Witam serdeznie bardzo prosilbym o fachowa porade dietetyczna pod katem diety przeciw chlamydii, to,

2 odpowiedzi
Bardzo prosilbym o fachowa porade dietetyczna pod katem diety przeciw chlamydii, to, ze cukier nalezy odstawic w 100% to wiem, ale wyczytalem gdzies, zeby weglowodany (te lepsze-zlozone) tez wyzerowac, czy to prawda? z tego co wiem, to te zdrowe ''wegle'' sa potrzebne organizmowi do normalnego funkcjonowania(kasza do obiadu/ryz czy ziemniak czy nawet dobry chleb bezglutenowy np), ale nie wiem-ja ekspertem nie jestem, moze chodzi o to w tej diecie, zeby chlamydii nie dawac ani cukrow ani wegli- i tym samym czlowiek szbciej sie jej pozbedzie? blagam o pomoc- bo juz zglupialem i nie wiem co moge bezpiecznie jesc, czy moze tylko bialko+tłuszcz
Szanowny Panie --
Dieta powinna być każdorazowo dobierana indywidualnie do pacjenta - czy warto ograniczac węglowodany w leczeniu chlamydii - na pewno! ale nie może być to jedyna terapia. W przypadku potwierdzonej obecności chlamydii lub pewnych przesłanek - trzeba wdrożyć leczenie - gdyż konsekwencje mogą być poważne!
Sugeruję wizytę: Konsultacja internistyczna - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Po pierwsze jakim badaniem zdiagnozowano obecność chlamydii? Po drugie czy włączono fatmakoterapię? Nie można zupelnie zrezygnować z przyjmowania węglowodanów, są one potrzebne do prawidłowego funkcjonowania erytrocytów i ośrodkowego układu nerwowego. Pozdrawiam