dr n. med.

Robert Skalik

Kardiolog, Internista

7 opinii +dodaj

Umów wizytę 287 odwiedzin w ciągu 30 dni

Dr n. med. Robert Skalik to lekarz klinicysta z 16-letnim doświadczeniem w specjalizacji kardiologicznej, ze szczególnym uwzględnieniem echokardiografii (12-letnie doświadczenie zdobyte… więcej

Umów wizytę

To bardzo proste

Wybierz odpowiadający Ci termin, podaj swoje dane, potwierdź... i już. Wizyta umówiona!

To niezawodne

Wybrany termin trafi prosto do kalendarza lekarza. O wizycie przypomni Ci automatyczna wiadomość.

To bezpłatne

Nie pobieramy od pacjentów żadnych opłat. Z naszego serwisu korzystasz zupełnie za darmo.

Pytania pacjentów (2)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Dr n. med. Robert Skalik to lekarz klinicysta z 16-letnim doświadczeniem w specjalizacji kardiologicznej, ze szczególnym uwzględnieniem echokardiografii (12-letnie doświadczenie zdobyte w Klinice Chirurgii Serca Akademii Medycznej we Wrocławiu). Szkolenie w zakresie kardiologii oraz echokardiografii rozpoczął w 1996 roku w Klinice Kardiologii Wolnego Uniwersytetu w Amsterdamie pod kierunkiem profesora C. A. Vissera oraz doktora Patryka Verhorsta. Od 2002 roku pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (Katedra i Zakład Fizjologii) oraz wieloletni pracownik Kliniki Chirurgii Serca Akademii Medycznej we Wrocławiu (staż specjalizacyjny w zakresie kardiologii w Klinice Kardiologii Akademii Medycznej we Wrocławiu).
  1996-1997 – Oddział Internistyczno-Kardiologiczny Szpitala im. L. Rydygiera we Wrocławiu
  1996 – trzymiesięczny staż w Klinice Kardiologii, Wolny Uniwersytet, Amsterdam, Holandia (stypendium Unii Europejskiej)
  1998-2007 – Klinika Chirurgii Serca Akademii Medycznej we Wrocławiu
  2003-2005 – Klinika Kardiologii Akademii Medycznej we Wrocławiu, staż specjalizacyjny z kardiologii
  2004 – Staż w Klinice Wad Wrodzonych Serca, Instytut Kardiologii, Warszawa (Pracownia Echokardiografii)
  2002-2009 – Konsultant kardiolog na Oddziale Wewnętrznym Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy (Pracownia Echokardiografii)
  2002 do chwili obecnej - Katedra i Zakład Fizjologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Pracownia Badań Wysiłkowych
  2003 – Członek Zespołu ds. Współpracy Akademii Medycznej we Wrocławiu z Wydziałem Programów Operacyjnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w zakresie przygotowania projektów finansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (ERDF)
  2009 do chwili obecnej – lekarz kardiolog, Prywatny Szpital z Poliklinką w Lesznie ( echo serca przezklatkowe oraz przezprzełykowe)
  2010-2013 – Kierownik Dziennego Ośrodka Rehabilitacji Kardiologicznej we Wrocławiu (SPZOZ Urzędu Miasta Wrocławia, Wrocławskie Centrum Zdrowia)
  2011- staż szkoleniowy w zakresie rehabilitacji kardiologicznej, Szpital Uniwersytecki im. Jana Pawła II w Krakowie
  2014 – ekspert w specjalistycznym czasopiśmie kardiologicznym E – Journal of Cardiology Practice wydawanym przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne dla lekarzy klinicystów
  2014 zaproszony członek prestiżowego amerykańskiego stowarzyszenia naukowego FACULTY ROW skupiającego naukowców z najlepszych amerykańskich i europejskich uniwersytetów (Oxford, Cambridge, Harvard, Princeton, Yale, Stanford)
  2015- ekspert w niemieckim czasopiśmie kardiologicznym "HERZ"

Specjalizacje

 • Kardiologia
 • Choroby wewnętrzne

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Publikacje

 • ponad 100 publikacji z zakresu kardiologii i fizjologii człowieka, książka na temat fizjologii wysiłku

Znajomość języków

 • angielski

Ocena pacjentów

4

Ogólna ocena
7 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Vita Spółdzielnia Pracy Lekarzy Specjalistów i StomatologówUsługa: Zwykła wizyta

  Bardzo dobry, rzetelny i konkretny lekarz.
  Przeprowadził badanie, które dokładnie opisał, wszystko wytłumaczył, przepisał zalecenia oraz leki. W moim przypadku leczenie trwa od 12 lat a obecnie jestem w ciąży, dlatego zależało mi na dobrym lekarzu i takim też jest dr Skalik. Wizyta trwała tyle ile wymagały wszystkie czynności, łącznie z badaniem, wywiadem, doborem i przepisaniem leków oraz zaleceń, czyli 45 minut. Polecam.

 • Y

  Podczas wizyty u Pana doktora chciałam przeprowadzić USG serca. Lekarz przeprowadził badanie i opisał wynik. Na moje pytanie czy stwierdzona wada jest poważna i co powinnam dalej robić, stwierdził, że nie może odpowiedzieć na moje pytanie ponieważ zapłaciłam tylko za USG serca. Rozumiem że po wpłaceniu kolejnych 120 zł pan doktor byłby bardziej rozmowny i udzieliłby mi odpowiedzi . Chcę zwrócić uwagę na fakt że Pan Salik jest kardiologiem, ciężar gatunkowy schorzeń związanych z tą specjalizacją jest bardzo duży. Nie udzielenie informacji o chorobie pacjenta i pozostawienie go w ogromnym stresie uważam za szczyt nietaktu, choć nasuwają się Mi na myśl dużo mocniejsze sformułowania.
  Pozdrawiam

  dr n. med. Robert Skalik2016-11-25

  Witam Panią. Jest mi niezmiernie przykro, że tak oceniła Pani wizytę u mnie. Zawsze traktuję swoich wszystkich chorych poważnie. Uważam, że ocena Pani jest niesprawiedliwa. Zawsze, gdy wykonuję usg serca u chorego (nawet, gdy pacjent opłacił tylko samo badanie usg bez wizyty) udzielam mu informacji na temat tego co stwierdziłem w badaniu. Pani także udzieliłem takiej informacji, chociaż (jak zawsze w przypadku takich wizyt jak w Pani przypadku- usg serca bez konsultacji) sugeruje chorym dodatkowo wizytę konsultacyjną, gdyż w wielu przypadkach trudno jest postawić ostateczną diagnozę i ustalić właściwe leczenie bez szczegółowej rozmowy z chorym oraz wykonania dodatkowych badań (np.ekg, elektrolity, morfologia, itd). Tak właśnie było w Pani przypadku. Poinformowałem Panią , że nic bardzo poważnego nie stwierdziłem i to już powinno Panią uspokoić. Jest to dla mnie oczywiste, że stwierdzenie u chorego w usg serca stanu zagrożenia życia lub zdrowia wymaga natychmiastowego dalszego działania (np. skierowanie do szpitala). U Pani stanu zagrożenia życia nie stwierdziłem,, dlatego zasugerowałem konsultację, o czym poinformowałem Panią. Pozdrawiam

 • B

  W dniu 12.12.2011 Pan Doktor przyjmował młodą pacjentkę w przychodni Kosmonautów , wizyta na skierowanie -nie trwała 5 minut .Pan Doktor nie pofatygował się i nie zebrał wywiadu z jakiego powodu jest ta wizyta . Na karteczce obdartej wypisał badania , nie dając skierowania na żadne z nich co ma obowiązek, nie omieszkał zaznaczyć ile będą trwały te badania i ,że najlepiej zgłosić się do jego gabinetu prywatnego. Tak wygląda Polska rzeczywistość w wykonaniu Doktorów Nauk Medycznych

 • G

  bardzo specjalista, uratował życie moje żonie,więcej takich lekarzy w naszym kraju, serdecznie polecam

 • G

  Fantastyczny lekarz, uprzejmy i konkretny, pomógł wielu moim znajomym. Nie wiem czy pacjent jest zawsze w stanie okreslić po jednej lub dwóch wizytach czy lekarz ma małą czy dużą wiedzę, ale wiem jedno, że mnie Pan doktor pomógł, a miałam bardzo poważne problemy z sercem. Serdecznie polecam tego lekarza

 • G

  Ja natomiast jestem tym pacjentem, któremu doktor jako jedyny, a byłem u conajmniej 3 i wszyscy mieli wysokie tytuły naukowe, właśnie zdiagnozował poprawnie tętniaka aorty, teraz jestem jego pacjentem od kilku lat i polecam go wszystkim znajomym i znajomym znajomych, każdy ma o nim dobre zdanie. Owszem doktor jest konkretny,poświęca pacjentowi tyle czasu ile naprawdę pacjent, a raczej jego zdrowie tego wymaga. Ma dużą kolejkę do siebie i dlatego zarówno na wizytę jak i na badanie usg trzeba się wcześniej umówić. Niczego jednak nie zaniedbuje, jeśli ze wstępnych badań oceni, że usg jest niezbędne to je wykonuje natychmiast, żonę mojego kolegi skierował np. tego samego dnia do szpitala. Miły i rzeczowy lekarz, a przede wszystkim zna się na swojej robocie.

 • E

  Polecam serdecznie, świetny specjlista z wieloletnim doświadczeniem, ambitny- zna nowe metody leczenia!
  Ponadto co ważne - gdy człowiek jest chory i czuje się bezradny- poczucie, że można obdarzyć Go zaufaniem.
  Polecam- gdyby wszyscy lekarze tak przykładali się do swojej pracy, mielibyśmy inną rzeczywistość.