Wstyd przed pójściem do psychologa

6 odpowiedzi
Ostatnio jestem strasznie drażliwa, ciągle smutna, zupełnie nie akceptuję siebie. Odchudzam się, podobno zbyt bardzo, czasem zdarza mi się wymiotować po jedzeniu. Czuję, że nie daję sobie z tym rady. Chciałabym coś z tym zrobić, ale wstydzę się pójść do psychologa, jak to pokonać?
Dzień dobry Pani. Należy przedefiniować swoje problemy na zadanie do rozwiązania, sytuację do naprawienia, a nie stan nie do zmienienia. Problemy się rozwiązuje, naprawia, nie ma w nich nic wstydliwego bo My wszyscy je mamy :) i czasami sobie nie radzimy i potrzebujemy pomocy drugiej osoby, specjalisty. Zapraszam do mojego gabinetu.

Pozdrawiam
Psycholog
Adrian Szafrański
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam panią:]
Proponuję pani kontakt wstępny przez email lub telefon ze mną, a następnie wizytę. To, co pani zrobiła pisząc do mnie do pierwszy krok, także pierwsze koty za płoty:]
505_819_248
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam, wydaje się, że ma Pani dobrą intuicję, myśląc o wizycie u psychologa jako pomocy w swoich trudnościach i przykrych stanach emocjonalnych. Nie jest łatwo żyć z brakiem akceptacji dla siebie, smutkiem, drażliwością, a wymioty po jedzeniu mogą oznaczać narastające trudności w obszarze życia psychicznego. Wstyd przed rozmową z psychologiem w pewnym sensie jest naturalną emocją i często towarzyszy nam, gdy mamy podzielić się z kimś dla nas obcym, bardzo osobistymi informacjami na swój temat. Tak jest przed wizytą u wielu lekarzy - specjalistów. Jednak często przełamujemy ten wstyd, żeby polepszyć komfort naszego życia czy wyzdrowieć. Być może to właśnie mogłoby być dla Pani motywacją do pierwszej wizyty u psychologa? Przełamując wstyd, ma Pani szansę wiele dla siebie zyskać.Pozdrawiam i życzę odwagi :)
Witam, zachęcam do osobistej wizyty u dobrego psychologa, który pomoże w opisywanych kwestiach. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Zdaję sobie sprawę, że pójście do psychologa może wydawać się stresujące, ale proszę spróbować potraktować taką wizytę tak samo jak wizytę lekarską. W przypadku opisanych dolegliwości poleciłabym psychologa pracującego jako psychodietetyk. Proponuję zacząć od wizyty dietetycznej u dietetyka, który ściśle współpracuje z psychologiem. Polecam Panią Katarzynę Gediga (przyjmuje we Wrocławiu i w Trzebnicy) ona pomoże przygotować sie do wizyty u psychologa.
Dzień dobry,

trudno mi cokolwiek podpowiedzieć, ponieważ nie podała Pani żadnych właściwie informacji o sobie. Poza tym pomoc on-line sama w sobie jest bardzo ograniczona. Pani objawy mogą wskazywać na zaburzenia odżywiania, ale to może tylko stwierdzić psycholog w kontakcie osobistym. Wielu pacjentów przy pierwszych sesjach odczuwa stres i wstyd przed mówieniem o swoich problemach i jest to naturalne, ale proszę mi wierzyć, że nie ma się czego obawiać. Psychologa w gabinecie interesują przyczyny problemów pacjenta i to jak mu pomóc, a nie to czy są one ok czy nie. Poza tym psychologa obowiązuje tajemnica zawodowa i nic co pacjenci mówią w gabinecie nie może wyjść poza.

Pozdrawiam.
Adam Zajączkowski