Krakowianin, absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego Z 1994r. Dyplomowany technik protetyki dentystycznej z dyplomem uzyskanym 1989r. 2000r. Egzamin specjalizacyjny… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Dzień dobry, chciałabym zapytać czy używanie domowej pasty do zębów na bazie sody oczyszczonej może niszczyć szkliwo? Dziękuję.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Rafał Kowal

  Dzień dobry. Stosowanie sody oczyszczonej nawet w postaci czystej jest absolutnie bezpieczne.

 • Dzień dobry, miałam złe leczonego kanałowo zeba, niewypełnione kanały do końca, podczas reendo nastąpiła perforacja i ząb zakwalifikowany do usunięcia. Czy aby usunąć torbiel ok 12 mm najlepiej byłoby zrobić to w szpitalu czy można u chirurga w gabinecie? Byłam na konsultacji i chirurg chce się podjąć… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Rafał Kowal

  Dzień dobry. Odpowiadając na pytania : można taki zabieg przeprowadzić w gabinecie stomatologicznym ale tylko przez doświadczonego chirurga , antybiotyk - tylko jeśli Pani leczy się na chorobę układową… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Krakowianin, absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego Z 1994r.
  Dyplomowany technik protetyki dentystycznej z dyplomem uzyskanym 1989r.
  2000r. Egzamin specjalizacyjny z chirurgii stomatologicznej poprzedzony wielomiesięcznym stażem w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Coll.Med.UJ.
  W latach 1996-2004 prowadził prywatną praktykę stomatologiczną w Krakowie przy ulicy Imbramowskiej , równocześnie pracując w specjalistycznej przychodni chirurgii stomatologicznej na Pl.Św.Ducha
  .Po otwarciu się granic Unii Europejskiej postanowił pogłębić wiedzę i doświadczenie stomatologiczne wyjeżdżając do Anglii,gdzie przebywał lat dziesięć pracując w wielu renomowanych klinikach.
  Wieloletni członek brytyjskiego General Dental Council oraz prestiżowego towarzystwa stomatologicznego Gloucestershire Independent Dentists, gdzie co miesiąc uczestniczył w specjalistycznych kursach i spotkaniach poszerzając swoją wiedzę medyczną i uzyskując kolejne certyfikaty uprawniające do stosowania najnowszych zdobyczy nauki i techniki w stomatologii.
  Po powrocie do Polski w 2014r. osiadł ponownie w Krakowie, gdzie pracuje we własnej praktyce stomatologicznej Askdentist, przy ulicy Emilii Plater 2 w Krakowie.

  It has been my ambition for the past 20 years to deliver high quality of
  standards to my patients. I enjoy practising evidence base dentistry. In my
  work I like to prioritise my patients and their expectations. My aim is always
  for the patients dental experience to be pleasant.

  I have acquired bachelors of dentistry in 1994 at Yagiellonian University,
  Cracow. I have first degree specialisation in minor oral surgery. For the past
  10 years I have practiced in UK where I have enjoyed further professional
  development and a membership of Gloucestershire Independent Dentists.

  In my spare time I enjoy running , reading and
  hiking, will it be in beautiful Cotswolds or Tatra mountains.

Specjalizacje

 • Chirurgia stomatologiczna
 • Stomatologia ogólna
 • Stomatologia zachowawcza z endodoncją

Znajomość języków

 • angielski
 • polski

Certyfikaty

Choroby

 • ból zęba
 • brak zębów
 • kamień nazębny
 • wybielanie zębów
 • leczenie zębów pod mikroskopem

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
163 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AskdentistUsługa: wizyta stomatologiczna

  Z czystym sumieniem mogę polecić lek. Rafała Kowal (chirurga, stomatologa)gdyż jest osobą z powołania do swojej pracy z pełną pasją i zaangażowaniem wykonuje swoje obowiązki .Bardzo podoba mi się jego podejście do pacjenta konkretnie tłumaczy dany przypadek zależy mu aby pacjent miał świadomość, że mogą wystąpić powikłania ( np. w przypadku moich ósemek), a każdy przypadek jest indywidualny oraz , że o zęby trzeba dbać systematyczną higieną wtedy efekty będą podtrzymywane nie raz na lata. Bardzo się cieszę, że trafiłam na takiego uczciwego mającego na celu dobro pacjenta lekarza który powiedział mi z jakim ryzykiem się to wiąże i nie usunęłam ósemek oraz jako jedyny znalazł bardzo dobre rozwiązanie na piękny estetyczny uśmiech. Uważam, że ceny są adekwatne do jakości wykonywanych usług oraz ze pan Rafał to prawdziwy fachowiec;-)Pełen profesjonalizm i super podejście do pacjenta!! Bezboleśnie i bezstresowo!!! Polecam wszystkim!;-)

  lek. Rafał Kowal2017-11-16

  Jest mi naprawdę bardzo przyjemnie czytać tak wspaniałą opinie .Bardzo się cieszę że docenia Pani moje starania aby leczenie było jak najbardziej profesjonalne. Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

 • Wolny rynek weryfikuje bardzo szybko i dokładnie usługi z jakich korzystamy. Dzięki temu miałem prosty wybór i cieszę się, że poznałem Pana Rafała. Profesjonalny, z dużym pokładem wiedzy i sympatii dla pacjenta. Jako krakowianin jestem dumny, że to miasto rodzi takich fachowców !
  Polecam i pozdrawiam - Kuba

  lek. Rafał Kowal2017-11-16

  Taka opinia- od "krakusa" , jest dla mnie naprawdę dużym wyróżnieniem.
  Bardzo dziękuję.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Askdentist

  Dzień dobry,
  Bardzo serdecznie polecam pana Rafała. Najlepszy dentysta z jakim miałem doczynienia.
  Pozdrawiam,

  lek. Rafał Kowal2017-11-16

  Bardzo dziękuję za pozytywną opinię.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestem po drugiej wizycie u Pana doktora i z pełnym przekonaniem polecam Tego dentystę. Podejście Pana Rafała do pacjenta jest bardzo profesjonalne. Jest w stanie spokojnie i rzeczowo przedstawić wszystkie możliwe opcje leczenia wraz z sugestiami jakie rozwiązanie jest najlepsze w danym przypadku. Z pewnością takie podejście sprawia, że jestem spokojny o końcowy efekt leczenia.
  Pragnę jeszcze dodać, iż wizyta przebiegła komfortowo i bezboleśnie.
  Zdecydowanie polecam! Pozdrawiam i do zobaczenia!
  Grzegorz

  lek. Rafał Kowal2017-11-08

  Bardzo się cieszę Panie Grzegorzu, że podoba się Panu sposób w jaki traktujemy pacjentów. Dziękuję uprzejmie za słowa pochwały i również pozdrawiam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Profesjonalista, bardzo dobre podejście do pacjenta, rzeczowe wytłumaczenie każdego problemu, fachowe propozycje co do sposobu leczenia uzgadniane z pacjentem.

  lek. Rafał Kowal2017-10-10

  Bardzo dziękuję Szanowny Panie za tak zwięzłą i konkretną ocenę mojej skromnej osoby.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AskdentistUsługa: wizyta stomatologiczna

  Trafiłam do gabinetu po kilku dobrych latach unikania stomatologów, głównie ze względu na uprzednie negatywne doświadczenia. Po kilku wizytach, jestem przekonana, że znalazłam 'swojego dentystę'. Pan Rafał to przede wszystkim fajny człowiek i najlepszy specjalista. Leczenie jest skrupulatnie zaplanowane, doktor przedstawia wszystkie możliwości, a decyzję pozostawia pacjentowi. Choć trudno mi było w to uwierzyć na samym początku - rzeczywiście nic nie boli, a ja lubię przychodzić do gabinetu.

  lek. Rafał Kowal2017-10-03

  Szanowna Pani, bardzo mi było miło czytać te słowa. Świadczą one , że moje wysiłki aby wizyty u dentysty nie były koszmarem dla pacjentów nie idą na marne.Bardzo dziękuję.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AskdentistUsługa: wizyta stomatologiczna

  Pan Doktor jest miły,sympatyczny i bardzo rzeczowy.Podczas całej wizyty wszystko tłumaczy i krok po kroku informuje co będzie robił.Polecam,polecam i jeszcze raz polecam.

  lek. Rafał Kowal2017-10-03

  Informowanie pacjenta o planowaniu leczenia i jego przebiegu jest połową sukcesu w stomatologii. Bardzo dziękuję za opinię.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AskdentistUsługa: wizyta stomatologiczna

  Bardzo mile i profesjonalnie.Wizyta przebiegła sprawnie, Pan Doktor jest bardzo konkretny i tworzy od początku bardzo przyjazną atmosferę. Czeka mnie jeszcze jedna wizyta i jestem przekonany, że wybór stomatologa był trafiony w dziesiątkę.
  Pozdrawiam i do zobaczenia:)

  lek. Rafał Kowal2017-09-18

  Dziękuję bardzo za ocenę, postaram się nie zawieść pokładanego we mnie zaufania.

 • Lokalizacja: AskdentistUsługa: wizyta stomatologiczna

  Dwa wyleczone zęby u Pana Doktora, z czego z jednym niestety pojawił się problem po pierwszym zaplombowaniu. Zrobiłem nierozsądnie, gdyż zamiast od razu zgłosić problem do kliniki, przeczekałem kilka dni z przeszywającym bólem myśląc, że z czasem przejdzie. Ostatecznie udałem się przerażony do Pana Doktora dwa dni przed planowanym miesięcznym wyjazdem z obawą, że cały długi wyjazd będę cierpiał, zamiast czerpać z niego przyjemność. Pan Doktor wykazał się wielką empatią przyjmując mnie po godzinach pracy bez wcześniejszego umówienia wizyty. Ze spokojem przeanalizował wszystkie możliwości załagodzenia problemu tak, żeby jeszcze przed wyjazdem móc określić, czy problem można wyleczyć standardowymi metodami, czy też będzie konieczne leczenie kanałowe. Ostatecznie skończyło się na zaaplikowaniu lekarstwa na niecałe dwa miesiące (po kilku dniach już nie czułem bólu!), po czym standardowym zaplombowaniu zęba. Jestem świezo po zakończonym leczeniu, tym razem wszystko przebiegło bez problemu ;) Z ręką na sercu polecam tego lekarza - pełen profesjonalizm, zrozumienie, i niesamowicie szybkie oraz bezbolesne działanie. Nie mówiąc juz o tym, że wiele osób straszyło mnie bardzo bolesnym ukłuciem podczas wykonywania znieczulenia u innych lekarzy - w przypadku Pana Rafała nawet nie byłem w stanie poczuć, kiedy wbija igłę. Klinika także wzbudza zaufanie - naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Mam wręcz wrażenie, że pięciostopniowa skala ocen w tym serwisie jest krzywdząca w przypadku Pana Doktora, gdyż z chęcią wystawiłbym "dziesiątkę" :)

  lek. Rafał Kowal2017-09-18

  Panie Oskarze, jestem naprawdę pod dużym wrażeniem tego ile poświęcił Pan czasu na opis mojej skromnej osoby. Bardzo uprzejmie dziękuję za tak wysoką ocenę i pozdrawiam.

 • H
  Lokalizacja: AskdentistUsługa: wizyta stomatologiczna

  Pierwsza wizyta , wrażenie bardzo miłe. Pełen profesjonalizm , sympatyczna atmosfera , czułam się bezpiecznie i zrelaksowana .Pan doktór i jego asystentka tworzą zgrany team fachowców . Dziękuję i do zobaczenia !

  lek. Rafał Kowal2017-09-18

  Miła Pani, serdecznie dziękuję za taką sympatyczną opinię- w imieniu własnym i mojego zespołu.