Zlamanie stawu skokowego

12 odpowiedzi
Witam serdecznie mialem
Złamanie z skręcenie stawu skokowego z niewielkim przemieszczeniem tydzień temu ortopeda ściągnął gips po 6,5 tygodniach a noga dalej opuchnięta i nie mogę nawet ruszać ta kończyną po tygodniu bez gipsu proszę mi powiedzieć czy to normalne iże kiedy będzie stopa lepiej funkcjonować i kiedy stanę na niej
Ograniczeniem ruchomości po zdjęciu gipsu to skutek unieruchomienia. Przykurcz powinien ustępować podczas rekonwalescencji. Obrzęk jest skutkiem zaburzeń ukrwienia, lub zaburzeń odpływu chłonki (tzw. obrzęk limfatyczny). Należy ocenić funkcję naczyń. Cy podczas unieruchomienia zalecano stosowanie preparatów przeciwzakrzepowych? Jeżeli łydka jest bolesna przy dotyku należy pilnie skonsultować się z chirurgiem naczyniowym.

Bez oceny aktualnych RTG i badania klinicznego nie sposób odpowiedzieć jednoznacznie na Pana pytanie. Ogólnie rzecz biorąc okres usprawniania może potrwać do 3 miesięcy pod warunkiem że nastąpił zrost kości w prawidłowym ustawieniu i że rehabilitacja będzie prawidłowo prowadzona.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
proszę rozpocząć fizjoterapię
dzień dobry
niewątpliwie należy rozpocząć stopniową rehabilitację.
powrót po złamaniu oczywiście potrwa jeszcze kilka tygodni
w Pierwszej kolejności polecam kontakt z fizjoterapeuta i mobilizacje tkanek miękkich w celu przywracania stopniowego zakresu ruchomości stawu skokowego , na obrzęki kinesiotaping
Dzień dobry
niestety dostarczone informacje są za skąpe, nie wiadomo jakie to było złamanie, jakie przemieszczenie. Oczywiście po 6-7 tygodniach od urazu obrzęk jest normalny ale czy w Pani/Pana przypadku jest to w granicach normy nie wiem bez zbadania stopy.
Dzień dobry!

To pytanie powinno zostać zadane leczącemu Pana ortopedzie lub innemu ortopedzie, który może Pana zbadać osobiście - porozmawiać, zobaczyć, dotknąć i przetestować uszkodzoną kończynę, zapoznać się z dokumentacją - szczególnie rtg.

Po unieruchomieniu stawu skokowego w opatrunku gipsowym bardzo często występuje obrzęk - zjawisko zupełnie normalne. Jednak - jak zawsze "diabeł tkwi w szczegółach" - obrzęk obrzękowi nierówny - może być czymś błahym i przejściowym, może także być objawem choroby bardziej poważnej - zakrzepicy żylnej, zespołu Sudecka itd.

Pytanie o to, kiedy Pan stanie na chorej nodze. To może wiedzieć tylko ortopeda, który Pana leczy osobiście.

Nie potrafię pomóc.

Piotr Staszczuk
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry. Uprzejmie proszę kierować zapytania dotyczące obrażeń narządu ruchu ortopedom. Pozdrawiam.
Szanowny Panie, Bez aktualnego RTG oraz tego po urazie oraz osobistego zbadania Pana trudno coś powiedzieć.
Bez względu na to czy obrzęk utrzymuje się czy nie bardzo ważne jest wykonywanie regularnej rehabilitacji po takim epizodzie. Jeżeli już doszło do skręcenia to znaczy, że czucie wewnętrzne pozycji stawu nie jest najlepsze i należałoby przez kilka miesięcy kontynuować ćwiczenia, równoważne w celu uniknięcia skręceń w przyszłości. Jeżeli jednak stopa jest obrzęknięta, niestabilna, bolesna itp. to warto byłoby wykonać rezonans w celu wykrycia ewentualnych dysfunkcji więzadłowych.

MP
Witam
Ograniczenie ruchomości oraz występowanie obrzęków kończyny dolnej po długim okresie unieruchomienia to częsty problem pacjentów. Należy jak najszybciej rozpocząć rehabilitację celem przywrócenia pełnej sprawności kończyny.
Pozdrwiam
Witam, nie znam wyników badań obrazowych. Bez tego trudno odpowiedzieć na to pytanie. Zapraszam na konsultacjie do Poradni Salve w Lodzi.