Wydłużona przerwa w stosowaniu pigułek a możliwość zajścia w ciążę

2 odpowiedzi
Dzień dobry, od dwóch i pół miesiąca przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Diane 35.
W drugim cyklu przyjęłam 29 tabletek naruszając trzecie opakowanie, następnie zrobiłam 9 dni przerwy. 10 dnia w minioną sobotę spanikowałam i wzięłam dwie tabletki kolejno o 20:00 i 22:00, około 1:00 doszło do stosunku przerywanego, lecz mimo to mam obawy że mogło dojść do zapłodnienia. W nd, pon, wt zażyłam pigułki rownież o 22:00.
Czy przy takich okolicznościach mogłam zajść w ciąże?
Co dalej robić, dokończyć trzeci blister i zgodnie z tym ile mi zostało pigułek za11 dni zrobić przerwę na okres czy bez przerwy zaczac czwarty blister?
Od stosunku minęło zaledwie 4 dni, wiem że to zbyt wcześnie na test ciążowy, dlatego szukam porady u Pana. Bardzo proszę o odpowiedź!
Prosze pilnie umowic się na USG a w międzyczasie wziąć Ellaone albo Escapelle i nigdy więcej nie eksperymentować samodzielnie z hormonami.

Niestety tak można by bez końca . W każdej ulotce leku napisane stoi jasno bierz tak a tak . A słyszę ,, a ja inaczej i co ? No cóż . Nad tym jak przyjmować tabletki anty robiono prace naukowe . Jak można to pokręcić nie trzeba ćwiczyć na sobie . Jeśli będą konsekwencje z pewnością Pani je poniesie . Reguła jest po to by było łatwiej żyć . Pozdrawiam !