Witam. Od wtorku zażywam depralin 10 mg, to pierwszy raz kiedy stosuje tego typu leki. Zamiast mi pomóc czuje się po nim coraz gorzej. Budzę się o 5 rano z lękiem i wysokim ciśnieniem 150/98 PULS 98. Nie mam apatytu i ogólnie bardzo źle się czuję. Czy to może być przyczyna brania tych leków. Czy mogę przestać je brać.
Witam serdecznie.
Escitalopram, podobnie jak cała grupa leków SSRI, może powodować takie działania niepożądane zwłaszcza w pierwszej fazie leczenia. Zwykle objawy negatywne ustępują a pacjent zaczyna odczuwać korzystne działanie leku. Jeśli działania niepożądane są bardzo uciążliwe lub wręcz niebezpieczne dla zdrowia, jak chociażby wzrost ciśnienia czy tętna, zawsze należy rozważyć odstawianie leku. W zależności od czasu przyjmowania leku lek można odstawić "od razu" ( dosłownie po kilku dniach od rozpoczęcia terapii), niestety zwykle należy robić to stopniowo poprzez stopniowe zmniejszanie dawki. W tym celu konieczny jest nadzór lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.