zacementowanie tymczasowe na implantach

10 odpowiedzi
Witam sedecznie ,mam zacementowane tymczasowo "blokow zebowych "gornych ,od czworek do siodemek na trzech implanatch z prawej jak i rowniez z lewej strony ,poniewaz mam 400km do lekarza ,ktory wykonal te wszystie zabiegi ,poprosilam go aby dal mi rowniez sroby gojace ,w razie gdyby cos sie zaczelo dziac poluzowalo sie,odkleilo itp..., ,no byloby rozsadniej miec je z soba i w razie potrzeby podejsc w miejscowosci ktorej mieszkam ,aby mi je przykrecono zanim bede mogla pojechac do swojego lekarza prowadzacego .Niestety moj lekarz stwierdzil ,ze nie praktykuje czegos takiego.,ze w kazdym gabinecie lekarz ma sroby gojace ,,,czyli dla mnie dodatkowy koszt w innym gabinecie ,pomimo ,ze zaplacilam za sroby gojace u swojego lekarza prowadzacego ......jak jest u Panstwa w gabinetach w takich sytuacjach ?i co robic gdyby sytuacja taka sie wydarzyla i odkleilo sie w nocy lub weekend , jak zabezpieczyc implanty aby nic sie do nich nie dostalo ,czy dziaslo moze sie zarosnac ?,oczywiscie zglosze sie do jakiegokolwiek stomatologa w takiej sytuacji ....bardzo bede Panstwu wdzieczna ,za odpowiedzi ,niestety musze posilkowac sie pytaniami tutaj ,gdyz moj Pan Doktor jest poirytowany juz moimi pytaniami i zaczynam sie czuc juz jak natretna mucha ,.....dlatego bede wdzieczna za pomoc...dodam ,ze z zacementowaniem tymczasowym bede chodzila okolo miesiaca ,a mam wrazenie ,ze jedna strona jest mniej stabilna ,wiec wszystko sie moze zdarzyc ......dziekuje jeszcze raz za udzielenie mi odpowiedzi .
Dzien dobry,
rzeczywiście nie wszyscy stomatolodzy zajmują się implantami. Ale gdyby coś się takiego wydarzyło czyli żeby się odkleiły to lekarz w Pani miejścowości powienien chociaż zabezpieczyć tymczasowo w miarę swioch możliwości i wtedy jak naszybciej . skontaktowac sie z lekarzem prowadzącym. Odpowiedzilaność bierze lekarz, który wykonał zabieg implantacji. Śrób gojących raczej nie wydaje się pacjentom. Natomiast jeżeli jedna strona jest mniej stabilna to radzę bardziej uważać przy jedzeniu i starać się nie gryźć tą stroną - czyli oszczędzać.
Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo cierpliwości do leczenia
dr n. med. Katarzyna Jankowska

nie wiem, implantami się nie zajmuję
Niestety , ani Pani sama ,ani lekarz stomatolog bez podstawowej wiedzy oraz instrumentarium nie poradzi sobie ze śrubami gojącymi.
Na te pytania i wątpliwości powinien odpowiedzieć doktor ,który wykonał u Pani zabieg i absolutnie prosze nie mieć żadnych wątpliwośći stawiając mu telefoniczne tego typu pytania. Jeśli most już się rusza najlepiej jednak zgłosić się do swojego lekarza i zasugerować instuktaż telefoniczny dla lekarza w Pani miejscowosci
Witam, nie jestem lekarzem implantologiem, nie mogę Pani pomóc.
Dzień dobry Pani,
znalazła się w trudnej sytuacji, ale jeżeli Pani czuje, że zacementowanie jest niestabilne, to powinna Pani umówić się na wizytę do swojego lekarza prowadzącego. W sytuacji awaryjnej można szukać pomocy szybkiej pomocy w innym gabinecie, ale i tak powinna pani pozostać w kontakcie ze swoim lekarzem i dokończyć u niego zabieg.
Pozdrawiam serdecznie
Ewa Kaniewska
Dzień dobry, za całość pracy, odpowiada lekarz wykonujący tę pracę.Wybór lekarza należy do pacjenta, sądzę więc, żę świadomie i z pełnymi tego konsekwencjami wybrała Pani lekarza ,który ma gabinet 400 km poza Pani miejscem zamieszkania. Niestety w takim wypadku, radzę wrócić do lekarza prowadzącego. Pozdrawiam dr Kręcisz
W naszym gabinecie nie mamy takich problemów ,wiec nie musimy dawać śrób gojących na wynos ,implanty jeżeli nie ma na nich bądź zebow ,bądź śrób mogą zarosnąć ,nie sądzę żeby w każdym gabinecie mieli śróby gojące ,do tego potrzebne są jeszcze klucze żeby taka śróbę przykręcić ,oby wszystko w tym przypadku dobrze sie skończyło ,pozdrawiamy rojekdental.pl
Dzień dobry. Chciałabym pozostawić odpowiedź kolegom biegłym w pracach i przebiegu leczenia implantologicznego. Porusza Pani/Pan także inne kwestie mianowicie świadomego wyboru ryzyka (wszczepianie implantu jak każdy zabieg inwazyjny niesie za sobą ryzyko) związanego z wyborem lekarza w znacznej odległości od miejsca pobytu. I kolejną, trudną mianowicie bark cierpliwości w kontaktach z pacjentem, przyznam że trudno mi pogodzić się z "poirytowaniem" w kontakcie z własnym pacjentem - w szczególności po wykonaniu tak dużej (jak wynika z opisu) pracy. Życzę, zdrowia. Renata Sznajder
Witam!
Spawa jest trudna. Uważam, iż jakiekolwiek zmiany, zabiegi dotyczące konkretnego przypadku powinien kontynuować lekarz specjalista, autor danej konstrukcji. W mojej praktyce pacjent jest prowadzony od samego początku do końca leczenia a potem jest mile widziany na wizytach kontrolnych. Wiąże się to z aspektem prawnym autorstwa danego leczenia a potem w trakcie , indywidualnej dla danej pracy - gwarancji. Nie podejmuje się poprawek po pracy innego lekarza, szczególnie w okresie gwarancyjnym. Pani leczenie, jak czytam to spora konstrukcja wykonana w konkretnym gabinecie, klinice stomatologicznej. I tam powinna Pani kontynuować leczenie, tudzież dokonywać jakichkolwiek zmian, cementowań, poprawek itp.itd.
Nie wiem jak podchodzą do takich spraw lekarze w innych praktykach.
Pozdrawiam
dr Joanna Ziółkowska
Witam.
Polecam mniej czytać dr Googla/"somsiadek"/inne "żródła" niesprawdzonej informacji i bardziej ufać lekarzu prowadzącemu. Im bardziej podręcznikowym będzie leczenie, tym mniejszym będzie ryzyko wystąpienia powikłań. Kombinować ze śrubami gojącymi też nie polecam (poza tym nikt na to nie zgodzi się chociażby z tego powodu, że można udławić się częściami systemu w razie samodzielnej ingerencji.
Obecnie implantacja jest rutynowym zabiegiem z bardzo wysokim % powodzeń.