zamrożony bark

14 odpowiedzi
Ból zaczyna się w lewym nadgarstku i trwa około 2 dni, objawia się narastającym bólem, drętwieniem i brakiem mobilności. Nadgarstek przestaje boleć i wraca do normy po dwóch dniach. Następnie ta sama historia powtarza się, lecz w lewym ramieniu, potem prawy nadgarstek a następnie prawe ramię... itd. Bóle mam od 3 lat ale tylko jesienią. Lekarze w UK twierdzą, że jest to "zamrożony bark" ale nie potrafią wytłumaczyć bólów nadgarstków i cyklu powracającego.
Dzień dobry, moim zdaniem nie jest to zamrożony bark, ponieważ objawia się on zupełnie inaczej, poza tym nijak ma się to do bólów nadgarstków. Objawy wskazują na reumatologiczny charakter dolegliwości, więc radziłbym skonsultować się z reumatologiem. Nie można również wykluczyć funkcjonalnej przyczyny dolegliwości, więcej mógłbym powiedzieć po dokładnym zbadaniu. W tym celu zapraszam na wizytę, Pozdrawiam. rehabilitacjasmigielski.pl
Sugeruję wizytę: - 50 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

proszę również zrobić badania krwi w celu wykluczenia choroby reumatoidalnej. Pozdrawiam
Z tego co jest opisywane nie są to objawy zamrożonego barku. Pozdrawiam FizjoStrefa
Witam,
Objawy jakie Pani opisuje mogą nie dotyczyć stricte układu mięśniowo-szkieletowego, a narządów wewnętrznych i nieprawidłowości w ich funkcji, które mogą przejawiać się w objawach wyżej opisanych - lewe ramię (żołądek/śledziona), prawe (wątroba, pęcherzyk żółciowy). Proszę spróbować terapii wisceralnej lub akupunktury być może to wniesie coś nowego do terapii.
Pozdrawiam
Mateusz Idzikowski
Witam.
Ciężko powiedzieć po tak skromnym opisie co to może być. Musiałbym przeprowadzić dokładne badenie, którego przez internet nie da się zrobić. Na pierwszy rzut oka nie pasuje mi to do zamrożonego barku.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Dzień dobry, niestety nie mogę się tutaj zgodzić z twierdzeniem lekarzy z UK chyba, że mamy kilka definicji "zamrożonego barku". Takie kilkudniowe skoki po kończynach górnych są nieco dziwne i być może lekarze sami nie są 100% pewni. Za mało jest również informacji co do samego wywiadu takich jak: czy ból pojawia się w nocy, w spoczynku, co z ograniczeniem ruchomości i w jakim stopniu, jak z chorobami współistniejącymi i ogólną przeszłością chorobową/urazową. Na tyle mogę pomóc i polecić wizytę u fizjoterapeuty pracującego terapia manualną lub innego odpowiedniego lekarza w celu potwierdzenia/wykluczenia diagnozy. Pozdrawiam,
DB
Witam, Dolegliwości pochodzące ze stawu barkowego można odczuwać w całym dermatomie C5, a ten sięga aż do podstawy kciuka. Więc jeżeli problemem jest "zamrożony bark" to jak najbardziej ból może być odczuwalny w rejonie nadgarstka.
Może z jakiegoś powodu następuję ucisk splotu barkowego w okolicy mięśnia piersiowego mniejszego. Ale oczywiście to tylko jedna z hipotez.
Zamrożony bark charakteryzuje się dużym ograniczeniem ruchomości we wszystkich kierunkach, szczególnie rotacji zewnętrznej i zagięcia - nie ma wiele wspólnego nadgarstkami. Tego typu bóle najczęściej pochodzą z szyjnego odcinka kręgosłupa i górnego piersiowego. Terapia manualna w rękach fachowca wyleczy dolegliwości.
Zamrożony bark to skomplikowana jednostka chorobowa, która unieruchamia staw na długi okres czasu (średnio 2 lata). Stawiałbym na dobry wywiad, a dokładnie co się zmienia w Pana/ Pani życiu. Czy dochodzi jakaś sezonowa, dodatkowa praca, która przeciąża mięśnie? A może jesienią pojawiają się jakieś ćwiczenia na siłowni? Potrzebna jest konsultacja z dobrym wywiadem. Odrzucam zamrożony bark
Witam ponieważ jest to ból można powiedzieć sezonowy dlatego chciałbym się zapytać czy jakaś sytuacja spowodowała te bóle ponieważ czasem może się zdarzyć że wypadek czy jakakolwiek trauma potrafią zagnieździć się w naszym ciele i dawać bardzo dziwne objawy i dopóki nie ustali się jaki jest powód dolegliwości może być ciężko usunąć. Dlatego proszę o bardziej szczegółowy opis tego przypadku żebym mógł pomóc czy doradzić. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek
Witam serdecznie,

Opisany przypadek, szczególnie w pierwszej części wskazuje na zespół cieśni nadgarstka. W okolicy nadgarstka, po wewnętrznej stronie dłoni przebiega nerw pośrodkowy, który bardzo często powoduje drętwienie palców ręki w momencie, gdy jest podrażniony.
Proponuje udać się do fizjoterapeuty, który wykona podstawowe testy Tinela czy Phalena i wskaże odpowiednie ćwiczenia. Powinien zwrócić także uwagę na troczki zginaczy.
Bardzo często podrażnienie tego nerwu jest spowodowane długotrwałą pracą przy komputerze i niewłaściwym dłoni na myszce.

mgr Michał Gołąbek
Mocno niespecyficzny wzór bólu, zwłaszcza, że sam się po chwili stabilizuje a potem pojawia gdzie indziej. Należałoby trochę poszerzyć diagnostykę i zobaczyć jak funkcjonuje górny otwór klatki piersiowej i odcinek szyjny oraz wykluczyć ewentualne poważniejsze zmiany narządowe. Polecam wizytę u osteopaty. Pozdrawiam.
Zamrożony bark to trochę inna historia, wykluczyłbym to. Objawy jesienią mogą sugerować zwiększoną wrażliwość stawów na wilgotność. Zalecałbym udać się do reumatologa, aby wykluczyć chorobę z tej grupy.
W celu skontaktowania się, proszę o wpisanie w wyszukiwarkę prm. waw. pl