Witam. Potrzebuje pomocy specjalisty. Potrzebuje szczerej rozmowy i diagnozy od 4 lat jestem w zw

2 odpowiedzi
Witam. Potrzebuje pomocy specjalisty.
Potrzebuje szczerej rozmowy i diagnozy
od 4 lat jestem w związku
Od 10 lat mieszkam w Danii
od 2 lat mam poważne problemy z kręgosłupem które uniemożliwiają mi pójście do pracy i samej normalnie funkcjonować
Całe 10 lat byłam bardzo aktywna fizycznie a teraz jestem uwięziona w mieszkaniu na L4
jestem nieszczęśliwa, brak chęci do spotykania się ze znajomymi (zawsze coś wymyślam aby się nie spotkać)
bardzo się zmieniłam i ja o tym wiem
zawsze byłam osoba pozytywną
Uwielbiałam nowe znajomosci
Spotkania,wyjazdy sama motywowałam ludzi do wysilku fizycznego
To ja byłam dla nich motywacją
teraz to ja potrzebuje tej motywacji
Podczas choroby przytyłam z 20 kg (jestem właśnie na redukcji) to strasznie mnie zmieniło
Przestałam o siebie dbać, nie chciałam aby ktoś mnie oglądał,unikałam kontaktów
W końcu wzięłam się za siebie
Mieszkam w deszczowym kraju, straciłam kilku przyjaciół
Boje się ze moje kłopoty które wywodzą się z domu rodzinnego czyli alkohol i awantury mogą wpłynąć na moj związek
Stresuje się gdy moj narzeczony jest pijany (gdzie wiem ze żadnej szkody mi nie wyrządzi)
Jestem wtedy osobą zestresowaną i mino tego ze on jest wesoły ja nie potrafię się już fajnie bawić
Jestem osobą bardzo nerwową i czasem bie potrafię nad sobą zapanować
Ciężko jest mi rozmawiać bo zawsze wybucham złością a później przepraszam
Boje się ze mam depresje
Byłam osobą która cieszyła się z małych rzeczy pamietam to jak dziś, byłam pewna siebie i zawsze uśmiechnięta
A dziś jestem zupełnie innym człowiekiem
Potrzebuje pomocy i chce być taką osobą jaką byłam kiedyś...tęsknie za tym
Jestem skłonna prosić o pomoc
Dzień dobry,

Bardzo mi przykro z powodu Pani problemów ze zdrowiem fizycznym, jak i z powodu obniżonego nastroju, osamotnienia czy wycofania - najważniejsze jest jednak to, że zwraca się Pani po pomoc. W rzeczywistości to, co Pani opisuje mogłoby świadczyć o przeżywanym przez Panią epizodzie depresyjnym. Wspomina też Pani jednocześnie o trudnościach i lęku w relacji intymnej, co mogłoby razem wskazywać na jakąś formę zaburzeń lękowo-depresyjnych. Zapraszam Panią do skorzystania z formy konsultacji online - czy to z psychoterapeutą, czy z psychiatrą. Wtedy możliwa będzie pełniejsza diagnoza źródła Pani trudności.
Z pozdrowieniami,
Marta Niwczyk

Witam serdecznie,
poruszyła Pani 2 ważne sprawy ze swojego życia. Pierwsza związana z problemami zdrowotnymi, koniecznością pozostawania w domu, zależnością od pomocy drugiej osoby w codziennym funkcjonowaniu. Tak trudna zmiana dla osoby wcześniej bardzo aktywnej może rodzić frustrację, złość, obniżony nastrój. Mam wrażenie, że wraz z kłopotami ze zdrowiem utraciła Pani jakiś ważny element swojego życia... Druga kwestia to Pani historia rodzinna, bardzo trudna. Mam wrażenie, że przypominająca się szczególnie kiedy narzeczony sięga po alkohol. Stres, które Pani wtedy przeżywa może świadczyć o zaburzonym poczuciu bezpieczeństwa w takiej sytuacji, a może przekłada sie nawet na całą relację z narzeczonym... Nerwowość , wybuchanie złością, które Pani u siebie obserwuje mogą być spowodowane obiema tymi sprawami.
Możliwe że Pani stan emocjonalny wskazuje na początki depresji, jednak do postawienia takiej diagnozy potrzebna jest wizyta u psychiatry.
We własnym zakresie może Pan ocenić swój stan psychiczny korzystając z narzędzia dostępnego online - skala depresji BECKA (BDI), nazywanego potocznie "testem na depresję". Jego wypełnienie zajmie 5-10 minut. Wynik nie jest diagnozą ale pomoże Pani przyjrzeć się swojej sytuacji.
Pani pragnienie odzyskania dawnej siebie, z wszystkimi pozytywnymi odczuciami, jest jak najbardziej możliwe do osiągnięcia. Podjęła Pani już pewne działania w kierunku zadbania o o siebie. Spotkania z psychologiem psychoterapeuta pomogą Pani podjąć dalsze kroki na tej drodze, zrozumieć skąd się biorą Pani emocje, reakcje na różne sytuacje i jak sobie z tym radzić. W razie pytań zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam Aleksandra Dawidziuk,