Witam serdecznie, mam 27 lat prawdopodobnie jestem Ektomorfikiem. Mam problem z przybraniem na masie

8 odpowiedzi
Mam 27 lat prawdopodobnie jestem Ektomorfikiem. Mam problem z przybraniem na masie, mam 176cm wzrostu i ważę około 57 kg. Chciałbym przytyć, bo szczupła sylwetka zaburza moją pewność siebie oraz wpędza w kompleks. Od zawsze dużo się ruszam, czy to w pracy czy poza nią, nie używam samochodu, praktycznie wszędzie chodzę na nogach. Staram się jeść jak najwięcej, ale nie jestem też w stanie dużo w siebie wcisnąć, poza tym jem dosyć nieregularnie, co na pewno nie ułatwia pracy. Pytanie czy kluczem do przybrania na masie będzie właściwa dieta, czy powinienem zrobić jakieś konkretne badania? Szczególnie interesuje mnie ta tolerancja pokarmowa, bo mam wrażenie, że spożywam pokarmy, których nie powinienem.
Witaj, oczywiście w Twoim przypadku dieta to podstawa. Do tego jeśli jest na to szansa stymulacja mięśni do wzrostu poprzez trening. Zapraszam na konsultacje :)

Dieta to klucz do sukcesu, zapraszam na konsultację.
Dzień dobry,
na pierwszą wizytę warto wziąć ostatnie wyniki badań. Może się okazać, iż trzeba będzie wykonać jakieś dodatkowe badania jednak o tym będę mogła Pana poinformować po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu chorobowo-żywieniowego.
Oczywiście odpowiednia i dopasowana do Pana potrzeb dieta jest w tym przypadku niezbędna.
Zapraszam na wizytę do Częstochowy lub Krakowa. Możliwa jest także wizyta on-line.
Pozdrawiam
KD
Dzień dobry,
Dieta ma dla Pana bardzo duże znaczenie tym bardziej jeśli Pana aktywność fizyczna jest spora. Ilość kalorii, które musi Pan dostarczyć do organizmu jest bowiem powiększona przez dużą ilość ruchu. To, że objętościowo spożywa Pan wiele, to niestety nie znaczy, że ilości te są na odpowiednim poziomie. Dam przykład jednego z pacjentów, który jadł w swoim odczuciu bardzo bardzo dużo, ale wyszło nam tak naprawdę raptem 2300kcal. By masa ciała przyrosła potrzebował natomiast ponad 3300kcal. Ale poradziliśmy sobie z tym, by małymi objętościowo posiłkami (by już na pierwszy rzut oka nie były zbyt ogromne) zrobić odpowiednią ilość kalorii.
Pozdrawiam
Jeśli ma Pan podejrzenia, że występuje alergia lub nietolerancja pokarmowa, proszę prowadzić dzienniczek żywieniowy, w którym będzie Pan notował produkty oraz występujące objawy. Z tym dzienniczkiem warto udać się do lekarza rodzinnego, który prawdopodobnie skieruje do dalszej diagnozy oraz do dietetyka, który pomoże ustalić odpowiedni jadłospis. Pozdrawiam
Ja dodatkowo sugerowałabym wywiad rodzinny - czy pośród Pana bliskich są osoby o podobnym typie i podobnych problemach. Może jest to problem związany z genetyką? Przyczyną takiego stanu może być praktycznie wszystko - nieprawidłowa dieta, problemy zdrowotne nietolerancje pokarmowe czy nawet celiakia.
Dzień dobry, zarówno prawidłowo dobrana dieta, jak i regularność ułatwiająca spożycie posiłków o odpowiednio dużej kaloryczności, a także rodzaj wysiłku fizycznego mają ogromny wpływ na proces przyrostu masy ciała. Oczywiście, należałoby najpierw wykonać badania w celu ustalenia czy nie występują nieprawidłowości, które dodatkowo mogą utrudniać nabranie kilogramów. Zapraszam na konsultację i pozdrawiam.
Dzień dobry, dieta oczywiście ma bardzo duże znaczenie, jednak nie jest wystarczająca to tego, aby pobudzić mięśnie do wzrostu. Odpowiednio dopasowane ćwiczenia z obciążeniem (o ile nie ma Pan żadnych przeciwwskazań) i dopasowana dieta powinny być kluczem do sukcesu. Jeśli przypuszcza Pan, że coś z pożywienia Panu "nie służy" proponowałabym najpierw wizytę u lekarza rodzinnego, być może po wywiadzie (w zależności od Pana objawów) pokieruje on dalej do lekarze gastroenterologa (aby wykluczyć celiakię) lub alergologa (aby wykluczyć alergie pokarmowe).W innym wypadku będzie Pan musiał sprawdzić to na własną rękę lub po konsultacji z dietetykiem. Kolejnym krokiem może być wykonanie testów na nietolerancje pokarmowe (jednak dość kosztowne).
Pozdrawiam serdecznie,
Anna Walus