuję ;)

  • K
   Lokalizacja: Gabinet LekarskiUsługa: psychoterapia

   Byłem w terapii u Pani Korus przez dwa lata. Terapia była skuteczna i przebiegała w przyjaznej atmosferze.

   Sonia Korus-Deka2017-07-02

   Dziękuję i pozdrawiam ;)

  • D
   Lokalizacja: Gabinet LekarskiUsługa: psychoterapia

   Pani Sonia jest godnym polecenia psychologiem. Byłam u niej na kilku konsultacjach i zgodziła się na prowadzenie mojej psychoterapii. Jest przyjaźnie nastawiona i wyrozumiała. Nie ocenia, za to akceptuje. Zadaje dobre pytania i daje czas na zastanowienie się, co czasem może wydawać się krępujące, ale jest jednak potrzebne. Pani psycholog jest w pełni dyskretna.
   Jeśli ktoś zastanawia się nad podjęciem psychoterapii to warto spróbować i nie rezygnować, a w razie jakichkolwiek wątpliwości omówić je na spotkaniu.

   Sonia Korus-Deka2017-04-04

   Dziękuję :)