Witam, sprawa dotyczy mojego serca. Najmniejszy wysiłek doprowadza do tego, że ciężko mi się oddycha

5 odpowiedzi
Sprawa dotyczy mojego serca. Najmniejszy wysiłek doprowadza do tego, że ciężko mi się oddycha, ściska mnie pod mostkiem, a serce mocno przyspiesza swój rytm. Staje się to najwcześniej, gdy wchodzę po schodach. Robiłem echo, ekg oraz holter, który wykrył tylko niedomykalnosc zastawki, która nie jest groźna ani nie powinna dawać takich objawów. Co mam robić?
Objawy są wysiłkowe a wykonane badania spoczynkowe - zatem mogły nic nie wykazać... Klinika może wskazywać na chorobę wieńcową. Może EKG wysiłkowe (bieżnia lub rowerek) będą w stanie wykazać chorobę ale jeśli objawy są po niewielkim wysiłku warto udać się do kardiologa. Podobne objawy może dawać też zatorowość płucna.

Wszystko zależy od czynników ryzyka - jeżeli jest dużo - to odrazu trzeba przyjąć Pana do szpitala, jeżeli nie ma ich dużo - to warto rozważyć badania wysiłkowe!

Ale napewno trzeba w Pana przypadku zgłosić się do Kardiologa! On jest wstanie ocenić właściwie sytuację!

Sugeruję wizytę: Konsultacja kardiologiczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Konieczne jest pilne zgłoszenie się do Poradni Kardiologicznej. Opisywane przez Pana dolegliwości mogą świadczyć o dławicy piersiowej. Należy rozważyć dodatkową diagnostykę. Nie wykluczone, że będzie konieczna również koronarografia.
Proszę natychmiast złościć się do Kardiologa! Te objwy mogą być niebezpieczne dla Pana życia.
Trzeba ocenić czynniki ryzyka choroby wieńcowej u Pana - czy Pan pali? Czy jest choroba wieńcowa w rodzinie? jaki poziom cholesterolu? Ile Pan ma lat?
Test wysiłkowy koniecznie.