Witam serdeznie bardzo prosilbym o fachowa porade dietetyczna pod katem diety przeciw chlamydii, to,

10 odpowiedzi
Bardzo prosilbym o fachowa porade dietetyczna pod katem diety przeciw chlamydii, to, ze cukier nalezy odstawic w 100% to wiem, ale wyczytalem gdzies, zeby weglowodany (te lepsze-zlozone) tez wyzerowac, czy to prawda? z tego co wiem, to te zdrowe ''wegle'' sa potrzebne organizmowi do normalnego funkcjonowania(kasza do obiadu/ryz czy ziemniak czy nawet dobry chleb bezglutenowy np), ale nie wiem-ja ekspertem nie jestem, moze chodzi o to w tej diecie, zeby chlamydii nie dawac ani cukrow ani wegli- i tym samym czlowiek szbciej sie jej pozbedzie? blagam o pomoc- bo juz zglupialem i nie wiem co moge bezpiecznie jesc, czy moze tylko bialko+tłuszcz
Witam zapraszam do kontaktu oferuję także konsultacje online. A.Kos -dietetyk kliniczny

Witam, bardzo ważne jest w tym przypadku spojrzenie całościowe na organizm i dodatkowe wsparcie metodami naturalnymi, np. zioła.
Zapraszam do kontaktu.
Proszę zrobić sobie nalewkę
Nalewka na chlamydię:
1. 1 szkl. drobno posiekanego czosnku,
2. 4 łyżki utartego chrzanu,
3. szklanka octu jabłkowego
4. 5 łyżek miodu
Czosnek i chrzan zalać octem i odstawić na 10 dni w ciemne miejsce. Każdego dnia wstrząsnąć. Odcedzić dodać 5 łyżek miodu i wymieszać. Przyjmować 2 razy dziennie 1 łyżkę rozcieńczoną ciepłą wodą.
Oczywiście dieta bez cukru, nabiału, białej mąki przez min. 3 miesiące.
Chlamydia lubi żyć w środowisku kwaśnym. Oprócz nalewki na chlamydię i diety odrobaczającej należałoby mocniej zmienić środowisko w organizmie na bardziej zasadowy przez jakiś czas. Ja bym polecała sprawdzony produkt składający się z minerałów zasadowych i do tego kontrolę codzienną ph moczu porannego. Ale najskuteczniejszym sposobem jest usuwanie chlamydii na generatorach częstotliwości z odpowiednimi zakresami tych częstotliwości prądu. Zapraszam na wizytę :)
Węglowodany są potrzebna naszemu organizmowi i nie należy ich eliminować całkowicie :)
Najlepszym rozwiązaniem byłoby przeanalizowanie Pana sposobu odżywiania i wprowadzenie ewentualnych zmian na wizycie (dokładny wywiad medyczno-żywieniowy)
Dzień dobry,
Jestem zaniepokojony odpowiedziami innych specjalistów na Pana pytanie. Chlamydioza nie jest chorobą dietozależną. Sugerowane Panu nalewki, zioła i zmiana diety nie pomogą Panu pozbyć się zakażenia tą bakterią. Bardzo proszę skontaktować się z lekarzem POZ lub urologiem/wenerologiem i rozpocząć antybiotykoterapię. To ważne, żeby uniknąć powikłań. Pozdrawiam serdecznie
Nie ma diety przeciw chlamydii. W przypadku zakażenia przyjmuje się antybiotyk i zostaje Pan wyleczony. Pozdrawiam.
Inni specjaliści pomylili chlamydię z candidą ;)
A na candidę - czyli grzyb, jak najbardziej dieta bez cukru, białej mąki, mleka i jego przetworów, używek oraz dobrze byłoby odstawić mięso na ok. 3 miesiące. I należałoby włączyć do diety np. ocet jabłkowy....
Jeżeli miałby Pan candidę, to węglowodanów złożonych - innych niż biała mąka i jej przetwory nie trzeba odstawiać,
Pozdrawiam
Chlamydia to bakteria, a wykluczenie cukrów prostych i innych produktów dotyczy bardziej walki z obciążeniami pasożytniczymi i grzybiczymi. Sama dieta niewiele tutaj pomoże, natomiast antybiotykoterapia też może się nie sprawdzić. Są jednak naturalne substancje, które z obciążeniami będą walczyć - zapraszam, podpowiem, co należy zrobić.
Przede wszystkim jeśli jeszcze nie miał Pan wykonywanego poziomu przeciwciał IgM oraz IgG należałoby zacząć od tego. Następnie udać się do lekarza specjalisty i zacząć antybiotykoterapię. Jeśli jest to chlamydia trachomatis leczeniu musi zostać poddana także Pana partnerka. Leczenie nie jest łatwe, czasami trzeba długo stosować antybiotyk, dlatego należy także włączyć probiotyki także po zastosowaniu antybiotyku, jednak lekarz na pewno jeszcze o tym wspomni. Co do diety to o czym Pan pisze czyli eliminacja cukrów odnosi się do chorób grzybiczych, a nie bakteryjnych i samą dietą nie jest w stanie Pan wyleczyć choroby, antybiotykoterapia jest konieczna. Oczywiście warto stosować dietę jak najbardziej naturalną, unikać produktów przetworzonych włączyć produkty antybakteryjne i na pewno dla organizmu przyniesie to pozytywny efekt, ale same te produkty i zioła nie pomogą, konieczna jest wizyta u lekarza i zastosowanie leków.