44340

Zadanych pytań

131535

Udzielonych odpowiedzi

Brałem tabletki axotret i mialem elikatnie robiony laser ipl po oczami i na czole bo mialem rumienie ale po tych laserach mianleo 4 meisiace a ja mam gorsze problemy , zdredukowana skora co nie zrobie to jestem czerwony w tych miejscach , czy to jest mozliwe po tym zabiegu ? Co sie umyje to czolo i te miesjca po laserze mam czerwone , jakim lekiem to mozna wyleczyc ?

Piotr Mazur 18.06.2018

Dzień dobry. Podstawowa zasada przy stosowaniu tego typu leków doustnych brzmi; zakaz słońca, zakaz laserów, zakaz pseudolaserów ( czyli IPL ). może I da się Panu pomóc,ale pana skórę musi obejrzeć jakiś kompetentny dermatolog, aby cofnąć to ,co ktoś narozrabiał stosując ten nieszczęsny IPL.Z poważaniem dr Piotr Mazur.


Ja zażywam Izotek już od 5 miesięcy a nie dawno współżylam 2 razy i to nez zabezpieczenia i co może teraz się stać.

Piotr Mazur 18.06.2018

Dzień dobry. Jeżeli Pani zajdzie w ciążę ,to będzie mała Pani prawdziwy problem...polecam ulotkę do izoteku. I rozdział o wływie na potencjalny płód. Pani seks bez zabezpieczeń =pani problem .
Jeżeli Pani nie zajdzie w ciążę ,to miała Pani szczęście i nic się tym razem nie stało.. Z poważaniem dr Piotr Mazur.


Miesiąc temu miałam wykonywany zabieg usuwania hemoroidów (2 i 3 stopień) metodą laserową. Dzisiaj wyczułam guzek krwawiczy zewnętrzny. Czy możliwe że hemoroidy odnowiły się? Czym zostało spowodowane tak szybkie odnowienie się hemoroidów i to zewnętrznych po zabiegu?

Sławomir Józefowicz 18.06.2018

Prawdopodobnie jest to zakrzep brzeżny odbytu. proponuję zwrócić się do lekarza który operował.


Po jakim czasie po skończeniu kuracji Izotekiem można spożywać alkohol?

Piotr Mazur 18.06.2018

Dzień dobry. Oficjalna wersja 2,5 miesiąca od zakończenia, czyli w momencie gdy lek całkowicie opuści nasz organizm. Wersja mniej oficjalna to 2-3 tyg. po skończeniu kuracji. Ale jeszcze powinniśmy brać osłonę na wątrobę typu tabl. hepatil.przez 2-3 dni przed spożyciem i 2-3 dni po spożyciu.
Z poważaniem dr Piotr Mazur.Wychodza mi w okolicach krocza opryszczki jak by to byly pryszcz jak sie robia to boli pozniej zbiera sie chyba ropa ja to proboje wyciskac jak peka to ropa pozniej krew i zostaja ślady i tak na nowo robi mi sie tak odkąd pierwszy raz urodzilam jeszcze mi wychodza na pośladkach jak i nieraz w okolicy odbytu ale tu rzadko nie wiem gdzie isc z tym jestem młoda osobą i ciąży mi to bo wstydzę sie pokazywac nago mężowi bardzo prosze o porade

Piotr Mazur 18.06.2018

Dzień dobry. Z opisu wynika ,że rozmawiamy( prawdopodobnie ,bo ja tego nie widziałem ) o stanach zapalnych typy zapalenie mieszków włosowych lub/i czyraków.Po pierwsze nie należy tego wyciskać, po drugie konieczny będzie lek miejscowy z dodatkiem antybiotyku.
Wniosek wskazana jest wizyta u dermatologa, bez tego będzie ciężko to Pani opanować . stosowanie preparatów dla niemowląt typu sudokrem może leciutko pomóc, ale na pewno nie wyleczy tego problemu.
Z poważaniem dr Piotr Mazur


Obecnie jestem w 8 tyg. ciąży. Czy mogę stosować szampon oczyszczający, który dodatkowo wyplukuje kolor włosów? Czy substancje w nim zawarte mogą przenikac przez skórę i zaszkodzić dziecku?

Piotr Mazur 18.06.2018

Dzień dobry. Zazwyczaj w takich szamponach nie ma nic nadzwyczajnie niebezpiecznego. Jeżeli tylko producent na ulotce do produktu nie umieścił napisu ,,zakazane w czasie ciąży i/lub laktacji" tzn. ,że spokojnie może je pani używać.
Raczej takie zakazy są na szamponach p/łupieżowych zawierających antybiotyki.( np. nizoral,stieprox itd. )

Z poważaniem dr Piotr Mazur.


Przed rozpoczęciem stosowania tabletek antykoncepcyjnych współżylam z mężem, bojąc się o ciążę zrobiłam test po 15 dniach a następnie po 20- oba negatywne czy są one już wiarygodne?. Jednak od początku stosowania tabletek temperaturę mam ok 37 stopni i sluzu dużo. W 19 dniu stosowania tabletek znowu współżulam i od tamtej pory sluzu mam ogromnie dużo rozciągliwego przezroczystego. Czy jest możliwa ciąża? Czy ten sluz jest normalny ? Tabletki biorę regularnie o 10 rano plus minus 10-15 min różnicy czy to moze za bardzo nieregularnie?

Tomasz Basta 18.06.2018

Proszę wykonać badanie B-HCG z kwi , jeżeli wynik będzie ujemny to oznacza że nie ma ciąży i wszystko jest ok . Sluz może taki się utrzymywać - to normalne. Pozdrawiam


Od kad pamiętam odczuwam swędzenie w okolicach odbytu i pośladków. Swędzenie występuje tylko w nocy i rano ogólnie wtedy kiedy jestem w łóżku pod kołdrą rozgrzany i tylko wtedy !! brak objawów w ciągu dnia .
Brak wyprysków i zmian skórnych . Pomaga trochę nawilżanie skóry kremami. Co może być przyczyną? Jak zapobiegać? Użyć clotrimazolum?

Piotr Mazur 18.06.2018

Dzień dobry. Jeżeli zrobił już pan badania na pasożyty jelitowe ( w tym owsiki ) oraz badania z kału na antygen Lamblii. To można brać się za leczenie. Przyczyn może być wiele. Clotrimazol jest lekiem p/grzybiczym ,czyli do niczego nieprzydatnym , w Pana przypadku.
Kremy typu nivea lub alantan lub dove mogą być pomocne plus leki przeciwuczuleniowe w tabletkach.np. tabl. zyrtec lub lirra (są bez recepty , ale w małych opakowaniach). dawka 1-0-1 lub 0-0-1.
Z poważaniem dr Piotr Mazur


Moja 12 letni córka tańczy w szkole baletowej. Od kilku miesięcy odczuwa ból w prawej stopie i wyszła jej taka dziwna gulka po wewnętrznej stronie stopy. Początkowo zdiagnozowano ganglion. I powiedziano ze to przeciążenia bo córka ma stopy lekko koślawe - kostki lecą jej do wewnątrz. Po rehabilitacji nic się nie zmieniło-gulka dalej jest. Trafiliśmy do kolejnego-podobno najlepszego ortopedy w mojej lokalizacji, zrobiliśmy kolejne RTG ponieważ sugerował złamanie zmęczeniowe. Zdiagnozował natomiast u niej szpotawość piety i stopę wydrążoną. Dodał, ze konieczna jest operacja. No może jeszcze spróbować rehabilitować ale za rok jak nie będzie poprawy trzeba operować. Szukam kogoś kto mógłby zobaczyć zdjęcia i córkę i potwierdzić diagnozę, powiedzie co mamy robić. Operacja to już ostateczność. Sport niesie za sobą różne konsekwencje i wiem, że często lekarze nie zajmujący się sportowcami pochopnie kierują dzieci na operację, Szukam kogoś rozsądnego, kto na dzień dobry nie powie "koniec z tańcem" i na stół. Kogoś kto rozumie pasję i sport.

Krzysztof Czuraj 18.06.2018

Sprawa mam nadzieję że nie jest tak poważna jak Pani opisuje - bo rozumiem że urazu nie było. Oczywiście zdjęci nie widziałem a tym bardziej nie widziałem Pani córki a dokładnie jej stóp. Jeżeli do tej pory nie było problemów z tańcem i bólem stóp to nie sądzę ze nagle są wskazania do leczenia operacyjnego. Myślę że warto zwrócić się do lekarzy którzy zajmują się stopami. ( Z poleskiego towarzystwa stopy i stawu skokowego) jeżeli mieszkają państwo w okolicach Gdańska albo chcą panie przyjechać na konsultacje to serdecznie zapraszam- Jestem lekarzem zajmującym się zarówno sportowcami jak i stopą.


Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.