Sławomira Papis-Strucinska

Terapeuta, Psycholog

Witam Państwa serdecznie, Jestem certyfikowanym specjalistą pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej PTP, doradcą, terapeutą RTZ, psychoonkologiem, pedagogiem o-w Zapras... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Problem małżeński

  Witam, mam pytanie, czy można się z Panią umówić na spotkanie, chodzi o to że mamy problem w związku, nie możemy się z żoną dogadać, to już trwa dość długo. Czy Pani sie zajmuje też problemami małżeńskimi?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Sławomira Papis-Strucinska

  Dzień dobry,
  oczywiście , zapraszam

 • czy ten dramat sie skończy?

  Witam serdecznie,od jakiegos czasu codziennie płacze robie nawet to po kryjomu w pracy-myśli same wywołuja łzy,kilka dni temu nawet zemdlalam w domu przez zdenerwowanie,mianowicie czuje ogroma rywalizację miedzy mna a narzeczonego córka ktora ma 20 lat,niby relacje miedzy mna a nia sa "dobre"… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Dzień dobry. Pani Nicolo. Jakość relacji z partnerem może mieć znaczący wpływ na Pani samopoczucie. Głowa pełna jest najróżniejszych myśli, emocje sięgają zenitu, a i ciało zaczyna już wysyłać niepokojące… Więcej

Zobacz wszystkie (12) odpowiedzi

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Witam Państwa serdecznie,
  Jestem certyfikowanym specjalistą pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej PTP, doradcą, terapeutą RTZ, psychoonkologiem, pedagogiem o-w

  Zapraszam osoby przeżywające trudności i szukające możliwości ich pokonania. Osoby doświadczające w ostatnim czasie trudnych przeżyć destabilizujących życie osobiste, rodzinne lub zawodowe (strata, zdrada, rozstanie, życiowa zmiana, choroba, śmierć etc.) A także wszystkich, którzy chcą lepiej poznać siebie, poprawić relacje, zadbać o dobre samopoczucie i rozwój. Towarzyszę osobom chorym onkologicznie i ich bliskim na wszystkich etapach leczenia http://poradnictwozyciowe.pl/index.php/oferta/poradnictwo-psychoonkologiczne
  Proponuję Państwu krótkoterminowe wsparcie w rozwiązywaniu codziennych problemów oraz profesjonalną pomoc w sytuacjach kryzysowych.
  Od niemal 20 lat pomagam w przejściu przez trudne etapy życia, w pokonywaniu przeszkód i dokonywaniu zmian. Podpowiadam jak lepiej radzić sobie ze stresem i codziennymi wyzwaniami zwiększając poczucie satysfakcji i jakość życia.
  W przyjaznej, pełnej akceptacji i zrozumienia atmosferze spojrzymy na aktualne problemy z innej perspektywy i wspólnie poszukamy najbardziej satysfakcjonujących Państwa rozwiązań.

  Zapewniam Państwu całkowitą dyskrecję i anonimowość, formy pomocy dostosowane do Państwa indywidualnych potrzeb, możliwości i oczekiwań. Wizyta możliwa tego samego dnia!

  Podstawą mojej pracy z drugim człowiekiem jest relacja terapeutyczna oparta na wzajemnym zaufaniu, szacunku i empatii. Wykorzystuję holistyczne podejście do natury człowieka, terapię krótkoterminową RTZ (Rational Behavior Therapy RBT) z nurtu terapii poznawczo-behawioralnych, elementy Mindfulness Based Stress Reduction (MBSR) Trening Uważności i life counselling.
  Racjonalna Terapia Zachowania RTZ, to terapia krótkoterminowa skoncentrowana na "tu i teraz". Umożliwia szybką i skuteczną pomoc terapeutyczną lub coachingową przez zmianę ograniczających przekonań i rozwijanie strategii lepszego radzenia sobie z codziennymi trudnościami. Pozwala na skuteczny rozwój własnej osobowości, budowanie poczucia wartości i poprawę komfortu życia. Jako element programu Simontona stosowana jest z dużym powodzeniem u pacjentów chorych onkologicznie.

  Specjalizuję się w :
  - poradnictwie (life counselling)
  - interwencji kryzysowej
  - psychoonkologii
  - terapii krótkoterminowej (RTZ)

  Współpracuję m. in. z Portalem Onkologicznym Zwrotnik Raka oraz Fundacją "Tam i z Powrotem". Piszę i konsultuję artykuły z zakresu wsparcia i psychoedukacji. Uczestniczę w akcjach i kampaniach społecznych przełamujących tabu chorób nowotworowych i zachęcających do szeroko pojętej profilaktyki. Jestem koordynatorem Fundacji "Piękniejsze życie" organizującej warsztaty dla pacjentek w trakcie leczenia onkologicznego m, in. w Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Jako wolontariusz hospicyjny udzielam wsparcia osobom objętym opieką paliatywną i ich rodzinom. Wspieram m. in. projekty "Rak Jelita Polska", "Onkorejs-wybieram życie"
  Starając się o jak najwyższy poziom udzielanej pomocy stale podnoszę swoje kwalifikacje oraz utrzymuję stały kontakt superwizyjno-szkoleniowy. Biorę udział w seminariach, warsztatach i konferencjach naukowych.

  Swoją drogę zawodową zaczynałam pracując z dziećmi i młodzieżą w placówkach opiekuńczo-wychowawczych (m. in. Dom Dziecka, Pogotowie Opiekuńcze, DPS). Później skupiłam się na pracy z dorosłymi wspierając m. in. osoby przebywające na emigracji współpracując ze Stress Klinik w Leverkusen. Jestem założycielem Centrum Wsparcia i Psychoedukacji. Nie jesteś sam, gdzie pomagam osobom zdrowym potrzebującym rady lub wsparcia w związku z aktualną sytuacją życiową.

  Zapraszam, rozmowa pomaga!
  www.poradnictwozyciowe.pl
  Uprzejmie proszę o przemyślane umawianie wizyt. Spotkanie można odwołać najpóźniej na 12 godzin przed sesją, co pozwala na rejestrację innym klientom. Klient, który nie odwoła umówionej wizyty może być obciążony jej kosztami!
  Wejście do gabinetów mieści się przy wejściu głównym do budynku oznaczonego numerami 10 -12, naprzeciw firmy Asseco. Parking dla klientów oznaczony kopertami przed budynkiem.

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Ukończone szkoły

 • Certyfikat specjalisty pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej PTP Polskiego Towarzystwa Psychologicznego IPZ Instytutu Psychologii Zdrowia
 • Studia magisterskie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Wyższej Szkoły Pedagogicznej WSP obecnie Uniwersytet Kazimierza Wielkiego UKW kier. pedagogika, spec. pedagogika opiekuńczo-wychowawcza (z wynikiem bardzo dobrym)
 • Podyplomowe Studium Poradnictwa Psychologicznego i Interwencji Kryzysowej IPZ Instytutu Psychologii Zdrowia PTP Polskiego Towarzystwa Psychologicznego Warszawa
 • Podyplomowe Studium Pomocy Psychologicznej i Interwencji Kryzysowej II Stopnia IPZ Instytutu Psychologii Zdrowia PTP Polskiego Towarzystwa Psychologicznego Warszawa
 • Studia Podyplomowe kier. psychoonkologia Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej SWPS, Wrocław, pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego PTPO oraz Krajowej Szkoły Psychoonkologii (z wynikiem bardzo dobrym, w procesie certyfikacji)
 • Szkolenie indywidualnej i grupowej RTZ Racjonalnej Terapii Zachowania Rational Behavior Therapy (RBT) poznawczo-behawioralnej terapii samopomocy (wg Maxie C. Maultsby, Jr. - Rational Behavior Therapy – RBT) pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychologii Behawioralnej Warszawa
 • Szkolenie MBSR Trening Redukcji Stresu Mindfulness Based Stress Reduction J. Kabat-Zinna pod patronatem Polskiego Towarzystwa Mindfulness Poznań
 • Szkolenie "Seksualność - na kontinuum zdrowia i choroby". Prof. dr hab. Zbigniew Izdebski, Centrum Zdrowia Araszkiewicz
 • Szkolenie i praktykę Wolontariuszy Hospicyjnych , Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy
więcej

Publikacje

więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Wyróżnienie Fundacji Piękniejesze życie "Człowiek z pięknym sercem."

Znajomość języków

 • niemiecki

Staże

 • DPS "Promień zycia."
 • Dom Dziecka

Certyfikaty

Choroby

więcej

Ocena pacjentów:

18 opinii

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Była to moja pierwsza wizyta. Pani Sławka miła, sympatyczna, elokwentna, uśmiechem od progu zaraziła mnie pozytywną energią. Jestem już umówiona na kolejną wizytę i mam nadzieję, że już niebawem i ja będę tryskać tak wielkim optymizmem i pogodą ducha, jak ona. Serdecznie polecam wszystkim. Uważam, że naprawdę warto.

  Sławomira Papis-Strucinska2017-01-12

  Pani Magdaleno, pięknie dziękuję. Pierwsze lody przełamane:) Pozdrawiam gorąco

 • Bardzo sie ciesze ze znalazłam i wybrałam Panią Sławke jest to bardzo mila ciepła i cudowna osoba w rozmowie czulam sie bardzo swobodnie. Bardzo polecam!!

  Sławomira Papis-Strucinska2016-11-30

  Dziękuję pięknie. Trzymam kciuki!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Dziękuję Pani bardzo za przyjęcie i poświęcony czas mimo mojego spóźnienia. Stosuje sie do Pani rad i moje zycie nabiera kolorow i pomału odczuwam że zyje. Nie zaczynam dnia od tzw."darcia ryja" . Jestem na dobrym etapie poprawienia swojego zycia z Pani pomocą. Napewno jak znów odwiedzę Polskę odwiedzę również Pania.

  Sławomira Papis-Strucinska2016-10-17

  Dzień dobry. Dziękuję za wiadomość. Cieszę się, że mogłam pomóc. Trzymam kciuki i do zobaczenia :)

 • Od mojej ostatniej wizyty u Pani Sławomiry minęło 9 miesięcy. Był to okres intensywnej pracy nad samą sobą, ale zaczątek tego wszystkiego zaczął się u Pani w gabinecie. To tam zrozumiałam, że oprócz kończącego się związku jestem jeszcze Ja, która ma całe życie przed sobą i zasługuje na wiele więcej. Bardzo pomogła mi też książka, którą mi Pani poleciała - Co z tym życiem, choć początkowo przyznaje nie byłam do niej przekonana ;)

  Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc :) Monika

  Sławomira Papis-Strucinska2016-07-29

  Dzień dobry :)
  Pani Moniko dziękuję za tak miłe słowa i dobre wiadomości :) Powodzenia i bardzo, bardzo mocno trzymam kciuki!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Sławomira ma bardzo profesjonale podejście do pacjenta. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Po wejściu do gabinetu stres i obawy szybko zniknęły.Polecam wszystkim!

  Sławomira Papis-Strucinska2016-07-29

  Bardzo dziękuję za te słowa. Są dla mnie bardzo cenne. Pozdrawiam serdecznie :)

 • Pani Sławomira jest bardzo ciepłą osobą, która pomogła mi w trudnych chwilach. Bardzo obawiałam się pierwszej wizyty, jednak bardzo szybko poczułam się swobodnie i bezpiecznie. Każdemu, kto pogubił się w życiu i ma problemy emocjonalne, z całego serca polecam Panią Sławomirę - odmieniła moje życie i pomogła inaczej spojrzeć na życie. Myślę, że ta Pani ma prawdziwy dar do pomagania i jest bardzo kompetentna. Jeszcze raz dziekuję za "poskładanie do kupy". Nie żałuję ani chwili spędzonej u Pani a myślę że o zdrowie trzeba dbać i o swoje szczęście walczyć. Wizyta u Pani była najlepszą decyzją w moim życiu. Pozdrawiam serdecznie,
  Natalia

  Sławomira Papis-Strucinska2016-06-27

  Pięknie dziękuję za tak inspirujące słowa. Dzięki nim wierzę, że moja praca ma sens. Bez Pani zaangażowania i otwartości nic byśmy nie posklejały :) Wszystko, zawdzięcza Pani sobie! Pozdrawiam gorąco:)

 • Tak bardzo się bałam. Bardzo...
  Nie było ani czego ani kogo. Pani Sławomira to na pewno cudowny specjalista ale i człowiek.
  Bardzo dziękuję za tę lekcję. I na pewno nie ostatnią. Dziękuję.
  I pozdrawiam.

  Anita.

  Sławomira Papis-Strucinska2016-06-24

  To ja dziękuję:) Towarzyszenie drugiemu człowiekowi w jego drodze ku zmianom, to czas w którym i ja otrzymuję lekcję. Lekcję pokory, szacunku dla ludzkich wyborów i wiary w niezwykłą moc człowieka kształtowanie swego życia tak, jak tego pragnie. Powodzenia!

 • Niezwykle ciepła, profesjonalna i kompetentna osoba. Stwarza przyjazną atmosferę, doskonale i uważnie słucha. Tak, chyba po to przyszłam pierwszy raz. Chciałam wszystko z siebie wyrzucić. Doszłam do ściany. Potem sklejałyśmy mnie powolutku. Te kilka spotkań, to najszczersze rozmowy o życiu z samą sobą:) Dostrzegłam swój udział w tym, co działo się ostatnio. Wyciągnęłam wnioski i zaczynam zmiany...od siebie:)

  Dziękuję i szczerze polecam.

  Sławomira Papis-Strucinska2016-06-07

  Pani Ewo, dziękuję:) Trzymam kciuki za kolejne małe kroczki ku zmianom. To wszystko Pani ciężka praca, otwartość i odwaga!

 • Pełen profesjonalizm, odziany nieprzeciętną empatię i wdzięk. Wizyta absolutnie bezstresowa i owocna. Choć to dziwnie zabrzmi "mam nadzieję na konieczność kolejnych spotkań".
  Bardzo dziękuję Pani Sławko:)

  Sławomira Papis-Strucinska2015-12-29

  Pięknie dziękuję za tak miłe słowa. To dla mnie ważna informacja zwrotna.
  Panie Wojciechu, pełnego sukcesów i spokoju w sercu Nowego 2016 ROKU:)
  Pozdrawiam ciepło, do zobaczenia:):)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pierwsze lody przełamane, a tak się bałam. Pani Sławomira jest osobą życzliwą, ciepłą i sympatyczną .
  Wizyta przebiegła w bardzo miłej atmosferze . Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku a z panią Sławką będzie to podróż iście ciekawa i bogata w doświadczenia. Pozdrawiam Ania

  Sławomira Papis-Strucinska2015-04-19

  Pani Anno, dziękuję za ciepłe słowa, zaufanie i otwartość. Mam nadzieję, że uda nam się dotrzeć do upragnionego celu:) Pozdrawiam gorąco.