Sławomira Papis-Strucinska

verifiedCreated with Sketch.

Terapeuta, Psycholog

24 opinie +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza
356 odwiedzin w ciągu 30 dni

Witam Państwa serdecznie. Jestem terapeutą RTZ, certyfikowanym specjalistą pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej PTP, doradcą rozwoju osobistego, psychoonkologiem, pedagogiem… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
24 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • I
  Lokalizacja: Centrum Wsparcia i Psychoedukacji, Nie jesteś sam

  Bardzo pozytywnie. Sympatyczna i miła Pani psycholog. Łatwo przy niej otworzyć się. Nie ocenia, tylko uważnie słucha. Jestem w trakcie terapii. Na razie jestem zadowolona.

 • W
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Wsparcia i Psychoedukacji, Nie jesteś samUsługa: wsparcie psychologiczne

  Bardzo dziękuję za wsparcie w trudnej sytuacji życiowej.
  Bardzo mi pomogła wizyta, staję na nogi, świat jest piękny i życie -
  tak właśnie sie stało dzieki Pani psycholog.
  Polecam zagubionym i smutnym.

  Sławomira Papis-Strucinska2018-04-08

  Bardzo dziękuję. Powodzenia i radości z drobiazgów:)

 • M
  Lokalizacja: Centrum Wsparcia i Psychoedukacji, Nie jesteś samUsługa: wsparcie psychologiczne

  Pani doktor przesympatyczna , była to moja pierwsza wizyta, która nastawiłam mnie optymistycznie do moich problemów, ale już wiem że trafiłam w bardzo dobre ręce. Nie mogę już się doczekać kolejnej wizyty bo wiem że w końcu ktoś mi pomoże.

  Sławomira Papis-Strucinska2018-03-22

  Dziękuję :) To będzie nasza wspólna podróż i mam nadzieję, owocna praca. Do zobaczenia.:)

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Wsparcia i Psychoedukacji, Nie jesteś samUsługa: wsparcie psychologiczne

  Pani Sławka pomogła mi w momencie gdy czułam się najgorzej. Pomogła najpierw w ogóle wstać z łóżka, potem drobnymi krokami dochodzić do siebie. Po każdej wizycie czułam się naładowana pozytywną energią i chęcią działania. Dziękuję! Bez pani nie dałabym rady.

  Sławomira Papis-Strucinska2018-01-25

  To ja Pani dziękuję. Bywają w życiu takie momenty, kiedy potrzeba nam wsparcia, by tak jak Pani napisała "krok po kroczku" odbudowywać poczucie wewnętrznej siły, poczucie sensu i celu w życiu. Powodzenia i uściski dla stworzonka:)

 • W
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  To był doskonały wybór. Pani Sławka jest cierpliwa,potrafi nie tylko słuchać ale przede wszystkim słuchać i pomoc odnaleźć problem. Buduje atmosferę, ktora pozwala otworzyć się i zajrzeć wgłąb siebie. Cudowna kobieta.

  Sławomira Papis-Strucinska2017-12-03

  Bardzo dziękuję za ciepłe słowa. Mam nadzieję, że udało mi się choć troszkę pomóc. Do zobaczenia:)

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Sławomira w bardzo rzeczowy sposób wyjaśniła mi sedno mojego problemu . Jest to bardzo miła i ciepła osoba , która dokładnie wysłucha, opiszę problem i doradzi jak zacząć sobie z nim radzić.

  Sławomira Papis-Strucinska2017-10-23

  Bardzo dziękuję za Pani opinię. To dla mnie ważna informacja zwrotna.
  Wspieram z całych sił i pozdrawiam gorąco

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Była to moja pierwsza wizyta. Pani Sławka miła, sympatyczna, elokwentna, uśmiechem od progu zaraziła mnie pozytywną energią. Jestem już umówiona na kolejną wizytę i mam nadzieję, że już niebawem i ja będę tryskać tak wielkim optymizmem i pogodą ducha, jak ona. Serdecznie polecam wszystkim. Uważam, że naprawdę warto.

  Sławomira Papis-Strucinska2017-01-12

  Pani Magdaleno, pięknie dziękuję. Pierwsze lody przełamane:) Pozdrawiam gorąco

 • Bardzo sie ciesze ze znalazłam i wybrałam Panią Sławke jest to bardzo mila ciepła i cudowna osoba w rozmowie czulam sie bardzo swobodnie. Bardzo polecam!!

  Sławomira Papis-Strucinska2016-11-30

  Dziękuję pięknie. Trzymam kciuki!

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Dziękuję Pani bardzo za przyjęcie i poświęcony czas mimo mojego spóźnienia. Stosuje sie do Pani rad i moje zycie nabiera kolorow i pomału odczuwam że zyje. Nie zaczynam dnia od tzw."darcia ryja" . Jestem na dobrym etapie poprawienia swojego zycia z Pani pomocą. Napewno jak znów odwiedzę Polskę odwiedzę również Pania.

  Sławomira Papis-Strucinska2016-10-17

  Dzień dobry. Dziękuję za wiadomość. Cieszę się, że mogłam pomóc. Trzymam kciuki i do zobaczenia :)

 • M

  Od mojej ostatniej wizyty u Pani Sławomiry minęło 9 miesięcy. Był to okres intensywnej pracy nad samą sobą, ale zaczątek tego wszystkiego zaczął się u Pani w gabinecie. To tam zrozumiałam, że oprócz kończącego się związku jestem jeszcze Ja, która ma całe życie przed sobą i zasługuje na wiele więcej. Bardzo pomogła mi też książka, którą mi Pani poleciała - Co z tym życiem, choć początkowo przyznaje nie byłam do niej przekonana ;)

  Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc :) Monika

  Sławomira Papis-Strucinska2016-07-29

  Dzień dobry :)
  Pani Moniko dziękuję za tak miłe słowa i dobre wiadomości :) Powodzenia i bardzo, bardzo mocno trzymam kciuki!

Pytania pacjentów (37)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Witam Państwa serdecznie.
  Jestem terapeutą RTZ, certyfikowanym specjalistą pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej PTP, doradcą rozwoju osobistego, psychoonkologiem, pedagogiem o-w
  UWAGA! OD MARCA ZMIANA LOKALIZACJI GABINETU

  Zapraszam osoby przeżywające trudności i szukające możliwości ich pokonania. Osoby doświadczające w ostatnim czasie trudnych przeżyć destabilizujących życie osobiste, rodzinne lub zawodowe (kryzys osobisty, partnerski, zdrada, rozstanie, strata, życiowa zmiana etc.). A także wszystkich, którzy chcą lepiej poznać siebie, poprawić relacje, zadbać o dobre samopoczucie i rozwój. Towarzyszę osobom chorym onkologicznie i ich bliskim na wszystkich etapach leczenia http://poradnictwozyciowe.pl/poradnictwo-psychoonkologiczne
  Proponuję Państwu krótkoterminową pomoc w przejściu przez trudne etapy życia, w pokonywaniu przeszkód i dokonywaniu zmian oraz profesjonalne wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Podpowiadam jak lepiej radzić sobie ze stresem i codziennymi wyzwaniami zwiększając poczucie satysfakcji i jakość życia.
  W przyjaznej, pełnej akceptacji i zrozumienia atmosferze spojrzymy na aktualne problemy z innej perspektywy i wspólnie poszukamy najbardziej satysfakcjonujących Państwa rozwiązań.

  Zapewniam całkowitą dyskrecję i anonimowość. Formy pomocy dostosowane do Państwa indywidualnych potrzeb, możliwości i oczekiwań. Wizyta możliwa tego samego dnia! Na życzenie dojazd do klienta pozwalający na zachowanie komfortu i oszczędność czasu.

  Podstawą mojej 20-letniej pracy z drugim człowiekiem jest relacja terapeutyczna oparta na wzajemnym zaufaniu, szacunku i empatii. Zwrócenie się po pomoc nigdy nie jest łatwe, lecz nie jest oznaką słabości, a dojrzałego podejścia do siebie i swoich możliwości. Nasze spotkanie, to szczera rozmowa, bezpieczna przestrzeń na wyrażenie tego, co boli najbardziej, z czym trudno poradzić sobie samodzielnie. Pomaga uporządkować myśli i życiowe doświadczenia, lepiej zrozumieć swoją sytuację. Dostarcza emocjonalnego wsparcia i przynosi ulgę w cierpieniu. Przywraca poczucie wpływu i zdolność kierowania własnym życiem. Wykorzystuję holistyczne podejście do natury człowieka, terapię krótkoterminową RTZ (Rational Behavior Therapy RBT) z nurtu terapii poznawczo-behawioralnych, Trening Redukcji Stresu-Mindfulness Based Stress Reduction (MBSR) i life coaching.
  Racjonalna Terapia Zachowania RTZ, to terapia krótkoterminowa skoncentrowana na "tu i teraz". Umożliwia szybką i skuteczną pomoc terapeutyczną lub coachingową przez zmianę ograniczających przekonań i rozwijanie strategii lepszego radzenia sobie z codziennymi trudnościami. Pozwala na skuteczny rozwój własnej osobowości, budowanie poczucia wartości i poprawę komfortu życia. Jako element programu Simontona stosowana jest z dużym powodzeniem u pacjentów chorych onkologicznie.

  Współpracuję m. in. z Portalem Onkologicznym Zwrotnik Raka oraz Fundacją "Tam i z Powrotem". Piszę i konsultuję artykuły z zakresu wsparcia i psychoedukacji. Uczestniczę w akcjach i kampaniach społecznych przełamujących tabu chorób nowotworowych i zachęcających do szeroko pojętej profilaktyki. Jestem koordynatorem Fundacji "Piękniejsze życie" organizującej warsztaty dla pacjentek w trakcie leczenia onkologicznego m, in. w Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Jako wolontariusz hospicyjny udzielałam wsparcia osobom objętym opieką paliatywną i ich rodzinom. Wspieram m. in. projekty "Rak Jelita Polska", "Onkorejs-wybieram życie", a także Kampanię społeczną "Szpilką w raka".
  Starając się o jak najwyższy poziom udzielanej pomocy stale podnoszę swoje kwalifikacje oraz utrzymuję stały kontakt superwizyjno-szkoleniowy. Biorę udział w seminariach, warsztatach i konferencjach naukowych.

  Swoją drogę zawodową zaczynałam pracując z dziećmi i młodzieżą oraz osobami starszymi w placówkach opiekuńczo-wychowawczych (m. in. Dom Dziecka, Pogotowie Opiekuńcze, Szkoła Podstawowa, DPS)) Później skupiłam się na pracy z dorosłymi wspierając m. in. osoby przebywające na emigracji i współpracując ze Stress Klinik w Leverkusen. Aktualnie prowadzę Centrum Wsparcia i Psychoedukacji. Nie jesteś sam, gdzie pomagam osobom potrzebującym rady lub wsparcia w związku z aktualną sytuacją życiową.

  Zapraszam na stronę internetową www.poradnictwozyciowe.pl, gdzie znajdą Państwo więcej informacji, a także bezpośredni numer telefonu do mnie. W przypadku braku terminów w kalendarzu, proszę o kontakt telefoniczny lub smsowy.
  Uprzejmie proszę o przemyślane umawianie wizyt! Spotkanie można odwołać najpóźniej na 12 godzin przed sesją, co pozwala na rejestrację innym klientom. Klient, który nie skorzysta z możliwości odwołania wizyty, zostanie obciążony jej kosztami!
  Gabinet usytuowany w miejscu pozwalającym na zachowanie pełnej anonimowości. Aktualnie brak szyldu na zewnątrz (w trakcie zmian) Parking dostępny przy ul. Stary Port, ul. Franciszka Druckiego-Lubeckiego, w Drukarni oraz przy Starówce. Parking bezpłatny od godziny 17.00.

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Ukończone szkoły

 • Certyfikat specjalisty pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej PTP Polskiego Towarzystwa Psychologicznego IPZ Instytutu Psychologii Zdrowia
 • Studia magisterskie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Wyższej Szkoły Pedagogicznej WSP obecnie Uniwersytet Kazimierza Wielkiego UKW kier. pedagogika, spec. pedagogika opiekuńczo-wychowawcza (z wynikiem bardzo dobrym)
 • Podyplomowe Studium Poradnictwa Psychologicznego i Interwencji Kryzysowej IPZ Instytutu Psychologii Zdrowia PTP Polskiego Towarzystwa Psychologicznego Warszawa
 • Podyplomowe Studium Pomocy Psychologicznej i Interwencji Kryzysowej II Stopnia IPZ Instytutu Psychologii Zdrowia PTP Polskiego Towarzystwa Psychologicznego Warszawa
 • Studia Podyplomowe kier. psychoonkologia Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej SWPS, Wrocław, pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego PTPO oraz Krajowej Szkoły Psychoonkologii (z wynikiem bardzo dobrym, w procesie certyfikacji)
 • Szkolenie indywidualnej i grupowej RTZ Racjonalnej Terapii Zachowania Rational Behavior Therapy (RBT) poznawczo-behawioralnej terapii samopomocy (wg Maxie C. Maultsby, Jr. - Rational Behavior Therapy – RBT) pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychologii Behawioralnej Warszawa
 • Szkolenie MBSR Trening Redukcji Stresu Mindfulness Based Stress Reduction J. Kabat-Zinna pod patronatem Polskiego Towarzystwa Mindfulness Poznań
 • Szkolenie "Seksualność - na kontinuum zdrowia i choroby."Prof. dr hab. Zbigniew Izdebski, Centrum Zdrowia Araszkiewicz
 • Szkolenie i praktykę Wolontariuszy Hospicyjnych , Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy
 • Szkolenie "Jak prowadzić grupę wsparcia dla osób w żałobie." W-Wa
więcej

Publikacje

więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Wyróżnienie Fundacji Piękniejesze życie "Człowiek z pięknym sercem." Warszawa 2015
 • Certyfikat jakości 2016 Znany Lekarz "Lekarz Przyjazny Pacjentom."

Znajomość języków

 • niemiecki

Staże

 • DPS Promień życia
 • Dom Dziecka PDD
 • Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki

Certyfikaty

Choroby

więcej