związek z DDA

4 odpowiedzi
Od roku spotykam się z dziewczyną z DDA. Bardzo ją kocham, ona mnie. Kiedy jest cudownie , wspaniale wycofuje się. Mówi, że nie chce mnie zawieść, że nie chce patrzeć jak odchodzę, że woli żebym był z kimś kto da mi szczęście. Jak mam ją zapewnić, że chcę z nią iść przez resztę życia? Jak mam reagować na jej ucieczki?
Witam serdecznie, najwazniejsze jest by dziewczyna zdecydowala sie na terapie, gdyz mechanizmy z dziecinstwa sa bardzo silne i jak widac dobra Panska wola jest tu niewystarczajaca. Prosze zasugerowac dziewczynie terapie, być może nie wie, o tym, jak może byc pomocna w jej życiu, Serdecznie pozdrawiam i zapraszam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Reakcje, zachowania Pana dziewczyny najprawdopodobniej wiążą się z tzw syndromem DDA. W miarę upływu czasu część objawów może złagodnieć. Jednak często zdarza się, ze objawy negatywnie wpływają na relację. Wtedy dobrze byłoby rozważyć terapię DDA.
Dzień dobry, ważne, żeby reagować wyrozumiałością, zapewnianiem, troską, czułością. Zachowania Pana dziewczyny świadczą o lęku przed odrzuceniem. Próbuje zmniejszać swoje zaangażowanie po, aby się nie zawieść. Natomiast nie ma to związku z Panem i z Waszym związkiem. Ona nauczyła się w dzieciństwie, że bliscy krzywdzą i trudno zmienić ten pogląd choć to możliwe. Pozdrawiam
Czasami wiele lat zajmuje nam nauczenie się, zaakceptowanie i dostrojenie do drugiego człowieka. Syndrom DDA ten czas i etap niestety dodatkowo komplikuje i wydłuża. To, czy nauczy się Pan kroków, którymi metaforycznie "tańczy" partnerka, zależy do Pana wytrzymałości, motywacji, determinacji i asertywności, a jej zaufania, odwagi, samodyscypliny itp. Pan sam w pojedynkę, nie utrzyma Was / siebie w równowadze, o satysfakcji i dobrostanie wzajemnym,nie wspominając. Dobrym rozwiązaniem jest konsultacja partnerska w kierunku dalszej partnerskiej terapii. Jeśli natomiast partnerka nie wyrazi woli uczestniczenia w takiej pracy, Pan sam powinien się o siebie zatroszczyć i postarać dotrzeć na indywidualną konsultację psychologiczną, która pokaże, jak i gdzie może Pan uzyskać dla siebie wsparcie, pomoc. Zapraszam
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.