Witam wbiłem sobie w dłoń między kciukiem a palcem wskazującum odłamek z młotka 3mm/1mm.Po zgłoszeni

1 odpowiedzi
Witam wbiłem sobie w dłoń między kciukiem a palcem wskazującum odłamek z młotka 3mm/1mm.Po zgłoszeniu się na SOR lekarz podlał próbę wyjecia niestety nie udało mu się więc zaszył ranę. Moje pytanie brzmi czy jeżeli nie będzie z tym problemów zostawić to czy podjąć próbę wyjecia gdzieś indziej. Czy w razie rezonansu to mnie dyskwalifikuje czy jest jaka opcja zasłonięcia dłoni w razie badania innych partii ciała. Pozdrawiam
Jeżeli odłamek nie przeszkadza w pracy i nie toczy się infekcja, to spokojnie można go zostawić. Natomiast co do rezonansu: ciężko powiedzieć, zależy od stopu metalu, z jakiego był wykonany młotek. Zazwyczaj jest to stop wysoce ferromagnetyczny, czyli w rezonansie będzie się rozgrzewał oraz może Pan czuć siłę, jaką pole magnetyczne będzie na ten odłamek w ręce wywierało. Jeżeli odłamek jest duży i jest płytko pod skórą, to w skrajnym przypadku może dojść do wyrwania kawałka z ręki i uszkodzenia rezonansu. Jest to możliwe, ale ciężko określić stopień prawdopodobieństwa takiego zdarzenia. Moc rezonansu (1,5T vs 3T) również ma tutaj znaczenie.