Witam. Syn ma 23 miesiace. Rozumie wszystkie polecenia ale praktycznie nie mowi. Jedynie am, baba, m

8 odpowiedzi
Witam. Syn ma 23 miesiace. Rozumie wszystkie polecenia ale praktycznie nie mowi. Jedynie am, baba, mama. Czy powinnam sie juz martwic i szukac pomocy logopedy czy jest to jeszcze za wczesnie?
Pozdrawiam
Dzień dobry,

Nie jest za wcześnie - jest to optymalny czas, aby rozpocząć stymulację językową u logopedy. Proszę zgłosić się do specjalisty, który oceni rozwój mowy dziecka, ustali przyczyny i zaproponuje rozwiązanie. Z opisu wynika, ze mowa dziecka jest nieadekwatna do wieku i należy się już tym stanem zainteresować.
Pozdrawiam!

Nigdy nie jest za wcześnie, aby udać się do logopedy. Wręcz przeciwnie, czym wcześniej rozpocznie się oddziaływania, tym szybciej będą efekty. Logopeda dokona dokładnej diagnozy, poszuka przyczyny opóźnienia i zadecyduje, co należy zrobić. Pozdrawiam
Dzień dobry, do logopedy zawsze warto się udać, ponieważ oprócz zweryfikowania stanu komunikacji, jakości i ilości słownika oraz rozwoju mowy sprawdzi on rozwój narządów artykulacyjnych i doradzi, czy ćwiczyć oraz jak i w jaki sposób wspierać mowę synka. Nie musi się to kończyć terapią, ale będzie Pani wiedzieć, czy mowa synka rozwija się poprawnie, "o czasie", czy jednak obawy Pani, jako matki, są słuszne. Tutaj przyda się doświadczona osoba spoza rodziny.
Nie jest za wcześnie. Zalecam kontrolę u logopedy i zastosowanie się do zaleceń specjalisty. Pozdrawiam
Wątpliwości dotyczące mowy powinny być wyjaśniane w gabinecie logopedy, który fachowo odpowie na pytania, oceni poziom rozwoju mowy dziecka i zaleci odpowiednie postępowanie diagnostyczne, profilaktyczne, wspierające lub terapeutyczne.
Witam serdecznie. Powinna Pani udać się do logopedy. Dziecko w wieku 2 lat winno komunikować się już za pomocą prostych zdań. Stąd logopeda oprócz weryfikacji rozwoju mowy Pani syna zaprojektuje indywidualny program terapii. Pomocne będą wskazówki dotyczące funkcjonowania narządów mownych, ich motoryki z uwzględnieniem oceny czynnosci prymarnych dla mowy. Konieczna bezie również wizyta u psychologa i audiologa celem oceny progu słyszenia dziecka. Jest to standard postępowania logopedycznego w przypadku opóźnionego rozwój mowy. Jest to optymalny moment, by rozpocząć pracę. Pomoc specjalisty będzie w tym zakresie nieoceniona. Wszystkiego dobrego. Pozdrawiam Monika Knychalska-Zbierańska
Dwa latka to najlepszy czas na pierwszą wizytę u logopedy, który dokona właściwej analizy zasobów i potrzeb dziecka. Zapraszam na konsultację. Pozdrawiam
Proszę udać się na konsultację do logopedy,który zbada dziecko i udzieli Pani wskazówek odpowiednio dobranych do potrzeb Pani dziecka. Na wizytę u logopedy nigdy nie jest za wcześnie, wręcz przeciwnie im szybciej zidentyfikujemy trudności, tym lepiej dla rozwoju dziecka.
Pozdrawiam
Anna Derlatka
neurologopeda, terapeuta wczesnej interwencji logopedycznej