zespół klinefeltera

3 odpowiedzi
Witam, mam takie krępujące pytanie.
Kiedyś (ok. 12 lat temu) jeden z lekarzy zasugerował, że być może cierpię na tzw. zespół Klinefektera. Obecnie mam 28 lat, mam niestety nadwagę, ale staram się ją zrzucić. Trochę mnie to martwi, bo chciałbym założyć normalną rodzinę, mieć dzieci a prawdopodobnie z tą chorobą wiąże się niepłodność.Rzeczywiście niektóre objawy (np. dość skąpe owłosienie na klatce piersiowej) pasuję do tego, ale podobne taka osoba dotknięta zespołem Klinefeltera nie ma popędu seksualnego. Ja mam normalny popęd, nawet nieraz dość silny, chciałbym się kochać z dziewczyną, uprawiać seks. Czasami rozładowywałem swój popęd masturbacją (nieraz 1-2 na miesiąc), gdyż nie mam i nie miałem nigdy stałej partnerki. Co Państwo o tym sądzicie, co powinienem robić? Czy mogę żyć normalnie, kochać się? Mieć dzieci? Czy nie będą one obciążone genetycznie? Bardzo proszę o pomoc, nie wykonywałem żadnych badań genetycznych, które by to potwierdziły, ale chciałbym coś wiedzieć na ten temat.
Dzień dobry, przede wszystkim podstawą dobrej terapii jest kompleksowa diagnostyka. Zespół Klinefeltera łączy się z niepłodnością rzędu około 95% tej populacji mężczyzn. Leczenie opiera się przede wszystkim na terapii hormonalnej. Ponieważ zespół ten niesie ze sobą wile nieprzyjemności natury psychicznej związanej na przykład z utożsamianiem się w roli męskiej. Gdyby potrzebował Pan wsparcia i konsultacji seksuologicznej zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam

Szanowny Panie,
choć nie wiem na jakiej podstawie lekarz wysnuł przypuszczenie, o którym Pan pisze uważam, że wykonanie badań genetycznych jest niezmiernie istotne, dla Pańskiego spokoju oraz z powodu ryzyka nowotworu jąder który u osób z zespołem Klinefeltera występuje istotnie częsciej.
Czasami wystarczy badanie poziomu właściwych hormonów (gonadotropin, testosteronu i estradiolu) by wykluczyć rozpoznanie zespołu Klinefeltera. Mogę sobie wyobrażać, że to byłoby dla Pana dużą ulgą.
Gdyby jednak Pańskie obawy, na podstawie tych i innych badań znalazły potwierdzenie sugeruję kontakt z psychoterapeutą, który pomoże Panu odnaleźć odpowiedzi na Pańskie niepokoje i watpliwości.
Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry i dziękuję za zaufanie,
Sugestia, że mamy do czynienia z zespołem Klinefektera jest za mało i należy się upewnić. Nie ma powodu do wstydu czy do obaw. Proszę najpierw się upewnić na podstawie jednoznacznych badań genetycznych a dalej na wszystkie problemy seksualne jest jakieś rozwiązania.
Pozdrawiam serdecznie