zakaz pracy jak osob niepellnosprawna,oraz brak mozliwosc oplaty ma portalach randkow ych I znalesc milosci swoja

17 odpowiedzi
Mam zakaz pracy, powder jest moj nieplosprawnosc okoloporodowe, niezdolny do pracy calkowicie. Czy praca dla osob niepellnosprawn ych ,jak lekarz zusowski zakazuje pracowac Bo w moprze mam ze moge pracowac w pracy chronionej.Czy osob nieplosprawnosc swoja mozesz pracowac jak zakaz pracy jest? Bo narazie nie mam pracy zyje z renty I zasilku bez pracy.Jak tylko oplace na portalach randkow ych vip,albo premium czy na edarling, czy na sympathy moi rodzice widzi o tym Bo maja kontrolne w bank ile wydaje .Chcial by aby mial praca oraz przestali kontrolowac wydatkami I dawac swobode and kontrolne bank mom co ile wydaje.Poprostu nie moge swobode aby oplace konto na sympathy, czy edarling ,Bo rodzice maja po glad na mojej konto bank owe na wet jak kupuje tez przez sklep cos tez weedy denerwuja sie wsciekaja sie I nie tylko.
Witam,
Rodzice z pewnością interesują się Pana życiem ze względu na obawy jakie mają o Pańskie zdrowie i samopoczucie. Rozumiem, że kontakty przez internet są ważnym elementem Pana życia towarzyskiego i czerpie Pan z tego radość, trudno jest zatem z tego zrezygnować. Może warto spróbować porozmawiać o tym z rodzicami lub poszukać pomocy u psychologa lub psychoterapeuty aby omówić relacje z rodzicami, które są dla Pana trudne.W stowarzyszeniach dla osób niepełnosprawnych często dyżurują psychologowie. Mają oni także więcej wiedzy na temat możliwości pracy dla osób znajdujących się w Pana sytuacji.
Pozdrawiam

Panie Karolu z tego co Pan pisze wynika ma Pan kłopot z samodzielnym utrzymaniem się, gdyż dochody w związku z niepełnosprawnością są bardzo niskie. Nie jestem specjalistą w sprawach pracy chronionej, zatem w tej kwestii niewiele mogę Panu pomóc. Radzę zasięgnąć porady w ZUS lub u lekarza medycyny pracy. Uważam jednak, iż warto, aby skorzystał Pan z konsultacji u psychoterapeuty bądź psychologa w związku z trudnościami w relacji z Pana rodzicami. Rozumiem, iż tematem do rozmowy może być również kwestia poszukiwania sympatii.
Witam serdecznie.
Wydaje się, że na ten moment najbardziej przeszkadza Panu taka kontrola ze strony rodziców, która sięga w takie sfery Pana życia, gdzie chciałby Pan mieć zapewnioną niezależność i intymność. Granice, w zgodzie z którymi chciałby Pan móc decydować sam o sobie są przesunięte za daleko. Dodatkowo wydaje się że rodzina wywiera na Pana presję, próbując wymusić podporządkowanie i rezygnację z wspomnianych wyżej działań. To zrozumiałe, że budzi to Pana niezadowolenie, sprzeciw, złość, powoduje konflikty w rodzinie.
W tej sytuacji potrzebna wydaje się być otwarta, spokojna rozmowa z rodziną, podczas której mógłby Pan powiedzieć o swoich potrzebach, oczekiwaniach. Gdyby problem okazał się trudny do rozwiązania za pomocą rozmowy wówczas terapia całej rodziny mogłaby pomóc - na nowo zdefiniować relacje i role w rodzinie, uwzględniając zmiany jakie w niej zaszły, ustawić granice pomiędzy poszczególnymi osobami, poprawić komunikację w rodzinie, a co za tym pójdzie i wzajemne rozumienie uczuć, potrzeb.
Z pozdrowieniami.
Przykro mi, ale nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, nie znam odpowiednich przepisów.
życzę powodzenia i Pozdrawiam
Szanowny Panie, sugeruję, aby skontaktował się Pan z Biurem Doradztwa i Kariery dla Osób Niepełnosprawnych w Lublinie, gdzie może Pan uzyskać pomoc odpowiedzi na nurtujące Pana pytania, jak również skorzystać z nieodpłatnej pomocy specjalistów: psychologa, doradcy zawodowego, pośrednika pracy. Więcej informacji znajdzie Pan na stronie internetowej Biura: los.lublin.pl
Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
Niestety, nie mogę pomóc
Pana sposób komunikowania wskazuje na znaczne deficyty daleko wykraczające poza to co można uznać za dysleksja i najprawdopodobniej świadczy o zaburzeniach myślenia. Proszę skonsultować się z psychiatrą. Jeśli jest Pan pod opieką prawną rodziców to rozumiem, że w trosce o Pana mogą chcieć kontrolować Pana aktywność w internecie i wydatki, zależnie od stopnia ubezwłasnowolnienia mogą mieć do tego prawo lub nie. To dobrze, że szuka Pan pracy i chce poznawać nowe osoby, myślę że Pana rodzice nie mają nic przeciwko temu a być może martwi ich jedynie sposób w jaki Pan to robi.
Witam. Z uwagi na złożoność problemu, warto byłoby się zwrócić z tym pytaniem do osób specjalizujących się w tej tematyce, tj. pracowników ZUS lub MOPS. Ewentualnie skonsultować się z prawnikiem zajmującym się prawem pracy. Z poważaniem Justyna Krupa-Burkiewicz
Witam Pana,
Niestety nie mogę udzielić rzetelnej odpowiedzi, ponieważ nie znam aktualnych przepisów prawa pracy dla osób niepełnosprawnych. Proszę udać się np. do Urzędu Pracy.
Pozdrawiam,
Katarzyna Mika-Łabuz
Trzeba pamiętać, że niepełnosprawność nie zawsze jest równoznaczna ubezwłasnowolnieniem. Myślę, że w tej sytuacji korzystne mogłoby być wspólne spotkanie Pana i rodziców z psychologiem. Myślę, że wspólnie moglibyście Państwo wypracować korzystne dla Pana rozwiązania.Jeśli nie ma takiej możliwości, to może warto otwarcie powiedzieć o potrzebie uszanowania swoich potrzeb. Tyle mogę doradzić bez osobistego kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie
M. Szweda
Porusza Pan ważną kwestię dla siebie dotyczącą możliwości pracy dla osób niepełnosprawnych oraz bycia w związku . W tym momencie czuje się pan kontrolowany ze strony rodziny, kiedy opłaci pan portale randkowe. Z listu wynika też , że jest pan utrzymywany przez rodziców. Jest to złożony problem. Najlepsza jest rozmowa z rodzicami i poszukanie kompromisu . Aby mógł pan przedstawić im swoje argumenty i jednocześnie wysłuchał argumentów drugiej strony. Bo rozmowa oczyszcza wiele sytuacji. Życzę panu spotkania na swojej drodze osoby,z którą pan będzie szczęśliwy.
Panie Karolu przyznam że trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pana pytanie bez wglądu do orzeczeń. Jeśli mógłbym coś sugerować to konsultacje w MOPS , być może w Pana placówce tak jak w Olsztyńskiej znajdzie się ktoś kto zajmuje się rynkiem pracy dla osób niepełnosprawnych. Z pewnością taka Osoba będzie lepiej zorientowana i mogła będzie panu wskazać rozwiązanie a może również pomóc w znalezieniu pracy.
Pozdrawiam i życzę powodzenia .
Witam, niestety nie rozmumiem treści pytania. Proszę o ponowne zapytanie . Serdecznie pozdrawiam
We wpisie zasygnalizowano wiele wątków i nie wiadomo czego dotyczy pytanie: czy możliwości znalezienia pracy w zakładzie chronionym, czy relacji z rodzicami i samodzielności w dysponowaniu świadczeniem rentowym czy jeszcze innej kwestii? Nic nie wspomina Pan / Pani ile ma lat i czy jest na utrzymaniu rodziców ... Proszę doprecyzować pytanie, żebym mogła udzielić odpowiedzi. Pozdrawiam
Dzień dobry,

Myślę, że wśród tych wielu opisywanych przez Pana trudności, warto aby miał Pan dodatkowe wsparcie. Sugerowałbym skorzystać z takiej bezpłatnej pomocy psychologicznej w Pana miejscu zamieszkania. Może to pomóc nie tylko w Pana trudności, ale również w relacji z rodzicami.
Witam, wydaje mi się, że na to pytanie najlepiej odpowie ktoś kto pracuje z osobami niepełnosprawnymi. Być może w Lublinie jest jakaś organizacja czy fundacja, która pomaga znaleźć pracę osobą z niepełnosprawnością i przy okazji udziela porad dotyczących prawa pracy. Niestety ja nie mogę pomóc ponieważ nie czuję się kompetentna w zakresie, o który Pan pyta. Pozdrawiam.
Proszę zwrócic sie z tym pytaniem do learza medycyny pracy oraz myse ze warto zapytać rzecznika praw pacjenta lub radce prawnego jakie ma Pan mozliwosci prawne na usamodzielnianie się