Wyrwana szóstka ból

33 odpowiedzi
Witam mam pytanie odnośnie zeba szostki ukruszunej niby martwej ktora i tak mnie bolala i ropialo mi dziasla w kolo. Przed wczoraj mialam wyrwana szóstkę,szlo opornie stomatolog meczyl mnie pol godz, kul chyba z 10razy bo mnie bolalo, pozniej czyscil jeszcze w srodku. Rana.nie byla szyta. Do tego dostalam pokrzywki nigdy w zyciu tak nie mialam byłam cala w plamach.Po wizycie wzielam tabletke,bo bol byl bardzo mocny krwawienie trwalo dosc dlugo, biorę leki praktycznie co 5h bo tak strasznie boli promieniuje do ucha i gardla,czy taki bol dlugo trwa,czy powinno tak byc,co dalej lekow nie da sie ciagle brac boje sie ze mi zaszkodza,bo biore około 5tabletek na.dobe. Jak zagladam to dziaslo wyglasa jakby sie sciagalo i nie krwawi. Robie ogklady wczoraj jadlam tylko jogurt a przed wczoraj nic,bo ciagle boli. Dzis wiecej skublam ba tabletkach,ale mam wrażenie,ze i one juz tak nie dzialaja. Prosze o pomoc i doradzenie dziekuje
Dzień dobry,
bez konsultacji trudno postawić diagnozę. Najprawdopodobniej będzie konieczne zastosowanie antybiotyku.
Pozdrawiam

A czy przyjmuje Pani antybiotyk? Najlepiej jak by zgłosiła się Pani na konsultację do dentysty. Pozdrawiam.
Sądząc z opisu możemy mieć w tym przypadku obraz tzw. suchego zębodołu . Wskazana byłaby wizyta u lekarza stomatologa - rewizja zębodołu z okrwawieniem brzegów rany i osłona antybiotykowa . Zyczę zdrowia - powodzenia, pozdrawiam.
Witam!
Wszystko wskazuje na masywny stan zapalny, który zaostrzył się po zabiegu. Najlepszym wyjściem z sytuacji jest wizyta, u lekarza specjalisty, u którego podała się Pani zabiegowi. W każdym przepadku zabiegów na naszym ciele może wystąpić powikłanie. Lekarz, który usuwał Pani tego zęba widział Panią i stan zapalny jaki się wywiązał. Zbadanie Pani ( tu bardzo mnie niepokoi mocne krwawienie ) oraz podanie odpowiedniego antybiotyku oraz środków przeciwbólowych, przez lekarza operatora to rozsądne wyjście z sytuacji oraz skrócenie Pani cierpienia. Proszę się zgłosić do lekarza, który wykonywał zabieg. Proszę zalecić się do zaleceń i w żadnym wypadku nie faszerować się parafarmaceutykami z apteki w tak dużych ilościach.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
Witam
Prawdopodobnie zrobił się suchy zębodół, koniecznie trzeba przepłukać ranę i założyć leki bezpośrednio do miejsca po usuniętym zębie, należałoby również wdrożyć antybiotyk ogólnie. Pokrzywka może być oznaką uczulenia .
Dzień dobry .Trzeba się zgłosić do lekarza być może będzie konieczny antybiotyk ,Ekstrakcja była trudna więc może być utrudnione gojenie .Pozdrawiam
Witam, może tak się zdarzyć po trudnej ekstrakcji, a taka miała miejsce( sądząc z opisu). Proponuje zgłosić się do stomatologa- może trzeba włączyc antybiotyk lub może zrobił się tzw suchy zębodół ale to już musi ocenic lekarz. Pozdrawiam Ewa Szymanowska
Poproszę tam wrócić i poprosić o pomoc najwyraźniej coś jest nie tak
Dzień dobry,
czasem po usunięciu zęba występuje tzw. suchy zębodół w wyniku utraty skrzepu. Należy wtedy udać się do stomatologa w celu założenia opatrunku do zębodołu lub doraźnie zastosować pół tabletki aspiryny bezposrednio na ranę i przytrzymując jałowym gazikiem trzymac ok godziny( jezeli nie ma uczulenia na kwas acetyloslicylowy)
Pozdrawiam
lek.stom. Agnieszka Szlendak
Witam. Najprawdopodobniej zrobił się pani tzw. "suchy zębodół". Jeśli była to szóstka na dole to prawdopodobieństwo jest bardzo duże, a skoro ból promieniuje do gardła wnioskuję, że tak było. Proszę odwiedzić swojego dentystę, bowiem są specjalne tabletki dozębodołowe na takie okoliczności (chodzi o NIPAS). Pozdrawiam
Bardzo mi przykro, że ma Pani takie kłopoty.
Radzę umówić się na kontrolę. Może Pani także zasięgnąć opinii doświadczonego chirurga stomatologicznego. Proszę nie odkładać wizyty. Nastąpiło powikłanie po zabiegu, lekarz powinien zainterweniować.
Proszę sprawdzić, wokół brzegu dziąsła,czy jest biały nalot,czy wydziela się brzydki zapach i czy wewnątrz zębodołu jest skrzep w kolorze dziąsła.Jeśli zębodół jest pusty lub wypełniony ciemnoczerwonym lub czarnawym skrzepem,oznacza to,ze wywiązało się zapalenie zębodołu.Proszę niezwłocznie udać się do stomatologa.Trzeba przez kilka dni przepłukać zębodół sodą oczyszczoną i założyć wkładkę (Nipas z balsamem peruwiańskim).
Dzień dobry. Trudne extrakcje a taka tu chyba była, niestety w większości przypadków skutkują długotrwałym i silnym bólem. Mogło tu dojść też powikłania zwanego pustym zębołem. Powikłanie to jest spowodowane wypadnięciem lub brakiem skrzepu w zębodole. Skrzep ten jest bardzo potrzebny do procesu gojenia się rany poekstrakcyjnej. Ponieważ dostała Pani aż 10 (?) znieczuleń mogło to spowodować obkurczenie naczyń krwionośnych i powstanie suchego zębodołu. Powikłanie to jest dość częste i absolutnie wyleczalne. Proponuję zgłosić się jak najszybciej do gabinetu gdzie zbieg ten wykonywany. Rana powinna być zrewidowana, odpowiednio oczyszczona, powinien być założony lek do zębodołu i proces gojenia musi być monitorowany.
Myślę że powinien Panią zobaczyć chirurg stomatolog,może trzeba zrewidować ranę poekstrakcyjna?
Warto zgłosić się do lekarza dentysty by sprawdził stan zębodołu po ekstrakcji, w przypadku tak dużych dolegliwości bólowych.
Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Najlepiej się pokazać na opatrunki i ocenę czy nic nie zostało. W tym celu również wykonać małe okołowierzchołkowe zdjęcie. Zapalenia zębodołu są normalne i bez opatrunków czasami mogą trwać dość długo. 2 dni to świeża sprawa. Czasami przyczyną może być też ostry brzeg wyrostka i trzeba to wygładzić. Ale to trzeba by zobaczyć wszystko na żywo. Co do wysypki to prawdopodobnie dostała pani uczulenia, dlatego warto by się skonsultować z alergologiem w celu ustalenia od czego. Możliwe, że na środek znieczulający lub na antybiotyk (jeżeli pani dostała przepisany). Jeżeli ciągle pani bierze antybiotyk (o ile został przepisany) to lepiej udać się do rodzinnego lub stomatologa celem zamiany, bo może być przyczyną tej pokrzywki. Jeżeli kwestia była znieczulenia to też warto zaznaczyć stomatologowi, żeby było wiadomo na przyszłość. Ale pewność będzie pani miała po wykonaniu testów u alergologa.
Konieczna jest wizyta i toaleta rany, ewentualnie dodatkowe leki
Bardzo proszę skontaktować się ze swoim stomatologiem. Pozdraiam
Dzien dobry
najlepiej by bylo jak by Pani podeszla do stomatologa w celu przeplukania rany i zalozenia opatrunku.
pozdrawiam
Joanna Trzepatowska
Witam;
Proszę zgłosić się do stomatologa na badanie i opatrunki zębodołu po ekstrakcji;

Pozdrawiam
Dzień dobry, najwyraźniej stan zapalny wokół usuniętego zęba był mocno zaostrzony co skutkuje trudnościami w znieczuleniu oraz utrudnionym gojeniu. Przy bardzo silnych dolegliwościach utrzymujących się kilka dnia proszę zgłosić się do lekarza dentysty w celu kontroli i ewentualnego zapisania antybiotyku.
Witam
Jeśli dolegliwości nie zmniejszą się w ciągu trzech dni proszę skontaktować się ze stomatologiem. Może być potrzebne przepisanie antybiotyku .
Witam, ciężko ocenić na odległość Pani problem. Myślę że najlepiej będzie jak zgłosi się Pani na wizytę kontrolną do stomatologa. Może boli Panią inny ząb, ponieważ objawy które Pani opisuje nie są charakterystyczne dla stanu po ekstrakcji. Prosze szukać dobrego chirurga stomatologa ! Współczuję i pozdrawiam.
Szanowna Pani , proszę pilnie skontaktować się z lekarzem stomatologiem gdzie był wykonany zabieg, podejrzewam, ze mogło dojść do wypadnięcia skrzepu z zębodołu i bez pomocy lekarza Pani będzie długo się męczyła i pigułki ,które Pani zażywa nie będą pomagały. Życzę powodzenia.
Dzień dobry Pani
miała Pani trudny zabieg usunięcia zęba i niestety rana może goić się z bólem. Może Pani brać dostępne leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, przepłukiwać jamę ustną sody oczyszczonej lub naparem z szałwii w temp. pokojowej 3 razy dziennie. Jeśli nie będzie poprawy przez 2-3 dni proszę udać się po pomoc do stomatologa.
Z poważaniem
Ewa Kaniewska
Proszę jak najszybciej zgłosić się do kontroli u lekarza prowadzącego. Ma Pani objawy ostrego zapalenia zębodołu, który wymaga odpowiednich opatrunków założonych przez lekarza. Prawdopodobnie skrzep się nie uformował i nie zamyka zębodołu prawidłowo. Ściany zębodołu są odsłonięte, gromadzą się resztki pokarmowe oraz bakterie, które wywołują procesy zapalne, stąd takie silne dolegliwości bólowe. Tutaj pomoże tylko lekarz prowadzący Pani leczenie.
zazwyczaj ból po extrakcji utrzymuje się niezbyt długo, najczęściej kilka godzin i nie jest to silny ból, jeżeli jednak od momentu usunięcia zęba ból nie słabnie mimo upływu czasu może to świadczyć na przykład o powstaniu tzw. ,,suchego zębodołu" , wskazane jest w miarę szybkie udanie się do stomatologa , który usuwał ząb na kontrolę.Pozdrawiam.
witam,
bardzo proszę ja najszybciej zgłosić się do stomatologa. pozdrawiam
Proszę udać się do lekarza, który usuwał ząb na konsultację.
Witam,proszę skontaktować się z lekarzem dentystą.Pozdrawiam.
Witam, jeżeli ból nie ustąpi proszę ponownie zgłosić się do stomatologa, gdyż może powstał suchy zębodół. Pozdrawiam.
Niestety każdy z nas lekarzy ma w swoim doświadczeniu zmagania z tzw. trudnymi ekstrakcjami. Zapewniam że stomatolog nie męczył tylko pacjenta ale i siebie...a już na pewno nie dla przyjemności. w okolicznościach stresu i osłabienia stanem zapalnym mógł pojawić się odczyn alergiczny na zastosowany typ znieczulenia. Niestety w warunkach dużego stanu zapalnego działanie znieczulenia jest mocno ograniczone stad silny odczyn bólowy. Jeśli nie widać zdecydowanej poprawy i gojenia polecam skontaktować się z lekarzem, być może sprawdzi czy nie pozostał w zębodole jakiś odłamek korzenia i zaproponuje dalsze postępowanie. Pozdrawiam,
Być może jest to zapalenie zębodołu, proponuję zgłosić się do lekarz, który dokonywał ekstrakcji zęba