Witam, prawie tydzień temu wstrzykiwano mi kwas hialuronowy, 1ml niestety nie widzę efektów. Od wewn

3 odpowiedzi
Prawie tydzień temu wstrzykiwano mi kwas hialuronowy, 1ml niestety nie widzę efektów. Od wewnętrznej strony ust mam taka widoczną kulkę. Pielęgniarka która mi wykonywała zabieg zaleciła mi masowanie ust sama po wstrzyknieciu tego nie robiła. Czy to mogło spowodować że kwas się nieodpowiednio wchłonoł?
Należy udać się do lekarza zajmującego się medycyną estetyczną. Zabrać ze sobą dokumentację i dowiedzieć się o nazwę preparatu podanego.

Po iniekcjach kwasem hialuronowym mogą występować drobne grudki , które mogą wynikać z rodzaju kwasu hialuronowego,który był podany. Należy delikatnie je rozmasowywać . Jeśli nie ustąpią w ok 2- 3 tygodni możemy podejrzewać utworzeenie się ziarniniaka. Niestety pielęgniarka w takiej sytuacji Pani nie udzieli pomocy. W przypadku powikłań po aplikacji kwasu hialuronowego należy udać się do lekarza.

Pozdrawiam Ewa Stajkowska
Efekt zabiegu zależy od rodzaju wstrzyknietego kwasu hialuronowego, czyli od preparatu, techniki podania, umiejętności specjalisty. Zależy rownież od wyjściowego kształtu ust, postępowania po wypełnieniu: sauna, solarium, gorące jedzenie i napoje, inne zabiegi rozgrzewające tej okolicy. Trudno więc skomentować Pani watpliwości co do skuteczności zabiegu. Wyczuwalna grudka moze być preparatem. W celu oceny powinna Pani pójść do lekarza zajmującego sie medycyną estetyczną, musi Pani jednak znać nazwę preparatu użytego do wypełnienia.