Witam.W zeszłym roku w czerwcu miałam założony most porcelanowy górny 7punktowy(podzielony na dwa mo

2 odpowiedzi
Witam.W zeszłym roku w czerwcu miałam założony most porcelanowy górny 7punktowy(podzielony na dwa mosty 3 i 4 punktowe) ,po 3 miesiącach ukruszyla mi się 2 ,doktor wypełniła mi ją kompozytem i po kolejnych 4 miesiącach kompozut odpadł i do tego zaczęła się ruszać 3. We wtorek byłam na wizycie i ona spiliwala mi te zęby, są dużo krótsze i bardzo asymetryczne do tego mam wrażenie że to wszystko i tak mi zaraz poodpada .Doktor powiedziała że to moja wina bo chciałam mieć dłuższe zęby. Chciałam mieć symetryczne zęby i Ona powiedziała że mi takie zrobi że jest to możliwe .Moje naturalne zęby nie były takie ukośnie, ja w tej chwili wyglądam tak jakbym po prawej stronie nie miała zębów i tak podobno musi być bo mój zgryz nie pozwala inaczej.To dlaczego moje naturalne zęby takie nie były?Teraz jest tak że wyglądam bardzo dziwnie i do tego boję się tym gryźć bo czuję że te zęby są żle osadzone ,w zgryzie niby są ok.ale czuję że nie są na swoim miejscu.Co ja mam teraz robić?Dentysta stoi przy swoim że świetnie wykonała swoją pracę. Za spilowanie zębów i ponowne ptzyklejenie mostu tego 3 punktowego zaplacilam 500zl.Most ma 8 miesięcy i był 2 razy naprawiamy i myślę że na tym nie koniec.
Witam!
Przed wykonaniem pracy ostatecznej pacjent najczęściej musi zaakceptować estetykę w pracy tymczasowej. Jeśli ją zaakceptuje, praca ostateczna nie powinna się różnić od tej na którą zgodził się pacjent. Proszę porozmawiać na spokojnie z dentystą o rozwiązaniu z którego obie strony będą zadowolone.
Pozdrawiam serdecznie

Witam
Jeśli występują takie odpryski porcelany, musza występować jakieś przeciążenia, konflikty w zgryzie co powoduje że nowa praca jest niszczona. Może wystąpił też jakiś błąd technologiczny przy napalaniu porcelany. Tak naprawdę może być w tej sytuacji jeszcze kilka innych przyczyn, które trzeba było by potwierdzić lub wykluczyć badaniem w gabinecie.
W razie czego służę pomocą. Pozdrawiam.
Tomasz Żuchowski.