Zwichnięcie stawu barkowego

7 odpowiedzi
Wybiłem już bark 5 raz za każdym razem nastawiany na znieczuleniu, gram w klubie w piłke nożna czy po wykonanej operacji (artroskopi?) jest szansa, że będe mógł bez obaw grać w piłke ? Czy wiotkość stawów może mieć wpływ na wybijany bark ?
artroskopia barku może pomóc jeśli lekarz wykonujący zabieg potrafi artroskopowo wykonać rekonstrukcję typu Bristow-Laterjet. W innym przypadku należy to zrobić "na otwarto".
Tak, wiotkość stawów może mieć znaczenie.

Dobry Wieczór,
Wszystko zależy od typu uszkodzenia i zabiegu, który ma Pan mieć wykonany.
Pozdrawiam.
5 zwichńiecie jest wskazaniem do leczenia operacyjnego. Rodzaj zabiegu jest zależny od patologii w stawie ramienny. Zdążają się nawroty w zależności od metody do 20%. Wszystko zależy od dodatkowych patologii jak wiotkość stawów. Można to wszystko stwierdzić na podstawie badania klinicznego i dodatkowych badań ( MRI, TK)
Szanowny Panie,
tak, wrodzona wiotkość stawów ma wpływ na skłonność do urazów stawowych. I tak, jest szansa, że po udanej operacji będzie Pan mógł grać w piłkę nożną.
Z poważaniem,
Marcin Milczarek
Witam,
nawykowe zwichnięcie barku wymaga stabilizacji kotwicami. Sama artroskopia nie da oczekiwanego efektu.
Uszkodzenie stawu/złe leczenie/kolejny uraz mają wpływ na tę chorobę.
Pozdrawiam
Wiotkość stawów jest jedną z możliwych przyczyn niestabilności barku. Po operacjach naprawczych zazwyczaj możliwy jest powrót do gry w piłkę.
Dzień dobry.
Jeżeli ma pan zwiększoną wiotkość stawową to ryzyko ponownego zwichnięcia stawu ramiennego, nawet po leczeniu operacyjnym, jest większe. Aby poprawić stabilność stawu ramiennego należy dobrze dobrać metodę leczenia, co zakładam lekarz kwalifikujący Pana do operacji zrobił.
Powodzenia w powrocie do sprawności.