wrodzone zwichniecie stawu kolanowego

3 odpowiedzi
Dzień dobry.
Witam, proszę o pomoc mam zdiagnozowana wrodzona zwichniecie rzepki w prawej nodze (wada genetyczna mama, wujek ,dziadek tez to maja).Odwiedziłam już kilku lekarzy i za każdym razem słyszę ,że nie ma dla mnie ratunku,że nikt nie jest w stanie podjąć się operacji -zbyt duże ryzyko. Rzepka w tym kolanie nie wraca samoczynnie na swoje miejsce , Posiadam badania takie jak rezonans magnetyczny ,zdjęcia, usg. Z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej .
Odsyłam do dra Lucjana Samsona który przyjmuje w Gdańsku i Tczewie i jest w tej kwestii autorytetem

Schorzenie to należy leczyć operacyjnie. Z uwagi na wiele różnych możliwości zabiegu konieczna jest analiza wady i dostosowanie rozległości zabiegu do wady. Zajmuję się tym problemem, zapraszam do osobistego kontaktu.
Sugeruję wizytę: - 130 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry.
Trochę mało danych. Ciężko leczy się pacjenta na odległość.
Zestawienie wywiadu, objawów, badania i wyników badań obrazowych może dać nam diagnozę.
Leczenie z kolei prowadzimy wielotorowo.
Operacja to tylko jedna z opcji.
Zaznaczam, że nie wiem w jakim stanie jest Pani kolano, ale może próba rehabilitacji poprawi Pani stan? Opracowanie powięzi i troczków po stronie bocznej, wzmocnienie VMO, koniecznie spróbowałbym tapingu, ale tylko u 'dobrego' fizjoterapeuty.
W zależności od wyników rehabilitacji decyzja o dalszym postępowaniu. Sposobów operacji niestabilności rzepki jest wiele, a każdy pacjent jest inny.
Z poważaniem.