Renata Pająkowska - Rożen

Psycholog, Psychoterapeuta

Absolwentka psychologii ( Uniwersytet SWPS w Warszawie) i kulturoznawstwa (Uniwersytet Wrocławski). W zespole GabClinic pracuje od powstania kliniki w 2013 roku. Przez dwa lata za... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Czy powinnam się udać na wizytę do psychologa?

  Witam! Mam 17 lat. Od jakiegoś czasu zaczęłam odczuwać uderzenia gorąca, które towarzysza mi w różnych sytuacjach nawet jak jestem sama. Drugim moim zaniepokojeniem jest przebywanie wśród ludzi, kiedy jestem samotna- czuję wtedy lęk i strach. Mam też różne fazy nastrojowe które są rozłożone w czasie-… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Renata Pająkowska - Rożen

  Dzień dobry!
  Jest pani zaniepokojona swoim zachowaniem. I to najlepszy powód, aby skontaktować się ze specjalistą psychologiem, psychoterapeutą, aby o tym porozmawiać. Podczas takiego spotkania… Więcej

 • Gdzie udać się z swoim problemem?

  Witam,
  Mam 20 lat i od jakiegoś czasu nie wiem co mam zrobić z swoim życiem.Gdzie dalej iść? Jak być szczęśliwym człowiekiem? Szukam specjalisty, który wysłucha mnie i pomoże rozwiązać moje problemy.Nie wiem jak fachowo określić swój problem, ponieważ nie znam siebie i czasami myślę, że moje życie… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Renata Pająkowska - Rożen

  Dzień dobry!
  Mając 20 lat mamy prawo nie wiedzieć, co chcemy robić i dokąd zmierza nasze życie. Równocześnie właśnie wtedy najbardziej potrzebujemy wiedzieć „jak żyć”. Terapia może pomóc w zdobyciu… Więcej

Zobacz wszystkie (9) odpowiedzi

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Absolwentka psychologii ( Uniwersytet SWPS w Warszawie) i kulturoznawstwa (Uniwersytet Wrocławski). W zespole GabClinic pracuje od powstania kliniki w 2013 roku. Przez dwa lata zajmowała stanowisko kierownika zespołu psychoterapeutów. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej.
  Ukończyła szkolenie terapeutyczne pierwszego i drugiego stopnia w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, posiada certyfikat konsultanta i terapeuty w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
  Ukończyła dwuletnie studium psychoterapii metodą Psychologii Procesu Arnolda Mindella (Instytut Psychologii Procesu w Warszawie), oraz Studium Coachingu metodą Psychologii Procesu. Współtworzyła Ośrodek Rozwoju i Psychoterapii „Przemiany” oraz Festiwal POP Kreacje (ogólnopolski festiwal psychologii procesu). Współpracowała m.in. z Ośrodkiem Integracji Społecznej Stowarzyszenia Terapeutów w Warszawie, Fundacją Zdrowie, Centrum Praw Kobiet oraz Fundacją SYNAPSIS.

  Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, współzałożycielką Sekcji Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach przy Polskim Towarzystwie Psychologicznym.
  Systematycznie superwizoruje swoją praktykę terapeutyczną, indywidualnie i grupowo, u superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
  Jest autorką cykli warsztatów dla kobiet : Siła Dojrzałych Kobiet, Sukienka Szyta na Miarę, Kobieta w Świecie - Świat w Kobiecie oraz współtwórczynią warsztatów wyjazdowych wSPAniałe Kobiety, odbywających się w różnych ośrodkach SPA na terenie Polski, cykli warsztatów poświęconych tematyce pracy Pokochaj Swoją Pracę jak też procesowi zmiany, Od Decyzji do Zmiany i Zmiany, Których Nie Mogę Dokonać. Jest częstym gościem audycji radiowej „na kłopoty Kolińska” w radiu TOK FM.
  Jest wolontariuszką w filii Domu Dziecka im. dr J. Korczaka.

  Specjalizuje się w terapii depresji i stanów zaburzeń nastroju, w zaburzeniach lękowych, sytuacjach mobbingu i wypalenia zawodowego. Zajmuje się szerokim spektrum problemów występujących w życiu osobistym oraz zawodowym, zwłaszcza pracowników korporacji. Specjalizuje się w terapii kobiet, szczególnie 50+. Pracuje z osobami LGBT. W pracy terapeutycznej skupia się na oswajaniu procesu zmiany.

  Kilka słów o Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
  Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach jest terapią w nurcie terapii krótkoterminowej. Oznacza to, że terapeuta dba o to, aby czas trwania terapii był jak najkrótszy (ang. brief – krótki, zwięzły) w stosunku do możliwości osiągnięcia założonego celu przez klienta. Celem TSR nie jest samo rozwiązanie problemu, ale poszukiwanie najbardziej optymalnego rozwiązania dla sytuacji, w której klient się znalazł (solving problem vs creating solutions). Perspektywa pracy terapeutycznej jest nakierowana na teraźniejszość i przyszłość, oraz na wydobywanie zasobów klienta. Do podstawowych założeń TSR należy uznanie "nieuchronności zmiany w życiu klienta".

  Jak wygląda terapia online.

  Terapia online różni się od tej prowadzonej w sposób tradycyjny wyłącznie sposobem komunikacji. Podczas spotkań prowadzonych poprzez skype psychologa obowiązują dokładnie te same zasady wykonywania zawodu, co podczas terapii tradycyjnej. Sposób prowadzenia rozmowy ma nieco inną specyfikę, niemniej szybko można do niej przywyknąć i nie ma to wpływu na przebieg terapii.
  Klient, który decyduje się na terapię online, rezerwuje sobie sesję przez portal Znany Lekarz lub bezpośrednio przez klinikę, dostaje adres skype terapeuty, opłaca wizytę przelewem i czeka na umówiony termin. W wyznaczonym terminie terapeuta i klient spotykają się online na sesji. Jeśli jest to pierwsze spotkanie, omawiane są na nim zasady terapii oraz tzw. kontrakt terapeutyczny.
  Terapia online jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy mają problemy ze znalezieniem specjalisty w miejscu zamieszkania lub z różnych względów właśnie tam nie chcą jej podejmować. Jest to również rozwiązanie dla osób, które ze względów zawodowych czy też wyjazdów na stypendia dużo podróżują, a nie chcą przerywać swojej terapii prowadzonej w sposób tradycyjny.
  Ostatnimi czasy terapia online stała się też bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób mieszkających za granicą. Nawet, jeśli znają bardzo dobrze język kraju, w którym mieszkają, to ze względów na różnice kulturowe, terapia prowadzona w kraju pochodzenia jest „prostsza”
  Taka forma kontaktu jest też rozwiązaniem awaryjnym dla osób, które rozpoczęły tradycyjną terapię, a np. na nartach złamały nogę i nie mogą się poruszać, ale czują się na siłach, aby kontynuować terapię.

  Moje doświadczenie: terapię online prowadzę od 2013 roku. Z mojego punktu widzenia nie różni się ona zasadniczo od terapii tradycyjnej. Moje zaangażowanie w pracę jest równie intensywne. Aby zmniejszyć dyskomfort mogący wynikać z nowego dla niektórych sposobu komunikacji, zawsze pytam klientów jak się czują podczas takiego spotkania, czy coś im przeszkadza, czy mnie dobrze widzą i słyszą. Proszę też, aby kamera była ustawiona w taki sposób, abym widziała nie tylko twarz osoby po drugiej stronie. Czasami wręcz proszę, aby klient wstał i pokazał mi całą sylwetkę czy miejsce, w którym się znajduje, tak, aby nie umknęło nic z rzeczy istotnych dla sesji. Podczas sesji ja przebywam w swoim gabinecie w klinice, a klient tam, gdzie ma zapewniony spokój i komfort rozmowy.

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Ukończone szkoły

 • Szkoła Wyższa Psychologi Społecznej
 • Uniwersytet Wrocławski Wydział Kulturoznawstwa
 • pierwszy i drugi stopień szkolenia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • staż w Centrum Praw Kobiet psychoterapia
 • Fundacja Zdrowie psychoterapia
 • Ośrodek Integracji Społecznej Stowarzyszenia Terapeutów psychoterapai osób autystycznych
 • Zespół Szkół nr 5 im. Stefana Kisielewskiego zajęcia grupowe, opieka nad uczniem
 • Zespół Szkół Specjalnych nr 97 psychoterapia dzieci autystycznych i wsparcie rodzin
 • Ośrodek Integracji Społecznej Stowarzyszenia Terapeutów psychoterapia
więcej

Certyfikaty

 • Renata Pająkowska - Rożen, psycholog w mieście Warszawa - Certyfikaty
 • Renata Pająkowska - Rożen, psycholog - Certyfikaty
 • Renata Pająkowska - Rożen, Warszawa - Certyfikaty
 • Renata Pająkowska - Rożen, psycholog w mieście Warszawa - Kwalifikacje zawodowe
 • Renata Pająkowska - Rożen, psycholog - Kwalifikacje zawodowe

Choroby

Ocena pacjentów:

33 opinie

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Renata to znakomita psychoterapeutka, mi udało się trafić na taką dopiero za 6 podejściem, więc jednak warto próbować i nie poddawać się :) Jest to osoba bardzo szczera i otwarta, co daje duże poczucie komfortu oraz swobody, a dodatkowo jest bardzo empatycznym i cierpliwym psychologiem. Dla mnie bardzo istotne było również to, że Pani Renata umie połączyć wiedzę specjalistyczną z doświadczeniem życiowym bez zbędnego teoretyzowania. Moja terapia już zakończona, także dziękuję! :)

 • MI

  Pani Renata Pająkowska-Rożen jest świetnym psychologiem i psychoterapeutą. Jestem po pierwszym etapie leczenia mojej duszy. Na spotkaniach terapeutycznych p.Renata uświadomiła mi ,że problemy innych nie mogą przysłaniać mi własnego ja, zmieniłam sposób myślenia, stałam się bardziej radosna, optymistycznie nastawiona do życia. Kiedy zdarzają się trudniejsze dni zaraz przypominam sobie rozmowy z sesji terapeutycznych i rady p.Renaty-naprawdę to skutkuje in plus. Myśle,że na pewno jeszcze skorzystam z rozmów terapeutycznych , kiedy bedę potrzebowała Pani Renaty pomocy. Na razie bardzo bardzo dziękuję.

 • Długi czas żyłem w szarości. Życie nie miało kolorów, a ja nawet nie bardzo chciałem to zmieniać, bo jakoś ta szarość była znajoma, poukładana. Jednak inni widzieli że marnuję życie i po kilku podejściach dałem się im namówić na wizytę.
  To był bardzo ważny moment, chociaż wtedy nie wiedziałem jeszcze jak ważny. Dziś po prawie roku jestem wdzięczny i tamtej dobrej duszy, i terapeutce która potrafiła otworzyć mnie na życie. Jestem bogatszy o pół świata i mam nadzieję że świat też jest też trochę bogatszy o mnie, bo na pewno rozwinąłem w sobie kilka stron, których istnienie tylko podejrzewałem.
  Niby to była tylko jedna decyzja, dotycząca jednego początkowo spotkania... a zmieniła całe moje życie i to na lepsze. Otwartość, umiejętność słuchania, a jednocześnie fachowość i zdolność jasnego wyrażenia opinii tam, gdzie była potrzebna i skłonienia mnie do podjęcia wysiłku to wielkie zalety pani Renaty.

 • MO

  Na granicy życia i śmierci, wypełniona rozpaczą, bólem, z przetrąconą duszą, bez wiary i nadziei na inne - lepsze życie, bez wiary że KTOKOLWIEK !!! mógłby mi pomóc … I również nie dla siebie, tylko ze strachu przed utratą najbliższej mi osoby – trafiłam do Kliniki Psychiatrii. Towarzyszył mi paraliżujący strach … przed zmierzeniem się z przeszłością, z popełnianymi błędami, z odnalezieniem przyczyny dla których pozwalałam się ranić, jak również strach przed przyznaniem się do własnego egoizmu – bo zatracając się w swojej rozpaczy, krzywdzimy przy okazji osoby które nas kochają. Dziś wiem, że psychoterapia nie buduje człowieka na nowo, … To nie magia, gdzie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżka zbudujesz siebie na podobieństwo swojego wyobrażenia o idealnej JA . To raczej zmiana proporcji swojego wnętrza, bo w każdym z nas jej siła i słabość, dobro i zło, moc empatycznych cech i moc destrukcyjnych cech … Chodzi o to, aby na bazie tego czym dysponuje nasze wnętrze, ustawić w sobie właściwe proporcje. Dziś również wiem dlaczego nie wierzyłam, że ktokolwiek może mi pomóc … ja po prostu nie znałam takiego stanu umysłu i duszy. Nie wiedziałam, że można tak lubić siebie, że można nie nienawidzić, że można czuć tak wspaniałą lekkość bytu. I mimo, że jeszcze nie wszystko poukładało się tak jak bym chciała, to mam w sobie dużo cierpliwości i siły by o to walczyć... Bardzo dziękuję Pani Renacie - nie wiem oczywiście, czy jest najlepszą psychoterapeutką na świecie :), bo znam tylko ją – ale to ona wyprowadziła mnie z beznadziei … ku nadziei w lepsze, szczęśliwe jutro. DZIĘKUJĘ…. Małgorzata O.

 • Bardzo dobry specjalista o szerokim wykształceniu, które z pewnością wzbogaca podejście do pacjenta. Cieszę się, że mogłam powierzyć swoje rozterki osobie, która w prosty, ale klarowny i bardzo logiczny sposób pomogła mi dostrzec w sobie to czego tak rozpaczliwie szukałam. Jeśli wahasz się czy warto zasięgnąć rady terapeuty, przyjdź do Pani Renaty a uzyskasz możliwość partnerskiego dialogu lub szansę na poszukanie innej osoby, jeśli spotkanie nie spełni Twoich oczekiwań. Pozytywna osoba, dająca dużą możliwość zgłębienia własnego wnętrza, a jednocześnie wolność wyboru. Szacunek do człowieka w potrzebie i jasne zasady pracy, to dwie zasady wyróżniające sposób pracy mgr Pająkowskiej. Dodatkowo kobieta z klasą :)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Dzięki pracy z Panią Renatą odzyskałam radość życia, energię do działania i spokój wewnętrzny. Stałam się silniejsza i lepiej poznałam siebie. Pani Renata jest ciepłą i pełną zrozumienia osobą - daje duże wsparcie, choć na sesjach zdarzają się także bardziej wymagające momenty. To co cenię sobie szczególnie, to skupienie na realnym życiu i szukanie konkretnych rozwiązań. Pani Renacie dziękuję, a niezdecydowanym polecam!

 • AK

  Pani Renata, to bardzo mądry, słuchający i cierpliwy terapeuta. Dzięki Pani Renacie zrozumiałam, że nie ma problemów, których nie można rozwiązać. Dziękuję i serdecznie polecam.

 • AK

  Pani Renata to wspaniała terapeutka, dzięki spotkaniom z Panią Renatą łatwiej pogodzić się/ przyjąć rzeczywistość i wraca spokój :). Liczę na kolejne spotkania i wsparcie. Dziękuję!

 • JM

  Pani Renata to wspaniały terapeuta o pięknej duszy. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że po rozwodzie potrzebuje pomocy, że aż tak mocno to przeżywam. To dzięki spotkaniom z Panią Renatą, podniosłam się i idę dalej z podniesioną głową, to właśnie dzięki Niej zauważyłam siebie i swoje problemy, z którymi zaczynam sobie radzić. Bardzo dziękuję :)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wyjątkowy terapeuta. Po dłuższych poszukiwaniach wreszcie udało się trafić na osobę, która potrafi wysłuchać, zdiagnozować problemy, podpowiedzieć rozwiązania. Dzięki tym spotkaniom stopniowo wyszłam z depresji, zauważyłam "światełko w tunelu", stałam się pewniejsza siebie. Bardzo skorzystałam na terapii z Panią Renatą. Dodatkowo poprawiła się moja sytuacja zawodowa, bo problemy osobiste przestały mieć wpływ na pozostałe sfery mojego życia. Cieszę się, że trafiłam do Pani Renaty.