Witam, za kilka dni wylatuję do Ameryki Południowej. Na ostatniej wizycie u stomatologa okazało s

3 odpowiedzi
Za kilka dni wylatuję do Ameryki Południowej. Na ostatniej wizycie u stomatologa okazało się, że na zdjęciu rtg ujawniono korzeń, po wyrwanym kilka lat temu zębie "piątce". Nigdy nic się nie działo, aż pechowo w ostatnich kilku dniach pojawiła się infekcja, na dziąśle w miejscu gdzie został korzeń, zebrał się ropień, nawet opuchlizna na policzku. Wiem, że korzeń trzeba usunąć chirurgicznie, ale chciałam z tym poczekać aż wrócę z podróży ( wylatuję na miesiąc ). Czy można ten stan zapalny przeleczyć tymczasowo antybiotykiem?
Zdecydowanie odradzam lecieć w tak daleką podróż z takim problemem, antybiotyk będzie konieczny, ale niezbędna jest interwencja chirurgiczna. Radzę jak najszybciej usunąć korzeń będący źródłem zakażenia.

Przyczynowy ząb wymaga usunięcia. Pozostawienie wiąże sie z ryzykiem zaostrzenia stanu zapalnego
Odradzam również podróż w takiej sytuacji . Proponowałbym usunąć przyczynę czyli korzeń przed wylotem . Zabieg najpewniej nie będzie skomplikowany . Nawet jeśli antybiotyk załagodzi sprawę nikt nie zagwarantuje że w trakcie podróży sytuacja się nie powtórzy tym gardzie że stany ropne lubią wysoka temperaturę otoczenia . Jeśli usuniemy korze przed podróż mamy pewność że będzie ona spokojna .