Zabieg laserem CO2

4 odpowiedzi
Dzień dobry. Leczę laserem CO2 kilka blizn na twarzy i w związku z tym mam pytanie. Czy można robić przed zabiegiem okłady z rumianku na twarz? Jeśli nie, to kiedy zaprzestać? Czy można pić przed zabiegiem takie zioła jak kasztanowiec i mięta? Wiemm że np. dziurawca lub nagietka nie można i stąd moje pytanie. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
Stosowanie leków i ziół światłouczulających, np. dziurawca, nagietka, skrzypu polnego, szałwii, czy bratka jest niewskazane w trakcie zabiegów laserowych i przynajmniej na 2 tygodnie przed zabiegiem należy je odstawić. Rumianek, kasztanowiec i mięta nie mają takich właściwości ale generalnie należy podczas zabiegów laserowych unikać preparatów ziołowych. Pojawia się oczywiście pytanie w jakim celu je Pani stosuje i z jakiego powodu nie chce ich Pani odstawić na czas zabiegów.

Dzień dobry,
Proponuję w trakcie terapii laserem CO2 unikać preparatów na bazie ziół zarówno w postaci zewnętrznej jak i doustnej, które to preparaty mogą być przyczyną fotonadwrażliwości i wystąpienia niepożądanych skutków zabiegu laserowego. Proszę się zastanowić czy okłady z rumianku, kasztanowiec i mięta są w tym momencie niezbędne? Jeśli tak, proponuję odłożyć zabiegi laserowe na inny okres.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego:)
DM
Witam serdecznie
Przed samym zabiegiem nie zalecam okładów z rumianku, proszę zaprzestać ich stosowania 7 dni przed zabiegiem. Jeżeli chodzi o spożywanie ziół to kasztanowiec i mięta nie są przeciwwskazaniem o ile nie jest to mieszanka ziołowa, w których mogą być inne zioła. Zioła wywołują głównie reakcję fototoksyczną czyli ze światłem UV, bądź światłem widzialnym, a laser co2 jest poza tym zakresem dlatego taka reakcja przy tym laserze jest mało/niemożliwa. Oczywiście najlepiej zapytać dokładnie przed zabiegiem swojego lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam
Nie bardzo wiem po co stosować te zioła przed zabiegiem. Najlepiej przed samym zabiegiem położyć znieczulenie i to zupełnie wystarcza. Pozdrawiam Preibisz Skindoctors