Rafał Pawlik

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Terapeuta

54 opinie +dodaj

Witaj Skoro czytasz informacje o mnie to prawdopodobnie zastanawiasz się jaki jestem, co umiem i czy dam radę udzielić Ci pomocy, której potrzebujesz. Nie odpowiem Ci bezpośrednio… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
54 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Ośrodek Rozwoju Osobistego MEM, Gabinet TerapeutycznyUsługa: psychoterapia indywidualna

  Polecam wszystkim tego specjalistę którzy muszą zmienic coś w swoim życiu. Rozmowa w miłej przyjacielskiej atmosferze. Na pewno nie bedzie to stracony czas a raczej krok ku zmianie na dobre.

 • Lokalizacja: Ośrodek Rozwoju Osobistego MEMUsługa: konsultacje psychologiczne

  Polecam Pana Rafała. Ma dużą wiedzę i potrafi odpowiedzieć na wszystkie pytania. Poza tym armosfera jest miła i nie czuć stresu. Dziękuję za rozmowę i utwierdzenie mnie w przekonaniu, że powinnam się wybrać do psychiatry. To była dobra decyzja.

 • P
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: poradnictwo psychologiczne

  Wszystkim osobą potrzebującym kontaktu z bardzo dobrym psychologiem zdecydowanie polecam pana Rafała
  Panie Rafale. Jestem bardzo zadowolony, ze trafiłem na Pana. Obowiązkowe ćwiczenia relaksacyjne i pogadanki, jak również indywidualne rozmowy bardzo mi pomogły. Zgodnie z Pana sugestią dotyczącą syna - myślę, ze wszystko zmierza w dobrym kierunku.
  Pozdrawiam
  Piotr C.

 • M
  Lokalizacja: Ośrodek Rozwoju Osobistego MEM, Gabinet Terapeutyczny

  Bardzo się cieszę, że trafiłam na Pana Rafała. Kontakt z nim wywarł na mnie duży wpływ i bardzo szybko w naszej współpracy pojawiły się rozwiązania moich problemów. Dla mnie w tym czasie wydarzyło się wiele cudów, rzeczy wcześniej niemożliwych. Bardzo podoba mi się jego konkretne i niewymuszone podejście. Polecam!

 • P

  Trzy lata temu, doświadczając myśli samobójczych każdego dnia, zrozumiałam, że nie jestem w stanie tak dalej żyć. Zanim jednak zdecydowałam się to zakończyć, postanowiłam dać sobie ostatnią szansę w postaci wizyty u psychologa. Była to dla mnie przerażająca perspektywa, nigdy wcześniej nie korzystałam z usług terapeutycznych, o psychologach słyszałam jedynie negatywne rzeczy. Nie wspomijąc już nawet o tym, że samo wyjście z domu było dla mnie nie lada wyzwaniem. Przez przypadek znalazłam konto Pana Rafała i umówiłam się na wizytę, wierząc, że jedyne, co usłyszę to to, że wszystko, co mnie spotkało to moja wina i żebym się wzięła w garść. Wizyta u Pana Rafała zmieniła moje życie. Nie tylko okazał się być bardzo wyrozumiałym i ciepłym człowiekiem, ale również zabawnym, potrafiącym odnaleźć się w każdym temacie rozmowy i przede wszystkim - pracującym w taki sposób, że osoba przychodząca czuje się przy Nim bezpiecznie opowiadając o swoich doświadczeniach. Spotykaliśmy się co tydzień, czasem co dwa, bywały dni, gdy nie byłam w stanie wyjść z domu, nawet wtedy Pan Rafał wysyłał mi dopingujące smsy czy oferował możliwość sesji przez telefon. Wszystko przez co przechodziłam potrafił logicznie wytłumaczyć i pomóc złagodzić. Sesje z Nim bywały trudne, wyczerpujące i wymagające, niekiedy przepełnione łzami. Nigdy jednak nie były to godziny zmarnowane. Z pełną odpowiedzialnością mogę przyznać, że Pan Rafał uratował mi życie i jeżeli ktokolwiek potrzebujący pomocy chce, tak jak ja, dać sobie ostatnią szansę, gratuluję, przeglądacie odpowiedni profil.

 • A
  Lokalizacja: Ośrodek Rozwoju Osobistego MEMUsługa: problemy emocjonalne

  Dzięki Panu Rafałowi i jego radom udało mi się zapanować nad emocjami i pokonać to, co wydawało się niemożliwe do pokonania. Serdecznie polecam!

 • L
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Ośrodek Rozwoju Osobistego MEM, Gabinet TerapeutycznyUsługa: psychoterapia indywidualna

  Pan Rafał pomógł mi w podjęciu bardzo trudnej życiowej decyzji, za co jestem wdzięczna. To nie tylko profesjonalista, ale także niezwykle ciepła i empatyczna osoba. Szczerze polecam :)

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan Rafał pomógł mi z moim problemem, wystarczyły 3 spotkania. Oceniam jak najbardziej pozytywnie. Dałem 4 gwiazdki tylko dlatego że nie mam porównania z innymi specjalistami i zostawiam na wszelki wypadek jedna w zapasie. Pozdrawiam.

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Polecam Pana Rafała.
  Spotkania merytoryczne i skuteczne. Prowadzone w przyjemnej atmosferze.
  Pozdrawiam.

 • S
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestem bardzo zadowolony z wizyt u Pana Rafała. Właściwy człowiek na właściwym miejscu, rzetelny. Chodziłem do Niego przez ok. rok i w tym czasie moje życie zmieniło się można powiedzieć o 180 stopni. Mam wrażenie, że jestem innym człowiekiem tak wewnętrznie, dużo spokojniejszym i pewniejszym siebie, znającym własną wartość. Tutaj chciałbym zaznaczyć, że to nie zasługa Pana Rafała tylko moja, natomiast Pan Rafał bardzo mi w tym pomógł. W związku z tym należy pamiętać, że psycholog za nas nic nie zrobi, jesteśmy zdani sami na siebie natomiast może on pokazać słuszną drogę postępowania. Moim zdaniem dużą zaletą Pana Rafała jest łatwość nawiązania niemal przyjacielskich relacji i chłodne oraz spokojne przeanalizowanie problemu.

  Pozdrawiam.

Pytania pacjentów (45)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Witaj
  Skoro czytasz informacje o mnie to prawdopodobnie zastanawiasz się jaki jestem, co umiem i czy dam radę udzielić Ci pomocy, której potrzebujesz. Nie odpowiem Ci bezpośrednio na te pytania bo na nie nie znam jeszcze odpowiedzi. Jednakże postaram się przybliżyć Ci co nieco siebie abyś miał/ miała większą możliwość dokonania trafnego wyboru. Informacje dotyczące moich kwalifikacji i doświadczenia znajdziesz na samym dole tej sekcji - ze względu na to, że to nie z nimi się spotkasz tylko ze mną - kim więc jestem?
  Jestem szczęśliwym ojcem trójki dzieci - które, co jest dla mnie bardzo ważne, lubią spędzać ze mną czas (zdjęcie profilowe pochodzi z naszej wspólnej wycieczki do Londynu).
  Jestem mężem i przyjacielem mojej żony.
  Nie są mi więc obce ani blaski ani cienie życia rodzinnego.
  Od wielu lat jestem szkoleniowcem i trenerem rekreacji ruchowej - pracuję z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi nad ich rozwojem nie tylko fizycznym, ale także osobowościowym.
  Jestem racjonalistą i lubię poszukiwać odpowiedzi na zagadki zarówno historii ludzkości jak i oczywiście ludzkiej natury.
  Fascynują mnie zwierzęta, ich zachowania i zwyczaje - aktualnie żyjemy w towarzystwie kilku kotów.
  Silnie pociąga mnie również kultura i filozofia dalekiego wschodu (konkretnie japonii). Może dlatego, że mam w sobie duszę wojownika (jestem instruktorem samurajskiej sztuki walki - aikijujutsu) i artysty (uwielbiam poezję śpiewaną, śpiew i dźwięki gitary klasycznej, nie gardzę jednakże hard rockiem i innymi gatunkami muzycznymi).
  Czasem bujam w obłokach (lubię fantastykę) a czasem stąpam twardo po ziemi (nie pogardzę również literaturą faktu).

  Pracuję głównie w ramach podejścia terapeutycznego Gestalt, które należy do grupy terapii humanistyczno-egzystencjalnych i holistycznych (całościowych). Podejście to pozwala to na kompleksowe i skuteczne podejście do problemu, na jego intelektualne opisanie, emocjonalne przepracowanie i doświadczenie ulgi oraz odreagowanie, również na poziomie ciała.

  Moim celem w pracy jest dostarczanie pomocy z jednej strony w twórczym przechodzeniu przez wyzwania życiowe, a z drugiej pomoc w radzeniu sobie z trudnymi doświadczeniami straty, lęku czy smutku.

  Kilka słów o czasie pracy
  Jak pewnie zauważysz w sekcji dotyczącej moich kwalifikacji i doświadczenia dzielę swój czas na kilka miejsc pracy i kilka miejscowości. Ostatnio dość często bywam w Krakowie w związku z tym jeśli chcesz się ze mną umówić na wizytę a w kalendarzu wizyt nie znajdujesz odpowiedniego dla siebie terminu napisz do mnie lub zadzwoń - może uda nam się wspólnie znaleźć rozwiązanie. A jeśli nie to przynajmniej spróbuję pomóc Ci w znalezieniu innego terapeuty.
  Sesja terapeutyczna trwa 50 - 55 minut.
  (numer telefonu na www.mem.edu.pl)

  PROŚBA - ostatnio bardzo często zdarza się, że starają się Państwo skontaktować ze mną za pomocą telerejestracji. Niestety wtedy, gdy pracuję nie odbieram telefonów a jedyny numer do kontaktu, który mi się pojawia to ten z telerejestracji. Czasem nagrywacie mi się Państwo na poczcie głosowej prosząc o kontakt - jednakże nie podajecie swojego numeru telefonu w związku z czym nie mam absolutnie żadnych szans na oddzwonienie. Proszę w związku z tym o to, aby dzwonili Państwo bezpośrednio do mnie (numer telefonu na www.mem.edu.pl). Jeśli zdecydujecie się Państwo na telerejestrację i dodzwonicie na pocztę głosową pamiętajcie o podaniu swojego numeru telefonu.

  Moje kwalifikacje.
  Jestem absolwentem Instytutu Psychologii UJ. Ukończyłem trzyletnią Szkołę Counsellingu Gestalt w Centrum Counsellingu Gestalt w Krakowie. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Prowadzę badania naukowe w ramach studiów doktoranckich w Instytucie Psychologii UJ, współpracuję jako wykładowca z Instytutem Psychologii, Instytutem Psychologii Stosowanej UJ oraz Centrum Alternatywnego Rozwiązywania Sporów UJ.

  Od ponad dwunastu lat prowadzę praktykę psychologiczną, pracując zarówno z grupami jak i indywidualnie. Na co dzień działam:
  - w Szpitalu Kardiologicznym w Rabce-Zdroju (badania psychologiczne, terapia i poradnictwo psychologiczne)
  - w gabinetach w Rabce i Krakowie - (badania dla kierowców w Rabce, spotkania terapeutyczne)
  - Poradni Zdrowia Psychicznego w Rabce Zdroju (terapia indywidualna)
  - pracuję również jako terapeuta z ofiarami oraz sprawcami przemocy w rodzinie, a także osobami uzależnionymi i współuzależnionymi.
  - współpracuję z okolicznymi Ośrodkami Pomocy Społecznej również w przypadku konieczności wykonania interwencji kryzysowych związanych z wystąpieniem zdarzeń nagłych (np. wypadki, katastrofy itd.)
  - szkoleniowo pracowałem zarówno z kadrami zarządzającymi, lekarzami i np. nauczycielami jak i dziećmi, młodzieżą i dorosłymi chyba wszystkich profesji. Ostatnio często pracuję z osobami dotkniętymi bezrobociem i korzystającymi z wsparcia Ośrodków Pomocy Społecznej i Ochotniczych Hufców Pracy.

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Edukacja

 • Instytut Psychologii UJ
 • Szkoła trenerów i pomocy psychologicznej BAZA 2002
 • Szkoła Counsellingu Gestalt

Znajomość języków

 • polski
 • angielski

Staże

 • Centrum Counsellingu Gestalt - Program warsztatowo - superwizyjny ABSOLWENT (Kraków 2013)
 • Centrum Counsellingu Gestalt - Staż trenerski podczas kursu GESTALT (Kraków 2012 - 2013)
 • Centrum Counsellingu Gestalt - GESTALT w PRAKTYCE (Kraków 2012)
 • Stowarzyszenie Psychologów Sądowych w Polsce - Kurs dla Psychologów Biegłych Sądowych
więcej

Certyfikaty

 • Rafał Pawlik, psycholog w mieście Rabka-Zdrój - Certyfikaty
 • Rafał Pawlik, psycholog - Certyfikaty
 • Rafał Pawlik, Rabka-Zdrój - Certyfikaty
 • Rafał Pawlik, psycholog w mieście Rabka-Zdrój - Kwalifikacje zawodowe
 • Rafał Pawlik, psycholog - Kwalifikacje zawodowe