związek z DDA

4 odpowiedzi
Od roku spotykam się z dziewczyną z DDA. Bardzo ją kocham, ona mnie. Kiedy jest cudownie , wspaniale wycofuje się. Mówi, że nie chce mnie zawieść, że nie chce patrzeć jak odchodzę, że woli żebym był z kimś kto da mi szczęście. Jak mam ją zapewnić, że chcę z nią iść przez resztę życia? Jak mam reagować na jej ucieczki?
Witam serdecznie, najwazniejsze jest by dziewczyna zdecydowala sie na terapie, gdyz mechanizmy z dziecinstwa sa bardzo silne i jak widac dobra Panska wola jest tu niewystarczajaca. Prosze zasugerowac dziewczynie terapie, być może nie wie, o tym, jak może byc pomocna w jej życiu, Serdecznie pozdrawiam i zapraszam

Reakcje, zachowania Pana dziewczyny najprawdopodobniej wiążą się z tzw syndromem DDA. W miarę upływu czasu część objawów może złagodnieć. Jednak często zdarza się, ze objawy negatywnie wpływają na relację. Wtedy dobrze byłoby rozważyć terapię DDA.
Dzień dobry, ważne, żeby reagować wyrozumiałością, zapewnianiem, troską, czułością. Zachowania Pana dziewczyny świadczą o lęku przed odrzuceniem. Próbuje zmniejszać swoje zaangażowanie po, aby się nie zawieść. Natomiast nie ma to związku z Panem i z Waszym związkiem. Ona nauczyła się w dzieciństwie, że bliscy krzywdzą i trudno zmienić ten pogląd choć to możliwe. Pozdrawiam
Czasami wiele lat zajmuje nam nauczenie się, zaakceptowanie i dostrojenie do drugiego człowieka. Syndrom DDA ten czas i etap niestety dodatkowo komplikuje i wydłuża. To, czy nauczy się Pan kroków, którymi metaforycznie "tańczy" partnerka, zależy do Pana wytrzymałości, motywacji, determinacji i asertywności, a jej zaufania, odwagi, samodyscypliny itp. Pan sam w pojedynkę, nie utrzyma Was / siebie w równowadze, o satysfakcji i dobrostanie wzajemnym,nie wspominając. Dobrym rozwiązaniem jest konsultacja partnerska w kierunku dalszej partnerskiej terapii. Jeśli natomiast partnerka nie wyrazi woli uczestniczenia w takiej pracy, Pan sam powinien się o siebie zatroszczyć i postarać dotrzeć na indywidualną konsultację psychologiczną, która pokaże, jak i gdzie może Pan uzyskać dla siebie wsparcie, pomoc. Zapraszam
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.