Wybor Koloru przyszlych koron pelnoceramicznych na dwojki i trojki gorne

8 odpowiedzi
Witam serdecznie ,moje pytanie dotyczy koloru koron pelnoceramicznych ,moj lekarz wybral dla mnie na podstawie moich wlasnych zebow (jedynek gornych i reszty dolnych zebow )kolor ; przy szyjkach zebow B2 cienowane do B1,jednak miernik (chyba elektroniczny )wskazywal A2 rowniez .Pani ktora wybiela zeby wycenila (juz trzy tygodnie po wybielaniu )moj kolor na podstawie skali Vita rowniez na A2 , oczywiscie musialam podpisac ,ze uznaje wybrany kolor Pan Doktor z Pania Doktor przekonywali ,ze taki kolor mam i wplacilam juz zaliczke pieniezna ).moje pytanie brzmi czy az tak mozna sie pomylic w doborze koloru i jezeli kolor jednak nie bedzie pasowal do reszty zebow .mam prawo do odmowy przyjecia i zacementowania ?czy wszedzie tak jest ,ze trzeba podpisac wybrany kolor ?Dodam ,ze juz dzwonilam do swojego stomatologa ,ze chce aby jeszcze protetyk ,(ktory bedzie te korony pelnoceramiczne dla mnie robil )spojrzal i okreslil moj kolor zebow .korony beda zalozone na dwojki i trojki gorne .czworki do siodemek beda bloki na implantach .Bardzo dziekuje za odpowiedzi ,uwazam ,ze bardzo Panstwo pomagacie .mi juz bardzo pomogly Panstwa odpowiedzi .dziekuje!
Witam, lekarz wybiera kolor razem z pacjentem i pacjent podpisuje zaakceptowany kolor zębów. Każdy wzornik ma swoje oznaczenia i mogą być między nimi różnice. Jeśli zaakceptowala Pani dany kolor to znaczy że zgadza się Pani aby wykonać i zacentrować daną pracę i według Pani i lekarza ten kolor będzie pasowal.

Dzien dobry,

kolor koron jak i późniejszych implantów powiniem być taki sam, jeżeli nie będzie pasował to można nie przyjąć i prosić o zmianę koloru. Jest to prawo pacjenta nawet mimo podpisania zgody. Ale różne są zasady panujące w gabinetach i dlatego prosze się o to zapytać. Dobrze by było aby rzeczywiście technik protetyk też ocenił; a najlepiej wykonać zdjęcia, nawet telefonem, z kolornikiem i odpowiednim kolorami przy zębach. Jest to zbyt duża praca, aby mogł kolor nie pasować. Pełnoceramiczne korony można cieniować a zęby mają wyglądać naturalnie.
Pozdrwawiam serdecznie raz jeszcze
dr n.med. Katarzyna Jankowska
Dzień Dobry.

Jeśli kolor finalnych koron nie będzie Pani odpowiadać można zapytać o zmianę koloru u technika na jaśniejszy odcień. Z reguły wiąże się to ze zbiciem ceramiki na inny rodzaj. Podczas ostatniej wizyty robimy fotografie, lub pokazujemy w lustrze daną prace i poddajemy opinii pacjenta.
Pozdrawiamy z Katowic
Dobranie koloru to bardzo trudna sprawa, zwłaszcza jeżeli dotyczy to przednich zębów,a jjeszcze gorzej wybielanychNajprościej mówiąc jeżeli są wątpliwości najlepiej jest, i ja tak zawsze robie, aby pacjent udał sie do pracowni technicznej lub technik był przy doborze koloru. Kolor dopóki korony nie są osadzone na stałe moe być zmieniany, i ma Pani do tego prawo.Pragnę uspokoić, że jeżeli technik dobierał kolor na pewno będzie wszystko dobrze.
Dobór kolorów to jeden z najistotniejszych elementów pracy protetycznej. Wzorniki kolorów (kolorniki) różnią się znacznie pomiędzy sobą. Dodatkowo dochodzi kwestia oświetlenia i znacznych różnic pomiędzy światłem gabinetu a światłem naturalnym w różnych porach. Wydaje się, że zdać powinno się na doświadczenie lekarza, który już został obdarzony zaufaniem skoro została mu powierzona ta praca protetyczna. Zacementowania można zawsze odmówić. Można też wykonać cementowanie czasowe i ewentualnie (zwykle za niewielką dopłatą) korygować kolor. Pozdrawiam, lek. dent. Renata Sznajder
Przepraszam, że odpowiadam dopiero teraz. Dobór koloru zębów do koron i innych protez, powinien być zaakceptowany przez pacjenta. Niejednokrotnie lekarz prosi o pisemną zgodę. I to jest normalne. Natomiast Pacjent nie musi godzić się na założenie protezy, jeśli kolor zębów n na etapie tzw. przymiarki lub na etapie osadzania gotowej już protezy, od innych zębów lub od koloru wcześniej zaakceptowanego. Kolor zębów do protezy należy dobierać w świetle dziennym. Kolor wybiera Pacjent pod kontrolą lekarza, Pozdrawiam,
Witam!
Dobór koloru koron ceramicznych nie jest prosty, szczególnie, kiedy miało miejsce wybielanie. Zęby własne po wybielaniu będą jeszcze stabilizować swój kolor. Zależy to od : kiedy miało miejsce wybielanie oraz czy stosowała Pani reżimową, białą dietę.
Po wybraniu koloru koron ceramicznych, pacjent podpisuję swoją decyzję w historii leczenia. Oczywiście , jeśli kolor nie będzie się Pani podobał, ma Pani prawo odmowy zacementowania. Jednak za konstrukcję protetyczną będzie musiała Pani zapłacić. Wyraziła Pani swoją akceptację swoim podpisem. Ponowne wykonywanie koron w innym kolorze to ponowny, olbrzymi koszt, za który ktoś musi zapłacić.
Jedynym wyjściem jest porozumienie pomiędzy Panią a właścicielem gabinetu na ustalonych zasadach, przez daną placówkę medyczną.
Pozdrawiam, życzę pomyślnego finału porozumienia
dr Joanna Ziółkowska
Wybór koloru jest bardzo istotna sprawa szczególnie przy tak rozległych odbudować ,do momentu zacementowania tych prac na stałe istnieją możliwości korekty kolorystycznej wiec prosze dobrze przemyśleć na co sie człowiek decyduje bo odwrotu nie bedzie chyba ze za dodatkowa opłata
Rojekdental.pl pozdrawia