Umów wizytę Zapytaj lekarza
64 umówione wizyty w ciągu 30 dni

Zawód lekarza dentysty wykonuję od zakończenia studiów na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w 2009 roku. Jestem także inżynierem chemikiem :). Od 2010 roku prowadzę własną działalność… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
60 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • E
  Lokalizacja: Risorius StomatologiaUsługa: podcięcie wędzidełka podjęzykowego

  Zgłosiłam się do Pani Doktor z dwójką dzieci w celu podcięcia wędzidełek podjęzykowych. Pani Doktor wyjaśniła jak będzie wyglądać zabieg i jak postępować po nim. Wizyta odbyła się w przyjaznej atmosferze. Były bajki nad fotelem i nagrody po zabiegach. Synkowi zrobiło się coś na języku, więc zdenerwowani zadzwoniliśmy do Pani Doktor, a ta nas szybko przyjęła. Okazało się, że dziecko przypadkiem przygryzło sobie język po znieczuleniu. Pani Doktor nas uspokoiła i dała zalecenia. Języczek pięknie się zagoił. Dziękujemy i pozdrawiamy :)

  Renata Sznajder2018-06-12

  Dziękuję za zaufanie. Cieszę się z owoców wspólnych zajęć z guru polskich wędzidełek prof. Ostapiuk. Jest mi niezmiernie miło, że współpraca logopedy ze stomatologiem nabrała wymiaru dosłownego. Jestem bardzo ciekawa Pani dalszej oceny zabiegu od strony logopedycznej. Urazy języka po znieczuleniu zdarzają się, ale też szybko goją. Pozdrawiam, Renata Sznajder

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: IMEDIUsługa: ukruszenie ząbka u 1,5 letniego dziecka

  Pani doktor ma wspaniałe podejście do dzieci, a nad fotelem na ekranie lecą teletubisie. Co jest wystarczającym powodem, by trzymać małą paszczę otwartą.

  Renata Sznajder2018-05-10

  Bardzo dziękuję. Trzech małych ancymonów dobrze mnie ćwiczy w domu. Jestem w ciągłym treningu. Ekran pomaga, ale nie decyduje. Sukces w gabinecie to wspólna zasługa dziecka rodziców asysty i lekarza. Cieszę się i zapraszam na wizyty profilaktyczne nie tylko urazowe. Pozdrawiam, RS

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo miła, kompetentna. Doradza, sugeruje, nie rozkazuje, szanuje pacjenta. Nie biadoli nad stanem dziury w zębie, nie przemawia z wysokości swojego "statusu lekarza". Po prostu świetnie leczy. :)

  Renata Sznajder2018-04-23

  Bardzo dziękuję, taką staram się być właśnie w podejściu do pracy i pracy z pacjentem. Szanuję sytuację (choć nie zawsze się z nią zgadzam) i szukam rozwiązań dla danych okoliczności. Nie uważam, aby zawód stomatologa (zwanego też lekarzem dentystą) miał oznaczać jakiś wyjątkowy status. Staram się pracować w zespołach, których lekarze takie właśnie podejście wyznają w kontaktach ze światem :). Zapraszam. lek. dent. Renata Sznajder

 • I
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Risorius StomatologiaUsługa: leczenie próchnicy

  Pani doktor jest bardzo taktowna, rzeczowa i stwarza bardzo przyjazną atmosferę, co jest szczególnie ważne kiedy po długiej nieobecności trafiamy do stomatologa z obawami o najgorsze. Bardzo się cieszę, że trafiłam do Pani doktor i myślę, że zostanę na dłużej. Poza wszystkim przekonuje mnie profesjonalizm, a miałam różne doświadczenia z innymi stomatologami. Zdecydowanie polecam.

  Renata Sznajder2018-04-23

  Dziękuję, zapraszam i namawiam do regularnych wizyt. Wtedy wizyty mają najczęściej tylko wymiar porządkowy i higieniczny. To też mniej okazji do smutków i mniej przyjemnych doświadczeń. Pozdrawiam, Renata Sznajder.

 • A
  Lokalizacja: Risorius StomatologiaUsługa: próchnica

  Pani doktor bardzo miła, naprawa zęba z pruchnica była całkowicie bezbolesna, ząb przestał boleć więc cel wizyty na plus :)
  Jednak forma leczenia niezbyt mi się podobała. Musiałam przez pół godziny leżeć z głową w dół, ślina, język, opiłki z wiercenia-wszystko leciało do gardła i ciągle miałam wrażenie, że się duszę co było bardzo niekomfortowe - mimo zgłaszania tego Pani doktor nie próbowała polepszyć komfortu pacjenta.
  PS. : pajęczyna wisząca na suficie nad fotelem pacjenta nie poprawia sytuacji ;)

  Renata Sznajder2018-04-06

  Pani Alicjo, dziękuję za uznanie w sferze lekarskiej. Zwracam uwagę, że wbrew szkodliwemu stereotypowi wizyta u stomatologa (najlepiej aby była wyłącznie profilaktyczna) ma na celu nie tylko uśmierzyć ból doraźnie, ale przede wszystkim zabezpieczyć zęby w sposób trwały i pozbyć się próchnicy (choroby próchnicowej) w ogóle. Tym wyróżniają się Skandynawowie, którzy opanowali chorobę i pracują profilaktycznie, a w Polsce chodzimy do dentysty kiedy już boli dziwiąc się przy okazji kosztom terapii.
  Kwestie organizacyjne.
  W obecnym czasie zdecydowana większość lekarzy dentystów, w tym ja, pracujemy z pacjentem w pozycji leżącej (wbrew pozorom głowa nie jest w dół :)), co zapewnia większą swobodę pracy i jej ergonomię. Wydawało mi się, że komunikowałyśmy się na bieżąco i bezpośrednio komunikaty z Pani strony nie sygnalizowały aż takiego dyskomfortu, i nie brzmiały tak ostro, jak w powyższej opinii. Oczywiście na przyszłość podwyższę czujność i wrażliwość w tym zakresie, u pacjentów i pacjentek nie przyzwyczajonych do pozycji prawie poziomej.
  Mamy właśnie eksplozję wiosny. Sprzątamy gabinet dokładnie. Ale małe wiosenne pajęczaki są szybsze i często w trakcie dnia rozpinają nić widoczną przy naświetleniu wiosennym słońcem pod odpowiednim kątem. W naszym kolorowym gabinecie pachnie latem, o ile oczywiście szklanka jest do połowy pełna zamiast do połowy pusta.... Zapraszam ponownie Renata Sznajder.

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: IMEDIUsługa: leczenie próchnicy

  Super, pani bardzo sympatyczna i staranna, wizyta odbyła się w spokojnej atmosferze, której oczekuję od dentysty. Najlepszą oceną niech będzie to, że umówiłam się na kolejną wizytę, żeby naprawić resztę ubytków.

  Renata Sznajder2018-03-26

  Serdecznie dziękuję. Zapraszam do regularnych wizyt w Imedi. Renata Sznajder

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Serdecznie polecam Panią doktor, zwlaszcza tym, ktorzy boją się stomatologa. Ma rewelacyjne podejście do zestresowanego pacjenta.

  Renata Sznajder2018-03-14

  Bardzo dziękuję za tę opinię. Po udanej wizycie proszę sprawić sobie jakiś prezencik w nagrodę :) - nie tylko na dzieci działa to rewelacyjnie .. :). Renata Sznajder

 • P

  Dziś byłam na wizycie u Pani doktor ż synem poraz pierwszy.I napewno nie ostatni ponieważ Adaś po wyjściu z gabinetu powiedział że Pani dentystka jest najlepsza na świecie.Synek bardzo się bal tej wizyty.Nawet nie chciał usiąść na fotel a miał to być tylko zwykły przegląd.Pani doktor była taka miła że po chwili Adam już się uśmiechał i dał sobie nawet zrobić ząbka.Pani doktor bardzo dziekujemy a synek już się nie moze doczekać następnej wizyty.

  Renata Sznajder2018-03-14

  Ostatnie domowe treningi w odstawieniu smoczka podwyższyły zdecydowanie moją formę negocjacyjną przy starciach z małymi chłopcami.... :) i choć wysysają mnóstwo energii to jak widać tylko ciągły trening czyni mistrzem. A tak zupełnie poważnie.. bardzo dziękuję za dobre słowo, udana wizyta u stomatologa, to także zasługa miejsca, osób mnie wspierających i Państwa - rodziców. Cieszę się dobrego słowa i zapraszam regularnie - dentysta to też człowiek :).

 • Lokalizacja: Risorius StomatologiaUsługa: stan zapalny

  Bardzo miła wizyta, krótko i profesjonalnie. Pani doktor bardzo cierpliwa!!!! Bardzo polecam wszystkim którzy szerokim łukiem omijają gabinety stomatologiczne !

  Renata Sznajder2018-03-04

  Cieszy mnie, kiedy moja praca pokazuje, że gabinet stomatologiczny i spotkanie z dentystą nie musi oznaczać traumy. To konieczność dzisiejszych czasów i szansa na uniknięcie wielu innych schorzeń niż tylko te związane bezpośrednio z zębami. Dziękuję za zaufanie i polecenie. Zapraszam. Renata Sznajder

 • O
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Risorius StomatologiaUsługa: leczenie ubytków

  Dzisiaj byłam u Pani Doktor wizyta była szybka i bez bolesna. Jestem umówiona na kolejna wizytę. Fajny gabinet ! sama Pani Doktor bardzo sympatyczna i rzeczowa kobieta. Polecam!

  Renata Sznajder2018-02-13

  Dziękuję za zaufanie i polecenie !

Pytania pacjentów (162)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Jaka jest cena wypełnienia kompozytowego (bondingu) zębów siecznych w Państwa klinice?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  W Pruszkowie cena wypełnienia to 140-160zl.

  pozdrawiam

 • Witam serdecznie,
  moja córka prawie 7-letnia ma wszystkie zęby mleczne, jednak w drugim rzędzie wyrasta ząb stały (dolna jedynka).
  W takiej sytuacji należy usunąć mleczny ząb?
  Czy stały ząb przesunie się we właściwe miejsce po usunięciu?
  Czy jest jakieś znieczulenie robione?
  Jaka jest cena?
  Pozdrawiam!

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  takich wypadkach zaleca się usunięcie zęba mlecznego (czym szybciej tym lepiej), aby nie pogarszać sytuacji zgryzowej. Ząb stały nieznacznie się przesunie, a język wspomoże prawidłowe ustawienie zęba. Czy będzie konieczność pracy ze stomatologiem ortodontą pokaże czas.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Zawód lekarza dentysty wykonuję od zakończenia studiów na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w 2009 roku. Jestem także inżynierem chemikiem :). Od 2010 roku prowadzę własną działalność pod nazwą Risorius Stomatologia - to trzy gabinety działające: w Pruszkowie, Żyrardowie oraz urokliwych Radziejowicach. W roku 2015 w moim życiu pojawiło się kolejne wyzwanie jakim jest IMEDI. IMEDI to butik medyczny w samym sercu mokotowskiego mordoru, gdzie zajmujemy się nie tylko stomatologią, ale także dietetyką, kosmetologią medyczną, medycyną holistyczną. Staram się kreować w zespole i Pacjentach pozytywną energię. Prywatnie jestem mamą trzech ancymonów, dlatego angażuję się w takie akcje profilaktyczne jak Akademia Aquafresh, czy Projekt Mama telewizji TVN poświęcone dzieciom. Leczeniu dzieci i terapii bez bólu poświęcam szczególną uwagę. W ostatnim czasie moim konikiem stają się także przerośnięte wędzidełka i ich... podcinanie. Portal znanylekarz.pl wyróżnił mnie certyfikatem jakości za rok 2017 - po raz pierwszy.
  Uśmiechnij się, najlepsze przed nami :). Zapraszam.

Specjalizacje

 • Protetyka stomatologiczna
 • Stomatologia ogólna
 • Stomatologia dziecięca
 • Stomatologia zachowawcza z endodoncją
 • Chirurgia stomatologiczna
więcej

Ukończone szkoły

 • Warszawski Uniwersytet Medyczny
 • Politechnika Warszawska

Publikacje

 • Jak bezpiecznie dla pacjenta stosować sedację wziewną, Stomatologia w praktyce 11 / 2017
 • Poszerzone lakowanie zębów stałych z użyciem sedacji wziewnej oraz piaskarki abrazyjnej, Stomatologia w praktyce 11 / 2017

Wyróżnienia ZnanyLekarz.pl