Zmarszczki - okolice oczu

12 odpowiedzi
Dzień dobry. Mam 35 lat i zaczęły pojawiać się na mojej twarzy zmarszczki. Najbardziej martwią mnie te, pod oczami, ponieważ oprócz zwykłych kurzych łapek, mam również opuchnięte dolne powieki. Z co za tym idzie, dodatkowe zmarszczki w tym właśnie miejscu. Jakie zabiegi medycyny estetycznej mogą dobrze zadziałać na to miejsce? Z tego, co czytałam, wypełniacze mogą połączyć się z limfą, która niezbyt dobrze u mnie cyrkuluje i stworzyć twarde poduszeczki pod oczami :(
Pozdrawiam
Na podstawie tego co Pani opisuje mogę przypuszczać, że najlepsza będzie terapia łączona. Odpowiednio dopasowana mezoterapia igłowa w połączeniu z drenażem limfatycznym - pomogą zredukować obrzęki. W ramach redukcji zmarszczek można włączyć również zabieg z wykorzytaniem toksyny botulinowej i delikatny kwas hialuronowy.
Zapraszam na konsultację.

Nie polecam podawania wypełniaczy w okolicę powiek dolnych, zwłaszcza gdy są one wiotkie i pomarszczone. Zapraszam na konsultację. Po zbadaniu będę mogła zaproponować leczenie. Dr Joanna Jędrys chirurgplastyczny-krakow.pl
Witam . W pani wieku niepokoją mnie opuchnięte dolne powieki. Czy na powiekach górnych tez pojawia się obrzęk? Sugerowałabym wizytę u endokrynologa celem zbadania hormonów tarczycy. Jeśli wykluczymy choroby tarczycy będzie można pomyśleć o zabiegach medycyny estetycznej. Taka kolejność wg mnie jest właściwa. Pozdrawiam Agnieszka Budzyńska.
Dzień dobry,
ciężko doradzac Pani tylko na podstawie samego opiesu, dobrze jest zobaczyć pacjenta żeby móc mu doradzić odpowiedznie rozwiązanie. Można rozważać zabiegi laserowe, które poprawią kondycję skóry w tej okolicy - jednak zabiegi takie można wykonywać w okresie jesieni, zimy i wczesnej wiosny. Dobrym rozwiązaniem wydają sie też być zabiegi z użyciem toksyny botulinowej, która powoduje rozluźnienie mięśni i tym samym spłycenie zmarszczek, bardziej pogodny, wypoczęty wyraz twarzy.
Jednak w takiej sytuacji podstawą jest zobaczyć pacjenta i to nie tylko na zdjęciu, poniważ dobrze jest tez móc ocenić mimikę.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Aseńko
Witam,
okolica oczu jest wyjątkowo wymagająca ze względu na anatomię i znajdujące się w okolicy naczynia i nerwy jak i ze względu na cienką , wiotka skórę z małą ilością tkanki podskórnej.
W przypadku pojawiania się obrzęków pod oczami jednym z bardziej skutecznych zabiegów jest Light Eyes . Zabieg polega na wprowadzeniu śródskórnie w okolicę pod oczami odpowiedniej ilości preparatu Light Eyes , który działa wspomagająco na krążenie oraz rewitalizuje skórę w tej okolicy. Dodatkowo możemy zastosować zabieg nićmi Princess Lift mono oraz serię mezoterapii. Odpowiednie dobranie zabiegów, ich kolejności i ilości można ocenić dopiero podczas wizyty konsultacyjnej , na którą serdecznie zapraszam.
Pozdrawiam
Witam! Jak się Pani zapewne domyśla, zmarszczki też zależą od genów. Pewnie ,któreś z Pani rodziców też dość wcześnie zaczęło "wyglądać poważnie". Oczywiście możemy nieco ten proces spowolnić odpowiednią pielęgnacją i zabiegami. Wiotkość skóry ( również w okolicy oczu) możemy redukować zabiegami mezoterapii, laserami frakcyjnymi, RF. Przy żywej mimice stosujemy również botoks -zmarszczki powstają wolniej. Myślę,że w wieku 35 lat skóra nie jest aż tak wiotka żeby stanowiło to przeciwskazanie do toksyny botulinowej ( przy nadmiernej wiotkości nie używamy botoksu). Wszystkie te zabiegi stosujemy w seriach , np. 3, 5 zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych. Nie robimy też takiej serii raz- zwykle 1-2 razy w roku. Nie należy też zapominać o tym,że słońce nie świeci tylko w nocy! W pochmurny dzień też jest jasno dzięki temu,że świeci. A zatem fotoprotekcja całoroczna! Co do słońca to chyba nie muszę pisać jak ogromny wpływ ma na fotostarzenie. A solaria w ogóle są poza dyskusją. Obrzęki powiek dolnych są spowodowane kilkoma czynnikami : obrzęki chłonne ( często przy niewydolnościach niektórych narządów wewnętrznych, u palaczy, u osób nadużywających alkoholu, stosujących nieodpowiednią dietę, u osób z nadwagą i otyłością). Obrzęki bywają też spowodowane wiotkością skóry powiek prowadzącą do tzw. przepukliny tłuszczowej dolnej powieki. W tej ostatniej przypadłości często przychodzi z pomocą chirurgia plastyczna , a więc blepharoplastyka. Usuwa się wtedy tłuszcz uwypuklający się przez wiotką skórę powieki. Koszt 5-7 tys złotych. Raczej nie proponowałbym stosowania wypełniaczy do redukcji zmarszczek dolnej powieki . Skuteczniejsze będą uprzednio wymienione zabiegi laserowe i mezoterapia.Są też preparaty ( stosowane metodą depozytową -pozostawianie kropli prepatatów śródskórnie bądź podskórnie) zawierające w swoim składzie substancje lipolityczne ,a więc rozpuszczające złogi tłuszczu. Stosujemy je gdy zdiagnozujemy przepuklinę tłuszczową. Ogólnie możliwości jest wcale nie tak mało. Ważne jest aby sobie uświadomić,że poprawa wyglądu to przewlekły "proces" , wymagający systematyczności i pieniędzy , zaś ostateczną poprawę obserwujemy dopiero pewien czas( nawet kilka tygodni) po wykonaniu serii zabiegów. Nie wierzyłbym też kosmetyczkom . Wszelkie miziania i masowania działają jak zabiegi szamanów. Pozdrawiam i zapraszam na zabiegi. Dysponuję odpowiednim sprzętem i umiejętnościami.
Witam. Trudno ocenić Pani problem bez dokładnego obejrzenia okolicy oka, natomiast przy obrzękach powieki dolnej odradza się stosowanie wypełniaczy. Mozna zastosować natomiast mezoterapie, osocze bogatopłytkowe oraz botox. Pozdrawiam
Witam. Bez dokładnego zbadania i wywiadu trudno jest rzetelnie odpowiedzieć na to pytanie. Najważniejsze jest rozróżnić opuchlizna pod oczami od przepuklin tłuszczowych. Jedno i drugie ma inna etiologie i inny sposób leczenia. Jeśli rzeczywiście mówimy o tzw. "workach pod oczami" dobre efekty uzyskuje się przez połączenie radiofrekfencji mikroigłowej z mezoterapią dedykowaną okolicy oka oraz osoczem bogatopłytkowym. Jeśli natomiast problem dotyczy przepuklin tłuszczowych , jedynym skutecznym rozwiązaniem jest chirurgia plastyczna. Pozdrawiam. Damian Antczak
Wypełniacze przy poduszeczkach są raczej wykluczone .trudno powiedzieć bez konsultacji co można zrobić Są różne możliwości .Zapraszam na wizytę.Konsultacje do końca wakacji są bezpłatne
Dzień dobry, zarówno tzw. "kurze łapki" jak i opuchnięcia pod oczami i zmarszczki widoczne na dolnej powiece to bardzo częste problemy, z którymi zgłaszają się do mnie pacjenci. Jeżeli chodzi o kurze łapki to najlepszą metodą jest iniekcja toksyny botulinowej. Opuchnięcia pod oczami - należałoby sprawdzić, czy nie jest już wskazany zabieg operacyjny. Jeśli nie to dobrą metodą jest mezoterapia redukująca opuchnięcia, wspomagająca krążenie limfy (Light Eyes, Dermaheal Eyebag). Wypełnienie "doliny łez", jeżeli u Pani występuje, jest w tym przypadku najczęściej przeciwwskazane ze względu na możliwość znacznego upośledzenia przepływu limfy i spotęgowania istniejących opuchnięć. Świetną metodą wygładzającą zmarszczki w obrębie dolnej powieki jest peeling liftingujący PQ- Age bądź Eye Peel z serii nanopeel. Pozdrawiam, APS
Zapraszam na konsultację do gabinetu. Każdy przypadek jest indywidualny a technik poprawy tej okolicy wiele.
Witam,
Jest kilka bardzo dobrych marteriałów świetnie pasujących do Pani potrzeb - czyli działąjących zarówno na drobne zmarszczki na dolnej powiece, jak i na 'worki' pod oczami.Proszę o przesłanie zdjęć albo wizytę w klinice aby doradzić Pani właściwy.POzdrawaim
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.