Renata Pająkowska - Rożen

Psycholog, Terapeuta

32 opinie +dodaj

Umów wizytę 509 odwiedzin w ciągu 30 dni

Absolwentka psychologii ( Uniwersytet SWPS w Warszawie) i kulturoznawstwa (Uniwersytet Wrocławski). W zespole GabClinic pracuje od powstania kliniki w 2013 roku. Przez dwa lata za... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Pytania pacjentów (8)

 • lęki stesy zrezygnowanie

  witam, czy wizyta wchodzi w grę? W sensie spotkania w gabinecie u Pani? tytuł zawiera mpje problemy, czy tylko online?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Renata Pająkowska - Rożen

  Dzień Dobry!
  Prowadzę terapię w klinice, gdzie można umówić się na spotkanie i wspólnie zastanowić się, co możemy zrobić z „lękami, stresami i zrezygnowaniem”. Zasadniczy sposób prowadzenia terapii… Więcej

 • Witam,
  Mam 20 lat i od jakiegoś czasu nie wiem co mam zrobić z swoim życiem.Gdzie dalej iść? Jak być szczęśliwym człowiekiem? Szukam specjalisty, który wysłucha mnie i pomoże rozwiązać moje problemy.Nie wiem jak fachowo określić swój problem, ponieważ nie znam siebie i czasami myślę, że moje życie… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Renata Pająkowska - Rożen

  Dzień dobry!
  Mając 20 lat mamy prawo nie wiedzieć, co chcemy robić i dokąd zmierza nasze życie. Równocześnie właśnie wtedy najbardziej potrzebujemy wiedzieć „jak żyć”. Terapia może pomóc w zdobyciu… Więcej

Zobacz wszystkie (8) odpowiedzi

Zadaj pytanie lekarzowi

Twoje pytanie (bez Twoich danych) zostanie opublikowane na profilu lekarza

Zadaj darmowe pytanie

Informacje o lekarzu

O mnie

Absolwentka psychologii ( Uniwersytet SWPS w Warszawie) i kulturoznawstwa (Uniwersytet Wrocławski). W zespole GabClinic pracuje od powstania kliniki w 2013 roku. Przez dwa lata zajmowała stanowisko kierownika zespołu psychoterapeutów. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej.
Ukończyła szkolenie terapeutyczne pierwszego i drugiego stopnia w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, posiada certyfikat konsultanta i terapeuty w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Ukończyła dwuletnie studium psychoterapii metodą Psychologii Procesu Arnolda Mindella (Instytut Psychologii Procesu w Warszawie), oraz Studium Coachingu metodą Psychologii Procesu. Współtworzyła Ośrodek Rozwoju i Psychoterapii „Przemiany” oraz Festiwal POP Kreacje (ogólnopolski festiwal psychologii procesu). Współpracowała m.in. z Ośrodkiem Integracji Społecznej Stowarzyszenia Terapeutów w Warszawie, Fundacją Zdrowie, Centrum Praw Kobiet oraz Fundacją SYNAPSIS.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, współzałożycielką Sekcji Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach przy Polskim Towarzystwie Psychologicznym.
Systematycznie superwizoruje swoją praktykę terapeutyczną, indywidualnie i grupowo, u superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Jest autorką cykli warsztatów dla kobiet : Siła Dojrzałych Kobiet, Sukienka Szyta na Miarę, Kobieta w Świecie - Świat w Kobiecie oraz współtwórczynią warsztatów wyjazdowych wSPAniałe Kobiety, odbywających się w różnych ośrodkach SPA na terenie Polski, cykli warsztatów poświęconych tematyce pracy Pokochaj Swoją Pracę jak też procesowi zmiany, Od Decyzji do Zmiany i Zmiany, Których Nie Mogę Dokonać. Jest częstym gościem audycji radiowej „na kłopoty Kolińska” w radiu TOK FM.
Jest wolontariuszką w filii Domu Dziecka im. dr J. Korczaka.

Specjalizuje się w terapii depresji i stanów zaburzeń nastroju, w zaburzeniach lękowych, sytuacjach mobbingu i wypalenia zawodowego. Zajmuje się szerokim spektrum problemów występujących w życiu osobistym oraz zawodowym, zwłaszcza pracowników korporacji. Specjalizuje się w terapii kobiet, szczególnie 50+. Pracuje z osobami LGBT. W pracy terapeutycznej skupia się na oswajaniu procesu zmiany.

Kilka słów o Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach jest terapią w nurcie terapii krótkoterminowej. Oznacza to, że terapeuta dba o to, aby czas trwania terapii był jak najkrótszy (ang. brief – krótki, zwięzły) w stosunku do możliwości osiągnięcia założonego celu przez klienta. Celem TSR nie jest samo rozwiązanie problemu, ale poszukiwanie najbardziej optymalnego rozwiązania dla sytuacji, w której klient się znalazł (solving problem vs creating solutions). Perspektywa pracy terapeutycznej jest nakierowana na teraźniejszość i przyszłość, oraz na wydobywanie zasobów klienta. Do podstawowych założeń TSR należy uznanie "nieuchronności zmiany w życiu klienta".

Jak wygląda terapia online.

Terapia online różni się od tej prowadzonej w sposób tradycyjny wyłącznie sposobem komunikacji. Podczas spotkań prowadzonych poprzez skype psychologa obowiązują dokładnie te same zasady wykonywania zawodu, co podczas terapii tradycyjnej. Sposób prowadzenia rozmowy ma nieco inną specyfikę, niemniej szybko można do niej przywyknąć i nie ma to wpływu na przebieg terapii.
Klient, który decyduje się na terapię online, rezerwuje sobie sesję przez portal Znany Lekarz lub bezpośrednio przez klinikę, dostaje adres skype terapeuty, opłaca wizytę przelewem i czeka na umówiony termin. W wyznaczonym terminie terapeuta i klient spotykają się online na sesji. Jeśli jest to pierwsze spotkanie, omawiane są na nim zasady terapii oraz tzw. kontrakt terapeutyczny.
Terapia online jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy mają problemy ze znalezieniem specjalisty w miejscu zamieszkania lub z różnych względów właśnie tam nie chcą jej podejmować. Jest to również rozwiązanie dla osób, które ze względów zawodowych czy też wyjazdów na stypendia dużo podróżują, a nie chcą przerywać swojej terapii prowadzonej w sposób tradycyjny.
Ostatnimi czasy terapia online stała się też bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób mieszkających za granicą. Nawet, jeśli znają bardzo dobrze język kraju, w którym mieszkają, to ze względów na różnice kulturowe, terapia prowadzona w kraju pochodzenia jest „prostsza”
Taka forma kontaktu jest też rozwiązaniem awaryjnym dla osób, które rozpoczęły tradycyjną terapię, a np. na nartach złamały nogę i nie mogą się poruszać, ale czują się na siłach, aby kontynuować terapię.

Moje doświadczenie: terapię online prowadzę od 2013 roku. Z mojego punktu widzenia nie różni się ona zasadniczo od terapii tradycyjnej. Moje zaangażowanie w pracę jest równie intensywne. Aby zmniejszyć dyskomfort mogący wynikać z nowego dla niektórych sposobu komunikacji, zawsze pytam klientów jak się czują podczas takiego spotkania, czy coś im przeszkadza, czy mnie dobrze widzą i słyszą. Proszę też, aby kamera była ustawiona w taki sposób, abym widziała nie tylko twarz osoby po drugiej stronie. Czasami wręcz proszę, aby klient wstał i pokazał mi całą sylwetkę czy miejsce, w którym się znajduje, tak, aby nie umknęło nic z rzeczy istotnych dla sesji. Podczas sesji ja przebywam w swoim gabinecie w klinice, a klient tam, gdzie ma zapewniony spokój i komfort rozmowy.

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Ukończone szkoły

 • Szkoła Wyższa Psychologi Społecznej
 • Uniwersytet Wrocławski Wydział Kulturoznawstwa
 • Instytut Psychologii Procesu w Warszawie
 • Coaching metodą Psychologii Procesu Arnolda Mindella w Warszawie
 • pierwszy i drugi stopień szkolenia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • staż w Centrum Praw Kobiet psychoterapia
 • Fundacja Zdrowie psychoterapia
 • Ośrodek Integracji Społecznej Stowarzyszenia Terapeutów psychoterapai osób autystycznych
 • Zespół Szkół nr 5 im. Stefana Kisielewskiego zajęcia grupowe, opieka nad uczniem
 • Zespół Szkół Specjalnych nr 97 psychoterapia dzieci autystycznych i wsparcie rodzin
 • Ośrodek Integracji Społecznej Stowarzyszenia Terapeutów psychoterapia
więcej

Certyfikaty

Opinie pacjentów

 • bardzo dobry

  Pani Renata Pająkowska-Rożen jest świetnym psychologiem i psychoterapeutą. Jestem po pierwszym etapie leczenia mojej duszy. Na spotkaniach terapeutycznych p.Renata uświadomiła mi ,że problemy innych nie mogą przysłaniać mi własnego ja, zmieniłam sposób myślenia, stałam się bardziej radosna, optymistycznie nastawiona do życia. Kiedy zdarzają się trudniejsze dni zaraz przypominam sobie rozmowy z sesji terapeutycznych i rady p.Renaty-naprawdę to skutkuje in plus. Myśle,że na pewno jeszcze skorzystam z rozmów terapeutycznych , kiedy bedę potrzebowała Pani Renaty pomocy. Na razie bardzo bardzo dziękuję.

 • bardzo dobry

  Na granicy życia i śmierci, wypełniona rozpaczą, bólem, z przetrąconą duszą, bez wiary i nadziei na inne - lepsze życie, bez wiary że KTOKOLWIEK !!! mógłby mi pomóc … I również nie dla siebie, tylko ze strachu przed utratą najbliższej mi osoby – trafiłam do Kliniki Psychiatrii. Towarzyszył mi paraliżujący strach … przed zmierzeniem się z przeszłością, z popełnianymi błędami, z odnalezieniem przyczyny dla których pozwalałam się ranić, jak również strach przed przyznaniem się do własnego egoizmu – bo zatracając się w swojej rozpaczy, krzywdzimy przy okazji osoby które nas kochają. Dziś wiem, że psychoterapia nie buduje człowieka na nowo, … To nie magia, gdzie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżka zbudujesz siebie na podobieństwo swojego wyobrażenia o idealnej JA . To raczej zmiana proporcji swojego wnętrza, bo w każdym z nas jej siła i słabość, dobro i zło, moc empatycznych cech i moc destrukcyjnych cech … Chodzi o to, aby na bazie tego czym dysponuje nasze wnętrze, ustawić w sobie właściwe proporcje. Dziś również wiem dlaczego nie wierzyłam, że ktokolwiek może mi pomóc … ja po prostu nie znałam takiego stanu umysłu i duszy. Nie wiedziałam, że można tak lubić siebie, że można nie nienawidzić, że można czuć tak wspaniałą lekkość bytu. I mimo, że jeszcze nie wszystko poukładało się tak jak bym chciała, to mam w sobie dużo cierpliwości i siły by o to walczyć... Bardzo dziękuję Pani Renacie - nie wiem oczywiście, czy jest najlepszą psychoterapeutką na świecie :), bo znam tylko ją – ale to ona wyprowadziła mnie z beznadziei … ku nadziei w lepsze, szczęśliwe jutro. DZIĘKUJĘ…. Małgorzata O.

 • bardzo dobry

  Dzięki pracy z Panią Renatą odzyskałam radość życia, energię do działania i spokój wewnętrzny. Stałam się silniejsza i lepiej poznałam siebie. Pani Renata jest ciepłą i pełną zrozumienia osobą - daje duże wsparcie, choć na sesjach zdarzają się także bardziej wymagające momenty. To co cenię sobie szczególnie, to skupienie na realnym życiu i szukanie konkretnych rozwiązań. Pani Renacie dziękuję, a niezdecydowanym polecam!

 • bardzo dobry

  Pani Renata, to bardzo mądry, słuchający i cierpliwy terapeuta. Dzięki Pani Renacie zrozumiałam, że nie ma problemów, których nie można rozwiązać. Dziękuję i serdecznie polecam.

 • bardzo dobry

  Pani Renata to wspaniała terapeutka, dzięki spotkaniom z Panią Renatą łatwiej pogodzić się/ przyjąć rzeczywistość i wraca spokój :). Liczę na kolejne spotkania i wsparcie. Dziękuję!

 • bardzo dobry

  Pani Renata to wspaniały terapeuta o pięknej duszy. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że po rozwodzie potrzebuje pomocy, że aż tak mocno to przeżywam. To dzięki spotkaniom z Panią Renatą, podniosłam się i idę dalej z podniesioną głową, to właśnie dzięki Niej zauważyłam siebie i swoje problemy, z którymi zaczynam sobie radzić. Bardzo dziękuję :)

 • bardzo dobry

  Wyjątkowy terapeuta. Po dłuższych poszukiwaniach wreszcie udało się trafić na osobę, która potrafi wysłuchać, zdiagnozować problemy, podpowiedzieć rozwiązania. Dzięki tym spotkaniom stopniowo wyszłam z depresji, zauważyłam "światełko w tunelu", stałam się pewniejsza siebie. Bardzo skorzystałam na terapii z Panią Renatą. Dodatkowo poprawiła się moja sytuacja zawodowa, bo problemy osobiste przestały mieć wpływ na pozostałe sfery mojego życia. Cieszę się, że trafiłam do Pani Renaty.

 • dobry

  To moja pierwsza wizyta u specjalisty w tej dziedzinie w związku problemami małżeńskimi. Ogólnie wizytę oceniam pozytywnie.

 • bardzo dobry

  Niezwykle konkretna osoba, szybko potrafiąca odkryć rzeczywiste i od dawna spychane w podświadomość problemy. Genialnie się pracuje wspólnie nad wydobywaniem realnych poważnych i -jak niekiedy się początkowo zdaje -z upełnie błachych spraw i przepracowywaniem ich. Nie można być nie przygotowanym do spotkań. Zawsze wymagany jest wysiłek: czy to postawienie sobie pytań, czy też konkretne działanie. Jestem od kilkunastu tygodni w trakcie psychoterapii i więcej dowiedziałem się o sobie i charakterze swojego związku przez ten czas niż mógłbym przypuszczać. nie jest łatwo, zwłaszcza gdy się ma depresję i zaburzone postrzeganie siebie, ale regularne spotkania z Panią Renatą są nie do przecenienia.Spotkania z psychiatrą i leki od niego plus sesje z Panią Renatą to doskonałe połączenie, które przynosi efekty. Gdy spogladam wstecz n okres sprzed naszych kontaktów, gdy cały "się rozsypałem" w domu i w pracy, to widzę przeogromny postęp. Poza tym lubię normalnych, zanurzonych w życiu ludzi, którzy bez zbędnego teoretyzowania, od razu zajmują się tobą i zmuszają do reakcji. Wiadomo, że to nie psychoterapeuta dokona cudu zmiany czy przemiany, ale z takim wsparciem, jakie okazuje Pani Renata jest zdecydowanie łatwiej i szybciej, momo że początkowo nie chciało mi się życ i czekałem na cud, który nie następował.

 • bardzo dobry

  Miałam ze sobą problemy po złych wydarzeniach. Najpierw śmierć matki, potem problemy z mężem i dzieckiem. Nie wiedziałam, co robię źle, ale nie chciałam skorzystać z pomocy specjalisty. Nie byłam chętna na wizytę u psychologa, ale moja przyjaciółka, nie mogąc już patrzeć na mój stan, zaciągnęła mnie tam dosłownie siłą. Jestem jej za to wdzięczna, tak samo jestem wdzięczna dr. Pająkowskiej. Otworzyła mi oczy na wiele spraw, dzięki niej inaczej widzę teraz swoje życie. Jest bardzo życzliwa i widać, że indywidualnie traktuje każdego pacjenta. Dziękuję za pomoc. Polecam Panią Renatę.