Wysokie PSA i anemia.

3 odpowiedzi
Witam. Mąż (70lat) od kilku lat ma podwyższone PSA, nie chciał poddać się biopsji, czuje się dosyć dobrze, raczej rzadko w nocy wstaje żeby oddać mocz, jest aktywny. Ostatnia wizyta u urologa 2 lata temu ( PSA 9,9), co drugi dzień bierze 1 tabl.Proscar. Teraz zrobił wyniki i okazało się że ma złe wyniki morfologii, hemoglobina tylko 8,1 i prawie wszystkie inne też obniżone, PSA 13,08. usg jamy brzusznej: gruczoł krokowy niepowiększony kształtny ze zwłóknieniami i zwapnieniami w miąższu, reszta narządów bez zmian. Mam pytanie co może oznaczać tak duża anemia? Za kilka dni mąż idzie do urologa. Mąż też ma od kilkudziesięciu lat refluks, żylaki odbytu, ale nie oddaje stolca z krwią. Bardzo się martwię tymi wynikami. Pozdrawaiam. Alina.
Witam

Wskazana bardzo pilna biopsja stercza!
pod osłoną antybiotykoterapii

Należy pamiętać , ze przy stosowaniu powyższego leku u Pani męża wynik PSA
ulega zmniejszeniu o 50% w ciągu 12 miesięcy, dlatego w tym przypdku wynik bez lekarstw byłby w granicach 26

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, niestety jest podejrzenie raka prostaty, trzeba szybko dzialać, pozdrawiam
Dzień dobry.
Oczywiście wizyta u urologia jest wskazana tym niemniej mąż wymaga pełnej diagnostyki anemii włącznie z badaniami endoskopowymi przewodu pokarmowego i wykluczenia guza jako przyczyny przewlekłej anemuzacji. Pzdr TT