Renata Pająkowska - Rożen

Psycholog, Terapeuta

32 opinie +dodaj

Umów wizytę 702 odwiedziny w ciągu 30 dni

Absolwentka psychologii (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie) i kulturoznawstwa (Uniwersytet Wrocławski). W zespole GabClinic pracuje od powstania kliniki w 2013 roku.... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Pytania pacjentów (4)

 • witam serdecznie, bardzo proszę o poradę, mam 28 lat i od kiedy pamiętam mam lęk przed mówieniem na forum, przed publicznością, utrudnia mi to życie. Gdy mam zabrać głos np na uczelni lęk mnie paraliżuje. Nawet jedno zdanie wyuczone przez tydzień potrafi wylecieć mi z głowy podczas stresu przed publicznością.… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Witam Panią!
  Oczywiście, że jest szansa, aby stres związany z publicznymi wystąpieniami był mniejszy, aby nie był paraliżujący. Terapia może być pomocna w złagodzeniu tego stresu, może dać Pani wskazówki… Więcej

 • Witam mam taki problem ,który od kilku miesiecy nie daje mi życ. Jestem silnym psychicznie facetem ,który myslal ze z kazdym problemem moze sobie poradzic sam. Mianowicie non stop wypominam mojej dziewczynie byłych facetów wymyslam rózne bajki etc. Od rana do wieczora mysle tylko o przeszłosci ,jak to… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Dzień dobry!

  Sytuacja, która Pan opisuje rzeczywiście może bardzo niekorzystnie odbijać się na funkcjonowaniu w życiu codziennym. Jak najbardziej można i należy to zmienić. Natręctwo myśli,… Więcej

Zobacz wszystkie (4) odpowiedzi

Zadaj pytanie lekarzowi

Twoje pytanie (bez Twoich danych) zostanie opublikowane na profilu lekarza

Zadaj darmowe pytanie

Informacje o lekarzu

O mnie

Absolwentka psychologii (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie) i kulturoznawstwa (Uniwersytet Wrocławski). W zespole GabClinic pracuje od powstania kliniki w 2013 roku. Przez dwa lata zajmowała stanowisko kierownika zespołu psychoterapeutów. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej.
Ukończyła szkolenie pierwszego i drugiego stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, dwuletnie studium psychoterapii metodą Psychologii Procesu Arnolda Mindella (Instytut Psychologii Procesu w Warszawie), oraz Studium Coachingu metodą Psychologii Procesu. Współtworzyła Ośrodek Rozwoju i Psychoterapii „Przemiany” oraz Festiwal POP Kreacje (ogólnopolski festiwal psychologii procesu). Współpracowała m.in. z Ośrodkiem Integracji Społecznej Stowarzyszenia Terapeutów w Warszawie, Fundacją Zdrowie, Centrum Praw Kobiet oraz Fundacją SYNAPSIS.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, współzałożycielką Sekcji Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach przy Polskim Towarzystwie Psychologicznym.
Systematycznie superwizoruje swoją praktykę terapeutyczną, indywidualnie i grupowo, u superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Jest autorką cykli warsztatów dla kobiet : Siła Dojrzałych Kobiet, Sukienka Szyta na Miarę, Kobieta w Świecie - Świat w Kobiecie oraz współtwórczynią warsztatów wyjazdowych wSPAniałe Kobiety, odbywających się w różnych ośrodkach SPA na terenie Polski, cykli warsztatów poświęconych tematyce pracy Pokochaj Swoją Pracę jak też procesowi zmiany, Od Decyzji do Zmiany i Zmiany, Których Nie Mogę Dokonać. Jest częstym gościem audycji radiowej „na kłopoty Kolińska” w radiu TOK FM.
Jest wolontariuszką w filii Domu Dziecka im. dr J. Korczaka.

Specjalizuje się w terapii depresji i stanów zaburzeń nastroju, w zaburzeniach lękowych, sytuacjach mobbingu i wypalenia zawodowego. Zajmuje się szerokim spektrum problemów występujących w życiu osobistym oraz zawodowym, zwłaszcza pracowników korporacji. Specjalizuje się w terapii kobiet, szczególnie 50+. Pracuje z osobami LGBT. W pracy terapeutycznej skupia się na oswajaniu procesu zmiany.

Kilka słów o Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach jest terapią w nurcie terapii krótkoterminowej. Oznacza to, że terapeuta dba o to, aby czas trwania terapii był jak najkrótszy (ang. brief – krótki, zwięzły) w stosunku do możliwości osiągnięcia założonego celu przez klienta. Celem TSR nie jest samo rozwiązanie problemu, ale poszukiwanie najbardziej optymalnego rozwiązania dla sytuacji, w której klient się znalazł (solving problem vs creating solutions). Perspektywa pracy terapeutycznej jest nakierowana na teraźniejszość i przyszłość, oraz na wydobywanie zasobów klienta. Do podstawowych założeń TSR należy uznanie "nieuchronności zmiany w życiu klienta".

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Ukończone szkoły

 • Szkoła Wyższa Psychologi Społecznej
 • Uniwersytet Wrocławski Wydział Kulturoznawstwa
 • Instytut Psychologii Procesu w Warszawie
 • Coaching metodą Psychologii Procesu Arnolda Mindella w Warszawie
 • pierwszy i drugi stopień szkolenia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • staż w Centrum Praw Kobiet psychoterapia
 • Fundacja Zdrowie psychoterapia
 • Ośrodek Integracji Społecznej Stowarzyszenia Terapeutów psychoterapai osób autystycznych
 • Zespół Szkół nr 5 im. Stefana Kisielewskiego zajęcia grupowe, opieka nad uczniem
 • Zespół Szkół Specjalnych nr 97 psychoterapia dzieci autystycznych i wsparcie rodzin
 • Ośrodek Integracji Społecznej Stowarzyszenia Terapeutów psychoterapia
więcej

Certyfikaty

 • Renata Pająkowska - Rożen, psycholog w mieście Warszawa - Certyfikaty
 • Renata Pająkowska - Rożen, psycholog - Certyfikaty
 • Renata Pająkowska - Rożen, Warszawa - Certyfikaty
 • Renata Pająkowska - Rożen, psycholog w mieście Warszawa - Kwalifikacje zawodowe

Opinie pacjentów

 • bardzo dobry

  Pani Renata Pająkowska-Rożen jest świetnym psychologiem i psychoterapeutą. Jestem po pierwszym etapie leczenia mojej duszy. Na spotkaniach terapeutycznych p.Renata uświadomiła mi ,że problemy innych nie mogą przysłaniać mi własnego ja, zmieniłam sposób myślenia, stałam się bardziej radosna, optymistycznie nastawiona do życia. Kiedy zdarzają się trudniejsze dni zaraz przypominam sobie rozmowy z sesji terapeutycznych i rady p.Renaty-naprawdę to skutkuje in plus. Myśle,że na pewno jeszcze skorzystam z rozmów terapeutycznych , kiedy bedę potrzebowała Pani Renaty pomocy. Na razie bardzo bardzo dziękuję.

 • bardzo dobry

  Na granicy życia i śmierci, wypełniona rozpaczą, bólem, z przetrąconą duszą, bez wiary i nadziei na inne - lepsze życie, bez wiary że KTOKOLWIEK !!! mógłby mi pomóc … I również nie dla siebie, tylko ze strachu przed utratą najbliższej mi osoby – trafiłam do Kliniki Psychiatrii. Towarzyszył mi paraliżujący strach … przed zmierzeniem się z przeszłością, z popełnianymi błędami, z odnalezieniem przyczyny dla których pozwalałam się ranić, jak również strach przed przyznaniem się do własnego egoizmu – bo zatracając się w swojej rozpaczy, krzywdzimy przy okazji osoby które nas kochają. Dziś wiem, że psychoterapia nie buduje człowieka na nowo, … To nie magia, gdzie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżka zbudujesz siebie na podobieństwo swojego wyobrażenia o idealnej JA . To raczej zmiana proporcji swojego wnętrza, bo w każdym z nas jej siła i słabość, dobro i zło, moc empatycznych cech i moc destrukcyjnych cech … Chodzi o to, aby na bazie tego czym dysponuje nasze wnętrze, ustawić w sobie właściwe proporcje. Dziś również wiem dlaczego nie wierzyłam, że ktokolwiek może mi pomóc … ja po prostu nie znałam takiego stanu umysłu i duszy. Nie wiedziałam, że można tak lubić siebie, że można nie nienawidzić, że można czuć tak wspaniałą lekkość bytu. I mimo, że jeszcze nie wszystko poukładało się tak jak bym chciała, to mam w sobie dużo cierpliwości i siły by o to walczyć... Bardzo dziękuję Pani Renacie - nie wiem oczywiście, czy jest najlepszą psychoterapeutką na świecie :), bo znam tylko ją – ale to ona wyprowadziła mnie z beznadziei … ku nadziei w lepsze, szczęśliwe jutro. DZIĘKUJĘ…. Małgorzata O.

 • bardzo dobry

  Dzięki pracy z Panią Renatą odzyskałam radość życia, energię do działania i spokój wewnętrzny. Stałam się silniejsza i lepiej poznałam siebie. Pani Renata jest ciepłą i pełną zrozumienia osobą - daje duże wsparcie, choć na sesjach zdarzają się także bardziej wymagające momenty. To co cenię sobie szczególnie, to skupienie na realnym życiu i szukanie konkretnych rozwiązań. Pani Renacie dziękuję, a niezdecydowanym polecam!

 • bardzo dobry

  Pani Renata, to bardzo mądry, słuchający i cierpliwy terapeuta. Dzięki Pani Renacie zrozumiałam, że nie ma problemów, których nie można rozwiązać. Dziękuję i serdecznie polecam.

 • bardzo dobry

  Pani Renata to wspaniała terapeutka, dzięki spotkaniom z Panią Renatą łatwiej pogodzić się/ przyjąć rzeczywistość i wraca spokój :). Liczę na kolejne spotkania i wsparcie. Dziękuję!

 • bardzo dobry

  Pani Renata to wspaniały terapeuta o pięknej duszy. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że po rozwodzie potrzebuje pomocy, że aż tak mocno to przeżywam. To dzięki spotkaniom z Panią Renatą, podniosłam się i idę dalej z podniesioną głową, to właśnie dzięki Niej zauważyłam siebie i swoje problemy, z którymi zaczynam sobie radzić. Bardzo dziękuję :)

 • bardzo dobry

  Wyjątkowy terapeuta. Po dłuższych poszukiwaniach wreszcie udało się trafić na osobę, która potrafi wysłuchać, zdiagnozować problemy, podpowiedzieć rozwiązania. Dzięki tym spotkaniom stopniowo wyszłam z depresji, zauważyłam "światełko w tunelu", stałam się pewniejsza siebie. Bardzo skorzystałam na terapii z Panią Renatą. Dodatkowo poprawiła się moja sytuacja zawodowa, bo problemy osobiste przestały mieć wpływ na pozostałe sfery mojego życia. Cieszę się, że trafiłam do Pani Renaty.

 • dobry

  To moja pierwsza wizyta u specjalisty w tej dziedzinie w związku problemami małżeńskimi. Ogólnie wizytę oceniam pozytywnie.

 • bardzo dobry

  Niezwykle konkretna osoba, szybko potrafiąca odkryć rzeczywiste i od dawna spychane w podświadomość problemy. Genialnie się pracuje wspólnie nad wydobywaniem realnych poważnych i -jak niekiedy się początkowo zdaje -z upełnie błachych spraw i przepracowywaniem ich. Nie można być nie przygotowanym do spotkań. Zawsze wymagany jest wysiłek: czy to postawienie sobie pytań, czy też konkretne działanie. Jestem od kilkunastu tygodni w trakcie psychoterapii i więcej dowiedziałem się o sobie i charakterze swojego związku przez ten czas niż mógłbym przypuszczać. nie jest łatwo, zwłaszcza gdy się ma depresję i zaburzone postrzeganie siebie, ale regularne spotkania z Panią Renatą są nie do przecenienia.Spotkania z psychiatrą i leki od niego plus sesje z Panią Renatą to doskonałe połączenie, które przynosi efekty. Gdy spogladam wstecz n okres sprzed naszych kontaktów, gdy cały "się rozsypałem" w domu i w pracy, to widzę przeogromny postęp. Poza tym lubię normalnych, zanurzonych w życiu ludzi, którzy bez zbędnego teoretyzowania, od razu zajmują się tobą i zmuszają do reakcji. Wiadomo, że to nie psychoterapeuta dokona cudu zmiany czy przemiany, ale z takim wsparciem, jakie okazuje Pani Renata jest zdecydowanie łatwiej i szybciej, momo że początkowo nie chciało mi się życ i czekałem na cud, który nie następował.

 • bardzo dobry

  Miałam ze sobą problemy po złych wydarzeniach. Najpierw śmierć matki, potem problemy z mężem i dzieckiem. Nie wiedziałam, co robię źle, ale nie chciałam skorzystać z pomocy specjalisty. Nie byłam chętna na wizytę u psychologa, ale moja przyjaciółka, nie mogąc już patrzeć na mój stan, zaciągnęła mnie tam dosłownie siłą. Jestem jej za to wdzięczna, tak samo jestem wdzięczna dr. Pająkowskiej. Otworzyła mi oczy na wiele spraw, dzięki niej inaczej widzę teraz swoje życie. Jest bardzo życzliwa i widać, że indywidualnie traktuje każdego pacjenta. Dziękuję za pomoc. Polecam Panią Renatę.

Najbliższe terminy:

kolejne dni