Zgryz otwarty

5 odpowiedzi
Witam. Od dzieciństwa zmagam się z wadą, która bardzo mi przeszkadza w normalnym oddychaniu, w wymowie a na dodatek wygląda bardzo nieestetycznie i wstydzę się uśmiechać przy gronie obcych ludzi, ponieważ boję się złośliwych komentarzy na temat moich zębów. Chodzi tutaj o zgryz otwarty. Wczoraj miałam wizytę u ortodonty i dowiedziałam się, że tej wady nie da się do końca wyleczyć ortodontycznie i trzeba skonsultować się najlepiej z chirurgiem twarzowo- szczękowym.
Chciałabym się dowiedzieć ile kosztuje prywatnie zabieg, który skorygowałby tą wadę i czy byłaby możliwość w razie czego zrobienia tego na fundusz zdrowia. I ile mniej więcej trzeba czekać na taki zabieg ?
Bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania
Dzień dobry. Zabiegi z zakresu chirurgii ortognatycznej wykonywane są we Wrocławiu w szpitalu na ul. Borowskiej 213. Może, Pani zapisać się do Poradni Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w celu konsultacji i ewentualnej kwalifikacji do zabiegi poprzez zepół otodontyczny. Potrzebuje Pani skierowania do poradni od swojego lekarza rodzinnego. Z poważaniem Paweł Poniatowski

Dzień dobry. Ocena wskazań do zabiegu operacyjnego oraz podanie szczegółowych informacji jego temat możliwe są jedynie po przeprowadzeniu badania fizykalnego oraz analizie badań dodatkowych przez chirurga szczękowo-twarzowego, zajmującego się chirurgią ortognatyczną.
Zabiegi korekcyjne wad twarzoczaszki są obecnie refundowane przez NFZ, czas oczekiwania wynosi ok. 2 lat. Istnieje też możliwości wykonania zabiegu w prywatnym szpitalu, koszt zależy od zakresu operacji i wynosi ok. 20-30 tys.
Zapraszam na konsultację do Centrum Chirurgii i Estetyki Twarzy we Wrocławiu.
Dzień dobry, zapraszam na konsultację, tego typu zabiegi wyceniane są indywidualnie po wykonaniu niezbędnej diagnostyki. Pozdrawiam serdecznie.
Witam serdecznie - niestety jest to niemożliwe zeby odpowiedzieć na Pani pytanie bez zobaczenia Pani, wykonania badań dodatkowych i konsultacji ze specjalistami. Zgryz otwarty jest jak najbardziej jednym ze wskazań do zabiegu ortognatycznego wraz z ortodontyczny leczeniem jeżeli tylko ortodontycznie nie da się skorygować wady.
Do kwalifikacji do takiego zabiegu konieczny jest zespół specjalistów z dziedzin chirurgii szczękowo-twarzowej oraz ortodoncji.
Koszty zabiegów prywatnych zaczynają się od klilkunastu tysięcy złotych jednak trzeba wziąć pod uwagę że są to bardzo indywidualne wyliczenia.
Niektóre ośrodki rownież oferują takie zabiegi na NFZ jednak ciężko mi określić czy byłby to miesiąc, pół roku czy rok oczekiwania.
Zdecydowanie zalecałbym konsultację u chirurga szczękowego.
Pozdrawiam serdecznie
Zabiegi z zakresu chirurgii ortognatycznej sa refundowane dla pacjentów do 18 roku życia później jest to odpłatne ,zabieg dwuszczękowy Ok 30000pln wcześniej trzeba zrobić symulacje w3d jak to miałoby przebiegać
Pozdrawiamy zespół rojekdental.pl