Wypryski na posladkach i w miejscach intymnych

7 odpowiedzi
Prosze o pomoc ! Od dluzszego czasu mam problemy z krostami na posladkach, sprawa wstydliwa i wlokaca sie dlugi czas. Mysle ze u mnie wystepuja dwa problemy na raz w jednym miejscu bo jedna sprawa to wypryski (male, czerwone z ropnym czubkiem, które szybko sie goja ale zaraz pokazuja sie nowe) a druga o wiele gorsza to duze bolace "guzy" (zazwyczaj jeden raz na kilka tygodni), bez nalotu ropnego. One po prostu sie pojawiaja, bola, nie mozna siedziec, koszmar... Od 3 lat pracuje w Holandii, ostatnio cos takiego pojawilo mi sie blizej miejsc intymnych w pachwinie, niedostatecznaa znajomosc jezyka doprowadzila do tego ze wybralam sie do lekarza dopiero kiedy musialam bo mialam problemy z chodzeniem. Lekarz dal masc a kiedy po tygodniu nic sie nie zagoilo przecial ten wrzod czy cokolwiek to bylo (poczatkowo powedzial ze to wrosniety gleboko wlos, jednak okazalo sie ze nie) i wyczyscil rane. W tej chwili znow cos podobnego mam z drugiej strony... Mam 26 lat, nie stosuje antykoncepcji hormonalnej ani innych lekow. Chce umowic sie do dermatologa ale prosze o rade jakie badania laboratoryjne, na jakie bakterie itp powinnam wykonac przed wizyta, poniewaz chce zeby lekaz mial pelna informacje a nie sprawdzal metoda prob i bledow jaki lek moze pomoc. Koszty badan nie graja roli, prosze niech mi ktos pomoze
Proszę zgłosić się do dermatologa. Lekarz oceni jakie badania są potrzebne. Może potrzebne będzie leczenie izotretinoiną. Musi Panią zobaczyć specjalista

Witam, trzeba będzie pobrać materiał ze zmian ropnych na posiew, ale to chyba w gabinecie u dermatologa, bo nie wiem, czy wszystkie laboratoria pobierają tego typu materiał. Potrzebna będzie na początek antybiotykoterapia celowana w konkretne (wyhodowane ze zmian) bakterie.
Zmiany mogą mieć charakter różnorodny, np: związane z bakteriami albo grzybami chorobotwórczymi. Proponuję wykonanie posiewu bakteriologicznego i posiewu na grzyby. Pozostałe wątpliwości mogą być rozwiane jedynie podczas bezpośredniego badania dermatologicznego, zapraszam na konsultację
Proponuję wykonać posiew bakteriologiczny, wtedy jest możliwość przeleczenia doustnym celowanym antybiotykiem, jeżeli są to zmiany na tle bakteryjnym (ostateczne rozpoznanie należy do lekarza podczas wizyty).
Witam,
to co Pani opisała wskazuje na zmiany o charakterze zapalenia mieszków włosowych i czyraki. Powinna P. pobrać posiew ze zmiany przed rozpoczęciem leczenia. Przy nasilonych zmianach konieczny jest antybiotyk doustny. Dodatkowe badania to morfologia z rozmazem, OB, glukoza.
Pozdrawiam
Emilia Łojewska
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Przed pierwszą wizytą proszę wykonać z surowicy krwi; morfologia z rozmazem, OB, CRP, TSH i Anty TPO oraz poziomy hormonów; estradiol, FSH, LH, progesteron, prolaktyna, androgeny i DHEA.
O konieczności wykonania badań bakteriologicznych zdecyduje spacjalista na wizycie i ewentualnie pobierze wymaz. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska dermatolog
Witam serdecznie, wygląda na to, że choruje pani na dość częstą przypadłość - przewlekłe zapalenie mieszków włosowych. Opisywane przez panią wykwity dodatkowo wskazują na obecność czyraka. Do powstawania zmian tego typu predysponuje cukrzyca oraz osłabiona odporność. Należałoby wykonać glikemię na czczo, morfologię, crp - opcjonalnie. W leczeniu nawracających czyraków stosujemy antybiotykoterapię doustną oraz miejscową, jak również środki odkażające np. Octenisept. W przypadku podwyższonego st. cukru we krwi - odpowiednia dieta lub leki obniżające glikemię. Pozdrawiam