Zadawałam pytanie czy powinnam schudnąć przy wzroście 155cm i wasze 60 kg mam 16 lat Dziekuje bard

13 odpowiedzi
Zadawałam pytanie czy powinnam schudnąć przy wzroście 155cm i wasze 60 kg mam 16 lat
Dziekuje bardzo za odpowiedzi
Moze nie wyglądam ale wazę tylko nikt mi tyle nie daje jak patrzy ale na brzuchu i po bokach widać fałdki a także nogi mam masywne.
Na codzień praktycznie jadam fast foody dlatego wiem ze mam duzo tkanki tłuszczowej, co powinnam zacząć jesc na obiad śniadanie czy kolacje aby zredukować ta tkankę tłuszczowa? Gdzie moge wykonać analizę składu ciała w Warszawie i czy to jest płatne ?
Przy redukcji masy ciała ważne są produkty bogatobłonnikowe np. warzywa, pełnoziarniste produkty zbożowe, odpowiednia ilość produktów białkowych, wypijanych płynów oraz regularna aktywność fizyczna. Zapraszam do Pracowni HEVA na pomiar składu ciała.

pozdrawiam serdecznie,
Marta Piekut

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Jeśli ma Pani konkretny cel, to warto zadawać sobie pytanie nie tylko co jeść, ale ile czego jeść? Bo ja mogę Pani podać konkretne, zdrowe produkty, ale jeśli ich jest w diecie za dużo też może Pani od nich przytyć. Jeśli chce Pani inspiracje na zdrowe posiłki zapraszam na swojego fb do folderu " Dietetyk w kuchni" :) Jeśli chodzi o darmową analizę składu masy ciała proszę zgłosić się do dowolnego gabinetu Dobrego Dietetyka, myślę, że Panie wykonają taką analizę za darmo lub szukać odpowiednich wag w klubach fitness :)

Dzień dobry. Wykonuję analizę składu ciała. Można się umówić przez kalendarz. Zapraszam serdecznie.

Witam,

Mówiąc szczerze to sama eliminacja fast foodów już zrobi wiele. Bez wiedzy o Pani stanie zdrowia ciężko powiedzieć co jeść żeby schudnąć. Nie do końca ważne jest co się spożywa a ile się spożywa. Chodzi o to że trzeba dostosować gramaturę posiłków (witaminy, minerały, maktoskładniki i kalorie) do stanu zdrowia i tego że ma Pani organizm który jest w fazie rozwoju. Polecam skonsultowanie się ze specjalistą w tej sprawie zamiast działać na własną rękę ponieważ może mieć to opłakane skutki w przyszłości.

Co do analizy składu ciała to nie jest ona miarodajna ani też ważna.
Na moim fb wstawiłem zdjęcie w którym według analizatora za 15 tys. zł zbudowałem 3 kilo mięśni w tydzień i zgubiłem przy tym 3 kilo tłuszczu co jest nierealne. Dlatego w mojej praktyce bazuje na badaniach z krwi (laboratoryjnych) a nie na analizatorze, który pokazuje inne wartości za każdym razem jak się na niego wchodzi.

Pozdrawiam Piotr Żeberkiewicz dietetyk

Prosze kierować pytanie do dietetyków z Warszawy.

Dzień dobry:D
Dobrze, że się Pani ponownie odzywa. I pewnie Panią rozczaruję. Te pytania wymagają osobistego spotkania i analizy Pani stylu życia. Jeśli sama Pani nie odpowiada za swoją kuchnię, konieczne jest zachęcenie Pani, aby przejęła sferę zarządzania gospodarstwem domowym . Niemniej, sama Pani pisze, że ma świadomość, że jada źle. Proszę z tym skończyć i przestawić się na naturalne jedzenie. Co nie znaczy, że bez mięsa. Mięso jest OK. Szczególnie, gdy zależy Pani na osiągnięciu pięknego rezultatu:D Proszę nie zapominać o aktywności ruchowej. To, co oferuje szkoła niekoniecznie wystarczy. Choć, oczywiście, nie mam o tym wiedzy. Proszę też nie fiksować się zanadto analizą składu ciała. Lustro też działa bardzo dobrze:D

Monika Kurdej

Zapraszam do gabinetu
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam, analizę składu masy ciała można wykonać w poradni dietetycznej i często takie analizy wykonywane są bezpłatnie. Ale taki pomiar dla takiej młodej osoby nie jest wiarygodny. Warto jednak umówić się na konsultację dietetyczną aby porozmawiać o ewentualnie popełnianych błędach żywieniowych.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Niestety w Twoim wieku masa ciała 60kg przy wzroście 155cm to trochę za dużo. Ponadto mówisz, że masz "fałdki" więc zakładam, że możesz mieć też nadmiar tkanki tłuszczowej.
Aby zredukować kilogramy i tkankę tłuszczową powinnaś odstawić fast foody, słodycze, słodkie napoje. Warto też włączyć ćwiczenia np pływanie, bieganie 2 razy w tygodniu.
Należałoby się przyjrzeć Twojemu jadłospisowi i dokonać modyfikacji.
Analizkę składu ciała możesz dokonać w większości poradni dietetycznych. Jest to zazwyczaj wliczone w cenę wizyty u dietetyka, dlatego warto upewnić się, że w gabinecie jest analizator. Możesz też dokonać takiej analizy bezpłatnie na jakiś targach albo wydarzeniach związanych z fitnessem i żywieniem. Często podczas takich wydarzeń można dokonać darmowego pomiaru składu ciała.

Witam, waga przy tym wzroście byłaby akceptowalna gdyby sylwetka wyglądała prawidłowo. Ale jak sama piszesz Twoja sylwetka nie jest do końca właściwa. Przede wszystkim należy zrezygnować z fast foodów. Wszystko jest dla ludzi ale na jedzenie fast foodów może pozwolić sobie raz na średnio 3 mies. ktoś kto prawidłowo odżywia się codziennie. Fast foody to taka ostateczna forma pożywienia, kiedy nie ma już nic innego do zjedzenia. Nie znam składu ciała i nie znam stanu zdrowia dlatego trudno jest doradzić co konkretnie powinno być jedzone na śniadanie/obiad/kolację. Niewątpliwie zróżnicowane jedzenie, najmniej przetworzone będzie najlepszym rozwiązaniem.
Niestety nie jestem z Warszawy ale analizę składu ciała można wykonać często bezpłatnie, proszę zapytać w najbliższej poradni Dobry Dietetyk w swoim regionie.
Pozdrawiam i powodzenia

Po pierwsze powinnaś zrezygnować z fast foodów. Samo przestawienie się na zdrową żywność przyniesie pozytywne skutki, m.in. utratę tkanki tłuszczowej. Jeśli chodzi o dokładną rozpiskę, co należałoby jeść na śniadanie, obiad i kolacje, to polecam udać się do dietetyka, który przygotuje dla Ciebie spersonalizowany jadłospis, biorąc pod uwagę skład Twojego ciała, wywiad żywieniowy oraz medyczny. Analiza składu ciała oraz jej omówienie jest zazwyczaj płatne. Możesz sprawdzić czy w Twoim mieście nie ma dietetyka, który w ramach promocji prowadzi bezpłatne analizy składu ciała.

Dzień dobry,

Pierwszym krokiem podjętym przez Panią powinno być wdrożenie zasad prawidłowego żywienia krok po kroku i zwiększenie aktywności fizycznej, jeśli nie występują ku temu przeciwwskazania medyczne. Proszę uczyć się zdrowych nawyków żywieniowych poprzez korzystanie z żywności nieprzetworzonej, bogatej w składniki pokarmowe i ograniczanie pokarmów typu fast food itp. W nauce zdrowych zasad żywienia może Pani korzystać z informacji, w tym przykładowych posiłków dostępnych na stronie Instytutu Żywności i Żywienia.

Analiza składu masy ciała najczęściej jest wykonywania bezpłatnie lub za niewielką opłatą. Proszę poszukać gabinetu dietetycznego w swojej okolicy.

Z wyrazami szacunku,

Mateusz Durbas
Dietetyk Kliniczny

Twoje BMI (wskaźnik masy ciała) wynosi 24,9. Jest to górna granica prawidłowej masy ciał, jednak wartość tą należny odnieść jeszcze do siatek centylowych, które są bardziej wiarygodną metodą oceny wieku do wzrosty, wieku do masy ciała czy BMI dla osób do 18 roku życia. W codziennym jadłospisie powinny pojawiać się produkty pełnoziarniste, nabiał ( mleko, jogurty naturalne, kefiry), chude mięsa, oraz warzywa i owoce. Powinnaś unikać żywności wysoko przetworzonej typu fast food. Ważna jest też aktywność fizyczna, która korzystnie wpłynie na redukcje tkanki tłuszczowej.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.