Umów wizytę Zapytaj lekarza 45 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Zawód lekarza dentysty wykonuję od zakończenia studiów na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w 2009 roku. Jestem także inżynierem chemikiem :). Od 2010 roku prowadzę własną działalność… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
59 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: IMEDIUsługa: ukruszenie ząbka u 1,5 letniego dziecka

  Pani doktor ma wspaniałe podejście do dzieci, a nad fotelem na ekranie lecą teletubisie. Co jest wystarczającym powodem, by trzymać małą paszczę otwartą.

  Renata Sznajder2018-05-10

  Bardzo dziękuję. Trzech małych ancymonów dobrze mnie ćwiczy w domu. Jestem w ciągłym treningu. Ekran pomaga, ale nie decyduje. Sukces w gabinecie to wspólna zasługa dziecka rodziców asysty i lekarza. Cieszę się i zapraszam na wizyty profilaktyczne nie tylko urazowe. Pozdrawiam, RS

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo miła, kompetentna. Doradza, sugeruje, nie rozkazuje, szanuje pacjenta. Nie biadoli nad stanem dziury w zębie, nie przemawia z wysokości swojego "statusu lekarza". Po prostu świetnie leczy. :)

  Renata Sznajder2018-04-23

  Bardzo dziękuję, taką staram się być właśnie w podejściu do pracy i pracy z pacjentem. Szanuję sytuację (choć nie zawsze się z nią zgadzam) i szukam rozwiązań dla danych okoliczności. Nie uważam, aby zawód stomatologa (zwanego też lekarzem dentystą) miał oznaczać jakiś wyjątkowy status. Staram się pracować w zespołach, których lekarze takie właśnie podejście wyznają w kontaktach ze światem :). Zapraszam. lek. dent. Renata Sznajder

 • I
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Risorius StomatologiaUsługa: leczenie próchnicy

  Pani doktor jest bardzo taktowna, rzeczowa i stwarza bardzo przyjazną atmosferę, co jest szczególnie ważne kiedy po długiej nieobecności trafiamy do stomatologa z obawami o najgorsze. Bardzo się cieszę, że trafiłam do Pani doktor i myślę, że zostanę na dłużej. Poza wszystkim przekonuje mnie profesjonalizm, a miałam różne doświadczenia z innymi stomatologami. Zdecydowanie polecam.

  Renata Sznajder2018-04-23

  Dziękuję, zapraszam i namawiam do regularnych wizyt. Wtedy wizyty mają najczęściej tylko wymiar porządkowy i higieniczny. To też mniej okazji do smutków i mniej przyjemnych doświadczeń. Pozdrawiam, Renata Sznajder.

 • A
  Lokalizacja: Risorius StomatologiaUsługa: próchnica

  Pani doktor bardzo miła, naprawa zęba z pruchnica była całkowicie bezbolesna, ząb przestał boleć więc cel wizyty na plus :)
  Jednak forma leczenia niezbyt mi się podobała. Musiałam przez pół godziny leżeć z głową w dół, ślina, język, opiłki z wiercenia-wszystko leciało do gardła i ciągle miałam wrażenie, że się duszę co było bardzo niekomfortowe - mimo zgłaszania tego Pani doktor nie próbowała polepszyć komfortu pacjenta.
  PS. : pajęczyna wisząca na suficie nad fotelem pacjenta nie poprawia sytuacji ;)

  Renata Sznajder2018-04-06

  Pani Alicjo, dziękuję za uznanie w sferze lekarskiej. Zwracam uwagę, że wbrew szkodliwemu stereotypowi wizyta u stomatologa (najlepiej aby była wyłącznie profilaktyczna) ma na celu nie tylko uśmierzyć ból doraźnie, ale przede wszystkim zabezpieczyć zęby w sposób trwały i pozbyć się próchnicy (choroby próchnicowej) w ogóle. Tym wyróżniają się Skandynawowie, którzy opanowali chorobę i pracują profilaktycznie, a w Polsce chodzimy do dentysty kiedy już boli dziwiąc się przy okazji kosztom terapii.
  Kwestie organizacyjne.
  W obecnym czasie zdecydowana większość lekarzy dentystów, w tym ja, pracujemy z pacjentem w pozycji leżącej (wbrew pozorom głowa nie jest w dół :)), co zapewnia większą swobodę pracy i jej ergonomię. Wydawało mi się, że komunikowałyśmy się na bieżąco i bezpośrednio komunikaty z Pani strony nie sygnalizowały aż takiego dyskomfortu, i nie brzmiały tak ostro, jak w powyższej opinii. Oczywiście na przyszłość podwyższę czujność i wrażliwość w tym zakresie, u pacjentów i pacjentek nie przyzwyczajonych do pozycji prawie poziomej.
  Mamy właśnie eksplozję wiosny. Sprzątamy gabinet dokładnie. Ale małe wiosenne pajęczaki są szybsze i często w trakcie dnia rozpinają nić widoczną przy naświetleniu wiosennym słońcem pod odpowiednim kątem. W naszym kolorowym gabinecie pachnie latem, o ile oczywiście szklanka jest do połowy pełna zamiast do połowy pusta.... Zapraszam ponownie Renata Sznajder.

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: IMEDIUsługa: leczenie próchnicy

  Super, pani bardzo sympatyczna i staranna, wizyta odbyła się w spokojnej atmosferze, której oczekuję od dentysty. Najlepszą oceną niech będzie to, że umówiłam się na kolejną wizytę, żeby naprawić resztę ubytków.

  Renata Sznajder2018-03-26

  Serdecznie dziękuję. Zapraszam do regularnych wizyt w Imedi. Renata Sznajder

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Serdecznie polecam Panią doktor, zwlaszcza tym, ktorzy boją się stomatologa. Ma rewelacyjne podejście do zestresowanego pacjenta.

  Renata Sznajder2018-03-14

  Bardzo dziękuję za tę opinię. Po udanej wizycie proszę sprawić sobie jakiś prezencik w nagrodę :) - nie tylko na dzieci działa to rewelacyjnie .. :). Renata Sznajder

 • P

  Dziś byłam na wizycie u Pani doktor ż synem poraz pierwszy.I napewno nie ostatni ponieważ Adaś po wyjściu z gabinetu powiedział że Pani dentystka jest najlepsza na świecie.Synek bardzo się bal tej wizyty.Nawet nie chciał usiąść na fotel a miał to być tylko zwykły przegląd.Pani doktor była taka miła że po chwili Adam już się uśmiechał i dał sobie nawet zrobić ząbka.Pani doktor bardzo dziekujemy a synek już się nie moze doczekać następnej wizyty.

  Renata Sznajder2018-03-14

  Ostatnie domowe treningi w odstawieniu smoczka podwyższyły zdecydowanie moją formę negocjacyjną przy starciach z małymi chłopcami.... :) i choć wysysają mnóstwo energii to jak widać tylko ciągły trening czyni mistrzem. A tak zupełnie poważnie.. bardzo dziękuję za dobre słowo, udana wizyta u stomatologa, to także zasługa miejsca, osób mnie wspierających i Państwa - rodziców. Cieszę się dobrego słowa i zapraszam regularnie - dentysta to też człowiek :).

 • Lokalizacja: Risorius StomatologiaUsługa: stan zapalny

  Bardzo miła wizyta, krótko i profesjonalnie. Pani doktor bardzo cierpliwa!!!! Bardzo polecam wszystkim którzy szerokim łukiem omijają gabinety stomatologiczne !

  Renata Sznajder2018-03-04

  Cieszy mnie, kiedy moja praca pokazuje, że gabinet stomatologiczny i spotkanie z dentystą nie musi oznaczać traumy. To konieczność dzisiejszych czasów i szansa na uniknięcie wielu innych schorzeń niż tylko te związane bezpośrednio z zębami. Dziękuję za zaufanie i polecenie. Zapraszam. Renata Sznajder

 • O
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Risorius StomatologiaUsługa: leczenie ubytków

  Dzisiaj byłam u Pani Doktor wizyta była szybka i bez bolesna. Jestem umówiona na kolejna wizytę. Fajny gabinet ! sama Pani Doktor bardzo sympatyczna i rzeczowa kobieta. Polecam!

  Renata Sznajder2018-02-13

  Dziękuję za zaufanie i polecenie !

 • M
  Lokalizacja: Risorius StomatologiaUsługa: leczenie, onlay

  U Pani Renaty leczyłam się w Pruszkowie i w Warszawie. W ciągu kilku miesięcy odbyłam około 8 wizyt, ponieważ miałam bardzo dużo ubytków. Pani Renata ma fantastyczne podejście do pacjentów - jest bardzo spokojna, wyrozumiała i przy tym bardzo profesjonalna. Przez wiele lat bardzo bałam się dentysty, a Pani Renata sprawiła, że z gabinetu wychodzę z uśmiechem. Mimo moich zaniedbań z zębami udało się je doprowadzić do dobrego stanu, w gabinecie dostałam wskazówki jak dbać o zęby. Nie trzeba długo czekać na wizyty. Zawsze można złapać dogodne godziny na wizytę, jak nie pod miastem, to w Warszawie. Po wyprowadzce przyjeżdżałam 300 km, żeby pójść na wizytę. Pani Renata to lekarz z serca, polecam wszystkim, którzy boją się dentysty zajrzeć do jej gabinetu.

  Renata Sznajder2018-02-08

  Nawet nie wiem, co powinnam napisać na tak życzliwy komentarz... Kiedy mamy słabsze dni i nie wszystko idzie po naszej myśli, właśnie takie słowa dodają otuch i wiary kierunek utrzymywany mimo niesprzyjających czasem wiatrów. Bardzo dziękuję tym bardziej, że jest to komentarz numer 50 do mojej pracy. Większość pozostaje pozytywna :). Postaram się przygotować jakiś drobny upominek :). Renata Sznajder

Pytania pacjentów (152)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Pytanie dotyczące konsultacje periodontologiczne

  Mam problemy z Parodentoza .
  Szukam w Poznaniu lub Wielkopolska gabinetu z Aparaten Vector Paro,

  Pozdr
  Ferens

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Jesteśmy gabinetem stomatologicznym w Pruszkowie i Warszawie.

 • Czy refluks może działać negatywne na leczenie zębów. I czy takie zeby mają mniejsze szanse na uratowanie przed usunięciem
  Pozdrawiam

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Refluks, to cofnięcie treści żołądka o odczynie kwaśnym. Powoduje przyśpieszoną degradację w jamie ustnej. Wszystkie procesy próchnicowe ponadto uszkodzenia śluzówki - nadżerki, stany zapalne dziąseł i przyzębia. Nadwrażliwości. Zdecydowanie leczenie w jamie ustnej powinno być skorelowane z leczeniem refluksu. Pozdrawiam, Renata Sznajder

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Zawód lekarza dentysty wykonuję od zakończenia studiów na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w 2009 roku. Jestem także inżynierem chemikiem :). Od 2010 roku prowadzę własną działalność pod nazwą Risorius Stomatologia - to trzy gabinety działające: w Pruszkowie, Żyrardowie oraz urokliwych Radziejowicach. W roku 2015 w moim życiu pojawiło się kolejne wyzwanie jakim jest IMEDI. IMEDI to butik medyczny w samym sercu mokotowskiego mordoru, gdzie zajmujemy się nie tylko stomatologią, ale także dietetyką, kosmetologią medyczną, medycyną holistyczną. Staram się kreować w zespole i Pacjentach pozytywną energię. Prywatnie jestem mamą trzech ancymonów, dlatego angażuję się w takie akcje profilaktyczne jak Akademia Aquafresh, czy Projekt Mama telewizji TVN poświęcone dzieciom. Leczeniu dzieci i terapii bez bólu poświęcam szczególną uwagę. W ostatnim czasie moim konikiem stają się także przerośnięte wędzidełka i ich... podcinanie. Portal znanylekarz.pl wyróżnił mnie certyfikatem jakości za rok 2017 - po raz pierwszy.
  Uśmiechnij się, najlepsze przed nami :). Zapraszam.

Specjalizacje

 • Protetyka stomatologiczna
 • Stomatologia ogólna
 • Stomatologia dziecięca
 • Stomatologia zachowawcza z endodoncją
 • Chirurgia stomatologiczna
więcej

Ukończone szkoły

 • Warszawski Uniwersytet Medyczny
 • Politechnika Warszawska

Publikacje

 • Jak bezpiecznie dla pacjenta stosować sedację wziewną, Stomatologia w praktyce 11 / 2017
 • Poszerzone lakowanie zębów stałych z użyciem sedacji wziewnej oraz piaskarki abrazyjnej, Stomatologia w praktyce 11 / 2017

Wyróżnienia ZnanyLekarz.pl