Zwracam się z prośbą o pomoc, jednak póki co chciałabym tylko uzyskać kilka pytań. Mam obecnie 26 la

2 odpowiedzi
Zwracam się z prośbą o pomoc, jednak póki co chciałabym tylko uzyskać kilka pytań. Mam obecnie 26 lat, choruję na niedoczynność tarczycy (zdiagnozowano 1,5 roku temu), przyjmuję aktualnie Euthyrox 50, weekendem Euthyrox 75. Według Pani endokrynolog wyniki mam super. Zanim jednak wykryto u mnie niedoczynność (choroba Hashimoto), przytyłam w niespełna 5miesiecy ok 13kg, w związku z czym ważyłam aż 105kg przy 170cm wzrostu. Udało mi się schudnąć na diecie do wagi 87kg, jednak od czerwca zeszłego roku waga nie drgnie. Przyznaję się, że nie zawsze, ale staram się chodzić 2 razy w tygodniu na zumbę, jeżdzę rowerem, wiecej chodzę. Waga stoi, mimo, że ograniczam jedzenie. Czy byłaby w stanie mi jakoś pomoc?
Pozdrawiam
Weronika
Witam serdecznie. Choroba Hashimoto to choroba autoimmunologiczna i należało by zacząć od oczyszczenia wątroby, nerek i uszczelnienia jelit. Należy wykluczyć alergeny pokarmowe z diety i ułożyć indywidualną dietę dopasowaną do Pani potrzeb i organizmu. Proszę skonsultować się z rozsądnym specjalistą, ponieważ przyjmując euthyrox tarczyca się rozleniwia i będzie pogłębiać się niedoczynność. Uzupełnienie niedoborów witaminowo mineralnych, oczyszczenie organizmu i zbilansowana dieta na pewno pomogą w schudnięciu. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.

Dzień dobry, bardzo często przy opisanych przez Panią chorobach współwystępuje insulinooporność (czy robiła Pani badania w tym kierunku?). W takiej sytuacji takie intensywne aktywności jak zumba mogą powodować zatrzymanie przez organizm w formie rezerwy tkanki tłuszczowej. Wskazany jest umiarkowany wysiłek i dieta o kontrolowanym indeksie glikemicznym (niskim). Zanim wyeliminuje się jakieś produkty (zwłaszcza nabiał i gluten), warto rozważyć testy na nietolerancje pokarmowe. Zbyt szybka eliminacja wymienionych produktów może przynieść niekorzystne skutki. Zapraszam do współpracy :)