zmiana na powiece-gradówka

6 odpowiedzi
Czy da się farmakologicznie wyleczyc gradówkę na oku?Miałam przepisaną maśc floxal, stosuje od ok 3 tyg.Niestety zmiana nadal jest.
Przede wszystkim prosze jeszcze spobowac nagrzewac zmine 3xdz po 10-15 min lampa do nagrzewania lub buteleczka wypeniona ciepla woda.Jesli po 7-10 dniach zmiana w ewidentny sposob ni e zmniejszy sie trzeba skontaktowac sie z okulista celem usuniecia chirurgicznego zmiany.

Witam
zmiana jest do wyleczenia ale zależy jak długo trwa gradówka. Potrzebne są kompresyj z odpowiednio zrobionego spirytusu z apteki pod ceratkę oraz maść detreomycynowa. Receptę na spirytus moze wypisać tylko okulista poniewaz musi być odpowiednie stężenie. Pozdrawiam
Można spróbować jeszcze krople sterydowe np.sol . Dexamethason 4xdz ,które działają przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo plus krople antybiotykowe np.sol. Oftaquix lub sol.Vigamox 4xdz przez 10 dni.Można również gradówkę ostrzyknąć lekiem sterydowym z antybiotykiem.Jeśli to nie pomoże gradówkę należy wyciąć wraz z torebką co zabezpieczy przed nawrotami.Zabieg jest krótki pk.10 min.Po zabiegu zakładany jest opatrunek uciskowy i może towarzyszyć zasinienie powieki przez 7-10 dni.
Gradówka jest sama stanem przewlekłym jęczmienia wewnętrznego, który można leczyć antybiotykiem w kroplach lub maści i ewentualnie dodatkowo ze sterydem. Gradówka gdy dokona się, jest wskazaniem do leczenie chirurgicznego. Proponuje odczekać jeszcze około 2-3 tygodni i jeśli nie nastąpi poprawa proszę umówić sie na usunięcie gradówki,
Na spokojnie trzeba poczekac. Wiekszosc ustepuje samoistnie w ciagu kilku tyg. U dzieci czeka sie z zabiegiem nawet do roku.
pozdr
AM
proszę zgłosić się Na kontrolę, być może należy zmodyfikować leczenie. Proszę pamiętać o masażu zmiany suchym ciepłem, nawet kilka razy dziennie. Jeśli zmiana nie zminiejszyg się, należy rozważyć usunięcie chirurgiczne, bądź za pomocą plazmy. pozdrawiam