Umów wizytę Zapytaj lekarza 95 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Krakowianin, absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego Z 1994r. Dyplomowany technik protetyki dentystycznej z dyplomem uzyskanym 1989r. 2000r. Egzamin specjalizacyjny… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
196 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • I
  Lokalizacja: AskdentistUsługa: leczenie próchnicy

  Pierwszy raz od wielu lat zaufałam dentyście w tak dużym stopniu. Pan Doktor wykonuje swoją pracę precyzyjnie i mądrze. Strach przed wizytami dentystycznymi zniknął. Jestem bardzo zadowolona, że udało mi się trafić do tego gabinetu! I dziękuję za wspamiałe leczenie :)

  Rafał Kowal2018-05-07

  A ja, ze swojej strony bardzo dziękuję za dobrą współpracę z Panią, bo nic tak nie pomaga w moim zawodzie jak kooperujący i cierpliwy pacjent :)

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AskdentistUsługa: założenie korony

  Pan Rafał to stomatolog z prawidziwego zdarzenia. Nie lubię wizyt u dentysty ale jeśli już to tylko u Pana Rafała. Szkoda że nie trafiłam do niego wcześniej. Cechuje go życzliwość, cierpliwość a przede wszystkim profesjonalne podejście i troska o zdrowie i życie pacjenta o czym przekonałam sie na własnej skórze. Gdy 3 lata temu po usunięciu zęba z powodu torbieli nie zgłaszałam się na wizytę kontrolną (wylądowałam z dzieckiem w szpitalu) Pan Rafał zatroskany moimi zmianami w dziąśle skontaktował się ze mną i zasugerował że koniecznie trzeba sprawdzić co to jest. Na szczęście zmiana była tylko torbielą i dziś wszystko jest ok. Jestem również zadowolona z wyleczonych zębów i założonej przez Pana Rafała korony. Polecam w 100%

  Rafał Kowal2018-05-07

  Bardzo mi było miło Szanowna Pani czytać tak drobiazgową i dogłębną opinie za którą bardzo dziękuję i pozdrawiam.

 • K
  Lokalizacja: Askdentist

  Polecam usługi Pana Rafała, ponieważ współgrają z wysokimi kompetencjami, opanowaniem, cierpliwością oraz szerokimi i głębokimi pokładami empatii.
  Niewątpliwie warto udać się na wizytę do Pana Rafała!

  Rafał Kowal2018-04-16

  Bardzo dziękuję Pani Katarzyno za tak rzeczową i pozytywną opinię.

 • H
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AskdentistUsługa: wizyta stomatologiczna

  Pełen profesjonalizm, świetne podejście do pacjenta, cierpliwe i jasne odpowiedzi na moje pytania... Oraz, co najważniejsze, super efekty:) Same zabiegi przeprowadzone bardzo dokładnie i (czym byłam pozytywnie zaskoczona) praktycznie bezboleśnie:) Zdecydowanie będę wracać.

  Rafał Kowal2018-04-04

  Szanowna Pani, takie uwagi napawają mnie naprawdę dużą satysfakcją, bardzo dziękuję za opinię i pozytywne nastawienie.

 • I
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AskdentistUsługa: wizyta stomatologiczna

  Byłam u pana doktora raz z zakażeniem. Mimo tego, pan doktor nie skupiał się tylko na tym jednym problemie, ale również zasugerował w jaki sposób można by było polepszyć ogólny stan uzębienia. Bardzo profesjonalne i cierpliwe podejście do pacjenta. Wszystko odbywało się w przyjaznej atmosferze. Gdyby nie fakt, że się wyprowadziłam do innego miasta, z pewnością skorzystałabym z usług pana doktora jeszcze raz. Szczerze polecam!

  Rafał Kowal2018-04-04

  Dziękując bardzo za opinię, chciałem nadmienić,że spojrzenie na pacjenta musi być bardziej całościowe i obejmować nie tylko konkretny ząb ale i resztę układu stomatognatycznego czyli wszystkie zęby , język ,kości szczęki i żuchwy a nawet cały organizm. Ciało ludzkie jest rodzajem naczyń połączonych i nic nie dzieje się bez przyczyn i udziału innych części i struktur.Jest to bardzo ważne do postawienia właściwej diagnozy.

 • M
  Lokalizacja: AskdentistUsługa: wizyta stomatologiczna

  Nie chciałam wystawiać opinie po pierwszym wizycie, bałam się przypadkiem się zawieść. Ale teraz już po 6 wizycie, mogę powiedzieć z pewnością... Pan Rafał Kowal jest najlepszym stomatologiem u jakiego byłam kol-wiek! Jestem bardzo zadowolona! Wydaję się nawet trochę dziwne wyjść z gabinetu dentysty w dobrym nastroju! Pan Rafał jest bardzo profesjonalny lekarz!!!! Bezbolesne, sprawnie i szybko! Polecam wszystkim którzy kiedykolwiek mieli złe doświadczenia w gabinetach dentystycznych!!!! Polecam!!!!!!

  Rafał Kowal2018-04-04

  Szanowna Pani, jest mi naprawdę bardzo przyjemnie czytając te słowa, cieszę się że leczenie u mnie tak wysoko Pani ocenia. Bardzo dziękuję.

 • I
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AskdentistUsługa: wizyta stomatologiczna

  Z całą pewnością i z całą chęcią polecam Pana Dr Rafała Kowala. Rzetelny, konkretny, fachowy, bardzo pomocny lekarz. Bardzo się cieszę, że udało mi się trafić na tak wspaniałego człowieka. Polecam wizytę każdemu! :)

  Rafał Kowal2018-04-04

  Bardzo dziękuję Panie Igorze za te słowa uznania dla mnie.

 • G
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  To moja pierwsza wizyta w tym gabinecie i jestem bardzo zadowolony. Przed zabiegiem wszystko wyjasnione, po zabiegu podsumowanie i zalecenia. Żadnego pośpiechu, poprostu profesionalne podejście do pacjenta.

  Rafał Kowal2018-04-04

  Chociaż może to zabrzmieć trochę złowieszczo ;) , to mam nadzieję że to nie będzie pańska ostatnia wizyta u mnie. Bardzo dziękuję za słowa zachęty dla innych pacjentów.

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AskdentistUsługa: wizyta stomatologiczna

  Po kilku wizytach z przyjemnością mogę powiedzieć, że pan Rafał jest bardzo kompetentnym lekarzem i miłym człowiekiem, jest spokojny i uprzejmy a same zabiegi bezbolesne i bezstresowe zawsze poprzedzone odpowiednią ilością pytań i objaśnień. Dziękuję.

  Rafał Kowal2018-03-27

  Ja również dziękuję za taką miłą opinię :)

 • S
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AskdentistUsługa: leczenie zębów

  Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Profesjonalna obsługa. Dowiedziałem się o przyczynie moich problemów ze stawami szczękowymi gdzie nikt inny nie wiedział w czym problem. Polecam

  Rafał Kowal2018-03-22

  Problemy ze stawami skroniowo-żuchwowymi dotykają coraz więcej rzeszy społeczeństwa, często wiąże się to ze stresem ale nie tylko, czasem powodem są to wady rozwojowe , ortodontyczne lub braki zębowe. Kiedyś kompletnie nie leczone a i dziś bywają nie zauważane i pomijane, co prowadzi do różnych dysfunkcji w życiu pacjentów. Cieszę się że zgłosił się Pan do mnie z tym problemem , pozwoli to uniknąć wielu poważnych komplikacji w przyszłości. Dziękuję bardzo za opinię.

Pytania pacjentów (48)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Krakowianin, absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego Z 1994r.
  Dyplomowany technik protetyki dentystycznej z dyplomem uzyskanym 1989r.
  2000r. Egzamin specjalizacyjny z chirurgii stomatologicznej poprzedzony wielomiesięcznym stażem w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Coll.Med.UJ.
  W latach 1996-2004 prowadził prywatną praktykę stomatologiczną w Krakowie przy ulicy Imbramowskiej , równocześnie pracując w specjalistycznej przychodni chirurgii stomatologicznej na Pl.Św.Ducha
  .Po otwarciu się granic Unii Europejskiej postanowił pogłębić wiedzę i doświadczenie stomatologiczne wyjeżdżając do Anglii,gdzie przebywał lat dziesięć pracując w wielu renomowanych klinikach.
  Wieloletni członek brytyjskiego General Dental Council oraz prestiżowego towarzystwa stomatologicznego Gloucestershire Independent Dentists, gdzie co miesiąc uczestniczył w specjalistycznych kursach i spotkaniach poszerzając swoją wiedzę medyczną i uzyskując kolejne certyfikaty uprawniające do stosowania najnowszych zdobyczy nauki i techniki w stomatologii.
  Po powrocie do Polski w 2014r. osiadł ponownie w Krakowie, gdzie pracuje we własnej praktyce stomatologicznej Askdentist, przy ulicy Emilii Plater 2 w Krakowie.

  It has been my ambition for the past 20 years to deliver high quality of
  standards to my patients. I enjoy practising evidence base dentistry. In my
  work I like to prioritise my patients and their expectations. My aim is always
  for the patients dental experience to be pleasant.

  I have acquired bachelors of dentistry in 1994 at Yagiellonian University,
  Cracow. I have first degree specialisation in minor oral surgery. For the past
  10 years I have practiced in UK where I have enjoyed further professional
  development and a membership of Gloucestershire Independent Dentists.

  In my spare time I enjoy running , reading and
  hiking, will it be in beautiful Cotswolds or Tatra mountains.

Specjalizacje

 • Chirurgia stomatologiczna
 • Stomatologia ogólna
 • Stomatologia zachowawcza z endodoncją

Znajomość języków

 • angielski
 • polski

Certyfikaty

Choroby

 • ból zęba
 • brak zębów
 • kamień nazębny
 • wybielanie zębów
 • leczenie zębów pod mikroskopem