Witam, stwierdzono u mnie insulinoodporność. Od 2 dni biorę Sifor 500 (3× dziennie po każdym posiłku

1 odpowiedzi
stwierdzono u mnie insulinoodporność. Od 2 dni biorę Sifor 500 (3× dziennie po każdym posiłku). Po wzięciu tabletki mam biegunkę, czy powinnam go odstawić?
Dzień dobry. Takie objawy występują stosunkowo często przy wprowadzeniu metformin. Postępowanie zależy od nasilenia objawow. Jeśli są niewielkie to kontynuujemy leczenie, powinny ustąpić w ciągu kilku tygodni. Jeśli biegunki są bardzo uciążliwe i nasilone proponuję odstawić lek na ok tydzień i następnie włączyć na powrót ale zaczynając od jednej tabletki 1xd. Potem stopniowo zwiększać dawkę po 1 tabletke tygodniowo tj. 2xd potem 3xd. Jeśli nawet przy najmniejszej dawce występują biegunki należy zgłosić się do lekarza prowadzacego celem zmiany leczenia.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.